Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:05:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ministrantki?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: ministrantki?  (Przeczytany 44102 razy)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #120 dnia: Grudnia 29, 2009, 17:00:09 pm »

a po drugie to Muranów, dzielnica emerytów, którzy życie przeżyli w NOM i nie chcą zmian

Jakos nikt sie na Muranowie nie przejmowal emerytami, kiedy wprowadzano tam neonstwo i ich obrzedy, ktore z normalnym parafialnym NOMem nie maja kompletnie nic wspolnego.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 03, 2010, 23:06:41 pm »


Po drugie oczywiście że świeccy są dopuszczeni do czytania Ewangelii, w drodze wyjątku ale jednak -  vide Niedziela Palmowa ;)
ale i tak wtedy Niedziela Palmowa i W. Piatek kapłan lub diakon czyta slowa Chrystusa
A jest gdzieś to prawnie zapisane? Byłem i jestem nie tylko naocznym, ale i nausznym i naustnym świadkiem, gdy lektor czytał słowa Chrystusa, Niedziela Palmowa, kilka lat temu.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 03, 2010, 23:43:05 pm »

Ja pamiętam z seminarium przy ołtarzu było tylu kleryków ilu akurat było potrzeba. I tak powinno być!
Seminarium a parafia to dwa różne byty.
Wcale nie,namaszczone dlonie do trzymania swietych naczyn ma tylko kaplan.Kielich to nie szklanka herbaty,ze kazdy moze sobie lapac.
Przepis? Czy tylko "tradycja"? Pytam się poważnie, wiedząc co się dzieje w parafiach, co wyczyniają zakrystianie i kościelni.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #123 dnia: Stycznia 04, 2010, 00:00:43 am »

Mam takie pytanie do Panów, ktorzy tutaj na Forum przyznali, że służą jako ministranci do NOM. Jaka jest ich motywacja?
Czuję się wywołany do tablicy.

Ale nie wiem, o jaką motywację jestem pytany. O służenie Panu Bogu, czy o służenie do "Zwyczajnego Rytu Rzymskiego"?

O pierwszą panu nie odpowiem. Druga: w mojej parafii nie ma rytu nadzwyczajnego i na razie nie będzie. Wiem, 3 parafie dalej mógłbym próbować się wprosić proboszczowi... Ale to nie moja parafia. W sumie mógłbym w dni zwykłe służyć w swojej, a w prawie każdą niedzielę w obcej... Ale zdaje się, że ma dość ministrantów i dla mnie zostałaby służba "w zwykłym ubraniu siedzenie w zwykłej ławce", jak było tu proponowane.

Choć jeśli ktoś w Toruniu poszukuje ministranta do rytu tradycyjnego (poza Bractwem), to proszę o wiadomość na priv.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #124 dnia: Stycznia 13, 2010, 14:55:38 pm »

H.N. Altar Server Training Video - Czyli dlaczego jestem przeciw!

http://www.youtube.com/watch?v=0Tbvb4Q3G_M&NR=1

Swoją drogą doskonały przykład nadinterpretacji katolickości-powszechności

Κύριε ἐλέησον
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #125 dnia: Stycznia 21, 2010, 15:04:42 pm »

H.N. Altar Server Training Video - Czyli dlaczego jestem przeciw!

Czy to aby napewno parafia Rzymsko-Katolicka? wierzyć się nie chce...
A cóż to za funkcja liturgiczna "Holy Name server"? Server to może być temporarily unavailable ;)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 21, 2010, 15:15:28 pm »

Server to wlasnie pochodna ministrantek. Dawniej byl Altar Boy, zmienili na Altar Server w ramach rownego dostepu do oltarza hehe
Poza tym fajne te panie z torebkami w procesji na wyjscie
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 21, 2010, 15:58:00 pm »

Czy to aby napewno parafia Rzymsko-Katolicka? wierzyć się nie chce...

Ależ to jest typowa parafia rzymsko-katolicka w wielu krajach na świecie! Powtarzam do znudzenia: to, co jest w Polsce, jest gdzie indziej wyjątkiem. Kiedy niedawno jednemu z księży z FSSP z USA powiedziałem, że w Polsce na Mszach NO nie ma w zasadzie ministrantek a Komunia w większości parafii jest przyjmowana na język i przy balaskach, to nie bardzo chciał mi uwierzyć.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2010, 16:01:37 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #128 dnia: Stycznia 21, 2010, 15:59:30 pm »

Ja bym w to uwierzyl, tylko nie w te balaski.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #129 dnia: Stycznia 21, 2010, 16:14:55 pm »

Ja bym w to uwierzyl, tylko nie w te balaski.

