Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 07:24:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 203 204 [205] 206 207 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 997725 razy)
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #3060 dnia: Marca 29, 2018, 22:09:30 pm »

Przecież Pch24, Instytut ks. Skargi oraz TFP kojarzą się ze wszystkim, ale nie z Putinem.

Ja przestałem czytać Polonia Christiana właśnie po artykule o tym jakim to arcychrześcijańskim krajem jest putinowska Rosja, jak ożyła cerkiew po latach prześladowań, jakim to wielkim obrońcą chrześcijańskiej cywilizacji jest towarzysz Putin itp. itd. Generalnie całość była tak żałośnie prymitywną propagandą, że nie chciało mi się wierzyć, że czytam coś takiego w katolickim czasopiśmie.

Nawet chciałem do nich napisać, żeby zwrócili uwagę jaka w tym "arcychrześcijańskim" kraju jest liczba rozwodów (przewyższająca nawet ten "zgniły Zachód"), co w sumie nie dziwi biorąc pod uwagę, że w cerkwi rozwodnik może spokojnie wziąć sobie ślub po raz drugi; ilu jest nosicieli wirusa HIV (poziom czarnej Afryki), bezdomnych dzieci wałęsających się po ulicach etc. ale dałem sobie spokój. Z doświadczenia wiem, że wyznawców "zimnego czekisty" nie przekonają żadne racjonalne argumenty.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2018, 22:13:08 pm wysłana przez Infirmus » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3061 dnia: Marca 30, 2018, 00:12:33 am »

Narodowcy - młodzi najczęściej ludzie, pełni dobrych chęci i zapału. Niestety zupełnie lekceważący ochronę kontrwywiadowczą i przez to wręcz się proszący o infiltrację. Amatorzy kontra fachowcy międzynarodowego formatu. Rezultat oczywisty.

@Krusejder - "Baaardzo proamerykański" to jest "pastor" z Lublina.

Bardzo chciałbym zobaczyć kogoś, kto przejmie władzę po PISie. I nadal nie widzę  :(

Cytuj
Ja przestałem czytać Polonia Christiana właśnie po artykule o tym jakim to arcychrześcijańskim krajem jest putinowska Rosja, jak ożyła cerkiew po latach prześladowań, jakim to wielkim obrońcą chrześcijańskiej cywilizacji jest towarzysz Putin itp. itd.

Co myślę na ten temat troszkę skrobnąłem tu.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3062 dnia: Marca 30, 2018, 01:31:02 am »

@Infirmus
W wielu krajach wystepuje takie zjawisko jak "mit załozycielski".
 Na Ukrainie wymyslono "niebianska sotnie",  we Francji Rew.Francuska (przed rewolucja byly juz tylko dinozaury) w PRL byl "manifest lipcowy" i pietno klamstwa Katynskiego, w ll RP po zamachu majowym kult jednostki J.Pilsudskiego i Legionow, Ill RP w wydaniu Geremkowskim chciano powolac mit zalozycielski Okraglego Stolu. Nawet planowano swieto narodowe zrobic 4 czerwca.

 PiS obalil mit okraglego stolu i Bolka skaczacego przez plot. Zamiast tego mitem zalozycielskim mial byc Smolensk 2010. Fundamentem zas personifikacja calego zla, reinkarnacja zsrr czyli Putin i Rosja.
Widocznie takie mity sa konieczne by rzadzic ludzmi. Podobnie w kazdym kraju jest odpowiednik Owsiaka. Nawet w Rosji. I tez lataja Migi 35 nad gawiedzia na koncertach.

Mit utrzymywany jest przez bardzo prymitywna propagande i odcinanie od informacji. W stanie wojennym jakis ubek wymyslil haslo dla gawiedzi: Reagan gbur nie chce karmic naszych kur! (Embargo na pasze z usa) Teraz Reagana zastapiono Putinem.

