Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:43:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992718 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #750 dnia: Lipca 15, 2009, 09:55:32 am »

@ P. Domino

W sumie bardzo typowa sytuacja. A ja miałem odwrotnie.
Chciałem zaprosić księdza, żeby przyszedł po kolędzie. Biegałem specjalnie do kancelarii. A reakcja księdza była podobna jak dziecka z obrazka - "Nikogo nie ma na chętnego"...
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #751 dnia: Lipca 15, 2009, 10:27:16 am »

W sumie bardzo typowa sytuacja. A ja miałem odwrotnie.
Chciałem zaprosić księdza, żeby przyszedł po kolędzie. Biegałem specjalnie do kancelarii. A reakcja księdza była podobna jak dziecka z obrazka - "Nikogo nie ma na chętnego"...

A do mnie kiedyś przyszedł o 23.00 .... i nie został wpuszczony, bo zaspany człowiek wstając z łóżka nawet nie jest w stanie dojrzeć dobrze przez judasza, kto stoi pod drzwiami o tej porze! No i poszedł sobie szybko. :D
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #752 dnia: Lipca 15, 2009, 18:39:06 pm »

A do mnie kiedyś przyszedł o 23.00 .... i nie został wpuszczony, bo zaspany człowiek wstając z łóżka nawet nie jest w stanie dojrzeć dobrze przez judasza, kto stoi pod drzwiami o tej porze! No i poszedł sobie szybko. :D
U mnie w parafii tak z 30 lat temu chodzili - akurat w stanie wojennym i parę razy nie zdążyli przed godziną milicyjną.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #753 dnia: Lipca 15, 2009, 20:16:50 pm »

O. Rydzyk na Jasnej Górze: Kochani, Murzyn! Nie mył się [POSŁUCHAJ]

 On się nie mył wcale, zobaczcie! - tak ojciec Tadeusz Rydzyk witał na Jasnej Górze czarnoskórego pielgrzyma. Zebrani nagrodzili redemptorystę oklaskami. O sprawie jako pierwszy napisał portal mediafm.net.

Do incydentu doszło w niedzielę w trakcie XVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Po uroczystej mszy przyszedł czas na wystąpienia poszczególnych pielgrzymów. Wybrani wchodzili na podium, wygłaszali krótkie modlitwy i podziękowania. Mówcom odpowiadali księża, ojciec Rydzyk i zebrany tłum.

W pewnym momencie na podium wszedł czarnoskóry słuchacz Radia Maryja. - Kochani, jeszcze Murzyn. Boże! Gdzieś ty się nie mył - skomentował ojciec dyrektor. Ludzie nagrodzili "żart" gromkimi brawami. - Chodź tutaj bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie, no! - zachęcał redemptorysta.

"Pięknie mówisz po polsku"

- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Z wielką tremą chcę dziękować Panu Bogu za Radio Maryja, które tyle nauczyło mnie o Polsce. Jesteście wspaniali, niech was Pan błogosławi - powiedział czarnoskóry mężczyzna. - Ale pięknie mówisz po polsku! - podsumował ojciec Rydzyk. Rozległy się oklaski.

Kornak: Rydzyk jest poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości

- To jest po prostu żałosne i nie powinno zostawać bez reakcji. Natomiast nie oszukujmy się - to jest osoba pozostająca poza zasięgiem wymiary sprawiedliwości - skomentował w rozmowie z Gazeta.pl Marcin Kornak, prezes antyfaszystowskiego stowarzyszenia "Nigdy więcej".

- Nie widzę woli specjalnej, żeby próbować egzekwować prawo wobec tego człowieka, jego słów i czynów. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek i podejrzewam, że nie ostatni - powiedział Kornak.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6823955.html?skad=rss

Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #754 dnia: Lipca 15, 2009, 23:37:21 pm »

 ;D ;D ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #755 dnia: Lipca 16, 2009, 13:29:53 pm »

Skoro obiekt tego żartu nie miał nic przeciwko, to czego te jełopy chcą???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
nely
adept
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #756 dnia: Lipca 16, 2009, 14:03:49 pm »

trochę późno, ale pozwolę sobie to napisać

СОРОК. Искон. Сменило общеслав. четыре десяте. Возникло в результате лексико-семантического способа словообразования на базе слова сорокъ "мешок, рубаха": из-за обычая продавать соболя сороками, вкладывая 40 шкурок в один мешок (40 — количество шкурок на пошив полной шубы). Таким образом, сорокъ — сначала "мешок", затем — "мешок с 40 соболями" и, наконец, — "сорок".:D

a po polsku : nazwa "sorok" wziela sie od nazwy woreczka, sakwy(сорокъ), w ktorym trzymali owczesne monety ( czy tam cos) z reguly tego czegos miescilo sie w tym woreczku 40, i tak po kolei: byl woteczek/sakwa, potem woreczek z 40 monetami, az w koncu zostalo samo "сорок" :D

informacji tej udzieliła mi koleżnka, myślę że ma rację
Zapisane
"Codzienność należy oczyszczać z egoizmu, z obojętności na cudzą niedolę, z łakomstwa i wygodnictwa"  kard. A.Hlond
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #757 dnia: Lipca 16, 2009, 16:58:13 pm »

