Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:57:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 202 203 [204] 205 206 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992158 razy)
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #3045 dnia: Lutego 06, 2018, 07:46:55 am »

Do mnie, czy koło mnie?

Ależ Pan doskonale wie, że to do Pana.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #3046 dnia: Marca 17, 2018, 10:12:50 am »

12 proroctw czytanych w Wielką Sobotę to chyba dość wyraźna sugestia ;-)

Tak mi się skojarzyło - że Kazik mógłby przerobić na:


12 proroctw, nawróć się proszę
12 proroctw, w Triduum dziś wygłoszę
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3047 dnia: Marca 17, 2018, 18:57:22 pm »


Przestałem prenumerować ich dwumiesięcznik i śledzić ich portal, tylko sporadycznie zaglądam, jak jest gdzieś podejrzany (jak tu) odnośnik.


No pacz Pan :)  i ja to samo zrobiłam. Już jakiś czas temu.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3048 dnia: Marca 18, 2018, 22:40:48 pm »


Przestałem prenumerować ich dwumiesięcznik i śledzić ich portal, tylko sporadycznie zaglądam, jak jest gdzieś podejrzany (jak tu) odnośnik.


No pacz Pan :)  i ja to samo zrobiłam. Już jakiś czas temu.
Miło mi! Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3049 dnia: Marca 19, 2018, 12:20:10 pm »

Pch24 putinowcy?
To jest świetne.
Zresztą jak Braun, Michalkiewicz, x. Isakiewicz-Zalewski,...
Za to naszpikowana pzprowcami PiS jest najmniej putinowska :)

Genialnie dobrany dział dla tych rewelacji. Dział Humor!



 
 
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3050 dnia: Marca 23, 2018, 08:21:32 am »

Pch24 putinowcy?
Raczej nawiedzeni postnarodowcy (z naciskiem na post), którzy molestują swoimi zapleśniałymi fobiami na forach.

« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2018, 08:23:33 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3051 dnia: Marca 24, 2018, 17:15:15 pm »

Przecież Pch24, Instytut ks. Skargi oraz TFP kojarzą się ze wszystkim, ale nie z Putinem. To środowiska skrajnie proamerykańskie ;) Putinowcy tak o nich piszą: https://konserwatyzm.pl/xportal-pl-o-magazynie-polonia-christiana-i-tfp/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #3052 dnia: Marca 24, 2018, 17:42:18 pm »

Też o tym pomyślałem. I to niestety pewna cecha co bardziej zawziętych zwolenników partii rządzącej (żeby nie było: też na nich głosowałem), którzy bardziej niż PO i lewicy boją się "konkurencji" na prawicy, co przejawia się w "wszędzie widzę Putina".

Swoją drogą jeśli chodzi o wspomniane środowiska to myślę, że największą ich wadą jest uprawianie agresywnego marketingu i tym niestety wielu ludzi do siebie zrażają.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3053 dnia: Marca 24, 2018, 22:16:50 pm »

Nie. Największą ich wadą jest uwalenie sprawy wprowadzenia ochrony życia nienarodzonych przez Ordo Iuris.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3054 dnia: Marca 26, 2018, 09:28:59 am »

Przecież Pch24, Instytut ks. Skargi oraz TFP kojarzą się ze wszystkim, ale nie z Putinem. To środowiska skrajnie proamerykańskie ;) Putinowcy tak o nich piszą: https://konserwatyzm.pl/xportal-pl-o-magazynie-polonia-christiana-i-tfp/
No i masz, kolejny putinowiec!
Panie Krusajder, nie spodziewałem się po Panu, że chodzi Pan na rosyjskim pasku, mam tylko nadzieje, że nieświadomie :) :) :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3055 dnia: Marca 26, 2018, 09:48:55 am »

Wad mają wiele, jak każda ludzka organizacja ale każdy kto wie o nich tyci więcej niż można przeczytać w oficjalnych informacjach ten wie, za iloma projektami stoją (często anonimowo) ile organizacji i ludzi wspierają finansowo w działaniu (często anonimowo) ile inicjatyw wcale by nie było gdyby nie Instytut.
Kto natomiast zaczyna z nimi współpracować i dowiaduje się o jeszcze szerszym zakresie działalności (o osobach, które tam bywają, o radach jak dostają, o wsparciu, o pomocy w tworzeniu projektów głośnych często na cały kraj - a i dalej -  przez Instytut nie podpisanych, a które bez tegoż by nie zaistniały) ten rozumie skąd ataki na Instytut się biorą.


Co do marketingu to oczywiście od początku były kontrowersje ale zobaczmy co w zamian - akcje docierające autentycznie do setek tysięcy ludzi; tworzenie kolejnych "forków" w dziedzinach: katolicyzm ortodoksyjny, tradycja, własność, posiadanie broni, ochrona nienarodzonych, wydawnictwa, prawo, edukacja, marsze...........
Takie wyniki wymagają wsparcia o ono może pochodzić od darczyńców(!) albo od PIS (albo PO albo EU albo Sorosa albo ... co za różnica). Moim zdaniem wybór jest prawidłowy.

Aktualnie mierze się z wynurzeniami minister "edukacji" z postbolszewickiego PIS (z naciskiem na bolszewicki), która to była uprzejma stwierdzić, że konstytucyjne prawa - konstytucyjnymi prawami ale "dzieci to się mają uczyć w szkole" i która to stara się najsilniej jak to tylko możliwe utrudnić/uniemożliwić naukę domową. My i inni "rosyjscy agenci" będziemy walczyli z tą bolszewicką zarazą ile starczy nam sił.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2018, 09:50:32 am wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #3056 dnia: Marca 26, 2018, 11:00:55 am »

Cytuj
Wad mają wiele, jak każda ludzka organizacja ale każdy kto wie o nich tyci więcej niż można przeczytać w oficjalnych informacjach ten wie, za iloma projektami stoją (często anonimowo) ile organizacji i ludzi wspierają finansowo w działaniu (często anonimowo) ile inicjatyw wcale by nie było gdyby nie Instytut.

