Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:38:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 214 215 [216] 217 218 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992705 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3225 dnia: Sierpnia 04, 2019, 02:08:35 am »

[...] po to by nie musieć znosić administracyjnej-polskiej złośliwości.


Ta administracyjna złośliwość trochę może zmalała, ale dalej niestety istnieje. Doświadczyłem tego w tym roku w czasie pobytu w Polsce.

Musiałem załatwić dwie sprawy w dwóch różnych urzędach, i w obu zostałem potraktowany "z buta", jak za PRL-owskich czasów, kiedy to urzędnik był panem, a petent niewolnikiem. Niemal surrealistyczne przeżycie.

No, ale utrzymałem nerwy na wodzy, i obie sprawy załatwiłem, więc pewnie powinienem się cieszyć...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3226 dnia: Sierpnia 04, 2019, 10:56:39 am »

[...] po to by nie musieć znosić administracyjnej-polskiej złośliwości.


Ta administracyjna złośliwość trochę może zmalała, ale dalej niestety istnieje. Doświadczyłem tego w tym roku w czasie pobytu w Polsce.

Musiałem załatwić dwie sprawy w dwóch różnych urzędach, i w obu zostałem potraktowany "z buta", jak za PRL-owskich czasów, kiedy to urzędnik był panem, a petent niewolnikiem. Niemal surrealistyczne przeżycie.

No, ale utrzymałem nerwy na wodzy, i obie sprawy załatwiłem, więc pewnie powinienem się cieszyć...

Pana spotkała administracyjna złośliwość płynąca bezinteresownie z serca. Jest jeszcze administracyjna zlosliwosc plynaca z poleceń służbowych.

Polega to na tym, ze urząd kwestionuje pana postepowanie (skarbowe, celne etc) choć wie, ze od lat przegrywa sprawy w tych tematach przed sądami a opisy tych spraw mozna odszukac w necie na stronach np. Infora lub Rzeczpospolitej.
 Administracja Polska slusznie liczy, ze rabom nie bedzie sie chcialo pozywac urzedy więc na 100 okradzionych przez RP obywateli odwola sie tylko dziesięciu a na 90 -ciu frajerach budzet jest "doprzodu".

Np. Wystawi pan 10 faktur. Podczas kontroli dostanie pan kare za rzekomo zle wystawienie faktury nr 10. Polska administracja odmawia spotkania i wyjasnienia sprawy - naklada kare. Idzie pan do sadu i po roku wygrywa. Polska administracja oddaje panu kasę...i wysyla kontrolę...kwestionując fakturę nr. 9. Wyjasnia pan, ze jest to faktura analogiczna do faktury nr 10 i ze jest prawomocny wyrok. Panstwo totalitarne w osobie urzednika odpowiada, ze jezeli ma pan czas i pieniadze na procesy to zapraszamy do sadu. A co bedzie z fakturami nr 8, 7, ...1 - to samo.
Dlatego m.in. firmy polskie sa mniej konkurencyjne i uciekaja jak moga. Na zachodzie spotkanie i wyjasnienie postepowania jest jednak normą nawet jezeli podatki sa wyzsze.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3227 dnia: Sierpnia 04, 2019, 14:36:35 pm »

Tak, znam te historie, kilka osób z mojej rodziny prowadzi prywatne biznesy, więc nasłuchałem się nieraz...

Ponieważ to jednak dział humor, to przytoczę historyjkę z innej beczki, żeby nie było, że tylko w Polsce jest przerośnięta i złośliwa biurokracja.

Otóż moja córka potrzebowała niedawno wizę studencką do jednego z krajów Ameryki Płd., żeby wyjechać na wymianę. Zadzwoniła do konsulatu tegoż kraju, gdzie dość opryskliwie poinformowano ją, że najbliższy termin, kiedy mogą ją przyjąć, to listopad (a było to w czerwcu). Ale poradzili grzecznie, żeby zadzwonić do innego konsulatu, odległego od nas o 400 km.

W tym innym konsulacie powiedzieli, że oni też są zajęci aż do listopada, ale pomyślą, może coś się da zrobić. Po tygodniu myślenia odpowiedzieli, że OK, niech przyjedzie w lipcu, zrobią dla niej specjalny wyjątek. Kazali przywieść całą teczkę dokumentacji, wszystko w potrójnych kopiach.

No więc pojechaliśmy te 400km. Spodziewałem się, że w konsulacie będzie gigantyczna kolejka i tłum petentów, skoro są tak zajęci.Tymczasem ani na parkingu nie było żadnego auta, ani w samym budynku nie było żywej duszy prócz pracowników. Konsul ani nie spojrzał na plik papierów i wystawił wizę.

Po kolejnych 400 km jazdy byliśmy z powrotem w domu. To się nazywa ekspresowe załatwianie ptetentów!  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3228 dnia: Sierpnia 17, 2019, 15:57:15 pm »

Adopcja
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3229 dnia: Sierpnia 20, 2019, 18:37:14 pm »

Samozwańczy prymas kardynał Tyrawa

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2019, 18:41:39 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3230 dnia: Sierpnia 20, 2019, 21:25:14 pm »

Samozwańczy prymas kardynał Tyrawa



Gdzie na stronie archidiecezji jest to zdjecie?
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #3231 dnia: Września 07, 2019, 13:33:42 pm »

Pingwiny

Uciekające kurczaki
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2019, 22:12:31 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3232 dnia: Września 23, 2019, 14:06:21 pm »

Nie wiem, czy to nie jakiś fejk

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3233 dnia: Września 23, 2019, 14:33:03 pm »

To mała firma więc nie mogę zanaleźć zdjęcia ale niedawno w jakiejś sieciówce widziałem pomidory a na kartonach stało: Barbara i Grzegorz Oszust produkt chroniony biologicznie.

A poza tym śpieszmy się wykorzystywać pracowników tak szybko odchodzą.

« Ostatnia zmiana: Września 23, 2019, 14:41:36 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3234 dnia: Września 23, 2019, 15:17:57 pm »

Nie wiem, czy to nie jakiś fejk


Ano nie fejk 😀
https://michalwypij.pl/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3235 dnia: Września 23, 2019, 15:54:44 pm »

W sumie to dość typowe nazwisko, swego czasu dyrektorem naszego zjednoczenia został niejaki towarzysz Głódź. Jeden z naszych Szefów niedosłyszał i pytał kolegi --- usłyszał odpowiedź: tryb rozkazujący od głodzić. W tym kontekście celowo nie wymieniam osoby, która wpuściła truchło Adamowicza do kościoła.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3236 dnia: Października 02, 2019, 18:33:54 pm »



Czołem Wielkiej Polsce!
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2019, 19:29:36 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3237 dnia: Października 02, 2019, 20:02:48 pm »

A poza tym śpieszmy się wykorzystywać pracowników tak szybko odchodzą.

To tylko żart i sfabrykowany tekst? Proszę mnie upewnić...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3238 dnia: Października 02, 2019, 23:13:27 pm »

No przecież jesteśmy na zakładce HUMOR!

Ewidentna parafraza x. Twardowskiego nawiązująca do poniższego obrazka:


Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3239 dnia: Października 03, 2019, 22:39:05 pm »



Czołem Wielkiej Polsce!
<3
NARESZCIE
ktoś podchwycił
Od czterech lat skanduję "Wielka Polska - Atomowa!"
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 214 215 [216] 217 218 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!