Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 08:00:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: OWINSKA
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: OWINSKA  (Przeczytany 25820 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 17, 2010, 00:11:51 am »

.
Zapisane
ovensko
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 17, 2010, 00:14:53 am »

Najprawdopodobniej od jesieni będą regularnie odprawiane Msze Święte w rycie klasycznym w samym centrum Poznania przez jednego z księży z Przeoratu. Nie wiem czy zawsze będzie to x. Karol.
Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 17, 2010, 00:27:53 am »

Czy Bractwo zainstaluje się w Poznaniu również pod skrzydłami Societas?
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
ovensko
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 17, 2010, 00:29:14 am »

ha, ha. Ma Pan poczucie humoru. Niestety musze zmartwić ale nie. To zupełnie inna inicjatywa.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 17, 2010, 01:50:31 am »

Cytuje - "Koledze brak formacji i nie wie, że ministrant, a szczególnie aspirujący do roli organizatora i mistrza ceremonii ma zapewnic mszy godną oprawę, która pozwoli wiernym przeżyc spotkanie z Chrystusem." Rozmawiałem z naprawdę wieloma wiernymi po mszy, wszyscy bez wyjątku pochwalali inicjatywe i to że mogli przezyć Najświętszą ofiarę. Również fakt, że był organista. Przezywali jak widać Mszę normalnie bo nie skupiali się na punkcikach.

Punkcikach? Kompletny rozgardiasz, chaos i masę błędów nazywa kolega punkcikami? Przecież to była farsa. Gratuluje dobrego samopoczucia.
A to że nikt panu nie narzekał to akurat nic dziwnego, ludzie zazwyczaj czują się niezręcznie albo sie po prostu nie znaja.

Cytuj
Kolegę odsyłam na strone tradycja-poznan.pl. Niech sobie poogląda jak wygląda całokształt organizacji i trud pracy mistrza ceremonii, bo zapewniam trudu to kosztuje. Godna oprawa?

A co mnie interesuje wasza strona? Tak sie sklada że mam doświadczenie organizacyjne, w tym też w parafii i na terenie misyjnym. Ale tu akurat pisze o mszy w farze i że to była fuszerka, bo nie wiem jak to inaczej nazwac. Kolega zresztą sam się przyznał, że msza była nieprzygotowana:
Cytuj
Co zas do requiem w Farze, był jeden wieczór na przygotowanie mszy i chwała że ksiądz zechciał pomóc duszom

Kolega mimowolnie potwierdził moje oskarżenia. W zasadzie to wszystko tłumaczy.

Cytuj
odprawiona godnie i ważnie.

Ważny to jest i novus na polance, wiec argument troche do luftu.

Cytuj
Ekscesy, oczym kolega w ogóle pisze? Źle chyba przestudiował kronikę novus ordo. Tam to rzeczywiście są i fuszery i ekscesy. Proszę już się panie Jean Gabriel Perboyre lepiej nic nie pisać bo tylko się Pan pogrąża.

No kolega sie nadaje do tej właśnie kroniki. Fuszera i niedbalstwo, brak szacunku dla mszy jako takiej i jeszcze pisanie o wiernych, że mają problemy, bo nie godzą się z takim podejściem do mszy? Jeśli kolega firmuje swoją twarzą fuszerkę i jeszcze przedstawia ją jako wielki sukces (to dopiero tupet) to proszę się liczyc ze druga strona zacznie uważac , że ma pan problem z oceną rzeczywistości.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 01:56:38 am wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 17, 2010, 08:37:23 am »

Dziwne, że dopuszcza się do ołtarza księdza który nie potrafi odprawiać mszy, ale nie ma się co dziwić jak w Poznaniu są osoby będące ministrantami 10 lat, a ceremoniarzować nadal nie potrafią, lub chwalą się, że umieją, ale bolesne starcia z rzeczywistością zaprzeczają tym zapewnieniom...wiec mnie nie dziwi nic.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 08:40:44 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
silvarerum
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 17, 2010, 09:21:08 am »

ha, ha. Ma Pan poczucie humoru. Niestety musze zmartwić ale nie. To zupełnie inna inicjatywa.

