Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 03:31:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: KKBiDS potępia neokatechumenalny sposób udzielania Komunii świętej
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 Drukuj
Autor Wątek: KKBiDS potępia neokatechumenalny sposób udzielania Komunii świętej  (Przeczytany 81907 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #375 dnia: Września 07, 2009, 08:33:33 am »

Pamiętam początki tego ruchu w mojej parafii jakieś 10-15 lat temu - Komunia wówczas udzielana była pod postacią zwykłego chleba, który przy "łamaniu" rozsypywał się na wszystkie strony, Msza Święta niedzielna nigdy w niedzielę i nigdy powszechna - dostępna tylko dla wtajemniczonych, częste zmiany kapłanów, którzy "odmawiali współpracy". Poza tym te stopnie wtajemniczenia... Od razu pachniało mi to jakąś lewizną, a teraz widzę, że ich "liturgia" choć z czasem się transformuje, to w swej istocie - czyli bezczeszczeniu Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej pozostaje wierna pierwotnym założeniom. Oczywiście niepisanym, bo dla Pań i Panów neonów żadne dokumenty nie mają znaczenia i nie są im do niczego potrzebne, jak sam był łaskaw wyjaśnić nam Pan hellsing. Z utęsknieniem czekam na więc na ten dokument z Watykanu, który położy kres działaniu tej sekty w ramach Kościoła, lub raczej zapoczątkuje jej zejście do podziemi. Myślę, że prowadzenie dyskusji z tak zindoktrynowanymi ludźmi jak Pan hellsing nie ma sensu, a jego pseudonim należy rozumieć dosłownie, jako piekielną pieśń... Z heretykami się nie dyskutuje.

Kłamie  Pan i uogólnia. Na dodatek przeoczył pan dokument z Watykanu jakim jest Statut DN nadany jej przez Stolicę Apostolską. Jeżeli pan zarzuca bratu Hellsingowi herezje to proszę to udowodnić albo odszczekać.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #376 dnia: Września 07, 2009, 09:11:52 am »

Kłamie  Pan i uogólnia. Na dodatek przeoczył pan dokument z Watykanu jakim jest Statut DN nadany jej przez Stolicę Apostolską. Jeżeli pan zarzuca bratu Hellsingowi herezje to proszę to udowodnić albo odszczekać.
Jest pan ordynarnym, agresywnym łobuzem, kłamcą i oszczercą, niczym więcej, co do stosowania się kikokarmenatu do statutu i jego genezy napisano tu już wiele, co obala wasze tezy, co do odszczekiwania, to nie powinien pan wyłazić wogóle spod stołu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #377 dnia: Września 07, 2009, 09:40:03 am »

do statutu i jego genezy napisano tu już wiele, .

Przypomnijmy jeszcze wersję oficjalną zatwierdzoną przez Kościół a nie urojoną w głowie kliku osobników.

W ten sposób zakończył się  iter [proces] rozpoczęty w 1997 r., na polecenie Papieża Jana Pawła II, aby nadać Drodze formalne zatwierdzenie prawne  i uczynić ją  powszechnym dziedzictwem Kościoła. Przez zatwierdzenie tego Statutu Stolica Święta zapewnia, że to itinerarium inicjacji chrześcijańskiej, które było możliwe dzięki ponownemu odkryciu katechumenatu na Soborze Watykańskim II, a przeżywane w małych wspólnotach, ma być chronione w swoich specyficznych cechach i w swojej ciągłości, ofiarując Biskupom ?podstawowe zasady urzeczywistniania Drogi Neokatechumenalnej zgodnie z jej pierwotnym projektem?(Jan Paweł II, Castel Gandolfo, 21 września 2002). Iter  [proces] zatwierdzenia przedłużył się, ponieważ Droga Neokatechumenalna jako narzędzie inicjacji chrześcijańskiej dorosłych, rodzi owoce różnego rodzaju od odnowy parafii do figury katechistów wędrownych i rodzin w misji; od formacji prezbiterów dla nowej ewangelizacji w ponad siedemdziesięciu seminariach diecezjalnych RedemptorisMater na świecie do nowego doświadczenia missio ad gentes w Europie, Azji i Ameryce ? powodując przez to zaangażowanie kompetencji aż 5 różnych dykasterii watykańskich: Kongregacja Nauki Wiary, Kongregacja Kultu Bożego i Sakramentów, Kongregacja Duchowieństwa i Katechezy, Kongregacja Wychowania Katolickiego, które z uwagą badały Statut razem z Papieską Radą do spraw Świeckich, która koordynowała i zakończyła ten proces.


