Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 23:11:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 999137 razy)
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #3030 dnia: Grudnia 20, 2017, 09:58:21 am »

Przychodzi Paweł VI do nieba, puka i otwiera mu św Piotr pytając:
 -Kim jesteś i czego chcesz?
 Paweł VI odpowiada:
 -Jestem Paweł VI i chcę wejść
 Na to św Piotr:
 -Muszę sprawdzić czy jesteś zapisany w księdze życia
 Sprawdza i nic, mówi Pawłowi VI:
 -Przykro mi ale nie jesteś zapisany
 Paweł zaś odpowiada:
 -To napewno jakaś pomyłka zapytaj Jezusa
 Św Piotr idzie pyta, ale Jezus go nie zna.  Wraca i mówi:
 - Przykro mi ale Pan Jezus o tobie nie słyszał.
 Paweł VI na to:
 -Spytaj wiec Matkę Boską. Ona na pewno się za mną wstawi
 Po chwili św Piotr wraca i mówi:
 - Przykro mi, ale Maryja cię nie zna.
 Paweł VI lekko zdziwiony:
 -To zapytaj Boga Ojca
 Zniecierpliwiony św Piotr oszedł. Po chwili powrócił i rzekł:
 -Przykro mi ale Szef cię nie zna
 Na to Paweł VI:
 -Zapytaj się więc Ducha Świętego. On napewno mię zna był przecież na soborze watykańskim II.
 Św. Piotr idzie i mówi do Ducha Świętego
 - Jest tu niejaki Paweł VI i powołuje się na Ciebie. Podobno znacie się z jakiegoś soboru watykańskiego II
 Na to Duch Święty drapiąc sie po głowie
 -Sobór watykański II, sobór watykański II. Wiedziałem że kiedyś przegapię jakiś sobór...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3031 dnia: Grudnia 22, 2017, 15:19:17 pm »




Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3032 dnia: Grudnia 22, 2017, 15:20:01 pm »

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3033 dnia: Stycznia 22, 2018, 16:22:30 pm »

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3034 dnia: Stycznia 22, 2018, 16:33:34 pm »

NOWA MINISTRA PRZEDSIEBIORCZOŚCI - DOBRA ZMIANA


https://www.facebook.com/gdziekogo/?hc_ref=ARSIhCRX1_uE6WTbDXzjlasmGjceWw6Cp3NbVFSJGWVm98GTM961yYvB8qxTL4MyrJE&fref=nf

Ale zanim zacząłem pisać mejla, zybciutko wrzuciłem ją na bęben.

I tak (według swojego wiki) jest "polską politolog i menedżerem kultury"(sic!).

Oprócz tego z przedsiębiorczością i technologią miała do czynienia jako:

-podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju
-kierownik muzeum PRL-u w Krakowie
-wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie
-Radca Prezesa Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa.

Wisienką na torcie jest fakt, że pani minister zakładała kwartalnik "Pressje", który otrzymał trzy lata z rzędu gran pri w konkursie "periodyk który zalega w Empiku, ale nawet tam wstyd go czytać, bo przy przewracaniu stron wydaje donośne odgłosy przemądrzałego pierdzenia".

O tym, że należała do Platformy wspomnę tylko z kronikarskiego obowiązku.

Otóż ministerstwo będzie walczyć ze smogiem.
Serio - ministerstwo przedsiębiorczości i technologii zajmie się walką ze smogiem.


Według samej minister walka będzie polegać na bardzo przedsiębiorczym planie kasowania do 30zł za wjazd samochodem do centr miast.

Dodatkowo dowiedziałem się, że 30zł to nie tak dużo, i że w ogóle to nie jest problem, bo dużo sprawniej i szybciej jest pojechać komunikacją miejską.

Powtarzam: według pani minister tego i owego, w kraju, w którym mediana zarobków to około 2 tysiące, a jeden przystanek metra przypada na 1,3mln mieszkańców, 30zł za wjazd do centrum to niedużo, i szybciej jest pojechać komunikacją miejską niż samochodem.

Na takie dictum pozostaje mi już tylko zadać jedno pytanie.

"Pani minister, będzie Pani na otwarciu?"


Rysio komentuje:
W sumie to przedsiębiorcza ta ministra. Gdyby nie była przedsiębiorcza to by nie była na naszym utrzymaniu. A jest.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2018, 18:14:35 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3035 dnia: Stycznia 22, 2018, 16:54:02 pm »

Widać (z wiki), że ta pani ma poglądy rozsądnie-centralnie-umiarkowane: wprawdzie to już członkini, ale jeszcze politolog.

