Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:39:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WALKA O POLSKIE KRESY !!!!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: WALKA O POLSKIE KRESY !!!!!  (Przeczytany 12767 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 18, 2009, 20:12:49 pm »

Osoby związane z OMP Lublin bardzo się identyfikują z Bractwem św. Piusa, które umożliwia Święcenia dla Bractwa św. Jozafata, które ma powiązania z banderowcami, a jednocześnie OMP zwalcza banderowców... ??? Już się pogubiłem. Właściwie to nie wiem czy p. użytkownik Rojalista rzeczywiście był z OMP Lublin czy może chciał tylko skompromitować nielubianą przez się organizację (za którą także nie przepadam). Na starym forum też był związany z OMP Lublin Rojalista ale zwykle poprzestawał na umieszczaniu linków do artrykułów ze strony OMP nad któymi inni dyskutowali.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 18, 2009, 21:06:32 pm »

Zadem prowokator, wyglada bardziej na malolata.
Zapisane
MER
adept
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 18, 2009, 21:14:51 pm »

o kresach nie możemy zapomnieć, ale w jaki sposób walczyć ? czy ktoś wie? każdy krytykuje, tą OMP ale napiszcie co sami robicie w tej kwesti?, widziałem na stronie OMP, wykład jakiś był z ks. modernistą Zaleskim, wykład w porządku, tak więc o co wam chodzi?
musimy jednak mówić i powtarzać że Kresy są nasze, bo zachód i świat musi to wiedzieć, tak aby ukraińców nikt nie bronił!
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 18, 2009, 21:28:39 pm »

W sprawie kresow mozna cos robic i nie chodzi zeby ktos sie tu osobiscie przechwalal. Mozna np. pojechac na Ukraine jako wolontariusz i pomagac miejscowym Polakom jako nauczyciel, lekarz, organizator, ksiadz czy po prostu czlowiek z zapalem i dobrymi pomyslami z czyms do przekazania albo z checia zorganizowania czegos. Sa organizacje , ktorew w tym pomagaja. Studenci jezdza czsto w wakacje.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 18, 2009, 22:11:57 pm »

Osoby związane z OMP Lublin bardzo się identyfikują z Bractwem św. Piusa, które umożliwia Święcenia dla Bractwa św. Jozafata, które ma powiązania z banderowcami, a jednocześnie OMP zwalcza banderowców... ??? Już się pogubiłem.

Polecam uważną lekturę:

Cytuj
– Jeśli dobrze zrozumiałem skargę kard. Huzara, to Kościół łaciński otrzymuje wielkie wsparcie od Kościoła na Zachodzie, a grekokatolicy są osamotnieni. Poza Papieżem właściwie nikt im nie pomaga.

Kard. Marian Jaworski: – Tę opinię trzeba w dużej mierze sprostować. Nie dostrzegam, aby Kościół greckokatolicki był osamotniony. Zachodnie instytucje Kościoła łacińskiego wspomagają i nas, i grekokatolików. Świetnym przykładem są organizacje z Niemiec: „Kirche in Not” czy „Renovabis”, które wspierają grekokatolików – co ważne – proporcjonalnie do liczby wiernych, więc mam prawo przypuszczać, że grekokatolicy otrzymują więcej niż my, bo jest ich na Ukrainie więcej. Podobną pomoc dostają od europejskiego Caritasu, zachodnioeuropejskich Episkopatów i z Ameryki.

– Może więc skarga kard. Huzara dotyczy przede wszystkim pomocy z Polski?

Kard. Marian Jaworski: – Grekokatolicy otrzymują wsparcie również od Kościoła w Polsce. W polskich seminariach bezpłatnie kształcą się ich klerycy. Moim zdaniem nie jest to wcale mniejsza suma od tej, którą otrzymują łacinnicy. Wielu kapłanów (niektórzy z nich piastują wysokie stanowiska w lwowskiej archidiecezji greckokatolickiej) przed przyjazdem na Ukrainę studiowało w Polsce. Nie ma więc mowy o konkurencji – przeciwnie; współpracujemy. Trzeba też dodać, że ordynariusze Wrocławia i Gdańska przekazali kilka kościołów i domów greckokatolickim biskupom.

Można się pogubić, prawda? A może by tak zastosować jakiś wytrych hermeneutyczny, np.: "niemiecki papież z Hitlerjugend wspiera ukraińskich nacjonalistów przeciw Polakom". Jaką jednak rolę odgrywają w tym całym układzie polskie diecezje? Folksdojczów?