I zapewne te osoby będą strrrasznie wdzięczne za trąbienie o tym na prawo i lewo, zanim cokolwiek będzie wiadomo w temacie FSSPX.



Zapisane
Nawet poznanie dobra nie przynosi dzieciom takiego pożytku, jak ochrona przed poznaniem zła - św. Augustyn
ovensko
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 17, 2010, 11:10:16 am »

Dziwne, że dopuszcza się do ołtarza księdza który nie potrafi odprawiać mszy, ale nie ma się co dziwić jak w Poznaniu są osoby będące ministrantami 10 lat, a ceremoniarzować nadal nie potrafią, lub chwalą się, że umieją, ale bolesne starcia z rzeczywistością zaprzeczają tym zapewnieniom...wiec mnie nie dziwi nic.



Dziwne, że jest tyle niezyczliwości. a kto tu ceremoniował? Zwykła msza na dwóch ministrantów, z których drugi się przyucza jeszcze i ma prawo popełniać błędy. Jest w trakcie nauki.
Jedna wielka zazdrość. Zaś ceremoniarzowanie ma miejsce gdzie indziej i przy innym księdzu, który dobrze zna mszę i samo ceremoniarzowanie jest bezbłędne. Widać ktoś na podstawie jednej mszy w Farze i niedoskonałości księdza i drugiego ministranta wyciąga badzo daleko idące wnioski. Nie dziwi mnie natomiast, że bolesne starcia z rzeczywistością przeżywają(a) ktoś kto w ogóle nic nie organizuje nie tylko w Poznaniu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 11:30:12 am wysłana przez ovensko » Zapisane
ovensko
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 17, 2010, 11:16:20 am »



No kolega sie nadaje do tej właśnie kroniki. Fuszera i niedbalstwo, brak szacunku dla mszy jako takiej i jeszcze pisanie o wiernych, że mają problemy, bo nie godzą się z takim podejściem do mszy? Jeśli kolega firmuje swoją twarzą fuszerkę i jeszcze przedstawia ją jako wielki sukces (to dopiero tupet) to proszę się liczyc ze druga strona zacznie uważac , że ma pan problem z oceną rzeczywistości.
Pozdrawiam
[/quote]

Tupet to ma kolega, ci wierni to zdaje się Pan i kolega. Bo nikt inny jak narazie o tym nie mówił. Powtórzę jawi się Pan jako aptekarz, a Ci zdaje się szybko do nieba nie idą. Rozpętał Pan niezłą "dyskusję" na forum. Nie ma tu żadnego firmowania fuszerki, bo z namiętnością używa kolega tego słowa. Wyrywa też Pan zdania z kontekstu i nie czyta całościowo - to jest problem z właściwa hierarchią wartości.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 11:21:16 am wysłana przez ovensko » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 17, 2010, 16:27:26 pm »

Cytuj

Dziwne, że jest tyle niezyczliwości. a kto tu ceremoniował? Zwykła msza na dwóch ministrantów, z których drugi się przyucza jeszcze i ma prawo popełniać błędy. Jest w trakcie nauki.

Niezłego ma widac nauczyciela skoro w ani jednym momencie, ani jednym,nie wiedzial co robic i jak sie zachowac. Ale wpisał się w ogólny obraz tej mszy - zupełnie nieprzygotowanej, do czego kolega się przyznaje w każdym poście, choc niestety mimochodem.


Tupet to ma kolega, ci wierni to zdaje się Pan i kolega. Bo nikt inny jak narazie o tym nie mówił. Powtórzę jawi się Pan jako aptekarz, a Ci zdaje się szybko do nieba nie idą. Rozpętał Pan niezłą "dyskusję" na forum. Nie ma tu żadnego firmowania fuszerki, bo z namiętnością używa kolega tego słowa. Wyrywa też Pan zdania z kontekstu i nie czyta całościowo - to jest problem z właściwa hierarchią wartości.