Przeczytalem wlasnie zachodnia ksiazke o Putinie. Dokladna analiza. Sukces pisu ma w sobie odrobine z sukcesu Putina. Roznica polega na tym ze Putin realizuje swoj program. A Polacy program swoich sojusznikow, robiac za tzw frajera (taka tradycja)

PS
Mamy mit w usa : Pearl Harbor, choc wiemy juz ze prezydent usa skazal marynarzy na smierc aby powstal " fajny mit"
Mit ma Izrael, na pol religijny.
Rosja ma haslo - zadanie: "my wmjestje!" czyli wszyscy razem! Jest to o tyle istotne, ze maja w FR ok 168 nacji mowiac po rosyjsku. Udalo sie im swietowac jeden wspolny dzien kombatanta obejmujacy aleksandra newskiego , wojne przeciw napoleonowi, pierwsza swiatowa, Denikina, wielka tzw ojczyzniana.

Religijnosc w Rosji jest promowana przez panstwo.  Putin czesciej wykonuje znak krzyza w telewizji niz Duda  zapala swiece chanukowe i przeprasza za antysemityzm;
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2018, 01:57:06 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3063 dnia: Marca 30, 2018, 04:00:23 am »

Roznica polega na tym ze Putin realizuje swoj program. A Polacy program swoich sojusznikow, robiac za tzw frajera (taka tradycja)

Otóż to. Co nas, do jasnej *#@& obchodzi czy Putin jest szczerym prawosławnym i jak często się żegna w TV, albo ile Rosjanie mają rozwodów, a ile przypadków AIDSa? Albo mamy w tym jakiś interes aby mieć poprawne stosunki z Rosją, albo takiego interesu nie mamy.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #3064 dnia: Marca 30, 2018, 07:29:44 am »

@Infirmus
W wielu krajach wystepuje takie zjawisko jak "mit załozycielski".

Jasne. Tylko dlaczego rosyjski mit założycielski jest nam wciskany w polskim, katolickim czasopiśmie? Wydaje mi się to nieco dziwne.

Co nas, do jasnej *#@& obchodzi czy Putin jest szczerym prawosławnym i jak często się żegna w TV, albo ile Rosjanie mają rozwodów, a ile przypadków AIDSa?

Nic nas nie obchodzi. Do momentu kiedy ktoś nie zacznie nas przekonywać, że Rosja to arcychrześcijański kraj i ostoja moralności (zwłaszcza w porównaniu ze "zgniłym Zachodem"), a Putin to wzór chrześcijańskiego władcy. Jak ktoś myślących ludzi częstuje takim stekiem bzdur, to niech się nie dziwi, że traci czytelników. :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3065 dnia: Marca 30, 2018, 08:51:46 am »

(może i nas spotka ten zaszczyt?)
Nie rozumiem, po co ten czas przyszły?  ;)

Rożnica polega na tym ze Putin realizuje swój program.
A ile głowic atomowych ma Prezes Kaczyński? ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2018, 09:06:51 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #3066 dnia: Marca 30, 2018, 10:24:50 am »

Tylko dlaczego rosyjski mit założycielski jest nam wciskany w polskim, katolickim czasopiśmie? Wydaje mi się to nieco dziwne.
Czy można prosić o dane bibliograficzne tego artykułu?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3067 dnia: Marca 30, 2018, 10:51:39 am »

Cytuj
A ile głowic atomowych ma Prezes Kaczyński? ;)

O ile mi wiadomo ani Węgry ani Austria ani Czechy ani Słowacja ani Niemcy ani... duża część świata głowic atomowych nie ma a pilnuje swoich interesów.
Argument chybiony.

Gdy my "ostoja chrześcijaństwa w Europie" dzielnie walczymy z Putinem m.in. eksportując na wschód kolorowe rewolucje (wirus rozkładający społeczeństwa - LGBQT...XYZ,  ;D ) Czesi otworzyli fabrykę/montownię (?) czeskich samolotów -pasażerskich awionetek. Samolotów w Rosji :o oraz podpisali umowy na tramwaje Skody.
Komizm sytuacji był widoczny gdy PO usiłowała obalić PiS za pomocą Ciamajdanu. PiS oburzał się. Tymczasem Ciamajdan został przygotowany przez organizacje, jakie PO i PiS razem zmontowało do siania "Majdanów" na wschód od polskiej granicy.

To jest już tradycja "polskiej głupoty, frajerstwa - słowem nieuctwa".

