Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 09:50:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Żonaty dziennikarz przy ołtarzu.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Żonaty dziennikarz przy ołtarzu.  (Przeczytany 12927 razy)
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 25, 2009, 14:16:10 pm »

Nie mam zamiaru pisać ani o którego diakona chodzi, ani cóż jego syn uczynił takiego bowiem nie chodzi o osobę a o zasadę i jako ilustracje przedstawiłem to com napisał. Jeśli jest Pan  na tyle wścibski aby wypytywać o szczegóły to już Pana problem.
Chodzi o zasadę, ze OBMAWIA pan OSOBĘ DUCHOWNĄ. Pański prezentowany brak faktów potwierdza wniosek, ze całość pańskiej wypowiedzi sprowadzić się miała do poniżenia stałych diakonów. Nie podał pan ani jednego faktu, ani jednego argumentu, zaś cała pańska wypowiedź jest jawnie wroga stałym diakonom - którzy, czy się to panu podoba, czy nie, w Kościele są - i to są osobami duchownymi. Zaś biorąc pod uwagę, że dotychczas było zaledwie dwóch stałych diakonów w Polsce, z czego toruński nie ma syna w wieku szkolnym - nietrudno dojść do tego, kogo pan obmawia.

Nie musi pan odpowiadać - tą wypowiedź napisałem nie do pana (mi stosowania zwrotu per "pan" straciłem, po pańskich wypowiedziach, cały do pana szacunek), ale aby zasygnalizować, ze nie podoba mi się, skrywane lepiej czy gorzej pod płaszczykiem anonimowości, obmawianie duchownych Kościoła.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 25, 2009, 15:56:47 pm »

PS. "Elementarne zasady kultury" to pojęcie na tyle szerokie,
że zawiera w sobie i ogólnie przyjęte zasady internetowe.
A zatem, ponieważ mówienie na "ty" nie oznacza braku szacunku,
nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że mówienie per "ty"
do osoby znanej jedynie z nicka internetowego łamie zasady kultury, ...

W Polsce mówienie do osoby, której się nie zna / 'znanej' jedynie z nick'a
per "ty" jest oznaką niegrzeczności, buty, wywyższania się.
Przechwalając się znajomością literalną reulaminu forum
obnaża Pan swoją nieznajomość "elementarnych zasad kultury".

...(mi stosowania zwrotu per "pan" straciłem, po pańskich wypowiedziach, cały do pana szacunek)
I jest od razu grzeczniej... Ale z osobistych uczuć do innych forumowiczów jeszcze nie trzeba się zwierzać...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2009, 16:00:57 pm wysłana przez romeck » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Żonaty dziennikarz przy ołtarzu. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!