Poza oficjalnymi informacjami sami sobie robią opinię. Bo potem ludzie pytają - nierzadko zniesmaczeni - co to do nich przysyła listy, z patetycznymi prośbami o ofiarę albo ofertami zakupu jakiej książki czy filmu. Pewien infantylny styl (być może to racja w "putinowskim" artykule zalinkowanym przez P. Krusejdera, że chcą podchodzić do klientów "po amerykańsku") może niektórych przekona, ale wielu ludzi zniesmacza. Podobnie bywa z treścią (jeśli np wiadomość o zamachu terrorystycznym staje się "okazją" do namowy do nabycia filmu o prześladowaniu).

Cytuj
Co do marketingu to oczywiście od początku były kontrowersje ale zobaczmy co w zamian - akcje docierające autentycznie do setek tysięcy ludzi; tworzenie kolejnych "forków" w dziedzinach: katolicyzm ortodoksyjny, tradycja, własność, posiadanie broni, ochrona nienarodzonych, wydawnictwa, prawo, edukacja, marsze...........
Takie wyniki wymagają wsparcia o ono może pochodzić od darczyńców(!) albo od PIS (albo PO albo EU albo Sorosa albo ... co za różnica). Moim zdaniem wybór jest prawidłowy.

Dlatego napisałem o "agresywnym marketingu". Sam w sobie umiarkowany marketing - czy też troska o pozyskiwanie darczyńców - nie byłby zły. Po innej stronie mamy grupy charyzmatyzujące organizujące "Msze o uzdrowienie" czy "rekolekcje" z płatnym biletem wstępu. Jak zgłosimy zastrzeżenie to tez usłyszymy o "utrzymaniu" itd (jakby nie można było ograniczyć tego do zbierania tacy). Parafia, która ma cennik za pogrzeb (nie mam na myśli opłat za cmentarz parafialny ale cenę za obrzęd pogrzebu - nawet bez Mszy św.) też zwykle tak tłumaczy. Z jednej strony prawdziwe a z drugiej można wytłumaczyć tym wszystko.
Nie uważam, żeby ktoś defraudował tam pieniądze, ale to ten sposób, który wielu ludzi zraża, nawet jak iluś darczyńców pozyska (przy czym też wtedy pojawia się pytanie o etyczny aspekt metody "wyciągania" pieniędzy od starszego pana). Gdyby to zmienili to lepiej dla nich. Myślę, że darczyńców by nie stracili a może by nawet zyskali (poważnie - słyszę opinie od ludzi, zarówno zaangażowanych jak i typowo z zewnątrz, że to ich zraża).
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2018, 11:02:54 am wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3057 dnia: Marca 29, 2018, 20:08:53 pm »

Aktualnie mierze się z wynurzeniami minister "edukacji" z postbolszewickiego PIS (z naciskiem na bolszewicki), która to była uprzejma stwierdzić, że konstytucyjne prawa - konstytucyjnymi prawami ale "dzieci to się mają uczyć w szkole" i która to stara się najsilniej jak to tylko możliwe utrudnić/uniemożliwić naukę domową.

Ostatnio dużo takich zadziwiających ruchów ze strony PiSu: likwidacja hodowli zwierząt futerkowych, drakońska ustawa anty-łowiecka... Albo co właśnie przeczytałem dzisiaj: Narodowe Centrum Nauki przyznało duży grant na badania dotyczące monitorowania „mowy nienawiści”, „ksenofobii”, „homofobii” , itd. Badania będzie prowadzić tzw. Centrum Badań nad Uprzedzeniami przy UW. Będa m.in. monitorować fora internetowe (może i nas spotka ten zaszczyt?)

To wszystko pod rządami partii, która w zachodnich mediach nazywana jest "skrajnie prawicową". Dobra zmiana, faktycznie.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2018, 20:11:34 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3058 dnia: Marca 29, 2018, 20:32:28 pm »

Aktualnie mierze się z wynurzeniami minister "edukacji" z postbolszewickiego PIS (z naciskiem na bolszewicki), która to była uprzejma stwierdzić, że konstytucyjne prawa - konstytucyjnymi prawami ale "dzieci to się mają uczyć w szkole" i która to stara się najsilniej jak to tylko możliwe utrudnić/uniemożliwić naukę domową.

Ostatnio dużo takich zadziwiających ruchów ze strony PiSu: likwidacja hodowli zwierząt futerkowych, drakońska ustawa anty-łowiecka... Albo co właśnie przeczytałem dzisiaj: Narodowe Centrum Nauki przyznało duży grant na badania dotyczące monitorowania „mowy nienawiści”, „ksenofobii”, „homofobii” , itd. Badania będzie prowadzić tzw. Centrum Badań nad Uprzedzeniami przy UW. Będa m.in. monitorować fora internetowe (może i nas spotka ten zaszczyt?)

To wszystko pod rządami partii, która w zachodnich mediach nazywana jest "skrajnie prawicową". Dobra zmiana, faktycznie.

PiS nigdy nie chcial konfliktowac sie z Unią. Konflikt pojawil sie bo opozycja zbzikowala.
Unia powoli PiSowi odpuszcza to i PiS pokazuje europejską twarz.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2018, 20:34:17 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3059 dnia: Marca 29, 2018, 21:45:21 pm »

Unia powoli PiSowi odpuszcza to i PiS pokazuje europejską twarz.

No, coś faktycznie pokazuje, ale czy to twarz? Raczej inna część ciała... ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 202 203 [204] 205 206 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!