Przed olimpiadą w Pekinie na zaproszenie Wyborczej przyjechał do Polski polityk, lider rewolucji 1968 w Paryżu Daniel Cohn Bendit.
Po wygłoszonej litanii superlatyw pod adresem Polski, poprosił "dumną Polskę" o zbojkotowanie imprezy otwarcia Igrzysk w Pekinie; w imieniu Europy (chodziło o łamanie praw człowieka w Chinach).
Na pytanie czy Francja i Niemcy też zbojkotują, szczerze odpowiedział, że nie bo mają zbyt ważne interesy gospodarcze w Chinach. A Polska nie ma takich więc niewiele straci.

Zastanawiam się: nieuctwo czy polityczna korupcja?
Na dziś moja odpowiedź jest taka: inteligentniejsi politycy są skorumpowani a na głupich zachód oszczędza wydatków i stanowisk.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2018, 10:55:43 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #3068 dnia: Marca 30, 2018, 11:30:30 am »

Czy można prosić o dane bibliograficzne tego artykułu?

Nie pamiętam, w którym konkretnie wydaniu czytałem ten artykuł (starych numerów PCh pozbyłem się dosyć dawno).

@rysio

Cytuj
Czesi otworzyli fabrykę/montownię (?) czeskich samolotów -pasażerskich awionetek. (...) Na pytanie czy Francja i Niemcy też zbojkotują, szczerze odpowiedział, że nie bo mają zbyt ważne interesy gospodarcze w Chinach. A Polska nie ma takich więc niewiele straci.

Oczywiście ma Pan rację, pod warunkiem, że przyjmiemy pieniądz jako bożka i główną wartość jaką należy się kierować w polityce. Z tego punktu widzenia rzeczywiście nie ma nic złego w robieniu interesów z takimi państwami jak Korea Północna, ISIS czy Rosja. Trochę się to kłóci z moim rozumieniem Chrześcijaństwa, ale "each to his own"  jak mawiali starożytni Rosjanie. :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3069 dnia: Marca 30, 2018, 13:14:30 pm »

Cytuj
ISIS czy Rosja
ISIS to wynalazek zmontowany przeciw Syrii przez USA.

Ciekawe jest to, że my Polacy przechwalamy się, ze "znamy Rosję". Mieliśmy być "łącznikiem UE z Rosją". Tymczasem nasza wiedza/ niewiedza sprowadza się do "Szerokich Torów" "studia wschód" i GP.

Ale miejmy nadzieję, że Słodki Jezus ulituje się nad Kubusiem Puchatkiem narodów - z małym rozumkiem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3070 dnia: Marca 30, 2018, 23:31:11 pm »

Ale miejmy nadzieję, że Słodki Jezus ulituje się nad Kubusiem Puchatkiem narodów - z małym rozumkiem.
O to to to - absolutnie to!

Dawno temu, mądrzejsi od nas powiedzieli, że są Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.

Notabene, szokujące było dla mnie rozmowy z wiernymi FSSPX we Francji, którzy to widzieli w Putinie "miecz rekonkwisty chrześcijańskiej".
Tłumaczyłem im jak wygląda naprawdę Rosja, tłumaczyłem skąd takie udawane "arcy-chrześcijaństwo", tłumaczyłem kim są przywódcy cerkwi oraz ... że największy meczet w europie stoi w Moskwie a w armi rosyjskiej jest dużo więcej muzułmanów niż prawosławnych. Szczerze mówiąc - chyba mi nie uwierzyli.

Przez chwilę, dwa lata temu, kiedy widziałem od strony nie praktycznej ale ideologicznej kto się w to angażuje poczułem jakby delikatną nadzieje, że Międzymorze to może być wizja choćby w najmniejszym stopniu ale jednak prawdopodobna. To była myśl co najmniej ekscytująca. No niestety, bardzo szybko zdałem sobie sprawę, że z taką bandą Kubuśiów Puchatków to nawet międzylas jest celem nieosiągalnym.

@Infirmus
Ja również chciałbym poznać ten artykuł. Znam dokładnie odwrotne teksty z IxPS - więc się dziwie! Mam wszystkie numery, więc jak Pan poda tylko gdzie szukać to zaraz sobie zweryfikuje.
Bo raczej nie w tym numerze:

Gdzie Rosja putinowaska jest wskazywana jako totalnie fałszywa alternatywa, pułapka dla konserwatystów zachodnich, jako niemal antychryst a Dugin jest odsądzony od czci i wiary?
Pewnie jakiś inny numer. Bardzo proszę wskazać, chętnie wrócę i przeczytam.

