Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:28:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992404 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #3345 dnia: Lutego 06, 2020, 17:38:11 pm »

Ale należy pamiętać że po przejściu na emeryturę jest się objętym ubezpieczeniem społecznym, za leczenie nie płaci się z własnej kieszeni (nie poruszam tematu kolejek), a na tzw. zachodzie i krajach wysoko rozwiniętych niekoniecznie. Niektórzy powiedzą że co z tego że ich stać, bo mają wysokie emerytur. Tylko zależy na co się choruje. A u nas full wypas "za darmo" od przeszczepów po chemio terapię. Nic tylko żyć nie umierać.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3346 dnia: Lutego 06, 2020, 18:18:54 pm »

Ale należy pamiętać że po przejściu na emeryturę jest się objętym ubezpieczeniem społecznym, za leczenie nie płaci się z własnej kieszeni (nie poruszam tematu kolejek), a na tzw. zachodzie i krajach wysoko rozwiniętych niekoniecznie. Niektórzy powiedzą że co z tego że ich stać, bo mają wysokie emerytur. Tylko zależy na co się choruje. A u nas full wypas "za darmo" od przeszczepów po chemio terapię. Nic tylko żyć nie umierać.

Proszę napisać do ZUS-u i zapytać jaki jest koszyk gwarantowanych usług medycznych w zamian za składki.
Nikt panu tego zobowiązania nie podpisze. Proszę zapytać lekarzy to panu dokładnie wytłumaczą.

Poza tym jeżeli na zabieg X trzeba czekać np. 5 lat, to statystycznie rzecz biorąc (a ZUS tak rzeczy ujmuje) patrząc na medianę dlugości życia 1/2 emerytów nie dożyje zabiegu. I już ma pan oszczędność na wydatkach na ten zabieg w wys 50%.
Dlatego system rosyjskiego zus-u trzyma się zadziwiająco dobrze - bo ludzie krócej żyją niż w Polsce.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3347 dnia: Lutego 07, 2020, 08:44:21 am »

Ale należy pamiętać że po przejściu na emeryturę jest się objętym ubezpieczeniem społecznym, za leczenie nie płaci się z własnej kieszeni (nie poruszam tematu kolejek), a na tzw. zachodzie i krajach wysoko rozwiniętych niekoniecznie. Niektórzy powiedzą że co z tego że ich stać, bo mają wysokie emerytur. Tylko zależy na co się choruje. A u nas full wypas "za darmo" od przeszczepów po chemio terapię. Nic tylko żyć nie umierać.

Proszę napisać do ZUS-u i zapytać jaki jest koszyk gwarantowanych usług medycznych w zamian za składki.
Nikt panu tego zobowiązania nie podpisze. Proszę zapytać lekarzy to panu dokładnie wytłumaczą.

Poza tym jeżeli na zabieg X trzeba czekać np. 5 lat, to statystycznie rzecz biorąc (a ZUS tak rzeczy ujmuje) patrząc na medianę dlugości życia 1/2 emerytów nie dożyje zabiegu. I już ma pan oszczędność na wydatkach na ten zabieg w wys 50%.
Dlatego system rosyjskiego zus-u trzyma się zadziwiająco dobrze - bo ludzie krócej żyją niż w Polsce.


Czeka sie 5 lat, prawda. Ale w takim wspanialy juesej, ten sam zabieg kosztowalby 500 000 dolarow plus kilka tysiecy za dzien spedzony w szpitalu. I nie ma pewnosci, ze ubezpieczenie by to pokrylo.


Wychwalam pod Niebiosa polski system sluzby zdrowia od kiedy mieszkam na Zachodzie. O ile jeszcze system stomatologiczny w UK dalo sie jakos zniesc - to to, co sie wyprawia w Niemczech to jest po prostu zenada. Za zalatanie dziury w zebie (bez leczenia kanalowego) zaplacilem z wlasnej kieszeni prawie 250 euro (w tym sa 2 wizyty i 'darmowe' czyszczenie kamienia). Kasa chorych, owszem zwrocila czesc kosztow. Przy czym ta czesc to dokladnie... 28 euro. Nie wiem, jak jest teraz, ale w Polsce (a wiec jakies 5-6 lat temu) mialem swoja dentystke na kase chorych (za darmo), ktora odwiedzalem kilka razy w roku i nigdy nie musialem jakos szczegolnie blagac - zazwyczaj podczas jednej wizyty juz mnie zapisywala na nastepna, itd.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3348 dnia: Lutego 07, 2020, 09:39:09 am »

Cytuj
. mialem swoja dentystke na kase chorych (za darmo), ktora odwiedzalem kilka razy w roku i nigdy nie musialem jakos szczegolnie blagac - zazwyczaj podczas jednej wizyty juz mnie zapisywala na nastepna, itd. 

