Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:12:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bóg istnieje, ale piekła nie ma
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Bóg istnieje, ale piekła nie ma  (Przeczytany 5535 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Lipca 27, 2009, 19:48:12 pm »

Cytuj
Jesteśmy najbardziej wierzącym narodem w Unii Europejskiej - wynika z najnowszych badań KAI. Ale wiara Polaków jest wybiórcza. Na 92 procent wierzących, ponad połowa nie wierzy w piekło. Połowa Polaków nie uważa też za złe stosowanie środków antykoncepcyjnych, choć kościół jest ich przeciwnikiem.
całość tu: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article421632/Bog_istnieje_ale_piekla_nie_ma.html

No tym razem to nie 3/4 Polaków jest apostatami, jeno 50%

tylko ciekawe ilu z nich na niedzielnej Mszy Świętej odmawia Credo i przystępuje do Komunii Świętej...
Zgroza !!!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 27, 2009, 19:56:34 pm »

"nie ma winnych, wszyscy święci" - refren z piosenki Tajnego Stowarzyszenia Abstynentów
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 27, 2009, 20:01:03 pm »

"nie ma winnych, wszyscy święci" - refren z piosenki Tajnego Stowarzyszenia Abstynentów
Na pewno Abstynentów ??? ;D
Patrząc na A.N. myślę trochę inaczej :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 27, 2009, 20:13:38 pm »

Bylo kiedys takie powiedzienie "hulaj dusza - piekla nie ma", prosze jak sie utrwalilo w mysleniu gawiedzi. Oto owoc posoborowia. I o to szatanowi chodzi.
Zapisane
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 27, 2009, 20:41:44 pm »

Myślę , że wielu " wierzących i praktykujących '' nie wie jakie jest nauczanie Kościoła o antykoncepcji oraz żyje w przekonaniu , że Kościół dawno porzucił naukę o piekle . Jeśli podstawowa metoda duszpasterska to '' głaskanie owieczek po główkach '' i ich utwierdzanie w sentymentalnej religijności. Jeśli zamiast przekazywania nauki o wierze niedzielne kazania zaczynają przypominać  spotkania z psychologiem - trudno się dziwić .
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
slavko
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 28, 2009, 04:35:00 am »

tylko ciekawe ilu z nich na niedzielnej Mszy Świętej odmawia Credo i przystępuje do Komunii Świętej...
Zgroza !!!
Gorzej by bylo gdyby wszyscy do komunii przystepowali. W Polsce po tym ze nie wszyscy ida do komunii widac jeszcze ze ludzie jmaja jeszcze jako-taka swiadomosc swojej grzesznosci, swojej niegodnosci.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 28, 2009, 08:04:43 am »

Pan Terlikowski we wczorajszym Wprost w krótkim artykuliku napisał że Kościół i wiara w Polsce wracają do stanu poprzedniego. Czyli do czasów przedwojennych i wcześniejszych gdzie nie mieliśmy takich medialnych kardynałów jak Wyszyński czy Wojtyła.
To że kiedyś była Msza w KRR czy to że obecnie jest NOM to ludzi za bardzo nie interesuje. Kiedyś może tylko dogmaty były bardziej uznawane bo tak powiedział ks. proboszcz który być może jedyny w okolicy potrafił pisać i czytać. A ze świadomością religijną kiedyś nie było tak cudownie jak co poniektórym tradycjonalistom się wydaje. Nie wiem czy z tą świadomością teraz nie jest lepiej.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 28, 2009, 09:27:50 am »

Może i nie było , ale były trzy cudowne cechy:
1) Księża głosili - o zgrozo - naukę katolicką
2) Parafianie w sprawach religii całkowicie polegali na kapłanach
3) Nie było dostępu do jadu, znaczy, "alternatywnej 'prawdy' religijnej".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 10, 2009, 15:25:34 pm »

Ciekawe, dopiero teraz na to trafiłem: http://forum.piusx.org.pl/forum/index.php?topic=1651.0

Jego macki sięgają co raz dalej: http://www.rp.pl/artykul/346802.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2009, 15:29:35 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 10, 2009, 15:38:11 pm »

Kiedyś może tylko dogmaty były bardziej uznawane bo tak powiedział ks. proboszcz który być może jedyny w okolicy potrafił pisać i czytać.

A gdzie przed wojną były takie okolice, w których "być może" tylko proboszcz potrafił pisać i czytać?
Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 10, 2009, 15:43:12 pm »

Były i po wojnie. To w latach pięćdziesiatych ub. wieku dopiero zlikwidowano w Polsce analfabetyzm. ( i to zapewne nie w stu procentach)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 10, 2009, 20:36:49 pm »

Proszę konkretniej i ze źródłami.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 10, 2009, 23:35:11 pm »

Tak nieco bokotematycznie

http://www.pudelek.pl/artykul/18995/doda_zniewazyla_biblie_popelnila_przestepstwo/
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 10, 2009, 23:40:12 pm »

Tak nieco bokotematycznie

http://www.pudelek.pl/artykul/18995/doda_zniewazyla_biblie_popelnila_przestepstwo/
Skoro za publiczne podarcie Pisma Świętego jej "gacha" nie skazano, to nie wiem czy to przejdzie... Ale pierwszy raz nie denerwuję się czytając komentarze do artykułu jakoś związanego z Kościołem na niekatolickiej stronie ;)
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 11, 2009, 00:51:10 am »

Myślę , że wielu " wierzących i praktykujących '' nie wie jakie jest nauczanie Kościoła o antykoncepcji oraz żyje w przekonaniu , że Kościół dawno porzucił naukę o piekle .

Słowo "piekło" nie pojawia się ani razu w żadnym z dokumentów VII, więc przekonanie, że "Kościół dawno porzucił naukę o piekle" jest poniekąd prawdziwe.

Swoją droga, ciekawy jestem, jak taka ankieta by wypadła, gdyby ją przeprowadzić wśród księży. Jaki procent tak szczerze wierzy w piekło?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bóg istnieje, ale piekła nie ma « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!