Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 14:45:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rolnicy
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Rolnicy  (Przeczytany 3607 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 05, 2009, 14:53:13 pm »

Panie Majorze,

coś za coś. Ogólny poziom edukacji w miastach jest wyższy, zatem przy systemie "bezpłatnej" edukacji dziecko biednej kasierki z Tesco ma większe szanse na "bezpłatne studia" od dziecka kułaka spod Grójca.

Jestem za skasowaniem bezpłatnej edukacji także samo jak za skasowaniem przymusów: edukacyjnego i ubezpieczeniowego.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 05, 2009, 15:06:18 pm »

Poziom nauczania w mieście faktycznie jest wyższy. Na wsi problemem jest jednak zmuszanie dzieci do pracy a zmęczonemu ciężko nauka wchodzi. Ale jak Pan skasuje bezpłatną naukę to dziecko kasjerki ma pozamiatane. Natomiast jestem za zniesieniem przymusu edukacyjnego. Bo kto nie chce się uczyć to się uczyć nie będzie.
Moja siostra ma w klasie VI ucznia który ma 18 lat. Za komuny już by zaliczał szkołę specjalną.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 05, 2009, 15:10:25 pm »

oczywiście mówię o równoczesnej likwidacji "bezpłatnej" oświaty i podatków z tem powiązanych. Choć dziś jestem mniejszym zwolennikiem tez ultraliberalnych niz kilka lat temu. Bo jednak widać, że młode pokolenia nauczycieli są znacznie lepsze niż jeszcze 20 lat temu, w czasach okropnego skomunizowania tego zawodu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
in principio
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 05, 2009, 15:24:31 pm »

Panie Majorze chciałem przeprosić za użycie zwrotu per "ksiądz" (to z tego powodu, iż się mylnie zasugerowałem jedną wypowiedzią, za co przepraszam.

Co do tematu..
aby się nam dobrze działo w RP są dwa wyjścia:
1. Rozstrzelać wszystkich złodzieji i skonfiskować ich majątki na poczet kary,i zwołać nowe wybory,
2.Bądź ogłosić Krucjatę różańcową w intencji odrodzenia się Polski- Królestwa Jezusa Chrystusa (nie mylić z obecnym krajem zwanym RP). Nową konstytucję oprzeć na Dekalogu i Nauce Katolickiej, i karać śmiercią złodziei siedzących na wysokich szczeblach.

Nie4stety wiem że obie propozycje są wyłącznie utopią. Wobec czego nie nie niemożliwym jest obalenie totalitaryzmu jak niszczy nasz kraj od okupacji niemieckiej, poprzez komunizm na unii europejskiej kończąc.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 05, 2009, 16:02:09 pm »

No ja się nie gniewam że ktoś mnie tak nazwał. Tylko wyjaśniłem.
Z tym rozstrzelaniem cwaniaków i złodziei to nie jest głupi pomysł.
Inna rzecz w gospodarce podoba mi się Katolicka Nauka Społeczna.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 05, 2009, 17:04:30 pm »

Problem został zauważony taki że Lepper z 300 hektarami płaci tyle co ktoś co ma 2 hektary. Inna sprawa taka że ZUS płaci się co miesiąc a KRUS na kwartał i o ile się nie mylę to na całą rodzinę choćby miała i 30 osób. W tym widzę problem między biednymi na wsi a w mieście. Tylko mieszkańcy wsi na forum mają obrońców a ci z miasta raczej nie bo uważa się ich ( czasami słusznie) za patologię.

A co np. z takimi osobami, które mają 1 ha ziemi, odprowadzają KRUS, ziemie oddają w komuś do uprawy (ale nie w dzierżawę), a sami zarabiają zagranicą, albo w szarej strefie w Polsce. Nie odprowadzają poza składką KRUS żadnych podatków, ich dzieci dostają wszystkie możliwe stypendia i dodatki, a oni sami żyją w dobrych, jeśli nie bardzo dobrych warunkach. To gorsze niż niesprawiedliwe zróżnicowanie między obszarnikami a drobnymi ciułaczami, bo to wynika z prawa (cho ułomnego) i nie jest jego łamaniem, a taki proceder jest po prostu oszustwem i okradaniem państwa.
Trzeba odwrocic kolejnosc, tzn. pomylil Pan skutki z przyczynami.
Najpierw jest zlodziejstwo w imie prawa, okradanie ludzi z ich, ciezko zarobionych pieniedzy, w imie chorej idei socjalizmu, a pozniej chcec wyrownywania poziomow, ktora nigdy nie zadziala. Nie pisze tego jako teoretyk, tylko jako obserwator ostatnich kilkudziesieciu lat. To nie dzialalo, nie dziala i nie bedzie dzialac.
Ulomni psychicznie socjalisci, chcac ratowac swe chore idee zadluzyli nas i nastepne pokolenia, weszli, jako rzady, w powiazania z bankami i wielkimi firmami. Powiazania finansowe spowodowaly, ze ci, na ktorych glosujemy nie wykonuja zadan, ktore my im zlecilismy, tylko zadania zlecone przez wielki biznes.
Zapisane
karlista
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 05, 2009, 21:43:41 pm »

