Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 14:06:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: czystość przedmałżeńska
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: czystość przedmałżeńska  (Przeczytany 17813 razy)
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« dnia: Lutego 13, 2009, 08:20:03 am »

Był podobny wątek na starym forum. Do przypomnienia tego tematu skłonił mnie artykulik na onecie:

http://wiadomosci.onet.pl/1915835,11,item.html [IAR, PKo/01:07]:

"Pierścień czystości" sposobem na walentynki

Przysięga powstrzymania się od uprawiania seksu przed ślubem zamiast wysyłania tandetnych kartek z serduszkami, czy też włożenie na palec pierścienia czystości zamiast kupowania walentynkowych gadżetów. Dziennik "Polska" pisze, że taką propozycję na świętowanie dnia zakochanych mają księża z Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny z Zabawy w Małopolsce.

Księża - jak mówią - chcą namawiać młodych ludzi do tworzenia głębokich, opartych na prawdziwej miłości, związków. - Przeładowane komercją walentynki to idealny moment na to, żeby pokazać młodzieży, że miłość to nie migające serduszka z napisem "I love you" - mówi ksiądz Marcin Baran, wikariusz z Zabawy.

"Polska" pisze, że sanktuarium w Zabawie jest miejscem kultu błogosławionej Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc promującego powstrzymywanie się od seksu aż do ślubu. Od kilku lat tutejsi księża namawiają młodych do złożenia przysięgi czystości i noszenia srebrnego pierścienia Błogosławionej Karoliny, symbolu dziewictwa. W Polsce nosi je już kilka tysięcy młodych ludzi.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 13, 2009, 08:24:13 am »

Ok, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni - niestety.
To nie jest teraz w modzie Kardynale, a to co nie jest modne niestety umiera śmiercią naturalną i to bardzo szybko :( . Gdyby tak znaleźć wpływowych ludzi od PR i od kreowania trendów to może...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 13, 2009, 08:33:55 am »

No dokladnie Panie szkielet,brak czystosci wsrod osob w stanie przedmalzenskim to plaga niczym cholera... i to nie jasna :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 13, 2009, 08:39:51 am »

W podobny wątek na stary forum wysłałem parę postów.
Powtórzę jak reklamą czystości przedmałżeńskiej przestaną zajmować się stare panny-katechetki to ma to jakąś szanse. W Polsce tym zajmuje się Ruch Czystych Serc. Od wielu osób słyszałem że reklamują swoją czystość z innych powodów niż posłuszeństwo przykazaniom i miłość do Boga.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 13, 2009, 08:44:17 am »

. Od wielu osób słyszałem że reklamują swoją czystość z innych powodów niż posłuszeństwo przykazaniom i miłość do Boga.
Jakie to ppowody Panie Major?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 13, 2009, 08:51:16 am »

Zapewne chodzi o względy zdrowotne ...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 13, 2009, 08:53:52 am »

Wydaje mi się (badań nie przeprowadzałem ani moi koledzy też) że chodzi tu o kompleksy na tle własnej atrakcyjności.
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 13, 2009, 09:35:56 am »

"Nieczystość" przedmałżeńska była jak świat światem. Problem tylko w tym, że kiedyś było wiadome, że tego nie wolno i nie uchodzi. Ludzie znali granicę, choć często ją przekraczali. W owych, całkiem jeszcze niedawnych czasach, możliwa była rzeczowa dyskusja z użyciem stosownych argumentów o wierze i/lub moralności. Matki, które same przed ślubem nie były już dziewicami, zazwyczaj przestrzegały przed kontaktami przedmałżeńskimi swoje córki. Z ojcami i synami bywało różnie, niemniej było jasne, że jest to coś co nie powinno być pochwalane.

Dziś tej granicy nie ma. Rodzice nie mówią "nie rób!" tylko "jak będziesz to robić, to pamiętaj aby...".

"Jak się kochamy to nie grzech" - padają wyświechtane słowa w każdej dyskusji z argumentacją religijną. "Wszyscy tak robią", "przecież to nic złego, jeśli nikogo się nie zmusza" - w dyskusji bez argumentacji religijnej. Odwieczny problem tolerancji: przesuńmy szlaban bo wszyscy tak robią, i skończmy z hipokryzją. No dobra: przesuwamy. Najpierw nieliczni nieśmiało, potem coraz liczniejsi i coraz śmielej zaczynamy atakować tę nową liberalna barierę. I zaczynamy znów: przesuńmy barierkę dalej bo wszyscy tak robią, pozwólmy tym co czasem zgrzeszą, bezstresowo włączyć się w społeczeństwo.

Z czasem zachowania dawniej naganne stają się nie tylko tolerowane ale i wręcz promowane, następnie zalecane, a w końcu wymagane z rygorem społecznego potępienia.

