Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 27, 2023, 23:03:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
229241 wiadomości w 6583 wątkach, wysłana przez 1669 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne !
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Ruchy charyzmatyczne !  (Przeczytany 38088 razy)
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #60 dnia: Maja 24, 2015, 20:07:58 pm »

Wigilia zesłania Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=8jTDMAYeQ8g

Jak to tylko puściłem, reakcja Żony była natychmiastowa - czego ty słuczasz, nie katuj mnie ...

Moja żona powiedziała, że to wygląda jak aerobik, a nie Msza Św.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 595


« Odpowiedz #61 dnia: Maja 25, 2015, 01:49:59 am »

To wygląda jak zabawa z dziećmi w przedszkolu.  http://www.djdoman.pl/dj_na_zabawy_dla_dzieci_html_files/126.jpg http://www.jakumamy.edu.pl/uploads/images/zajecia/zabawy%20ruchowe.jpg http://wolewode.pl/dla-przedszkoli/pub/1197/sam2129.jpg
Nie mogę pojąć jak dorośli ludzie pozwalają robić z siebie niepełnosprawnych umysłowo. Rozumiem takie zachowania dorosłych na zabawach, weselach, szczególnie, że na takich imprezach co nieco można dla kurażu łyknąć, ale w kościelei!?
Z wielkim zażenowaniem i smutkiem obejrzałam te filmiki.

Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 25, 2015, 10:32:47 am »

Cytuj
(...)

editt - jest nagranie tegoroczne:


Wigilia zesłania Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=8jTDMAYeQ8g



Odnośnie tegorocznego czuwania, to mozna powiedziecć, że dostali placet samego biskupa, który zaszczycił ich swoja obecnością, ale ... to było tak trochę mniej rozrywkowo, chociaz te nieszpory były też śpiewająco-podrygujące. W czasie od 35 min. - 57 min. mozna posłuchać co bp mówi, a następnie zaczyna się uwielbienie i zaczynają juz gaworzyć jak dzieci, a co dalej to już nie wiem, bo nie obejrzałam dalej, trzeba mieć jakąs odpornośc duchową, nerwową? - już nie wiem jaką, żeby to ogladać.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7104


« Odpowiedz #63 dnia: Maja 25, 2015, 12:36:55 pm »

"Dodawanie komentarzy do tego filmu jest wyłączone".

Widać dociera do nich, że nie wzbudza to masowego entuzjazmu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #64 dnia: Maja 25, 2015, 14:55:27 pm »

Cytat: "najważniejsze, że jesteśmy w schemacie..."
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #65 dnia: Maja 26, 2015, 16:36:02 pm »

Charyzmaty

http://rzymski-katolik.blogspot.com/2015/05/charyzmaty.html
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3685

« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 02, 2015, 21:15:35 pm »

Pogaństwo przenika do religijności katolickiej w seminariach, zakonach, duszpasterstwach, w czasie katechez ewangelizacyjnych, ruchach oazowych i innych wspólnotach modlitewnych.

(Tekst opracowany na podstawie pierwszego w Polsce naukowego artykułu dotyczącego religijności pentekostalnej księdza dra hab. Andrzeja Kobylińskiego, Etyczne aspekty współczesnej pentekostalizacji chrześcijaństwa, w: „Studia Philosophiae Christianae”, UKSW 50(2014)3)

http://wrodzinie.pl/sekty-i-demony-w-kosciolach-katolickich/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1366


« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 03, 2015, 10:35:45 am »

Ciekawe, że "nowe sakramentalia" oznaczają po prostu wodę i sól poświęcone wg Rytuału Rzymskiego.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #68 dnia: Października 01, 2015, 13:53:33 pm »

Wyżej wspomniany artykuł jest dostępny w całości w sieci.

Ks. dr hab. Andrzej Kobyliński - Etyczne aspekty współczesnej pentekostalizacji chrześcijaństwa
https://www.academia.edu/15602017/Etyczne_aspekty_wsp%C3%B3%C5%82czesnej_pentekostalizacji_chrze%C5%9Bcija%C5%84stwa
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2792

« Odpowiedz #69 dnia: Października 02, 2015, 16:18:05 pm »