Piszę to rzecz jasna z gryzącą ironią, ale wystarczy rzucić okiem na ten wątek, gdzie analogiczne sugestie padały pod adresem FSSPX...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 18, 2009, 22:41:10 pm »

Przepraszam, nie chodziło mi tutaj o dowalenie FSSPX, bardziej o pewną -tak mi się wydawało- niekonsekwencję u p. Rojalisty. Nie uważam, że tylko Bractwo św. Jozafata ma związek z bandeorwcami bo wiem, że nie tylko, że są takie tendencje u części grekokatolików. Miałem na myśli konkretnie to, że jak p. Rojalista jest tak przywiązany do FSSPX jak to prezentuje a jednocześnie tak mu zależy na Kresach to poiwnien zacząć u siebie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
MJ
adept
*
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 18, 2009, 23:07:20 pm »

Kresy w swerze ducha były i będą polskie. Oczywiście obecna przynależność państwowa to zupełnie inna kwestia.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 18, 2009, 23:19:21 pm »

Nie uważam, że tylko Bractwo św. Jozafata ma związek z bandeorwcami bo wiem, że nie tylko, że są takie tendencje u części grekokatolików.
Obawiam się, że u niemal wszystkich, a nie części. W ogóle podział OUN na melnikowców i banderowców przebiegł, o ile pamiętam z lektury, niemal dokładnie po linii wyznania.

Miałem na myśli konkretnie to, że jak p. Rojalista jest tak przywiązany do FSSPX jak to prezentuje a jednocześnie tak mu zależy na Kresach to poiwnien zacząć u siebie.
Pan Rojalista to niepoważny prowokator, ale mimo to zapytam:

1. U siebie, tzn. gdzie?

2. W jaki konkretnie sposób?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 19, 2009, 23:18:41 pm »

Cytuj
Cytuj
Nie uważam, że tylko Bractwo św. Jozafata ma związek z bandeorwcami bo wiem, że nie tylko, że są takie tendencje u części grekokatolików.

Obawiam się, że u niemal wszystkich, a nie części. W ogóle podział OUN na melnikowców i banderowców przebiegł, o ile pamiętam z lektury, niemal dokładnie po linii wyznania.
Nie chciałem napisać o wszystkich bo aż tak się w to nie wgłębiałem i nie chciałem za dużo osób posądzić. Z tego co słyszałem związek jest jednak taki, że zaprzeczają pewnym rzeczom a nie je usprawiedliwiają.

Cytuj
Miałem na myśli konkretnie to, że jak p. Rojalista jest tak przywiązany do FSSPX jak to prezentuje a jednocześnie tak mu zależy na Kresach to poiwnien zacząć u siebie.
Cytuj
Pan Rojalista to niepoważny prowokator, ale mimo to zapytam:
Właściwei to moje zdanie było nie w pełni przemyślane, ale mogę odpowiedzieć:
1. U siebie, tzn. gdzie?
W swoim środowisku.
Cytuj
2. W jaki konkretnie sposób?
Np. nawołując do zerwania współpracy z grekokatolikami. Skoro w artykułach ktoś potrafi dużo napominać i krytykować to dlaczego nie może tego zrobić np. w stosunku do FSSPX,nawet niekoniecznie w artykule ale np. list napisać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 20, 2009, 11:48:06 am »

Np. nawołując do zerwania współpracy z grekokatolikami. Skoro w artykułach ktoś potrafi dużo napominać i krytykować to dlaczego nie może tego zrobić np. w stosunku do FSSPX,nawet niekoniecznie w artykule ale np. list napisać.
W tej sprawie było wiele interwencji, także autorstwa samych członków FSSPX. Na razie osiągnięto tyle, że w Polsce nie będzie święceń.

Co do zerwania współpracy, to może proszę najpierw spróbować uzyskać zerwanie współpracy polskiego episkopatu z kard. Huzarem - wydawałoby się, że polscy biskupi będą to lepiej rozumieli niż jakiś Szwajcar czy Niemiec.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 20, 2009, 17:47:26 pm »

Cytuj
Cytuj
Np. nawołując do zerwania współpracy z grekokatolikami. Skoro w artykułach ktoś potrafi dużo napominać i krytykować to dlaczego nie może tego zrobić np. w stosunku do FSSPX,nawet niekoniecznie w artykule ale np. list napisać.

W tej sprawie było wiele interwencji, także autorstwa samych członków FSSPX. Na razie osiągnięto tyle, że w Polsce nie będzie święceń.

Co do zerwania współpracy, to może proszę najpierw spróbować uzyskać zerwanie współpracy polskiego episkopatu z kard. Huzarem - wydawałoby się, że polscy biskupi będą to lepiej rozumieli niż jakiś Szwajcar czy Niemiec.

To też prawda, dziękuję za przedstawienie sprawy. Próbować uzyskać nie mam zamiaru, nie wiem jak wpłynęłoby coś takiego na Kościół, bo właśnie chodziło mi o to, że interes państwa/narodu to -jednak wbrew temu co p. Rojalista napisał- inna rzecz niż "interes" całego Kościoła.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 27, 2009, 20:07:49 pm »

Przy okazji tematu kresowego polecam bardzo piękną książkę: Jan Bułhak, Kraj lat dziecinnych, Gdynia 2003.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 28, 2009, 00:57:25 am »

No to wrzucę (do dziwnego wątku) swój kamyczek:

Autonomia dla Ślązska!!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:28:54 am »

Ale bez Częstochowy.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:49:31 am »

Ale bez Częstochowy.

Dla Medalikorzy zrobimy wizy :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WALKA O POLSKIE KRESY !!!!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!