Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:20:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka na prezent dla deisty
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Książka na prezent dla deisty  (Przeczytany 867 razy)
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« dnia: Sierpnia 09, 2012, 13:41:54 pm »

Szczęść Boże

Niedługo mój znajomy będzie obchodził swoje urodziny. Rzecz w tym, że sam określa się jako deista. Co prawda chodzi do kościoła dość często jak na deistę, ale wiele rzeczy go irytuje w Kościele, często tych samych rzeczy, które irytują czcigodnych forumowiczów. Jest to człowiek myślący, raczej konserwatywny, sceptyczny demokracji i socjalizmowi, złego słowa o monarchizmie nie powie. Chciałbym mu na prezent kupić jakąś pozycję, która by go trochę podbudowała w wierze, ale też niezbyt nachalną, bo mogło by to zrazić jego osobę. Coś takiego, co by otworzyło mu oczy na pewne problemy Kościoła, ale także dało mu dużo nadziei i otuchy, podkreśliło moc i miłość Bożą. I jeszcze żeby zbyt długie i za ciężkie nie było, bo chodzi mi o to, by wzbudzić w nim jakąś większą potrzebę poszukiwania Boga, a nie żeby go zraziło po pierwszych pięciu stronach. I kompletnie nie wiem, co mu kupić, nie orientuję się zbytnio w literaturze katolickiej. Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów coś takiego miałby do polecenia, to byłbym wdzięcznym za pomoc.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 09, 2012, 13:58:47 pm »

Osobiście polecam :



bp Tihamér Tóth
Dekalog

    Wydawnictwo Te Deum - książki, 2002
    ss. 576, format A5, miękka oprawa
    ISBN 83-87770-70-1
 
"Czy Dziesięcioro Bożych Przykazań można uważać za odpowiedni temat do rozważań dla dzisiejszego społeczeństwa? Przecież już trzy tysiące lat minęły, jak wola Boża ujęła je w formę prawa. Czy prawami sprzed tysiąca lat można się dzisiaj kierować, w życiu z gruntu zmienionym i rozwijającym się w odmiennych warunkach? Przykazania należy zachować nie tylko dlatego, że ich przekroczenie jest grzechem przeciwko Bogu, ale i dlatego, że jest grzechem przeciwko naturze ludzkiej, przeciwko szczęśliwemu życiu ludzkiemu, przeciwko społeczeństwu. Prawa te, aczkolwiek stare, są zawsze aktualne."


http://www.tedeum.pl/tytul/442,Dekalog

Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 09, 2012, 16:10:11 pm »

Panie Tato pozwole sobie zadac takie pytanko odnoście kazań tego biskupa. Czy czytał Pan jeszcze jakieś inne, które są dostępne na naszym rynku? Jeżeli tak to co Pan o nich sądzi?
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 09, 2012, 21:37:25 pm »

-Kwiatki św. Franciszka
-Naśladowanie Chrystusa
-"Dialog" św Katarzyny ze Sieny - coś cięższego
-św. Ojciec Pio z Pietrelciny

Powiem jedno: Najbardziej widoczną działalność Boga na ziemi widać w świętych pańskich. Jeśli zafascynujesz się świętym to fascynujesz się Bogiem.
Dzięki takim lekturom na pewno zbliżyłby się do Boga (teologia w praktyce i święci)
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 10, 2012, 08:55:16 am »

Panie Tato pozwole sobie zadac takie pytanko odnoście kazań tego biskupa. Czy czytał Pan jeszcze jakieś inne, które są dostępne na naszym rynku? Jeżeli tak to co Pan o nich sądzi?

Mam jeszcze tego Autora "Małżeństwo". Wg. mnie są to rewelacyjne kazania - wykłady.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka na prezent dla deisty « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!