Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:12:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonalista w gimnazjum
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonalista w gimnazjum  (Przeczytany 39820 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 13, 2009, 16:50:00 pm »


I jeszcze jedna uwaga: radziłbym ostrożniej szafować określeniem "modernista". Na to (nie)chlubne miano trzeba sobie ciężko zapracować.

właśnie !! między baranem a modernistą jest taka sama różnica jak między pedałem a gejem

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 13, 2009, 17:03:01 pm »

Jako że mam aż 19 lat muszę się wypowiedzieć. Owszem, Internet robi swoje. Do 2007 roku, czyli przez okres swojego życia, w którym Internetu nie miałem, moja wiara była bardziej "liberalna", tzn na przykład byłem zafascynowany ekumenizmem, dialogiem międzyreligijnym, świeckimi w życiu Kościoła itp idt.  :P Cały czas jednak fascynowało mnie piękno papieskiej Liturgii, w zasadzie od I Komunii. Piękno Liturgii kreowanej przez lubianego przez forumowiczów arcybiskupa.  ;) Jednak czułem, że tam jest bliżej ideału, niż u mnie w parafii. Potem pojawił się w mym życiu Internet (neostrada, ok jestem dzieckiem neostrady  :P ). Pierwszym hasłem wpisanym w google była LITURGIA. Tak trafiłem na forum liturgiczne, którego niestety już nie ma. Potem dowiedziałem się że istniało coś takiego jak Msza Trydencka. Następnie pojawiły się inne fora, w tym to. Dowiedziałem się o poglądach innych ludzi i stwierdziłem, że to jednak nie tak jest jak sobie wyobrażałem.. Że ekumenizm, ma oznaczać, by ktoś wrócił do Kościoła Powszechnego, a nie na tym, że powstanie zlepek różnych wyznań... Że z Żydami nie jest łatwo.

Teraz bez skrępowania "głoszę" swoje poglądy w szkole i w parafii. Wyjaśniłem np katechecie, ze świecenia w Econe były ważne, ale sprawowane niegodnie. Wytykam błędy proboszczowi w odprawianiu NOM (rzadko się na to zdobywam, czuję respekt), chwalę też jak coś jest lepiej w Liturgii (też rzadko, bo rzadko się poprawia). Staram się zarazić go trochę swoimi poglądami - podsyłam mu na maila artykuły, linki, które Państwo na forum umieszczają. Odpowiedzi nie dostaję :( ale się staram.

Tak właśnie fora zmieniły moje poglądy. Trochę racji ksiądz ów ma - jeśli nikt nie umie odpowiedzieć, w książkach nie znajduje sie informacji, to szuka się w sieci..
Zapisane
Taki sobie o...
OPen
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 13, 2009, 17:07:37 pm »

@ miki

no i widzi Pan. dzięki sieci zbliżył się Pan do Tradycji. dzięki sieci, która, gdyby pojawiła się w XIX w. nie wiadomo, czy korzystanie z niej nie groziłoby interdyktem  ;)
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 13, 2009, 17:15:40 pm »

Dbając o swój wizerunek na FK, złożę świadectwo. To na pewno sprawi, że stanę się jeszcze bardziej lubianym Forumowiczem hehe
Czytając te wypociny ks. Piecyka od razu przed oczyma stanął mi obraz siebie samego z końca podstawówki i początku ogólniaka.
Pamiętam gdy jeszcze jako 7-8 klasista z wypiekami na twarzy i drżeniem rąk zaczytywałem się w artykułach dotykających problemu Tradycji w pewnym niszowym periodyku społeczno-politycznym. Mało wtedy rozumiałem z tych uczonych tekstów, ale już wtedy podskórnie czułem, kto ma rację. Później odkryłem witrynę FSSPX w jeszcze raczkującym polskim Internecie i na nowo poczułem dumę z bycia katolikiem. Doskonale zapamiętałem lekcje religii z czasów liceum, które często sprowadzały się do moich prostych czy wręcz prostackich odpowiedzi na pytania zadawane przez kolejnych księży. To był wspaniały czas!
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 13, 2009, 17:22:28 pm »

Cytuj
dzięki sieci, która, gdyby pojawiła się w XIX w. nie wiadomo, czy korzystanie z niej nie groziłoby interdyktem
żartuje Pan/Ojciec?
Zapisane
Taki sobie o...
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 13, 2009, 17:54:06 pm »

TAK TO KSIĄDZ KTÓRY UCZYŁ W MOJEJ SZKOLE. Ale te słowa nie są o mnie, choć na początku pomyślałem że tak, ale ja nie jestem taki skrajny i nie afiszuje się tym. Ksiądz to świetny duszpasterz, ale niestety modernista. Nie uczy już w mojej szkole, ale kiedy uczył to ja jeszcze o tradycji wiedziałem tyle co nic.

