Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 01, 2024, 23:50:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231970 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Jan Paweł II i katolicki marketing religijny
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II i katolicki marketing religijny  (Przeczytany 13174 razy)
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 14, 2009, 19:45:24 pm »

Może to co mówi ks. Nadolski w czymś pomoże chociaż ja jeszcze nie doszłam co miał na myśli

Cytuj
o. Tomasz Kwiecień: Znam również środowisko w Warszawie, które celebruje liturgię w obrzędzie Jana XXIII, czyli wg Mszału Piusa V i w zeszłym roku głosiłem tam rekolekcje  i miałem poczucie rzeczywiście intensywnej modlitewnej atmosfery naprawdę aktywnego i czynnego, świadomego uczestnictwa tych ludzi w liturgii
ks. Nadolski: Ale zapewne  to było środowisko takie elitarne.
o. T. K.: No bo to w ogóle są środowiska elitarne, właśnie o tym chcę powiedzieć, że jakby współczesne środowiska które celebrują liturgię wedle ?starego rytu? to są środowiska elitarne
ks. N:  Ale nie wszędzie, nie można tak tego uogólniać. Ja też specjalnie poszedłem na taką liturgię no to patrzałem na twarze tak trochę właśnie po faryzejsku, no z ciekawością to to nie mogę tego powiedzieć. A pamiętam ze swojej młodości, gdy byłem w gimnazjum, to właśnie mój profesor od łaciny to chodził na Mszę św. z Pismem Świętym w języku greckim i tym się rozkoszował. No, ale inne kręgi, to przecież wiadomo, że w tym czasie odmawiały różaniec czy się modliły do świętych,  to trzeba też uznać. Więc liturgia nie może być elitarna, tylko to nie jest sprawa jakiś ?? To jest dzieło wspólne, przecież etymologicznie nasze działania, wspólne, wspólnotowe działania więc trzeba by to uwzględnić.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 14, 2009, 19:53:46 pm »

Bo to jest tekst w stylu otwartym.
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 15, 2009, 11:28:28 am »

1) Czesta rzecza, ktora odpycha od tradycjonalistow jest ich ekskluzywizm i zamkniecie. (...) 
2) Nie do kazdego przemawia msza trydencka, przestanmy sie oszukiwac.(...)
3) Co do marketingu religijnego, to Jan Pawel II jest dosc dobra reklama katolicyzmu zagranica. Wszystkim kojarzy sie jako taki dobry starszy pan z wspanialymi pogladami i dobrym sercem (niekatolcy, cos jak Dalajlama),

ad 1 - zamknięcie - owszem - w getccie. Tradycjonalistów tępi się i gnębi, przepchanie się z jakąkolwiek informacją (nie mówiąc o jakiejkolwiek formacji) jest procesem bolesnym  i wiążącym się najczęściej z upokorzeniami i szykanami - i to ze strony tzqw. duszpasterzy.

ad 2 - Do Mszy Wszechczasów trzeba dorosnąć, nie oszukujmy się. To nie take-away typu MacMsza z pop-muzyką i dowciapami zamiast kazania.

ad 3 - JPII kojarzy się na Zachodzie potwornie - jako ten "faszystowski agresor walczący z prawami reprodukcyjnymi i seksualnymi, inkwizytor homofob, który chciał zrobić z kobiet maszyny do rodzenia dzieci." Serio - pogadajcie z kimkolwiek nie-katolikiem, a nawet z częścią "postępowych" "katolików".
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 15, 2009, 15:46:21 pm »

ad 2 - Do Mszy Wszechczasów trzeba dorosnąć, nie oszukujmy się. To nie take-away typu MacMsza z pop-muzyką i dowciapami zamiast kazania.

Proszę nie straszyć. Trzeba się tylko trochę otrząsnąć z posoborowej pyszki.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 15, 2009, 16:52:04 pm »

Cytuj
To przed tradycjonalistami zamyka się drzwi. Na czym ma polegać ten ekskluzywizm?

Panie Zygmuncie, wystarczy poczytac nawet to forum albo nawet ten watek. Dla niektorych wszystko co nielacinskie, nietrydenckie to niedobre lub za latwe, niezbyt katolickie, sztuczne itd. Tradycjonalisci tacy jak FSSPX prezentuja czasem konfrontacyjna postawe, juz nie wspomne o takich, ktorzy zbawienia poza tridentina nie widza. Czytajac pogarliwe komentarze nt. "NOMow" czy posoborowia nie wspominam.

Cytuj
ad 1 - zamknięcie - owszem - w getccie. Tradycjonalistów tępi się i gnębi, przepchanie się z jakąkolwiek informacją (nie mówiąc o jakiejkolwiek formacji) jest procesem bolesnym  i wiążącym się najczęściej z upokorzeniami i szykanami - i to ze strony tzqw. duszpasterzy.

To jest zle. Sam jestem zwolennikiem przywracania tradycji, gdzie sie da, ale nie w tym problem.

Cytuj
ad 2 - Do Mszy Wszechczasów trzeba dorosnąć, nie oszukujmy się. To nie take-away typu MacMsza z pop-muzyką i dowciapami zamiast kazania.

Hehe no wlasnie, to co mowilem. Nie kazdy NOM tak wyglada, a zadaniem kazania jest przemowienie do ludzi. To ze ksiadz czasem wtraci jakis smieszny zwrot nie ma wielkiego znaczenia, jesli nie jest to glowna tresc kazania. Ja sie na NOMach, czasem troche popowych wychowalem i widze rowniez w tym duzo poboznosci i duzo powolan. Preferuje tradycyjna liturgie, ale naprawde w krajach o innej kulturze niz europejska NOM czesto chwyta (np Filipiny).