Przykro mi, ale to powyżej to bełkot bez ładu, składu i logiki. Nie ma sie do czego odnosic.  Ktoś kto chwali się swoimi studiami, powinien się nauczyc formułowac wypowiedzi w sposób logiczny, o niepopełnianiu błędów ortograficznych, nie wspomne. Kłania się też czytanie ze zrozumieniem.
Poza tym żaden ze mnie "aptekarz", "aptekarz" dostałby na tej mszy zawału i miałby kolega okazję zorganizowac kolejne Requiem. Może by przynajmniej wyszło.
Pozdrawiam
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 17, 2010, 16:55:55 pm »

Wnosze o zakonczenie juz tej klotni.
Zapisane
silvarerum
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:53:51 am »

ha, ha. Ma Pan poczucie humoru. Niestety musze zmartwić ale nie. To zupełnie inna inicjatywa.

I zapewne te osoby będą strrrasznie wdzięczne za trąbienie o tym na prawo i lewo, zanim cokolwiek będzie wiadomo w temacie FSSPX.


Edit: Wdzięczność zapewne wzrośnie po wczorajszym kazania na Mszy na Wildzie ;-P.

Zapisane
Nawet poznanie dobra nie przynosi dzieciom takiego pożytku, jak ochrona przed poznaniem zła - św. Augustyn
kamilek
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 22, 2010, 17:31:39 pm »

.
Zapisane
silvarerum
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 22, 2010, 20:22:11 pm »

Była prośba, aby zakończyć wszelkie dyskusje wzniecające kłótnie. Zdaje się, że do kolegi silvarerum nie dotarło. Ledwie się skończyła żałoba narodowa a już komuś spieszno do krzyków.
Słowa zacytowane przez Silvarerum należy zostawić bez komentarza.

Halo! To jest forum DYSKUSYJNE.

Prośba o niewszczynanie kłótni dotyczyła innego tematu, nieprawdaż?
I proszę mnie tu nie pałkować argumentami ad żalobam narodowam, ponieważ pomijając już wszystko inne, ma się to zupełnie nijak do tego co zostało napisane powyżej.

Nie zamierzałam wzniecać żadnej kłótni, napisałam co myślę o Pana wpisach dotyczących Poznania i FSSPX, kto był wczoraj na Wildzie ten wie o co chodzi. A jeśli Pan każdą uwagę traktuje jako wszczynanie kłótni, to cóż ja na to poradzę?

---------------------------------------------
Kazanie:
http://www.parafia-maryi-krolowej.poznan.pl/media/mp3/2010_kwiecien_21b.mp3
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 20:30:40 pm wysłana przez silvarerum » Zapisane
Nawet poznanie dobra nie przynosi dzieciom takiego pożytku, jak ochrona przed poznaniem zła - św. Augustyn
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 23, 2010, 18:08:40 pm »

To jest forum dyskusyjne. Fakt. Czy jednak dyskusja nie powinna być konstruktywna i budująca?

Chyba nie do końca pan rozumie, co oznacza słowo konstruktywna krytyka. Doświadczył jej pan w tym wątku, podpowiem grzecznie.

Cytuj
Sprawa zaś FSSPX to temat nie związany ani z Owińskami ani z Societasem.

Ależ nikt nie pisze, że to ma związek z Societasem, nie wiem do czego kolega pije. Prosze czytac uważniej

Cytuj
Radziłbym lepiej dobierać słowa.

Pisanie tym tonem, brzmi jak groźba i aż chciałoby się napisac "bo co?" albo też polecic lepsze dobieranie słów koledze właśnie (czytaj: "do pań proszę grzeczniej")
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: OWINSKA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!