"Homeopatyczny ostry dyżur" świetna parodia Ostrego Dyżuru, przy okazji pokazująca jak działają leki homeopatyczne, choć nie tylko  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=mL1WZGHkUFE
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #758 dnia: Lipca 16, 2009, 19:31:43 pm »

trochę późno, ale pozwolę sobie to napisać

СОРОК. Искон. Сменило общеслав. четыре десяте. Возникло в результате лексико-семантического способа словообразования на базе слова сорокъ "мешок, рубаха": из-за обычая продавать соболя сороками, вкладывая 40 шкурок в один мешок (40 — количество шкурок на пошив полной шубы). Таким образом, сорокъ — сначала "мешок", затем — "мешок с 40 соболями" и, наконец, — "сорок".:D

a po polsku : nazwa "sorok" wziela sie od nazwy woreczka, sakwy(сорокъ), w ktorym trzymali owczesne monety ( czy tam cos) z reguly tego czegos miescilo sie w tym woreczku 40, i tak po kolei: byl woteczek/sakwa, potem woreczek z 40 monetami, az w koncu zostalo samo "сорок" :D

informacji tej udzieliła mi koleżnka, myślę że ma rację

Wot. Interesno. Tjeper znaju. Wsjo poniał. Błagadarju. Spasiba.  :)
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #759 dnia: Lipca 16, 2009, 20:23:56 pm »

trochę późno, ale pozwolę sobie to napisać

СОРОК. Искон. Сменило общеслав. четыре десяте. Возникло в результате лексико-семантического способа словообразования на базе слова сорокъ "мешок, рубаха": из-за обычая продавать соболя сороками, вкладывая 40 шкурок в один мешок (40 — количество шкурок на пошив полной шубы). Таким образом, сорокъ — сначала "мешок", затем — "мешок с 40 соболями" и, наконец, — "сорок".:D

a po polsku : nazwa "sorok" wziela sie od nazwy woreczka, sakwy(сорокъ), w ktorym trzymali owczesne monety ( czy tam cos) z reguly tego czegos miescilo sie w tym woreczku 40, i tak po kolei: byl woteczek/sakwa, potem woreczek z 40 monetami, az w koncu zostalo samo "сорок" :D

informacji tej udzieliła mi koleżnka, myślę że ma rację
"cos tam", to byly, wedslug opisu, skorki sobolowe, ktorych czterdziesci uzywano na wykonanie futra. 40 skorek na  1 futro umieszczano w jednym woreczku. WOreczek ten nazywano sorok.
Woreczek -> woreczek z czterdziestoma skorkami sobolowymi -> sorok. opisu wynika, ze dawniwj uzywano liczebnika czterdziesci.


Bardzo, bardzo dziekuje.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2009, 20:40:25 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #760 dnia: Lipca 16, 2009, 23:03:56 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=6UY5sZPU32s&feature=related
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
slavko
Gość
« Odpowiedz #761 dnia: Lipca 17, 2009, 07:11:45 am »

Rabbi w synagodze pyta:
- Czy ktoś wie dlaczego ci Rosjanie tak nas nie lubią?
Mosiek, domyślnie:
- Może dlatego, że nie pijemy z nimi wódki?
- Niewykluczone - mówi rabbi - Niech każdy z was przyniesie jutro pół litra wódki, poćwiczymy między sobą jak się powinno pić po rusku, żeby nas Rosjanie polubili.
Mosiek wychodzi z domu z pólitrówką,a Salcia pyta:
- Gdzie niesiesz tą wódkę?
- Do synagogi, wlejemy wszystkie butelki do jednej beczki i będziemy pić jak Rosjanie - odpowiada Mosiek.
- W takim razie szkoda wódki - mówi Salcia.
Przelała wódkę do dzbanka i nalała wody do butelki.
Mosiek, razem z innymi żydami, wlał swoją wódkę do beczki. Rabbi zaczerpnął stakana, wypił i mówi:
Już wiem czemu nas Rosjanie nie lubią.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #762 dnia: Lipca 17, 2009, 07:34:31 am »

Dobre.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #763 dnia: Lipca 17, 2009, 07:41:51 am »

Dwóch Żydów w Moskwie czyta gazetę. Jeden z nich mówi do drugiego:
Abramie Osipowiczu, ministrem finansów mianowali jakiegoś Briuchanowa. Jak on się naprawdę nazywa?
Abram Osipowicz odpowiada:
To właśnie jest jego prawdziwe nazwisko - Briuchanow.
Jak to!!! Prawdziwe nazwisko Briuchanow? To on jest Rosjanin?
Ależ tak, to Rosjanin.
No proszę, ci Rosjanie to taki zdumiewający naród; wszędzie wlezą.
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #764 dnia: Lipca 17, 2009, 08:20:40 am »

 ;D dobre acz monotematyczne he he
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!