Wyzywać innych to pan potrafi, cóż nie jest to jedyna nie pisana i pisana zasada tego forum do której się Pan nie stosuje.

Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #378 dnia: Września 07, 2009, 10:51:05 am »

Kłamie  Pan i uogólnia. Na dodatek przeoczył pan dokument z Watykanu jakim jest Statut DN nadany jej przez Stolicę Apostolską. Jeżeli pan zarzuca bratu Hellsingowi herezje to proszę to udowodnić albo odszczekać.

Nie zrozumiał mnie pan, panie tkiller. Nie zarzucam jej tylko panu Hellsingowi, ale całemu ruchowi neokatechumenalnemu. Raczy pan przyjąć do wiadomości, że nie kłamię i nie uogólniam, a jedynie formułuję osobiste wnioski, z których każdy ma poparcie w konkretnym moim doświadczeniu kontaktu z "Drogą". Statut nie obejmuje wszystkiego, nie zezwala na na taką odrębność liturgii, jaka ma miejsce - dobrze Pan o tym wie, więc po co ta demagogia? Jeśli w statucie nie jest napisane "nie zabijaj", czy to znaczy że neoni mogą zabijać, bo papież zatwierdził statut?
Poza tym, świadectwo jest dla państwa strokroć ważniejsze niż każdy dokument, więc niech pan teraz posłucha mojego świadectwa. Gdy chciałem wybrać się przed laty na sobotnio-niedzielną agapę neokatechumenatu - nie wpuszczono mnie, bo "nie mam odpowiedniego przygotowania". Przez to stało się dla mnie się jasnym, że wspólnota wasza nie jest częścią Kościoła powszechnego. Znam również z pierwszej ręki opinię jednego z księży, który kiedyś sprawował Eucharystię we wspomnianej wspólnocie, ale dostrzegając brak poszanowania przepisów liturgicznych w zakresie Eucharystii - także darów stosowanych do przeistoczenia (a ksiądz ów nie był żadnym tradsem ani oszołomem, wręcz modernistą, powiedziałbym...), wycofał się z tych wiarołomnych praktyk i "zdradzał" ich szczegóły nam ku przestrodze. Ponadto w toku powyższej dyskusji nikt z państwa, członków DN nie ustosunkował się do praktycznej realizacji ultimatum kardynała Arinze, co miało nastąpić w ciągu 2 lat, czyli do 2007 r., jakby tego było mało, potwierdzacie państwo, że pomimo kolejnego napomnienia KKBDS z roku 2008 sposób udzielania Komunii Świętej w waszej wspólnocie w dalszym ciągu jest sprzeczny z magisterium Kościoła.
Reasumując, mamy do czynienia z:
1. permanentnym bezczeszczeniem Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przez brak należnego szacunku przy Ich udzielaniu,
2. trwaniem w nieposłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej, a więc brakiem łączności z Kościołem Katolickim,
3. dyskryminowaniem członków Kościoła Katolickiego i kwestionowaniem wartości życia katolickiego poza DN,
Powyższe wnioski oparte na faktach pozwalają mi stwierdzić, że działalność neokatechumenatu (nie jego statut), jest jednym wielkim pasmem nadużyć i moim zdaniem powinna być zakazana jako heretycka.
Niech pan przyjmie także do wiadomości, że odpisuję panu jedynie dlatego, iż dopuścił się pan ataku ad personam, zarzucając mi kłamstwo i szkalując tym samym mój honor. Więcej nie będę panu odpowiadał w kwestii merytorycznej, bo moje stanowisko jest chyba dość jasne i nie zmienię go, chyba, że nastąpią postulowane przez Watykan zmiany w liturgii neokatechumenatu, które poprzecie panowie swoimi wypowiedziami.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2009, 10:53:21 am wysłana przez spanish inquisition » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #379 dnia: Września 07, 2009, 11:11:50 am »

Poza tym, świadectwo jest dla państwa strokroć ważniejsze niż każdy dokument, więc niech pan teraz posłucha mojego świadectwa
To jakiś owy dogmat, czy uogólnienie?


