Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 15:17:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 304 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 1002281 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3180 dnia: Kwietnia 17, 2019, 10:26:32 am »

...
Uuuupsss ... Na stosie do spalenia dopatrzyłem się "dziełka" mego "ulubienego"


Ten tytuł i to zdjęcie.
Miało wyjść na luzie a jednocześnie męsko ale jak wszystko co produkuje Kościół Katolicki Reformowany wyszło najwyżej .... pedalsko.

Na tej okładce powinno być to zdjęcie:

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3181 dnia: Kwietnia 17, 2019, 23:56:40 pm »

Taka oto reklama mi się pojawiła na FB. Przypadek? Nie sądzę :D

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3182 dnia: Kwietnia 24, 2019, 21:27:30 pm »

Zeszyty do religii w popularnym markecie.









Biedne dzieci.
Nurmalnie Santo Subito  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #3183 dnia: Kwietnia 24, 2019, 22:53:27 pm »

Linia sezonowa nr 666 prowadzi na Hel
Flądra ma z tym wielki problem http://www.fronda.pl/a/szatanska-glupota-na-helu-czyli-o-niewinnym-autobusie,113019.html
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3184 dnia: Kwietnia 25, 2019, 08:54:53 am »

Linia sezonowa nr 666 prowadzi na Hel
Flądra ma z tym wielki problem
http://www.fronda.pl/a/szatanska-glupota-na-helu-czyli-o-niewinnym-autobusie,113019.html
No bo to jest problem. W czasach, kiedy to nie "zdrówko" ale zbawienie wieczne uważano za najważniejsze nikomu by do głowy takie "żarciki" nie przyszły. Tymczasem, kiedy ~15 lat temu na poprzedniku tego Forum szalał mój "ulubieny" wtedy kleryk Grześ Karamer zamieścił odnośnik do swojej "stronki" na której publikował "focie" z imprezki na której przebrany był za diabełka z różkami. Rzeczywiście super dowcip na jego poziomie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #3185 dnia: Kwietnia 26, 2019, 00:02:31 am »

No bo to jest problem. W czasach, kiedy to nie "zdrówko" ale zbawienie wieczne uważano za najważniejsze nikomu by do głowy takie "żarciki" nie przyszły. Tymczasem, kiedy ~15 lat temu na poprzedniku tego Forum szalał mój "ulubieny" wtedy kleryk Grześ Karamer zamieścił odnośnik do swojej "stronki" na której publikował "focie" z imprezki na której przebrany był za diabełka z różkami. Rzeczywiście super dowcip na jego poziomie.

No cóż. Jestem daleki od robienia diabełka z różkami, ale zwykły autobus jadący do do Helu (a nie do "HELL"); gdzie jak wyjaśniano, mieli tylko kilka numerów i tak im wypadło...
Może dla uniknięcia takich "żarcików" zrezygnować ze strony nr <wiadomo-ile> w książkach? Bo np. w "tysiąclatce" miękkiej z 2000 na tej stronie są psalmy 4 i 5. Czy to przypadek?? Prawie pewno Pallotinum chciało obrzydzić czytelnikom te psalmy.
W ogóle czy mieszkanie na Helu to jest po katolicku? Grzech lekki jak bum-cyk-cyk.
To wszystko to oczywiście humor.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3186 dnia: Kwietnia 26, 2019, 08:32:30 am »

Już dość dawno temu pewna koleżanka z pracy dywagowała nad prezentem dla dziewczynki z okazji Pierwszej Komunii Świetej. Kiedy wpadła na pomysł, żeby to był złoty znak zodiaku na łańcuszku, zasugerowałem, że właściwszy byłby złoty krzyżyk. Na to ona obruszyła się, że krzyżyk "przynosi pecha".
Tylko, czy to nadaje się do działu 'humor'?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3187 dnia: Kwietnia 26, 2019, 10:31:05 am »

Już dość dawno temu pewna koleżanka z pracy dywagowała nad prezentem dla dziewczynki z okazji Pierwszej Komunii Świetej. Kiedy wpadła na pomysł, żeby to był złoty znak zodiaku na łańcuszku, zasugerowałem, że właściwszy byłby złoty krzyżyk. Na to ona obruszyła się, że krzyżyk "przynosi pecha".
Tylko, czy to nadaje się do działu 'humor'?