Cytuj
ad 3 - JPII kojarzy się na Zachodzie potwornie - jako ten "faszystowski agresor walczący z prawami reprodukcyjnymi i seksualnymi, inkwizytor homofob, który chciał zrobić z kobiet maszyny do rodzenia dzieci." Serio - pogadajcie z kimkolwiek nie-katolikiem, a nawet z częścią "postępowych" "katolików".

Napisalem zagranica. Swiat to nie tylko Europa Zachodnia. Kosciol istnieje i dziala tez na innych kontynentach.
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 15, 2009, 22:10:10 pm »

Dla jasności obrazu - u mnie w parafii jest bardzo godnie sprawowany NOM (ks. Marcin Węcławski) dlatego nie jestem z ortodoksów totalnie go odrzucających - aczkolwiek np. u ks. Marcina z reguły podczas Mszy Św. niedzielnej jest Kanon.

A co do - "na Zachodzie zagranica się nie kończy"  to rzeczywiście, jakoś nie pomyślałam, że poza UE i USA jest jeszcze mnóstwo innych krajów.
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 15, 2009, 22:12:26 pm »

A co do - "na Zachodzie zagranica się nie kończy"  to rzeczywiście, jakoś nie pomyślałam, że poza UE i USA jest jeszcze mnóstwo innych krajów.

Nasze europocentryczne spojrzenie :)

W sumie ciekawe, jak europejczycy zareagują kiedyś-tam na potencjalnego papieża spoza Europy :)
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 16, 2009, 00:18:16 am »

Podejrzewam, że następny papież może byc spoza Europy ;)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 16, 2009, 09:58:51 am »

Cytuj
Dla jasności obrazu - u mnie w parafii jest bardzo godnie sprawowany NOM (ks. Marcin Węcławski) dlatego nie jestem z ortodoksów totalnie go odrzucających - aczkolwiek np. u ks. Marcina z reguły podczas Mszy Św. niedzielnej jest Kanon.
Dzielny kapłan. Niech Pani o Tridentinę poprosi ;)
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 16, 2009, 11:24:33 am »

Teraz to już za późno...

;)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 16, 2009, 13:51:59 pm »

Cytuj
To przed tradycjonalistami zamyka się drzwi. Na czym ma polegać ten ekskluzywizm?

Panie Zygmuncie, wystarczy poczytac nawet to forum albo nawet ten watek. Dla niektorych wszystko co nielacinskie, nietrydenckie to niedobre lub za latwe, niezbyt katolickie, sztuczne itd. Tradycjonalisci tacy jak FSSPX prezentuja czasem konfrontacyjna postawe, juz nie wspomne o takich, ktorzy zbawienia poza tridentina nie widza. Czytajac pogarliwe komentarze nt. "NOMow" czy posoborowia nie wspominam.


"Coś nietrydenckie" - jeśli ktoś odrzuca to w  co nakazuje wierzyć Sobór Trydencki nie jest katolikiem.

Cóż dobrego można powiedzieć o porzuceniu autentycznego rytu Mszy Świętej na rzecz nowo opracowanego?
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 16, 2009, 17:18:47 pm »

Cytuj
Dla jasności obrazu - u mnie w parafii jest bardzo godnie sprawowany NOM (ks. Marcin Węcławski) dlatego nie jestem z ortodoksów totalnie go odrzucających - aczkolwiek np. u ks. Marcina z reguły podczas Mszy Św. niedzielnej jest Kanon.
Dzielny kapłan. Niech Pani o Tridentinę poprosi ;)

ZTCW to w Parafii Maryi Królowej na Poznańskiej Wildzie jest odprawiana sporadycznie Tridentina. Patrz liturgiczny.blogspot.com/2008/10/liturgia-jest-wielkim-bogactwem-kocioa.html
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 16, 2009, 21:00:20 pm »

cosik linka obcieło, ale tu też jest:
http://www.parafia-maryi-krolowej.poznan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=220&Itemid=3
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 16, 2009, 22:20:31 pm »

Skoro teraz niektórzy idą na Mszę trydencką bez omawiania tzn że nie jest to konieczne, skoro NOMu też się nie omawia to też widać nie jest to konieczne. A skoro ją omawiano z dzieećmi to tylko świadczy że była niezrozumiała :D

Niezupełnie. Pierwsze moje Msze trydenckie, to zagubienie. Nie wiedziałem, co teraz jest.
Będąc w Szkocji nie musiałem rozumieć angielskiego, by wiedzieć, w którym miejscu jestem, NOM jest taki sam.
Nie znając dobrze angielskich odpowiedzi i modlitw, po cichu mówiłem po polsku. Jak już kupiłem sobie angielski mszalik,
to po polsku jedynie mówiłem "pokój z Tobą" :)
Mój syn po "pierwszym razie" niechciał chodzić na trydencką przez trzy miesiące!
Tak był pogubiony i głupio mu było, że nic nie rozumie. Teraz się "wydziera" po łacinie!
W Bytomiu coraz więcej przychodzi przypadkowych (?) osób. Może z ciekawości, może bo znajomi zaprosili.
Ich można rozpoznać po pierwszych minutach! Zagubieni rozglądają się, patrząc na innych, co teraz zrobić, jak się zachować.
I chyba ja sam tak właśnie wyglądałem półtora roku temu.
To w sieci potem znalazłem: jak się zachowywać na Mszy Wszechczasów, co należy, a co można robić. Itd.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 16, 2009, 22:26:26 pm »

przepraszam za bokotemat.

To Forum słynie z bokotematów !!!!

Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Jan Paweł II i katolicki marketing religijny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!