Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:28:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ministrantki?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 Drukuj
Autor Wątek: ministrantki?  (Przeczytany 44096 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #165 dnia: Stycznia 11, 2021, 22:12:29 pm »

Są już pierwsze analizy tekstu Bergoglia. Wg nich tekst jest tak napisany, że otwiera drogę do kapłaństwa kobiet. Lesbijki już zapowiedziały walkę o parytety.

Ale w zasadzie nie ma to już większego znaczenia.

Oglądałem na PCh24 wywiad z red. Milcarkiem; wg niego nie ma powodów do bicia na alarm, ale proszę zobaczyć samemu. Obowiązuje nadal doktryna poprzedniego zjazdu naszej partii: Nie ma różnicy między starym a nowym rytem ...itd itp  ;D Następny "papież" musi być kobietą "bi".



Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #166 dnia: Stycznia 11, 2021, 22:37:52 pm »

...Oglądałem na PCh24 wywiad z red. Milcarkiem; wg niego nie ma powodów do bicia na alarm...
Ha, ha, to się nazywa "urzędowy optymizm". Ręka przecież jest w nocniku, ale tylko palce, więc wiadomo, nic się nie stało. Nigdy nie będzie po łokieć, nie, nie, nigdy.
Wczoraj mi uciekło z głowy - hermeneutyka ciągłości.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2021, 08:42:35 am wysłana przez Chorthippus.parallelus » Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #167 dnia: Stycznia 12, 2021, 12:09:51 pm »

Smutne jest to, że Watykan ugina się przed metodą faktów dokonanych, miast przywołać autorów radosnej twórczości do porządku, a nadużycia wytrzebić. Nieustanne parcie naprzód.
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #168 dnia: Stycznia 12, 2021, 13:34:31 pm »

Zaraz tam ugina... Raczej inspiruje.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #169 dnia: Stycznia 12, 2021, 14:50:47 pm »

Zaraz tam ugina... Raczej inspiruje.

Tej prostej rzeczy wierzący nie chca przyjąć do wiadomości, bo mózg im się zapętla. Dlatego jest dobry Bergoglio i źli bojarzy  ;D
Wielu, hierarchów marzy o tym by te postępowe zmiany się już przetoczyły bo nie mogą zdzierżyć tego "zatechlego ratzingeryzmu".

Na dodatek są tacy liderzy indultu, którzy mówią po cichu: nie można mówić jak jest bo uciekną. A tak to w kolektywie, razem pójdziemy w łączności, Una cum itp itd.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #170 dnia: Stycznia 12, 2021, 21:10:22 pm »

Smutne jest to, że Watykan ugina się przed metodą faktów dokonanych, miast przywołać autorów radosnej twórczości do porządku, a nadużycia wytrzebić. Nieustanne parcie naprzód.
  Nie pierwszy raz i nie ostatni.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #171 dnia: Stycznia 13, 2021, 10:03:40 am »

https://ekai.pl/komisja-liturgiczna-kep-zajmie-sie-sprawa-dopuszczenia-kobiet-do-akolitatu-i-lektoratu/?fbclid=IwAR3di1vk8qEZOfxwC3omxt-Pn2NtSwS_v60xMmBZHNpul-tpv8N30h7UBvc


Kepscy wprowadza akolitat i lektorat kobiet, ale jeszcze nie teraz, jeszcze nie dzis. Nie wiadomo w sumie kiedy. Czekam na postepowych proboszczow, ktorzy beda sie powolywac bezposrednio na motu proprio i na potrzebe liturgiczna :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #172 dnia: Stycznia 13, 2021, 10:50:23 am »

https://ekai.pl/komisja-liturgiczna-kep-zajmie-sie-sprawa-dopuszczenia-kobiet-do-akolitatu-i-lektoratu/?fbclid=IwAR3di1vk8qEZOfxwC3omxt-Pn2NtSwS_v60xMmBZHNpul-tpv8N30h7UBvc


Kepscy wprowadza akolitat i lektorat kobiet, ale jeszcze nie teraz, jeszcze nie dzis. Nie wiadomo w sumie kiedy. Czekam na postepowych proboszczow, ktorzy beda sie powolywac bezposrednio na motu proprio i na potrzebe liturgiczna :)

Rewolucja bolszewicka to ulica jednokierunkowa.

MP Summorum Pontificum to było zawracanie Kościoła do burżuazyjnej przeszłości, bergogliowe MP to "znaki czasu" i każdy indultowiec przyjmie je z "pokorą i zrozumieniem".
Następny przystanek: kapłaństwo kobiet  ;D Myślę, że teraz poleci szybko; i bardzo dobrze.