Mógłbym dostać telefon?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3349 dnia: Lutego 07, 2020, 09:57:52 am »

Cytuj
. mialem swoja dentystke na kase chorych (za darmo), ktora odwiedzalem kilka razy w roku i nigdy nie musialem jakos szczegolnie blagac - zazwyczaj podczas jednej wizyty juz mnie zapisywala na nastepna, itd. 

Mógłbym dostać telefon?


W Bydgoszczy w blokach na przeciwko kosciola MB Nieustajacej Pomocy na Ugorach. Pani miala na imie Ewa, nazwiska nie pamietam, ale sobie pewnie pan znajdzie :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3350 dnia: Lutego 07, 2020, 12:26:15 pm »

Cytuj
. W Bydgoszczy 

W Bydgoszczu
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3351 dnia: Lutego 07, 2020, 12:48:39 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3352 dnia: Lutego 07, 2020, 13:32:53 pm »



...Vladimir, pozostaje nam Duduś. To dobry chłopiec...

« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2020, 13:36:04 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3353 dnia: Lutego 07, 2020, 13:37:48 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #3354 dnia: Lutego 07, 2020, 22:08:09 pm »

« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2020, 22:13:22 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3355 dnia: Lutego 12, 2020, 19:42:42 pm »

Tymczasem w Chinach
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3356 dnia: Lutego 12, 2020, 22:24:28 pm »

W 1941 roku Węgry, będące w sojuszu z Hitlerem, wypowiedziały wojnę Stanom Zjednoczonym. W gabinecie prezydenta Roosevelta miał się odbyć taki oto dialog:
Ambasador Węgier: Szanowny panie prezydencie, z największą przykrością muszę pana poinformować, że z dniem dzisiejszym Węgry wypowiadają wojnę Stanom Zjednoczonym.

Roosevelt: Węgry? Co to za kraj?

Ambasador: To jest królestwo, panie prezydencie.

Roosevelt: Królestwo? A kto jest tam królem?

Ambasador: Nie mamy króla, panie prezydencie.

Roosevelt: To kto tam rządzi?

Ambasador: Admirał Miklós Horthy.

Roosevelt: Admirał? Ach, więc będziemy mieli przeciwko sobie kolejną flotę!

Ambasador: Niestety, panie prezydencie, Węgry nie mają dostępu do morza i w związku z tym nie mają floty.

Roosevelt: O co więc wam chodzi? Macie z nami jakiś konflikt terytorialny?

Ambasador: Nie, panie prezydencie, Węgry nie mają roszczeń terytorialnych wobec USA. Mamy konflikt terytorialny z Rumunią.

Roosevelt: A więc prowadzicie także wojnę z Rumunią?

Ambasador: Nie, panie prezydencie, Rumunia jest naszym sojusznikiem...
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3357 dnia: Lutego 19, 2020, 21:31:00 pm »


Kiedy za moment ma przyjść ksiądz, a twój kot wypił wodę święconą!
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3358 dnia: Lutego 20, 2020, 16:01:06 pm »

Hurra! Jestem finansowo do przodu.

Uprzejmie donoszę, że w Biedrze kupiłem dwa rodzaje: z d. ilością lukru - opodatkowany 8% i dietetyczny z małą ilością cukru pudru - też opodatkowany stawką 8%. Albo Biedra może robić co zechce bo jest dużym zagranicznym graczem - a takiemu bez polit-powodu skarbówka może skoczyć. Albo producent pączków określa sam w nazwie produktu "czym jest towar" i podejmuje (ryzykowną) decyzję o stawce vat.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3359 dnia: Lutego 21, 2020, 14:12:53 pm »

Co to jest polityka?
Jasio przychodzi do taty i pyta:
- Tato, co to jest polityka?
Tato mówi:
- Polityka synku to:
- Kapitalizm, ja jestem kapitalizm, bo ja zarabiam,
- Mama to rząd, bo rządzi pieniędzmi,
- Dziadek to związki zawodowe, bo nic nie robi,
- pokojówka to klasa robotnicza, bo sprząta i pracuje,
- Ty synku jesteś ludem, bo tworzysz społeczeństwo,
- A twój mały braciszek to przyszłość.
Jasio mówi:
- Tato, ja się z tym prześpię i może to zrozumiem.
Jasio poszedł spać. W nocy budzi go płacz młodszego brata, który zrobił w pieluszkę.
Jasio poszedł do pokoju po mamę, ale nie mógł jej obudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki.
Wchodzi, a pokojówka "zajęta" z tatą, a przez okno zagląda dziadek. Jasia nikt nie zauważył, bo szybko wyszedł, wrócił do swojego pokoju, uspokoił braciszka i poszedł spać.
Rano Jasio wstał i zszedł na dół, tato mówi do niego:
- No i co synku, już wiesz co to jest polityka?
- Tak tatusiu, wiem - kapitalizm wykorzystuje klasę robotniczą, związki zawodowe się temu przyglądają, podczas gdy rząd śpi, lud jest ignorowany, a przyszłość leży w g*wnie
Zapisane
Strony: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!