Cytat: Major
Wiem że praca na wsi jest ciężka bo sam będąc oblatem w seminarium pracowałem: na oblackim polu, w oblackiej oborze i oblackim chlewie oraz oblackim ogrodzie.

Mam zupełnie inne obserwacje. Praca to może była ciężka w zanim nie nadeszło zmechanizowanie.

Cytuj
Wiem również że jest wielu biednych rolników którzy mają niewiele ziemi i ciężko z niej wyżyć (ale Pan Pjo wspomniał o spółdzielniach). Tym biednym trzeba jakoś pomóc. Jestem jak najbardziej ZA.

Jestem przeciwnikiem socjalizmu.

Cytuj
Tak Panie JWK. Biurokracja Unii jest. Ale KRUS istniał znacznie wcześniej niż my byliśmy w UE. No i zmiany w KRUS są bardzo kosmetyczne. Np. ktoś kto ma wielkie gospodarstwo, hodowle, sprzęt płaci niewiele więcej niż ten który ma 2 hektary i dorabia w mieście. Zresztą z tym dorabianiem tych którzy mają jakieś gospodarstwa też w mieście jest problem bo mówi się że mieszkańcy wsi zaniżają pensje godząc się na warunki pracodawcy( mówię tu o prostych pracach). A jednak opłaty za mieszkanie w mieście są dosyć wysokie o czym pisałem w innym wątku.

Z tego co słyszałem to duże gospodarstwa płacą ZUS bo im się to bardzo opłaca. Przy dobrych dochodach to pikuś.

Co do dorabiania to przydałyby się statystyki ile osób ze wsi pracuje poza rolnictwem i płaci KRUS. Mam np. kolegę informatyka, zarabia ładnie powyżej średniej krajowej i oczywiście płaci KRUS. Z rolnictwem nie ma nic wspólnego.

Cytat: jwk
Patologią jest unijny centralizm biurokratyczny a wymienione zjawiska jedynie jego skutkiem. Gdyby nie dopłaty w starej unii nasze rolnictwo byłoby konkurencyjne a teraz przy ułamku dopłat tamtych krajów wegetuje. Podobnie KRUS, gdyby dowalić rolnikom składki w stylu ZUS'u dla pozarolniczej firmy rodzinnej, ostałoby się jeno rolnictwo wielkotowarowe i potężna armia bez środków do życia.

Słuszna uwaga, więc najlepiej zlikwidować KRUS + ZUS. Wtedy każdy pracuje na siebie nie na innych.

Cytat: Krusejder
Panie Majorze,

coś za coś. Ogólny poziom edukacji w miastach jest wyższy, zatem przy systemie "bezpłatnej" edukacji dziecko biednej kasierki z Tesco ma większe szanse na "bezpłatne studia" od dziecka kułaka spod Grójca.

Jestem za skasowaniem bezpłatnej edukacji także samo jak za skasowaniem przymusów: edukacyjnego i ubezpieczeniowego.


Panie Krusejder,

O jakim poziomie nauczania Pan mówi? Wg mnie poziom nauczania u nas to był przed wojną. Pomijając pojedyńcze kierunki czy wydziały (faktycznie parę dobrych się trafi) nauczanie leży totalnie. Ja skończyłem studia dzienne na UJ i w rozmowie z pracodawcą (międzynarodowy koncern) wprost powiedziałem że wszystko co potrafię i znam zawdzięczam własnej pracy.

Pozatym zgoda, koniec z bezpłatną edukacją i haraczami zusowskimi. Co do edukacji to popieram stypendia.