I co dziś mamy:

 - dopuszczono antykoncepcję - zalegalizowano aborcję

 - dopuszczono rozwody za wolą obu stron -> dopuszczono wolę jednej ze stron -> przyznano prawa związkom nieformalnym różnej płci -> to samo dla jednej płci -> dopuszczono do "małżeństw" jednopłciowych

 - przestano karać homoseksualizm -> uznano, że mają równe prawa -> przyznano przywileje -> zaczyna się dyskusja o "dobrej i złej pedofilii"


Można by wyliczać dalej, pytając - do czego to wszystko doprowadzi?

I nie chodzi tu o grzech nieczystości - nieporównanie gorszym zjawiskiem jest nieuzasadniona i nadmierna tolerancja: ona prowadzi w konsekwencji do najgorszych grzechów wszelakiego rodzaju i daje moralno-kulturowe przyzwolenie na grzech.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 13, 2009, 09:55:42 am »

W Polsce tym zajmuje się Ruch Czystych Serc. Od wielu osób słyszałem że reklamują swoją czystość z innych powodów niż posłuszeństwo przykazaniom i miłość do Boga.(...)
Wydaje mi się (badań nie przeprowadzałem ani moi koledzy też) że chodzi tu o kompleksy na tle własnej atrakcyjności.

Mogę Panu pokazać zdjęcie pewnej dziewczyny z Ruchu Czystych Serc i zmieni Pan zdanie ;) Nie można uogólniać, że większość ludzi zapisuje się do RCS z powodu kompleksów. Wierzę wręcz, że jest to mniejszość.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 13, 2009, 10:08:17 am »

A ta fotka to z Miłujcie się Panie Paladyn?
Tak zbaczając trochę z tematu to przypomniała mi się aferka z przed kilku lat związana z tym pismem. Na jednej stronie było t.zw. świadectwo kogoś kto ma bardzo duże problemy, delikatnie mówiąc z czystością i obok tego świadectwa wstawiono fotkę jakiegoś przypadkowego młodzieńca. Ciekawe jak się chłopiec czuł ale chyba źle bo protestował. Przynajmniej takie info doszło do naszego seminarium w Obrze.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 13, 2009, 11:46:34 am »

Cytuj
"Pierścień czystości" sposobem na walentynki
Walentynki w żaden sposób nie powinny dostawać legitymizacji.

Ciekawe schematy.


A pierścienie to nie jest lekarstwo. Komercjalizacja czystości tylko.

Jak kobiety zaczną szanować siebie i wymagać szacunku od mężczyzn się może coś zmieni. Albo nie wiem. To że pary ze sobą na studiach mieszkają jest już całkiem normalne i tylko jakby ktoś powiedział że tak nie powinno być to by wyszedł na oszołoma.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 13, 2009, 11:53:28 am »

Cytuj
Mogę Panu pokazać zdjęcie pewnej dziewczyny z Ruchu Czystych Serc i zmieni Pan zdanie
w bikini?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 13, 2009, 11:58:17 am »

Cytuj
Mogę Panu pokazać zdjęcie pewnej dziewczyny z Ruchu Czystych Serc i zmieni Pan zdanie
w bikini?

No to czekamy! Skoro w innym wątku Panie umieszczają zdjęcia mężczyzn w kiltach, to i nam coś się od życia należy... ;)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 13, 2009, 12:34:21 pm »

W Polsce tym zajmuje się Ruch Czystych Serc. Od wielu osób słyszałem że reklamują swoją czystość z innych powodów niż posłuszeństwo przykazaniom i miłość do Boga.(...)
Wydaje mi się (badań nie przeprowadzałem ani moi koledzy też) że chodzi tu o kompleksy na tle własnej atrakcyjności.

Mogę Panu pokazać zdjęcie pewnej dziewczyny z Ruchu Czystych Serc i zmieni Pan zdanie ;) Nie można uogólniać, że większość ludzi zapisuje się do RCS z powodu kompleksów. Wierzę wręcz, że jest to mniejszość.

czasy, gdy oazówki były synonimem zaniedbania chyba już minęły ...
zresztą, czemu służą takie uwagi i dyskusje ? chyba niczemu ...

Ideał "Pokolenia JP2" umiera i martwmy się raczej tem, że nie jestesmy w stanie zaproponować wiele wzamian
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 13, 2009, 12:37:53 pm »

Cytuj
czasy, gdy oazówki były synonimem zaniedbania chyba już minęły ...

A własnie z koleżanką ostatnio o tym rozmawiałyśmy... ale inne wnioski wyciągnęłyśmy.

To jest tak, jak kobieta chce być zdbana to i jako oazówka i jako informatyczka, zakonnica czy dyrektorka będzie zadbana. A jak nie chce to nawet i pani wizażystka, prezydentowa czy którakolwiek inna będzie niezadbana (nie znaczy brzydka tylko po prostu jak stara kamienica popisana sprejem z odpadającym tynkiem)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: czystość przedmałżeńska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!