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #3071 dnia: Marca 31, 2018, 09:16:21 am »

Bardzo proszę wskazać, chętnie wrócę i przeczytam.

Jak już wspominałem, artykuł był w wersji papierowej PCh, nie pamiętam dokładnie, w którym numerze. W swojej wymowie był to artykuł bardzo podobny do poniższego, przedrukowanego przez PCh z newsru.com (z tym, że tamten był dłuższy)...

http://www.pch24.pl/rosja-odbudowuje-zabytki-sakralne,17998,i.html

... czyli podsumowując: w całej Rosji odbudowuje się cerkwie, do których licznie garną się Rosjanie, przywiązani do tradycyjnych, konserwatywnych wartości, wspiera ich w tym chrześcijańska władza, no i nie obyłoby się bez przywalenia "zgniłemu Zachodowi", podobnie jak w podlinkowanym wyżej artykule: "powtórzenie się w Rosji zachodniego scenariusza oderwania się od korzeni, wartości chrześcijańskiej i narodowej tożsamości jest niedopuszczalne”. Czyli klasyka: zgniły Zachód i trwająca przy chrześcijańskich wartościach i korzeniach Rosja". Powtórzone bezrefleksyjnie za rosyjską propagandą, bez stosownego komentarza redakcji (gdyby było inaczej, to pewnie bym tego epizodu nie zapamiętał i nie zaprzestał lektury - tak czy inaczej nieregularnej - wspomnianego czasopisma).

Cieszy mnie, że były w PCh również artykuły bardziej krytycznie oceniające "Trzeci Rzym". :)
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2018, 11:31:23 am wysłana przez Infirmus » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3072 dnia: Marca 31, 2018, 14:56:21 pm »

@Infirmus.
Relacja (zresztą na podstawie źródła .ru) i informacje o odbudowie obiektów sakralnych (co jest prawdą) to propaganda?
No i na podstawie tego odrzucamy organizację, która "wydała z siebie" Ordo Iuris, Ad Arma, Centrum wspierania inicjatyw dla życia i rodziny, ... która prowadziła akcje min. konkubinat to grzech, nie wstydzę się Jezusa, zbierania podpisów przy każdym możliwym zagrożeniu ortodoksji katolickiej,...;która wydaje i rozsyła do ludzi setki tysięcy (dosłownie i bez przesady) egzemplarzy prasy, książek, modlitewników,..; która tworzy/współtworzy filmy jak Fatima, Luter, Nienawiść,....; która organizuje (lub wpierała) publiczne różańce, Marsze dla życia i rodziny, modlitwy przeciw bluźnierstwu,....? Mógłbym tak tydzień wymieniać i i tak bym nie doszedł do wsparcia mnie jawnego organizacji, osób lokalnych grup, rekolekcji,.....

Nie chce być złośliwy ale czasem sobie myślę, że można stanąć na głowie i czynić dosłownie cuda ale jak się nie ma imprimatur prezesa i każdy artykuł nie jest na wstępie i na zakończeniu (lepiej dwa razy żeby się przyjęło) opatrzony informacją co należy myśleć o treści tego artykułu (po linii się rozumie partyjnej) - to i tak się  jest "nie koszernym".

Zostawmy to. Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #3073 dnia: Marca 31, 2018, 15:38:54 pm »

Nie przeczę, że wiele inicjatyw środowiska PCh jest bardzo cennych, jednak przedstawianie Rosji w pozytywnym świetle jest rzeczą dla mnie, jako dla Polaka, nie do zaakceptowania.

Ale, ma Pan rację, nie drążmy tematu. Również życzę spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3074 dnia: Marca 31, 2018, 21:46:19 pm »

Czemu prowadzac pismo, nie mówiac o www. zakłada Pan, że 100% tekstów powinno być np. antyrosyjskich, analogicznie: antyamerykanskich itp itd?

Media powinny być obiektywne, pch24 bywa obiektywne za rzadko. Wiec miałbym wzgledem nich odwrotny zarzut.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 203 204 [205] 206 207 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!