Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 05:52:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992492 razy)
Zawisza Czarny
Gość
« Odpowiedz #585 dnia: Czerwca 20, 2009, 12:36:19 pm »

Chrześcijański kierowca inaczej:



Wiwat rybki ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #586 dnia: Czerwca 20, 2009, 12:40:16 pm »

"Nasze dzisiejsze spotkanie rozpoczniemy od wykonania barki" - prezes do załogi stoczni rzecznej ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #587 dnia: Czerwca 20, 2009, 18:00:13 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=tkDeGHidPVM - wczuwający się organista :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
kjgeneral
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #588 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:39:57 pm »

Panie Caesar, tu na prawdę nie ma się z czego śmiać.  :-X Jako organista oceniam grę i śpiew tego pana na dość wysokim poziomie, a jego wczuwanie się świadczy o nim jak najlepiej. Czyżby nie miał Pan do czynienia z organistami fatalnymi, którzy skutecznie zniechęcają do uczestnictwa w liturgii? Ja niestety zbyt wiele razy i zbyt często spotykam się z sytuacją: "chcesz wiedzieć, jak jest w piekle? przyjdź posłuchać naszego organisty". Natomiast gdyby mi ktoś zagrał tak i zaśpiewał na wejście, to byłoby pięknie... eh...
Zapisane
Tomek
adept
*
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #589 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:55:11 pm »

To chyba jeden z najlepszych organistów, którzy zamieszczają swoje wykonania na youtubie i ma na swoim koncie sporo pieśni.  Słychać też, że ma całkiem rozśpiewaną parafię. Po prostu organista (że tak powiem) z ikrą.
Zapisane
Durrandir
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #590 dnia: Czerwca 20, 2009, 21:21:28 pm »

Choć możnaby stwierdzić że ten dział ma nas wprawiać w dobry humor; a faktycznie poziom wykonania wprawia w świetny humor :)
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #591 dnia: Czerwca 20, 2009, 21:46:57 pm »

To chyba parafia na Bemowie.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #592 dnia: Czerwca 20, 2009, 22:32:27 pm »

wczuwający się organista :)
po prostu nogami też się gra...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #593 dnia: Czerwca 20, 2009, 23:22:24 pm »

Mnie ten organista nie tyle rozśmieszył co wzbudził szacunek. Rzeczywiście chłopak z ikrą. Ciekawym czy "zgromadzenie" rzeczywiście padło na kolana.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #594 dnia: Czerwca 20, 2009, 23:31:09 pm »

Jeśli to normalna parafia to raczej powinno paść. W Polsce jeszcze parafie gdzie znosi się klękanie są nieliczne (kojarzę właściwie tylko w Warszawie na Domaniewskiej, może są jeszcze jakieś), klękanie na wystawienie Najświętszego Sakramentu i na Przeistoczenie na szczęście w większości parafii jest (mam na myśli normalne msze i nabożeństwa, nie dla różnych ruchów).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #595 dnia: Czerwca 21, 2009, 01:12:30 am »

Czy ja pisałem o poziomie śpiewu czy gry tego organisty? Pisałem tylko o wczuwaniu się, ruchach. Że gra się nogami to ja wiem, organistów mam znajomych kilku, żeby Karl Richter tak sie wczuwał przy graniu Toccaty to też nie widziałem, choć to inna klasa :D Czy dla Państwa jak coś jest zabawne, to musi być od razu negatywne?
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #596 dnia: Czerwca 21, 2009, 01:59:29 am »

Nie no, w muzyce ekonomia i estetyka wykonania sa jednak jakims tam wyrazem jakosci gry . O wielkich wirtuozach instrumentow klawiszowych , jak Mozart czy Bach, wiadomo ze grali ekonomicznie, i prawie niezauwazalnie. Oczywiscie niektorym ruch pomaga, ale by grajac piesn koscielna , nawet w miare poprawnie i interesujaco, skakac na lawce, to juz mimo wszystko przesada. Wlasnie tu moze takie zaangazowanie przeszkadzac- np. w tym wypadku widac, ze oddechy miedzy zwrotkami  i tempo sa zbyt rozpedzone i niekontrolowane, choc moze to miec inne przyczyny. Np.Ksiadz po dziekczynieniu czeka, ladne wykonczenia frazy na koncu kolejnych zwrotek ( czyt. dluzsza pauza) byly by nie mile widziane. :) .
  No i szkoda instrumentu- od skakania na lawce i uderzania w klawisze nic sie poza wybijaniem filcow i sprezyn w klawiaturze nie dzieje, caly ruch klawisza zaczyna sie na jego powierzchni a konczy na jego dnie, a nie 50 cm nad nim czy w drzewie pod klawiatura. To nic , poza zbytecznym zuzyciem instrumentu , oraz stawow, miesni  i sciegien grajacego nie daje.

Choc tu to chyba kamerka sie troche porusza w rytm piesni, i dlatego wrazenie "wczuwania sie "jest wyolbrzymione. :)

Tu dla przykladu nagranie czesci symfoni  organowej Vierne´a z "opanowanym organista". Milo popatrzec. http://www.youtube.com/watch?v=iyQ5Qq-rviM
   
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2009, 02:13:12 am wysłana przez max » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #597 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:45:51 am »

Zapisuje moje imie i nazwisko .Pyta narzeczonej:
- Marta,Twoje nazwisko?
- Łacińska
Popatrzyl na nia. Potem na mnie i ze smiechem na ustach:
- No,Marek,to ja juz wiem skad u Ciebie to zamilowanie Msza  ;D  

Czy narzeczona zachowa panieńskie?
Nie,bedzie moje nazwisko,tradycyjnie ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #598 dnia: Czerwca 21, 2009, 14:29:46 pm »

Nie,bedzie moje nazwisko,tradycyjnie ;D ;D

Panie Kolego Kurak ! Gratuluję ! :) Widzę, że sprawy posuwają się ostro dynamicznie do przodu :) Ech...te mantylki...  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #599 dnia: Czerwca 21, 2009, 22:12:02 pm »

Ortodoksyjni Żydzi, którzy pracują w szabat jako wolonatriusze w służbach ratunkowych, mogą korzystać z telefonów komórkowych. Numery muszą jednak wybierać zębami. W weekend religijni Żydzi nie mogą pracować i muszą powstrzymywać się od wszelkiej aktywności.

Ortodoksyjni Żydzi pracujący w weekend w stowarzyszeniu pierwszej pomocy Magen David Adom mają dylemat. W szabat nie mogą używać telefonów komórkowych, które są niezbędne w ich pracy.

Rabin Levy Yitzhak Halperin znalazł wyjście z sytuacji. Pozwolił wolontariuszom używać komórek, ale muszą oni zachować pewne zasady. Urządzenia mają być włączone przez cały weekend i trzymane w specjalnie przygotowanych pudełkach, aby nie zostały przez przypadek wyłączone. Wolonatriusze pełniący dyżur mogą odpowiadać na wezwanie wykorzystując do tego metalowy drucik. Trzymając go w zebach wykręcić numer, aby potwierdzić, że odebrali wiadomość.

Szef Magen David Adom Eli Bin zapowiedział, że wkrótce telefony zostaną zastapione GPS-ami. Technologia zostanie zmieniona dopiero wtedy, gdy organizacja będzie miała pewność, że nie zakółci to stylu życia i obyczajów wolontariuszy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6741065,Izrael__Ortodoksyjni_Zydzi_moga_dzwonic_w_szabat_.html?skad=rss
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!