Jako, ze moja mama jest z zawodu dyrektorem...przepraszam, jubilerem-emerytem, moge panu powiedziec, ze jest to bardzo czesta praktyka i czeste stwierdzenie. Utarlo sie, ze na Chrzest i Komunie nie kupuje sie krzyzyka, tylko medalik. Przyklad z branzy jubilerskiej nr 2, tez do dzialu 'chyba humor' - wpada kobieta i mowi, ze wnuk ma 18-nastke i ona musi mu krzyzyk zloty kupic. Mama pokazala jej paletke ze zlotymi krzyzami, ale pani zwrocila uwage na malenka paletke, ktorej mama NIE pokazala. 'Pani, dej mnie panie ten'. Na co mama 'Wie pani, ale te sa prawoslawne - z poprzeczna belka'. Odpowiedz byla piekna i ekumeniczna: A co mnie to obchodzi? Jeden czort to nie o ten krzyzyk chodzi, tylko, zeby na starosc jakies zloto mial, co by sprzedal. A Pan Bog sie nie pogniewa... :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #3188 dnia: Kwietnia 26, 2019, 11:54:52 am »

Artykuł z Frondy wydaje się być wyważony. Nie straszy od razu piekłem, zagrożeniami duchowymi, opętaniem, zniewoleniem itd. tylko wskazuje na pewną niestosowność tudzież na banalizację jaką współczesna kultura poddaje kwestię piekła, potępienia itd. Tak mi się wydaje. To natomiast o czym pisze P. Andris krokodyl różańcowy jest określane jako "heksakosjoiheksekontaheksafobia" (artykuł w wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Heksakosjoiheksekontaheksafobia, chyba niezbyt rzetelny) i przejawia się w bardziej skrajnych rzeczach niż podane strony w książkach i nawet w Piśmie Świętym, na przykład w widzeniu tej liczby tam gdzie jej nie ma (poprzez dodawanie czy inne działania - może przejść np. na lęk przed 18 jako 3 x 6 albo różnego rodzaju dzielenie szóstek i widzenie takich podzielonych szóstek w innych liczbach).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3189 dnia: Kwietnia 26, 2019, 12:41:06 pm »

Też uważam, że chodzi o przeciwstawienie się banalizacji złych mocy. A co do zasięgu zabobonów, to na przykład w mojej (przedwojennej) kamienicy nie ma lokalu 13.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #3190 dnia: Kwietnia 26, 2019, 15:49:46 pm »

Pytanie, czy to przypadek, czy celowe ustalenie jakiegoś dowcipnisia.
Też jestem przeciwnikiem banalizacji działania złego. Ale oburzać się na nr autobusu... za dużo tekstu nie warto na to poświęcać.
Inny przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drogi_wojew%C3%B3dzkie_w_Polsce : nigdy nie było drogi nr <wiadomo-ile>. Dlaczego?
A mojemu chrześniakowi krzyż na chrzciny dałem.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #3191 dnia: Kwietnia 26, 2019, 15:56:05 pm »

może przejść np. na lęk przed 18 jako 3 x 6 albo różnego rodzaju dzielenie szóstek i widzenie takich podzielonych szóstek w innych liczbach).

Nigdy nie rozumiałem tak odjechanych interpretacyj. Wynikają zapewne z braku zrozumienia matematyki. 666 w znaczeniu liczby bestii jest liczbą właśnie, a nie równaniem. Między szóstkami nie ma znaków dodawania. Ale pewnie dla  takich ludzi to wszystko jedno, ważne, że jakoś to się klei.
Pozdrawiam serdecznie.

Dlatego można mówić o fobii. Ja gdzieś w wieku licealnym przebrnąłem przez problem skrupulatnego sumienia, więc z doświadczenia rozumiem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3192 dnia: Kwietnia 26, 2019, 16:58:50 pm »

Najgorszą liczbą jest 2/3.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3193 dnia: Kwietnia 26, 2019, 17:08:29 pm »

No bo to jest problem. W czasach, kiedy to nie "zdrówko" ale zbawienie wieczne uważano za najważniejsze nikomu by do głowy takie "żarciki" nie przyszły. Tymczasem, kiedy ~15 lat temu na poprzedniku tego Forum szalał mój "ulubieny" wtedy kleryk Grześ Karamer zamieścił odnośnik do swojej "stronki" na której publikował "focie" z imprezki na której przebrany był za diabełka z różkami. Rzeczywiście super dowcip na jego poziomie.

No cóż. Jestem daleki od robienia diabełka z różkami, ale zwykły autobus jadący do do Helu (a nie do "HELL"); gdzie jak wyjaśniano, mieli tylko kilka numerów i tak im wypadło...
Może dla uniknięcia takich "żarcików" zrezygnować ze strony nr <wiadomo-ile> w książkach? Bo np. w "tysiąclatce" miękkiej z 2000 na tej stronie są psalmy 4 i 5. Czy to przypadek?? Prawie pewno Pallotinum chciało obrzydzić czytelnikom te psalmy.
W ogóle czy mieszkanie na Helu to jest po katolicku? Grzech lekki jak bum-cyk-cyk.
To wszystko to oczywiście humor.


Moze warto tez doczytac czasem - w niektorych zrodlach (wersjach tekstu Apokalipsy), tzw. liczba bestii to nie 666 a 616, 646 czy 665. Wiec, hmmm...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3194 dnia: Kwietnia 26, 2019, 20:35:27 pm »

A może 447?
Zdecydowanie  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 304 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!