Panie rafik, mozliwe, ze to wlasnie o Pana chodzi w tym artykule. A, ze autor sobie troche podkoloryzowal i pozmienial fakty to przeciez nic nowego...
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 13, 2009, 18:22:34 pm »

Cytuj
żartuje Pan/Ojciec?

oczywiście, że żartuję  :)

z drugiej strony, jak sobie przypomnę, że na indeksie Świętego Oficjum był Mickiewicz, to kto wie, co by mogło być...
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 13, 2009, 18:43:37 pm »

 
Cytuj
o co tak naprawdę chodzi i jakie są plusy, a jakie minusy tradycjonalizmu.
O tak! Ja też chcę wiedzieć jakie są minusy! jako osoba zaślepiona widzę tylko plusy.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 13, 2009, 20:35:36 pm »

Cytuj
Porzucił wiadomości otrzymane w czasie szkolnej katechezy na rzecz znalezionych w portalu internetowym. Zakwestionował nauczanie Soboru na rzecz populistycznego mydlenia oczu przez fanatyków tradycjonalizmu.
Artykuł jest o Panu rafiku93, ale ten cytat mówi o winnym całego zamieszania... tak, Panie Wiedhold ;) to o Panu!

Na poważnie, to chyba istotnie Internet tego "parszywego" trad-wirusa rozsyła.
Poza tym czuję że rodzi się nowy pomysł na asymilację tradycji:    "zawsze były dwa skrzydła" w Kościele :D
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 13, 2009, 20:43:06 pm »

TAK TO KSIĄDZ KTÓRY UCZYŁ W MOJEJ SZKOLE. Ale te słowa nie są o mnie, choć na początku pomyślałem że tak, ale ja nie jestem taki skrajny i nie afiszuje się tym. Ksiądz to świetny duszpasterz, ale niestety modernista. Nie uczy już w mojej szkole, ale kiedy uczył to ja jeszcze o tradycji wiedziałem tyle co nic.

Panie rafik, mozliwe, ze to wlasnie o Pana chodzi w tym artykule. A, ze autor sobie troche podkoloryzowal i pozmienial fakty to przeciez nic nowego...


Możliwe, ale żeby aż tak? Niewiem nawet czy chodzi o kogoś mojej szkoły. Bo jesli tak to raczej o mnie. Ale ten fragment:

"Podczas dyskusji w czasie katechezy ów młody człowiek bardzo wyraziście argumentował słuszność święceń biskupich bezprawnie udzielonych czterem nominatom przez bp. Lefebvre'a i wychwalał decyzję Papieża o zdjęciu ekskomuniki. Jego poglądy były jeszcze bardziej wyraziste w odniesieniu do nauczania II Soboru Watykańskiego: potępił dialog Kościoła z ?parszywymi Żydami?, ?maniakalny ekumenizm?, posoborową liturgii (liturgia trydencka była dla niego jedyną prawdziwą) oraz dialog ze światem i innymi religiami"

byłby wtedy bardzo podkoloryzowany. Bo nigdy nie mówiłem o żadnych parszywych żydach, i liturgia trydencka nigdy nie była dla mnie jedyną prawdziwą. Poprostu napiszę do księdza (wszak mam go na naszej klasie w znajomych) i spytam o co tu chodzi.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 13, 2009, 20:45:09 pm »

Artykuł jest o Panu rafiku93,

Tego jeszcze nie wiem.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 13, 2009, 21:38:02 pm »

Gdybym teraz miał wybrać sobie nowy nick, wziąłbym oczomydlar,, albo fanatytrad.

No, specjalnie dla Pana to nie założymy tak szybko FORUM 3.0 ;)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 13, 2009, 21:52:02 pm »

Jako że mam aż 19 lat muszę się wypowiedzieć. Owszem, Internet robi swoje. Do 2007 roku, czyli przez okres swojego życia, w którym Internetu nie miałem, moja wiara była bardziej "liberalna", tzn na przykład byłem zafascynowany ekumenizmem, dialogiem międzyreligijnym, świeckimi w życiu Kościoła itp idt.  :...i. Potem pojawił się w mym życiu Internet (neostrada, ok jestem dzieckiem neostrady  :P ). Pierwszym hasłem wpisanym w google była LITURGIA. Tak trafiłem na forum liturgiczne, którego niestety już nie ma. Potem dowiedziałem się że istniało coś takiego jak Msza Trydencka. Następnie pojawiły się inne fora, w tym to. Dowiedziałem się o poglądach innych ludzi i stwierdziłem, że to jednak nie tak jest jak sobie wyobrażałem.. Że ekumenizm, ma oznaczać, by ktoś wrócił do Kościoła Powszechnego, a nie na tym, że powstanie zlepek różnych wyznań... Że z Żydami nie jest łatwo.