Cytuj
Ciekawe, że "nowe sakramentalia" oznaczają po prostu wodę i sól poświęcone wg Rytuału Rzymskiego.
Też tak mi się wydawało (przy czym w tychże "nowych" występuje jeszcze olej). Mam wrażenie, że ostatnio pojawiający się krytycy pentekostalizmu nie znają za bardzo świata Tradycji.""
Rozmawiałem z kimś o wywiadzie z ks. Kobylińskim z kimś kto lekko fascynuje się "charyzmatyzmem" i mój rozmówca miał takie spostrzeżenie, jakby to był takie wypowiedzi w stylu "Tygodnika Powszechnego". Wynikało to z końcowej części wywiadu gdzie poddane zostało krytyce także pewne dążenie do radykalizmu. Właściwie wychodziło to z krytyki fidelizmu, ale szło dalej do kwestii "międzyreligijnych". Chodziło o to, że ks. Kobyliński uważał, że podczas gdy pojawiają się różne fundamentalizmy z islamskim na czele, to niebezpiecznie jeśli chrześcijaństwo też będzie... za mało otwarte? Nie użył ks. prof. takich słów ale w praktyce o coś takiego chodziło. Dlatego mój rozmówca miał wrażenie, że to jakiś "liberalny" ksiądz w rodzaju "Tygodnikowych". I tutaj pomyślałem - faktycznie, jeśli w ruchach charyzmatycznych pojawia się coś dobrego, to jest to radykalizm (o ile jest zdrowy). Nie pochodzi to moim zdaniem z samych ruchów, ale jest to postawa osób wierzących, które z jakiegoś powodu do takich ruchów trafiają (nierzadko stamtąd odchodzą). Nie mam teraz czasu tego rozwijać, może przy innej okazji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #70 dnia: Października 02, 2015, 17:07:32 pm »

Ciekawe, że "nowe sakramentalia" oznaczają po prostu wodę i sól poświęcone wg Rytuału Rzymskiego.

Może chodzi o to novum:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8346.msg182672.html#msg182672

... wcześniej pisze: "Zdarza się, że wiara członków wspólnot religijnych nie jest budowana przez Biblię, tradycję i nauczanie Kościoła, ale koncentruje się na symbolice i praktykach zaczerpniętych z religii afrykańskich: namaszczanie olejem, nałożenie rąk, palenie karteczek z intencjami, uwalnianie od złych duchów, nowe sakramentalia (woda, sól czy oleje egzorcyzmowane), które pomagają wiernym koncentrować się nie na wzrastaniu w wierze, ale na przepędzaniu złych duchów."

Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2792

« Odpowiedz #71 dnia: Października 02, 2015, 21:07:59 pm »

Nie wydaje mi się. Autorka raczej mówi o wodzie, soli i oleju egzorcyzmowanych. Olejek radości to raczej takie nie wiadomo co (niektórzy uważali, że taki "ersatz" Sakramentu Chorych - próba powrotu do dawno zniesionej praktyki namaszczania się przez wiernych).
Tymczasem egzorcyzm materii występuje w Rituale Romanum po prostu przed poświęceniem wody i soli - to normalny obrzęd święcenia wody. Dzisiaj raczej tego nie ma (jest poświęcenie, też dopuszczone z solą, ale bez uprzedniego egzorcyzmu materii). Można to porównać do zmian w obrzędzie Chrztu Świętego związanych z modlitwą z egzorcyzmem. Chyba autorka artykułu nie jest tego świadoma (albo po prostu jej to nie interesuje), że to nie jest "novum".
Sam się obawiam, że "panegzorcyzmizm" to druga skrajność kryzysu posoborowego. W pierwszej fazie mieliśmy zakazywanie egzorcyzmów, szczególnie w USA i miejscach temu podobnych (w Kościele Powszechnym mieliśmy np. zarzucenie modlitwy do św. Michała po Mszy św., co dzisiaj jest znowu promowane m. in. przez "charyzmatyków" a ma źródło w Tradycji). Jeśli ktoś oderwany od tematu Tradycji Kościoła będzie się brał za zwalczanie "panegzorcyzmizmu" (a brał się będzie, bo skrajności denerwują) to znowu grozi nam powrót do wcześniejszej skrajności. Może w Polsce mniej to widzimy bo tej pierwszej skrajności właściwie nie było. Jest błędem koncentrowanie się na walce ze złem kosztem wzrastania w wierze, ale również błędem jest odrzucenie tematu walki ze złem z tematu wzrastania w wierze. I czy właśnie w Tradycji Kościoła nie ma tego właściwych proporcji? Niedawno chyba p. Jacques Blutoir stwierdził, że kryzys posoborowy jest jak socjalizm, o którym Stefan Kisielewski powiedział, że specjalizuje się w bohaterskim zwalczaniu problemów nieznanych w żadnym innym ustroju. I tutaj zdaje się właśnie to zjawisko zachodzić.