Doprawdy? Myślę, że Pan przesadza. Nie mieszkam w Polse na stałe od wielu lat, ale w Polsce bywam regularnie.  W te wakacje pojeździłem sporo po Polsce. Byłem na wielu Mszach NO zarówno w dużych miastach jak i w małych miejscowościach. Wszędzie Komunia była na klecząco przy balaskach. Nigdzie nie udzielała jej osoba świecka. Czyżbym miał "pecha"?

Na tym forum przeczytać mozna masę narzekań na naduzycia na NO w Polsce, przeważnie słusznych zresztą. Ale skala zjawiska jest mała. Jeżeli wytknie się nosa poza Warszawę, to widać co innego. Proszę mi wierzyć: katolicyzm w polskim wydaniu jest dla wiekszości katolików zachodnich "unreal" - to jest właśnie to, czego oni się obawiają, najgorszy konserwatyzm, "powrót do średniowiecza" itp. itd.

Nie twierdzę, że nadużyć nie trzeba piętnować. Ale kiedy czytam niektóre wypowiedzi na tym forum, myslę sobie w duchu: ech, chciałbym mieć takie problemy...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2010, 16:41:51 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #130 dnia: Stycznia 21, 2010, 16:27:10 pm »

Ja sie z panem zgadzam i bardzo sie ciesze, ze nasz katolicyzm jest taki zasciankowy, ale nie wierze, ze w wiekszosci parafii sie udziela jeszcze przy balaskach, choc moze w porownaniu z zachodem procent jest znaczacy.

A co do swieckich, to nie dalej jak tydzien temu odkrylem jednego w jednej z parafii poznanskich i  bylem akurat w jego kolejce. Jak dotad myslalem, ze w arch. poznanskiej ich nie ma. Szybko jednak zmienilem kolejke, ale zepsul mi ten pan cala przyjemnosc  z mszy, ze sie tak wyraze.
I ja raczej nie wypowiadam sie bardzo krytycznie, choc mam swoja teorie dlaczego u nas jest tak konserwatywnie i dlaczego jest tak malo naduzyc wiekszego formatu.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #131 dnia: Stycznia 21, 2010, 16:38:08 pm »

Coż, z pewnością idzie ku gorszemu. Dlatego bardzo, ale to bardzo mnie dziwi, że ludzie, którzy są "u sterów" polskiego Kościoła zdają się przeć w kierunku rozwiązań, które w krajach zachodnich doprowadziły do katastrofy. Mam nadzieję, że to tylko naiwność, ale czasem obawiam się, że to zła wola.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #132 dnia: Stycznia 21, 2010, 16:46:45 pm »

Slepa fascynacja zachodzem. Argumenty w stylu "tak jest na zachodzie", "na zachodzie tak robia", "widzialem to na zachodzie" sa dosc popularne. Dla wielu ludzi w kraju slowo "Zachod" ma wziaz magiczne znaczenie i cokolwiek bysmy nie robili, na pewno robimy to gorzej niz tam.
Pozdrawiam
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #133 dnia: Stycznia 22, 2010, 16:34:28 pm »

się wcinam świńsko i ignorancko nie przeczytawszy wcześniejszych wypowiedzi, ale zobaczyłam temat i pomyślałam sobie: gdzie diabeł nie może tam babę pośle...  ;)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #134 dnia: Października 16, 2011, 09:48:55 am »

http://www.tvn24.pl/-1,1721005,0,1,czas-na-ministrantki,wiadomosc.html
"Ksiądz Ryszard Kinder, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Głogówku koło Opola, przyjmując do posługi pierwszą dziewczynkę miał obawy. Dziś nie ma wątpliwości, że to był świetny pomysł. - Może dzięki temu po prostu jest mniej tego zbójectwa. Bo tam gdzie są chłopcy, to wiadomo, twarda ręka, twardsze słowa. Jak są dziewczyny, to tak ufam, że troszeczkę może jest spokojniej - mówi ksiądz."

I jak się Państwu podoba ten "świetny pomysł"?

Tylko dlaczego tyle można modyfikować, wprowadzać, zmieniać, ale jedno ciągle wydzielane w małych ilościach, o nietypowej porze - TRADYCYJNA KATOLICKA MSZA ŚWIĘTA
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2011, 10:19:54 am wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ministrantki? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!