PS
Jorge napisał krótkie pismo do Saraha w sprawie swojego MP. W liście tym, zdaniem znawców krętactw posoborowych, jest zdanie klucz, które uzasadnia "pewien ciąg zdarzeń" związanych z rolą kobiet w kapłaństwie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #173 dnia: Stycznia 13, 2021, 13:12:58 pm »

I tak czekam na kaplanki. To bedzie krok w dobym kierunku. Wyobrazmy sobie kazanie 45-latki przechodzacej ten okres miedzy menopauza a wzmozonymi objawami PMS. W takim kazaniu bedzie tyle o piekle, ze nawet Vianney by sie przestraszyl. Gorzej ja to beda takie ciocie kluchy, jak ostatnio sluchalem katechetki uczacej mojego 15-letniego chrzesniaka, gdzie sam mu powiedzialem, ze troche rozumiem dlaczego chcial sie z religii wypisac...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #174 dnia: Stycznia 13, 2021, 13:50:46 pm »

Kolejny temat to rzeczywiście tzw. katechetki. Jakim prawem się pytam? To również delegacja kapłańskiej władzy nauczania.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #175 dnia: Stycznia 13, 2021, 16:23:40 pm »

Wszystko to bierze się stąd, że kobiety przekonano, że nie tylko mogą, ale i powinny robić wszystko to samo, co mężczyźni. W szkołach, na uczelniach, w mediach - wszędzie bombarduje się młode dziewczęta takim właśnie przekazem: jesteście absolutnie równoważne mężczyznom (nie tylko równe, ale równoważne, mężczyzna jest wymienialny na kobietę a kobieta wymienialna na mężczyznę, w każdej sytuacji).

Nie wiem, jak jest w polskich szkołach, ale tutaj to jest absolutne pranie mózgu, do granic absurdu. Zdjęcie inżyniera projektującego reaktor jądrowy? Kobieta. Zdjęcie profesora prowadzącego wykłady? Kobieta. Przykład znanego astronauty? Kobieta.

Ja jeszcze tylko nie widziałem kobiety pracującej przy wywózce śmieci. Ani przy czyszczeniu kanałów ściekowych. Sami mężczyźni. Przydałoby się zadbać o parytet.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #176 dnia: Stycznia 13, 2021, 16:37:26 pm »

Wszystko to bierze się stąd, że kobiety przekonano, że nie tylko mogą, ale i powinny robić wszystko to samo, co mężczyźni. W szkołach, na uczelniach, w mediach - wszędzie bombarduje się młode dziewczęta takim właśnie przekazem: jesteście absolutnie równoważne mężczyznom (nie tylko równe, ale równoważne, mężczyzna jest wymienialny na kobietę a kobieta wymienialna na mężczyznę, w każdej sytuacji).

Nie wiem, jak jest w polskich szkołach, ale tutaj to jest absolutne pranie mózgu, do granic absurdu. Zdjęcie inżyniera projektującego reaktor jądrowy? Kobieta. Zdjęcie profesora prowadzącego wykłady? Kobieta. Przykład znanego astronauty? Kobieta.

Ja jeszcze tylko nie widziałem kobiety pracującej przy wywózce śmieci. Ani przy czyszczeniu kanałów ściekowych. Sami mężczyźni. Przydałoby się zadbać o parytet.


U mnie na wsi kobieta jezdzi na smieciarce. Tzn nie chcialbym jej/jemu narzucac plci, ale zdecydowanie wyglada jak bardzo duza kobieta.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #177 dnia: Stycznia 13, 2021, 17:13:24 pm »

No proszę, więc postęp dotarł pod strzechy  :)

A ja już miałem taki pomysł, by rozwiązać ten problem tworząc nowy kierunek studiów, śmieciologia stosowana ("applied garbage studies"), a następnie utworzyć specjalne stypendium, aby zachęcić kobiety do studiów na tym kierunku. Może by się znalazł jakiś hojny sponsor, któremu parytety leżą na sercu. Bo bardzo cierpię widząc, że tylko meżczyźni mają przyjemność dźwigania ciężkich koszy na śmieci sprzed domów na mojej ulicy, często w deszczu, w śniegu albo na mrozie, nawet jak w dniu zbiórki śmieci przypada wielkie święto.

Ponadto cierpię widząc, że  tyko mężczyźni rozkoszują się wspinaniem na słupy energetyczne w czasie opadów marznącego deszczu, kiedy trzeba usunąć awarię (w mojej okolicy zamarzający deszcz zdarza się bardzo często, nierzadko powodując zerwanie przewodów). A naprawa kanalizacji? Nie tak dawno była niedaleko  awaria kanalizacji, ścieki cofnęły się i zalały piwnice wielu domów. Ekipa usuwająca awarię musiała wchodzić do kanałów, po pas do rzeki g...na. Kobiet nie widziałem. Dlaczego odmawia się im tej przyjemności?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2021, 17:22:47 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #178 dnia: Stycznia 13, 2021, 18:20:20 pm »

Jerzy Stuhr spointował to znakomicie:

https://youtu.be/iDQgDg-8Wx4

tyle, że "gdzie te chłopy?"

https://www.tekstowo.pl/piosenka,danuta_rinn,gdzie_ci_mezczy_ni.html

« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2021, 18:24:31 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #179 dnia: Stycznia 13, 2021, 19:06:25 pm »

Chłopy takie jak baby są,
na twarzy róż,
nie znajdziesz już
prawdziwych mężczyzn w Stanach.
Chłopy takie jak baby są,
królestwo lal,
tu nawet drwal
używa kremu na noc.

https://youtu.be/zgx62Zt2mCk?t=179

Nie ma już mężczyzn, przegrali wyścig,
zostali chłopcy i kulturyści,
każdy się czuje jak zmięty śmieć:
zanika płeć, zanika płeć…

https://youtu.be/hdBu_D2M7gA?t=22
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ministrantki? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!