Cytat: in principio
Prosze pamiętać, że mniejsze składki wpłacane przez rolników skutkują niższą wysokością renty.

Jest dokładnie na odwrót, nie pamiętam dokładnych liczb, ale rolnik dostaje 6x tyle co składka KRUS. To dopiero patologia.

Cytuj
Co do KRUS, to nie uważam tę instytucję za patologiczną (aczkolwiek ma wady) więkrzym złem jest ZUS, i ja bym najpierw sugerował bezwzględną kontrolę w ZUSie (że o likwidacji połowy etatów nie wspomnę).

Mam zupełnie przeciwne zdanie, do KRUSu trzebaby zawsze dopłacać.


Zapisane
karlista
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 05, 2009, 21:59:50 pm »

Problem został zauważony taki że Lepper z 300 hektarami płaci tyle co ktoś co ma 2 hektary. Inna sprawa taka że ZUS płaci się co miesiąc a KRUS na kwartał i o ile się nie mylę to na całą rodzinę choćby miała i 30 osób. W tym widzę problem między biednymi na wsi a w mieście. Tylko mieszkańcy wsi na forum mają obrońców a ci z miasta raczej nie bo uważa się ich ( czasami słusznie) za patologię.

A co np. z takimi osobami, które mają 1 ha ziemi, odprowadzają KRUS, ziemie oddają w komuś do uprawy (ale nie w dzierżawę), a sami zarabiają zagranicą, albo w szarej strefie w Polsce. Nie odprowadzają poza składką KRUS żadnych podatków, ich dzieci dostają wszystkie możliwe stypendia i dodatki, a oni sami żyją w dobrych, jeśli nie bardzo dobrych warunkach. To gorsze niż niesprawiedliwe zróżnicowanie między obszarnikami a drobnymi ciułaczami, bo to wynika z prawa (cho ułomnego) i nie jest jego łamaniem, a taki proceder jest po prostu oszustwem i okradaniem państwa.
Trzeba odwrocic kolejnosc, tzn. pomylil Pan skutki z przyczynami.
Najpierw jest zlodziejstwo w imie prawa, okradanie ludzi z ich, ciezko zarobionych pieniedzy, w imie chorej idei socjalizmu, a pozniej chcec wyrownywania poziomow, ktora nigdy nie zadziala. Nie pisze tego jako teoretyk, tylko jako obserwator ostatnich kilkudziesieciu lat. To nie dzialalo, nie dziala i nie bedzie dzialac.
Ulomni psychicznie socjalisci, chcac ratowac swe chore idee zadluzyli nas i nastepne pokolenia, weszli, jako rzady, w powiazania z bankami i wielkimi firmami. Powiazania finansowe spowodowaly, ze ci, na ktorych glosujemy nie wykonuja zadan, ktore my im zlecilismy, tylko zadania zlecone przez wielki biznes.


Ale tak naprawde socjalistyczne ZUS & KRUS już dawno pobankrutowały. Jadą na miliardowych dopłatach z budżetu (tzn. sztywna część). Także jak gospodarka poleci w dół jeszcze z 15% to już w przyszłym roku zaczną się problemy z wypłacaniem należności. Mam kolegę, pracował w OFE i zrobił sobie parę wyliczanek. I wychodzi na to że ta piramidka runie i to już niedługo. Co ciekawe w tym roku pisano o tym parę razy w Naszym Dzienniku. PRL zbankrutował, ale insytucje postanowiono ciągnąć dalej – no bo gdyby ludzie się dowiedzieli że ich pieniądzy nie ma, zażądali by odpowiedzialności, na to prl-owskie elity nie mogły sobie pozwowlić.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 05, 2009, 22:18:04 pm »

Reasumując, nic lepszego od katolickiej monarchii w stylu np Świętego Stefana ludzkości się nie przytrafiło. Ale zastrzeżenie, władca naprawdę musiał być świętym mężem.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
karlista
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 26, 2009, 22:29:15 pm »

Głos w temacie: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1294&Itemid=53
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 28, 2009, 08:20:38 am »

Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Które pokrywają się z moimi. Jestem ciekaw ile rent chorobowych idzie na wieś a ile do miasta. Podobnie ile idzie stypendiów socjalnych dla studentów ze wsi a ile dla studentów pochodzących z miasta.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rolnicy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!