Bardziej na lewo to by było "członkini-politolożka", a bardziej na prawo, "członek-politolog"  ;D

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3036 dnia: Stycznia 22, 2018, 17:03:33 pm »

Najbardziej przedsiębiorczy to ci, którzy załapią się na etaty w Ministerstwie Przedsiębiorczości. Nie, to nie kabaret, to rzeczywistość w PL AD 2018 >:(
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3037 dnia: Stycznia 22, 2018, 17:51:40 pm »

Najbardziej przedsiębiorczy to ci, którzy załapią się na etaty w Ministerstwie Przedsiębiorczości. Nie, to nie kabaret, to rzeczywistość w PL AD 2018 >:(

Niestety, nic się nie zmienia. Więcej, to się UTRWALA.
Oni mówią to otwarcie: chcemy stworzyć taki system, aby nasza banda rwała kasę nawet gdy przegra wybory. Bez łaski nowej bandy która wygra. Do tej pory wyglądało to tak, że "fachowcy" z bandy, która przegra, wskakują do gotowych NGOsów zwanych dumnie Think-tankami i dostawało granty na swoją "pracę".

Takie darmozjady nazywane są często "państwowcami". "Państwowiec" to taki chłystek, który przez całe życie bimba na koszt "państwa" - czyli nasz.
Przeczytałem w Wiki życiorys takiego cwaniaka, który był "naszym" "wolnościowcem" "państwowcem" wg Rebelya. Kolegował się z Korwinem  ;D. Ale wystarczy, że zajrzymy na Wiki i zobaczymy, że nigdy w życiu nie zarobił grosza. Albo Ministerstwo albo granty z Ministerstwa od kolegów z "opozycji".
"Wolnościowcy" "Państwowcy" z Rebelya też już "walczą z Putinem" i prywaciarzami za pieniądze państwowe. Lżejszy to chleb niż ciągnąć Rebelya.

Polecam:
https://www.pch24.pl/troche-kryminal--troche-czarna-komedia,56790,i.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #3038 dnia: Stycznia 23, 2018, 00:52:06 am »

Najpierw jest niedziela siedemdziesiątnicy, później sześćdziesiątnicy, pięćdziesiątnicy. Potem się nie wylicza. A niedziela palmowa to niedziela ośmiornicy.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #3039 dnia: Stycznia 24, 2018, 15:36:39 pm »

Hilaritas latina.

Rok 1962. Bóg Ojciec wzywa do siebie Ducha Świętego i mówi:
-Posłuchaj, ludzie na ziemi szykują się do otwarcia nowego Soboru Ekumenicznego. Lepiej zejdź tam do nich i przypilnuj, żeby wszystko dobrze poszło.
Mija rok, drugi, trzeci... Bóg Ojciec znowu wzywa Ducha Świętego. Tym razem jest mocno zdenerwowany.
-Co ty robisz?! - pyta. - Przecież miałeś czuwać, by na Soborze wszystko szło sprawnie!
Duch Święty odpowiada, mocno speszony:
-Próbuję! Staram się! Ale za każdym razem, gdy chcę wejść na aulę soborową przed rozpoczęciem sesji, wychodzi prałat i głośno woła:
-Omnes qui non sunt episcopi, exeunt!

(tłum. 'Wszyscy, którzy nie są biskupami, niech wyjdą!)
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #3040 dnia: Stycznia 28, 2018, 20:46:18 pm »

Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3041 dnia: Lutego 04, 2018, 19:34:37 pm »

Tyle:

Banknot o nominale 0 euro wydał też Europejski Bank Centralny w celu zarobkowym. Wydrukowano go w niewielkim nakładzie dla kolekcjonerów. O ile ma wartość kolekcjonerską, w żadnym sklepie nim nie zapłacimy – choćby ze względu na nominał.

I tak nabija się ludzi w butelkę. I kasą i herezją
 ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3042 dnia: Lutego 05, 2018, 10:06:31 am »

Polecam:
https://www.pch24.pl/troche-kryminal--troche-czarna-komedia,56790,i.html
Zdecydowanie nie polecam, post-narodowcy odgrzewający przebrzmiałe konflikty, to świadomi i nieświadomi (czyli głupi) poputczycy Putina.
Przestałem prenumerować ich dwumiesięcznik i śledzić ich portal, tylko sporadycznie zaglądam, jak jest gdzieś podejrzany (jak tu) odnośnik.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #3043 dnia: Lutego 05, 2018, 12:49:12 pm »

Zdecydowanie nie polecam, post-narodowcy odgrzewający przebrzmiałe konflikty, to świadomi i nieświadomi (czyli głupi) poputczycy Putina.
Przestałem prenumerować ich dwumiesięcznik i śledzić ich portal, tylko sporadycznie zaglądam, jak jest gdzieś podejrzany (jak tu) odnośnik.

To z kolei retoryka płomiennych szermierzy narodowo-ponoć-katolickich. Nie mają monopolu na patriotyzm, niech-że już przestaną udawać prawicę.
Doszukiwanie się wszędzie V kolumny Putina to objaw szuryzmu.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3044 dnia: Lutego 05, 2018, 14:15:50 pm »

To z kolei retoryka płomiennych szermierzy narodowo-ponoć-katolickich. Nie mają monopolu na patriotyzm, niech-że już przestaną udawać prawicę.
Doszukiwanie się wszędzie V kolumny Putina to objaw szuryzmu.
Do mnie, czy koło mnie?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!