Gdy chciałem wybrać się przed laty na sobotnio-niedzielną agapę neokatechumenatu - nie wpuszczono mnie, bo "nie mam odpowiedniego przygotowania".
Na przyjęcia do obcych ludzi tez pan chodzi bez zapowiedzi i przygotowania? Jak była tam agpa to co pan się dziwi że go nie wpuścili?

Znam również z pierwszej ręki opinię jednego z księży, który kiedyś sprawował Eucharystię we wspomnianej wspólnocie, ale dostrzegając brak poszanowania przepisów liturgicznych w zakresie Eucharystii - także darów stosowanych do przeistoczenia (a ksiądz ów nie był żadnym tradsem ani oszołomem, wręcz modernistą, powiedziałbym...), wycofał się z tych wiarołomnych praktyk i "zdradzał" ich szczegóły nam ku przestrodze.

Wcześniej pan pisał że pan pamięta. Plącze się pan coś w zeznaniach.
Ponadto w toku powyższej dyskusji nikt z państwa, członków DN nie ustosunkował się do praktycznej realizacji ultimatum kardynała Arinze, co miało nastąpić w ciągu 2 lat, czyli do 2007 r., jakby tego było mało, potwierdzacie państwo, że pomimo kolejnego napomnienia KKBDS z roku 2008 sposób udzielania Komunii Świętej w waszej wspólnocie w dalszym ciągu jest sprzeczny z magisterium Kościoła.

Temat listu Arinze nie jest przedmiotem tego wątku,a odpowiedź KKBDS ma charakter ogólny i niebyła bezpośrednio kierowana do DN. (co nie znaczy że je nie dotyczy)


Reasumując, mamy do czynienia z:
1. permanentnym bezczeszczeniem Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przez brak należnego szacunku przy Ich udzielaniu,
2. trwaniem w nieposłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej, a więc brakiem łączności z Kościołem Katolickim,
3. dyskryminowaniem członków Kościoła Katolickiego i kwestionowaniem wartości życia katolickiego poza DN,
1.Kłamie Pan.
2. Myli się Pan.
3. Bredzi pan.

Powyższe wnioski oparte na faktach pozwalają mi stwierdzić, że działalność neokatechumenatu (nie jego statut), jest jednym wielkim pasmem nadużyć i moim zdaniem powinna być zakazana jako heretycka.
Myli  pan insynuacje z faktami.

chyba, że nastąpią postulowane przez Watykan zmiany w liturgii neokatechumenatu, które poprzecie panowie swoimi wypowiedziami.

To w końcu nasze wypowiedzi są coś warte i wiarygodne, czy nie bo już się pogubiłem?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #380 dnia: Września 07, 2009, 11:25:09 am »

Panie Tkiller.
Msza św. nie jest spotkaniem obcych osób ale Ofiarą Jezusa Chrystusa. Akcją publiczną Kościoła że tak się wyrażę. Nikt nie może żadnemu katolikowi a nawet niekatolikowi zabronić uczestnictwa w Ofierze Mszy św. z powodu swojego widzimisie. Tyle w tym temacie.
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #381 dnia: Września 07, 2009, 11:44:13 am »

Reasumując, mamy do czynienia z:
1. permanentnym bezczeszczeniem Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przez brak należnego szacunku przy Ich udzielaniu,
2. trwaniem w nieposłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej, a więc brakiem łączności z Kościołem Katolickim,
3. dyskryminowaniem członków Kościoła Katolickiego i kwestionowaniem wartości życia katolickiego poza DN,
1.Kłamie Pan.
2. Myli się Pan.
3. Bredzi pan.
(...)
To w końcu nasze wypowiedzi są coś warte i wiarygodne, czy nie bo już się pogubiłem?

