Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:58:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Zniesienie Mszału i reformy Pawła VI
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Zniesienie Mszału i reformy Pawła VI  (Przeczytany 15303 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 26, 2009, 12:47:30 pm »

Neonom ona do dziś bardzo przeszkadza; ... Bugnini ją usunąl, została przywrócona na żądanie papieża Pawła VI. Jak widać Duch św. jednak czuwa nad Kościołem.
Dotyczy wersji 'Missa Normativa z 1967 r. Prawdopodobnie ten wariant jest wzorem obrządku kikokarmenackiego. Znane jest zdanie "wiadomej Carmen", jako to "Pawłowi VI udzielono katechezy" ale się do niej nie zastosował. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 26, 2009, 12:52:26 pm »

Jak widać Duch św. jednak czuwa nad Kościołem.


O to właśnie chodzi !
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 30, 2009, 17:52:07 pm »

O co chodzi ? O to, zeby Duch Swiety w ostatnim momencie zatrzymal ciezarowke zsuwajaca sie w przepasc ? Czy tez raczej o to, zeby nie wystawiac Go na probe jezdzac 100 km/h  kretymi i waskimi gorskimi drozkami skoro On daje nam mozliwosc jazdy szeroka i bezpieczna autorstrada ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 30, 2009, 18:04:30 pm »

Gwoli ścisłości: aspekt przebłagalny Ofiary jest w Mszale Pawła VI obecny w propriach, w tym również w modlitwach nowo ułożonych.
Może Pan wskazać jakiś konkretnie? Kiedyś szukałem - bez efektów...

Proszę przejrzeć choćby modlitwy nad darami przeznaczone na dni powszednie Wielkiego Postu.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 24, 2010, 14:42:22 pm »

Katolicki dziennikarz z USA zajął się tym tematem i stworzył całkiem ciekawy program.
http://www.realcatholictv.com/cia/03Massdest/
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 25, 2010, 01:20:18 am »

A jednak zniesienie Mszału Pawła VI jest możliwe!, jak wspomniano już wcześniej w tym wątku "metodą salami - po plasterku", nie jest możliwe jego natychmiastowe zniesienie , to wymaga czasu i form przejściowych tak jak to miało miejsce przed odejściem od KRR i przejściem na NOM (1964 - 1970).Myślę ,że jeżeli Pan Bóg da i następnym papieżem obrany zostanie abp. Ranjith to taki wariant przejściowego zniesienia NOMu jest wysoce prawdopodobny, dlatego jedyna nadzieja w przyszłym Ojcu Świętym, po obecnym pontyfikacie nie należy już oczekiwać niczego więcej, Benedykt XVI i tak już zrobił dość dużo vide SP i zdjął ekskomunikę z FSSPX.
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 25, 2010, 07:38:43 am »

Myślę ,że jeżeli Pan Bóg da i następnym papieżem obrany zostanie abp. Ranjith to taki wariant przejściowego zniesienia NOMu jest wysoce prawdopodobny, dlatego jedyna nadzieja w przyszłym Ojcu Świętym, po obecnym pontyfikacie nie należy już oczekiwać niczego więcej, Benedykt XVI i tak już zrobił dość dużo vide SP i zdjął ekskomunikę z FSSPX.
Prosze sobie dac spokoj z takimi marzeniami bo to az nieprzyzwoite...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 25, 2010, 08:00:44 am »

Rzeczywiście to marzenia. Tylko żeby rzeczywistość nie okazała się inna i nie wybrano kogoś kto okaże się skrajnym liberałem.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 25, 2010, 08:18:11 am »

Ja bym tego zupelnie sie nie obawial. Honores mutant mores. Kosciol dzis jest w takiej sytuacji, ze kazdy nastepny papiez bedzie mial swiadomosc tego, ze musi zaspokoic pragnienia wszystkich. Nie ma co biadolic, trzeba sie modlic o dobrego papieza jesli umrze - co daj Boze jak najpozniej- obecny.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 25, 2010, 10:02:37 am »

Żeby następny papież zniósł NOM, to faktycznie nierealne (i tu nawet abp Ranijth by nie pomógł, pomijając fakt, że szanse na zostanie papabile ma raczej niewielkie), ale mam nadzieję, że na starość będę mógł iść na starość do mojego własnego kościoła parafialnego na normalną Liturgię (=KRR) :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #55 dnia: Sierpnia 25, 2010, 10:15:07 am »

najpierw arcybiskup Ranijth musi zostać kardynałem, by być elektorem na konklawe, a tak na marginesie czy on nadal często sprawuje KRR na Sri Lance? Może ktoś z Państwa wie coś na ten temat?
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 25, 2010, 12:30:13 pm »

Zdaje się, że ów arcybiskup zaprowadza porządki w swej diecezji i to spore "liturgiczne" porządki. A kardynałem może zostać na najbliższym konsystorzu. Moim kandydatem na następcę Papieża Benedykta XVI jest abp Burke [kardynał od przyszłego konsystorza] - Pius XIII :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #57 dnia: Sierpnia 25, 2010, 12:52:25 pm »

Pius XIII. Samo imię powala.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 25, 2010, 18:06:21 pm »

Powala na kolana i tak trzymac. Oby Bog pozwolil by tak sie stalo. Amen
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 26, 2010, 14:51:43 pm »

Pius XIII. Samo imię powala.
Ja bym wolał Urbana IX albo Sykstusa VI
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Zniesienie Mszału i reformy Pawła VI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!