Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:13:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Homoseksualisty nie można nazwać pedałem
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Homoseksualisty nie można nazwać pedałem  (Przeczytany 13771 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« dnia: Sierpnia 04, 2009, 13:25:21 pm »



Tak orzekł sąd w Szczecinie i nakazał kobiecie, która obraziła 25-letniego homoseksualistę z Wolina, przeprosić go i zapłacić 15 tys. zł zadośćuczynienia

Wyrok w tym precedensowym procesie zapadł dziś w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Sprawa na wokandę trafiła w lutym tego roku. 25-letni Ryszard G., homoseksualista z 5-tysięcznego Wolina, oskarżył sąsiadkę Annę S. o naruszenie dóbr osobistych. Kobieta miała publicznie wyzwać jego i jego partnera, rozpowiadać w Wolinie, że "pedał sprowadził sobie pedała".

Dziś w sądzie zeznawał m.in. dzielnicowy z Wolina.

- Wielokrotnie byłem w mieszkaniu państwa G. ponieważ pozwana Anna Sz. zgłaszała, że są tam organizowane libacje alkoholowe oraz zaniedbywane są dzieci. Żadne z tych doniesień się nie potwierdziło - mówił przed sądem Robert Lemza, dzielnicowy z Wolina.

Pozwana do końca zaprzeczała, że nazwała Ryszarda G. pedałem.

- Nigdy nie obrażałam tego pana. Nie używałam słów, o jakie ten pan mnie oskarża. Wszyscy świadkowie, którzy zeznawali przed sądem kłamali - mówiła dziś Anna S.

Sąd Okręgowy uznał jednak, że są dowody, iż Anna Sz. naruszyła dobra osobiste Ryszard G. i nakazał jej wypłacić mu 15 tys. zł zadośćuczynienia.


 >:(
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 04, 2009, 14:17:59 pm »

Najgorsze że znam panią sędzie która orzekała, i zdawało mi się, że z jej podejściem powództwo oddali... Może nie tyle podejściem do systemu wartości, ale po prostu nie lubi jak ktoś zawraca jej głowę idiotycznymi pozwami... A tu takie coś.
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 04, 2009, 14:23:47 pm »

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,3701515.html

<<Określenie "główny pederasta Trójmiasta" nie jest obraźliwe - uznał wczoraj gdański sąd, rozpatrując spór między wszechpolakiem i gejem>>
 
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 05, 2009, 10:10:59 am »

Gazeta Wyborcza czy jak jej tam bedzie oburzona!!!
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 05, 2009, 10:23:07 am »

X. Rafał Trytek udowadnia, że gejów, homoseksualistów pedałami - nawet - winno się nazywać:

http://www.youtube.com/watch?v=tSdPojDhaYY&feature=related

Także tego :)
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 07, 2009, 10:34:05 am »

Pamiętam jak kolega tradycjonalista ostro się oburzał, gdy pedałów nazywałem pedałami i mówiłem o zboczeniu ich.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 07, 2009, 10:47:16 am »

Katechizm Kościoła Katolickiego, 2359: "Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji."
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2009, 10:51:13 am wysłana przez Adam » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 07, 2009, 10:56:55 am »

Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

Mam to rozumieć w następujący sposób: skoro gość jest pedałem, to oznacza, że Pan nasz go powołał do takiego stanu i wypełnia wolę pańską?!
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 07, 2009, 11:00:07 am »

Panie Adamie - pięknie, wspaniale, ale czy ci, których winniśmy traktować tak, jak to nakazuje KKK, mogą po nas (czytaj: katolikach) jeździć, za przeproszeniem, jak po szmacie? Używam ostrych słów. Dlaczego? Bo Kościół Katolicki i katolicy, to mają być dla wszystkich mili, mają wszystko i wszystkich tolerować, mają wszystkim na wszystko pozwalać, a im samym to nic nie wolno - no bo przecież nazwanie pedalstwa grzechem obraża czyjeś uczucia; bo noszenie krzyżyka uwłacza czyjejś godności itp., itd. Trzeba patrzyć prawdzie w oczu i nazywać rzeczy po imieniu, bo tak to się tworzy taki płaszczyk usprawiedliwienia, że "a to nie choroba, a to tak musi być, a to nas tak wszyscy nie akceptują".
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 07, 2009, 11:11:11 am »

Panie Adamie - pięknie, wspaniale, ale czy ci, których winniśmy traktować tak, jak to nakazuje KKK, mogą po nas (czytaj: katolikach) jeździć, za przeproszeniem, jak po szmacie? Używam ostrych słów. Dlaczego? Bo Kościół Katolicki i katolicy, to mają być dla wszystkich mili, mają wszystko i wszystkich tolerować, mają wszystkim na wszystko pozwalać, a im samym to nic nie wolno - no bo przecież nazwanie pedalstwa grzechem obraża czyjeś uczucia; bo noszenie krzyżyka uwłacza czyjejś godności itp., itd. Trzeba patrzyć prawdzie w oczu i nazywać rzeczy po imieniu, bo tak to się tworzy taki płaszczyk usprawiedliwienia, że "a to nie choroba, a to tak musi być, a to nas tak wszyscy nie akceptują".

Mówienie o chorobie to jednak coś innego niż nazywanie kogoś pedałem... To że ktoś jeździ po nas jak po szmacie, nie oznacza, że powinniśmy odpłacać tym samym. Trzeba być twardym, nieustępliwym, broniącym swojej wiary ale zarazem miłosiernym. Najlepszy przykład dał nam Pan Jezus. Gdy wisiał na Krzyżu prosił swego Ojca o przebaczenie dla tych, którzy go ukrzyżowali. Nie nazywał ich świniami itp.

@Sebastianus - nie wiem, jak powinien Pan to rozumieć. To jest obowiązujący Pana KKK. Jeśli chce go Pan naciągąć, interpretować na swój sposób, to proszę bardzo. Ale napisane jest czarno na białym, jak należy postępować.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 07, 2009, 11:21:18 am »

Jeżeli kogoś razi słowo pedał to proponuje piękne staropolskie określenie "samcołożnik", użyte między innymi przez polskich husytów w tłumaczeniu Biblii na język polski (tzw. Biblia Gdańska). ;)
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 07, 2009, 11:28:32 am »

Nie chodzi o samo konkretne słowo. Chodzi o intencję, z jaką się je wymawia. Każdy sam może to ocenić najlepiej.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 07, 2009, 11:31:13 am »

Czy to złudzenie, może tylko mnie się tak wydaje, ale... obecny KKK kuleje?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 07, 2009, 11:49:52 am »

Jeżeli kogoś razi słowo pedał to proponuje piękne staropolskie określenie "samcołożnik", użyte między innymi przez polskich husytów w tłumaczeniu Biblii na język polski (tzw. Biblia Gdańska). ;)

Przynajmniej nikt się do Kościoła nie przyczepi. Nadto husyci byli zawsze politycznie poprawni ;).

P.S. Sądząc z postawy dzielnicowego, do pijackiej orgii heteroseksualnej policję można wzywać, do homoseksualnej lepiej nie bo to sprawa "polityczna".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2009, 11:54:42 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 07, 2009, 11:57:59 am »

Dlaczego ktoś miałby się czepiać? Przecież "samcołożnik" to piękne polskie słowo, w dodatku bardzo trafnie oddające jego znaczenie. Do tego brzmi dużo bardziej dumnie niż jaki angielski "gej" - wesołek.  ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Homoseksualisty nie można nazwać pedałem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!