Ja moje wypowiedzi poparłem stosownymi dowodami w oparciu o doświadczenia. Pana wypowiedzi natomiast są faktycznie nic niewarte, bo są zbitkiem demagogii i inwektywów, bez żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #382 dnia: Września 07, 2009, 11:47:56 am »

Msza Święta nie jest własnością "fszpulnoty", jeno Całego Kościoła. 'Liturgia fszpulnotowa" to jedno wielkie nadużycie. Swego czasu w naszej parafii wizytował J.E. Ksiądz Biskup Piotr Jarecki. Jak mu na koniec "diakonia muzyczna" zagrała na "własną melodię" znaną pieśn "Zwycięzca śmierci, piekła i szatana" J.E. idąc w procesji zgubił krok, że się mało nie przewrócił. Muzykanci na uwagę, co oni wyrabiają odrzeki jeno, że "to liturgia fszpulnotowa i nam nic do tego". To był początek mojego zainteresowania "liturgią fszpulnotową" i ruchami posoborowej odnowy starych herezji. Kikokarmenat doprowadził to wszystko "do perfidii".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #383 dnia: Września 07, 2009, 11:59:17 am »

Ja moje wypowiedzi poparłem stosownymi dowodami w oparciu o doświadczenia. Pana wypowiedzi natomiast są faktycznie nic niewarte, bo są zbitkiem demagogii i inwektywów, bez żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Dla mnie na przykład wypowiedzi posłów Palikota i Niesiołowskiego to skrajne prymitywne chamstwo zaprawione nie lepszą demagogią ale część publiczki je akceptuje i rechoce z ukontentowania. tkiller z hellsingiem zaistnieli na naszych forach na długo przez wylansowaniem przez przekaziory tamtych osobników i im należy się pierwszeństwo w rozpowszechnieniu trafnie opisanego przez Pana "stylu komunikacji". Gdyby wysłał Panu "na priva" jakieś inwektywy, to nie zaszkodzi przekopiować ich do publicznej oceny.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #384 dnia: Września 07, 2009, 12:18:20 pm »

Dla mnie na przykład wypowiedzi posłów Palikota i Niesiołowskiego to skrajne prymitywne chamstwo zaprawione nie lepszą demagogią ale część publiczki je akceptuje i rechoce z ukontentowania. tkiller z hellsingiem zaistnieli na naszych forach na długo przez wylansowaniem przez przekaziory tamtych osobników i im należy się pierwszeństwo w rozpowszechnieniu trafnie opisanego przez Pana "stylu komunikacji". Gdyby wysłał Panu "na priva" jakieś inwektywy, to nie zaszkodzi przekopiować ich do publicznej oceny.

Zgadzam się, nie tylko w stosunku do wymienionych posłów, ale całego frontu liberalno-oświeconego. Zastanawiają mnie tylko motywy działania takich ludzi - albo mają jakiś interes w działaniu na szkodę Kościła i Ojczyzny i liczą na łatwowierność swoich dyskutantów, albo sami są opętani przez Szatana, który nie pozwala im dojrzeć Prawdy, a na język podsuwa nienawiść. Czy w jednym, czy w drugim przypadku, poza modlitwą chyba już niewiele możemy im pomóc... Tyle tytułem OT.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #385 dnia: Września 07, 2009, 14:00:43 pm »

Gdy chciałem wybrać się przed laty na sobotnio-niedzielną agapę neokatechumenatu - nie wpuszczono mnie, bo "nie mam odpowiedniego przygotowania".
Na przyjęcia do obcych ludzi tez pan chodzi bez zapowiedzi i przygotowania? Jak była tam agpa to co pan się dziwi że go nie wpuścili?
A "głodnych nakarmić"? (poza tym - jakie przygotowanie jest potrzebne na "agape"???)

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #386 dnia: Września 07, 2009, 14:03:34 pm »

A "głodnych nakarmić"? (poza tym - jakie przygotowanie jest potrzebne na "agape"???)

Zrzutka materiałowa lub finansowa ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #387 dnia: Września 07, 2009, 14:11:32 pm »

Zero argumentów Panie Tkiller.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #388 dnia: Września 07, 2009, 14:17:01 pm »

Zero argumentów Panie Tkiller.

Argumentów przeciw czemu?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #389 dnia: Września 07, 2009, 14:42:09 pm »

@ p. Tkiller
Pisze Pan bzdury. Proszę czytać to co Pan wypisuje przed wysłaniem. Tylko 'ze zrozumieniem'. Jak nie wychwytuje Pan w tym braku logiki, to tym gorzej o Panu świadczy.
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: KKBiDS potępia neokatechumenalny sposób udzielania Komunii świętej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!