Tak właśnie fora zmieniły moje poglądy. Trochę racji ksiądz ów ma - jeśli nikt nie umie odpowiedzieć, w książkach nie znajduje sie informacji, to szuka się w sieci..

Jejku!
Ja mam przwie czterdziestkę na karku,
a o tym, że istnieje coś takiego jak Msza "trydencka" dowiedziałem się dopiero z internetu!!!!

Trzy lata mieszkałem i pracowałem w Szkocji więc sobie posznupałem w sieci.
Kiedyś w Edynburgu znalazłem nawet kościół "lefebrystów". Potraktowałem jako ciekawostkę, podobnie jak starokatolików!

W dzieciństwie byłem ministrantem , potem kilka lat w chórze kościelnym (Credo, Sanctus, Agnus Dei na sumę - nikt nie wyjaśnił, że to z innej 'bajki").
Dopiero w tym roku dowiedziałem się od mojego Taty, że przecież on jako ministrant w dzieciństwie, to służył do tridentiny!
Dziś z jego mszalikiem chodzę do Bytomia... A kiedy poszedł do szkoły średniej, to uczył (!) młodszych ministrantury!
Przez lata się nie zająknął. To jest prawdziwe pokolenie Jana Pawła Drugiego oraz Vaticanum Secundum- szećdziesięcio i pięćdziesięciolatkowie!

To wszystko przez internet!!!

Teraz jego wnuk, a mój syn zna na pamięć Confiteor a jego ksiądz katecheta pyta się , czy je wyrecytuje na lekcji!
(Niestety, spłonął lekko zawstydzony i nie wyjąkął... Natępnym razem.)

Jeśli nie internet, to gdzie takie Forum Krzyż?

Teraz, jak czegoś nie wiemy, tozłączamy internet.
Dziś, na przykład, szukaliśmy po blogach przepisu na tiramisu.....

Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 13, 2009, 21:52:11 pm »


TAK TO KSIĄDZ KTÓRY UCZYŁ W MOJEJ SZKOLE. Ale te słowa nie są o mnie, choć na początku pomyślałem że tak, ale ja nie jestem taki skrajny i nie afiszuje się tym. Ksiądz to świetny duszpasterz, ale niestety modernista. Nie uczy już w mojej szkole, ale kiedy uczył to ja jeszcze o tradycji wiedziałem tyle co nic.

Jak to Twoje rejony to pliiiiiiiiiz, znajdź tego zatwardziałego ultrakatolika-tradycjonalistę-fanatyka i ściągnij na forum. Pragnę mu serdecznie pogratulować wiedzy religijnej, którą potrafił zakasować skiędza i wkurzyć do tego stopnia, że nadal pamięta uraz.
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 13, 2009, 21:53:56 pm »

Cytuj
2009-02-13 17:08:08
ksiądz
Moje doświadczenia i obserwacje są zgodne z tym, co pisze autor w powyższym tekście. Zwolennikami tradycji bardzo często stają się ludzie bardzo młodzi. "Wiary" w siebie i w ideę tradycjonalizmu daje im internet. Sami dla siebie i w swoim środowisku nie zdołaliby osiągnąć w tej materii nic, jednak dostęp do internetu (do różnego rodzaju for zdominowanych przez silne, nawiedzone jednostki - proszę poczytać forum Krzyż oraz Barka) to możliwość zdobywania wiedzy, wymiany doświadczeń. Internet to przestrzeń, w której nakręca się SEKCIARSKI wymiar tego skrzydła Kościoła. Sam doświadczyłem ataku ze strony tradycjonalistów za to, że kiedyś opublikowałem w internecie jakąś notkę, w której poddałem ten nurt rzeczowej krytyce. Dziesiątki złowrogich maili, niekończące się wpisy do księgi gości na mojej stronie, złorzeczenia, groźby, obrażanie mnie, pouczanie, uświadamianie, że jestem niedokształcony. To wszystko robią młodzi ludzie. "Walcząc" o szacunek do Boga, Kościoła i kapłaństwa z całej siły walczyli ze mną. Jest to coraz większy problem. I nie bez znaczenia ma tu - pięknie nazwany przez autora - panujący na Watykanie STYL RETRO.

O chyba ten ksiądz Nitka się odezwał.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonalista w gimnazjum « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!