W artykule ks. Kobylińskiego jest wiele ciekawych informacji i dobrych wniosków, ale są pewne elementy, co do których można mieć zastrzeżenia, czego przykład podałem wcześniej. A nam może grozić pewna bezrefleksyjność: "Biją charyzmatyków? Trzeba się przyłączyć!". Nie patrzymy kto bije, dlaczego i czy od dobrej strony, w jakim celu i czy przy okazji nie uderza po trochu gdzie indziej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #72 dnia: Grudnia 04, 2015, 07:07:24 am »

Tygodnik Powszechny nr 49 (3465) 6 grudnia 2015
WIARA
-> Religia potrzebuje rozumu. Polski katolicyzm staje się zielonoświątkowy.
ROZMOWA Z KS. ANDRZEJEM KOBYLIŃSKIM, FILOZOFEM

"Różnego rodzaju formy religijności pentekostalnej trzeciej fali są w Polsce bardzo silne. Kilka milionów naszych katolików wierzy w grzechy pokoleniowe, pije wodę egzorcyzmowaną, poddaje się hipnozie magnetycznej bądź spoczynkowi w duchu, posługuje się częściowo zielonoświątkowym językiem religijnym, przesadnie podkreśla obecność złych duchów w życiu, przekazuje dzieciom i młodzieży - także na lekcjach religii w szkole - częściowo zielonoświątkowe rozumienie prawd wiary i moralności itp."

http://online.pubhtml5.com/gywa/rbxk/#p=1

 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #73 dnia: Grudnia 04, 2015, 22:08:49 pm »

Rozmowa z ks. Andrzejem Kobylińskim, była polecana też tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9085.msg200902.html#msg200902
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #74 dnia: Grudnia 30, 2015, 12:59:29 pm »

Cytuj
Maria Vadia: Zbawienie zaczyna się teraz!

Ewangelizatorka z Ameryki prowadzi rekolekcje w Słupsku.


http://koszalin.gosc.pl/doc/2006239.Maria-Vadia-Zbawienie-zaczyna-sie-teraz


Wcześniejsza informacja o występach tej Pani jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1150.msg167459.html#msg167459

... gdzie podsumował ją nawracający sie zielonoświątkowiec.



No proszę! Pani "ewangelizatorka" a może "pastorka" znów w Polsce ewangelizuje. W GN czytamy:

Duch daje po oczach

W Tarnowie zakończyła się sesja charyzmatyczna "Uwielbienie uwalnia serce".
(...)
http://tarnow.gosc.pl/doc/2343244.Duch-daje-po-oczach


Nawet protestanci zadowoleni co się dzieje w Kościele katolickim i piszą:

SZALONE? DLA NICH TO NORMA! OTO CO DZIEJE SIĘ NA KATOLICKICH SPOTKANIACH W POLSCE (WIDEO)
(...)
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/item/2257-szalone-dla-nich-to-norma-oto-co-dzieje-sie-na-katolickich-spotkaniach-w-polsce-wideo.html


Tak obserwuję te wystepy, przecież nie pierwszy raz i się zastanawiam do czego to prowadzi?

Wypowiedź św. Jana Chryzostoma: "Deptać po was będą jedynie wówczas gdy zwietrzejecie."

Sól wiary już tak bardzo wywietrzała i nadal traci smak i cierpimy skutki diabolicznej dezorientacji, a właściwą orientację możemy zachować jedynie poprzez trzymanie się wiary i jej dogmatów. Protestantyzacja różnych sekt i denominacji postępuje i ma się dobrze.

Wczoraj rozmawiałam ze znajomym i razem się zastanawialiśmy czy takie postepowanie podoba się Panu Bogu? Przeciez ta kobieta ma czwórkę dzieci, rozwiodła się z mężem, "któremu nie odpowiadała zmiana, jaka zaszła w Marii, a ona nadal tryska radością i głosi Ewangelię."  Albo sama o sobie powiedziała: "Zaczęła studiować Pismo Święte i odkryła, że otrzymała charyzmat uzdrawiania przez nakładanie rąk." A czym jest to nakładanie rąk i dla kogo zarezerwowane to możemy sobie tu na forum wiele doczytać.

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130611/MAGAZYN01/130619950


No ... znów Duch będzie dawał po oczach. Tym razem Gość wrocławski informuje:

Maria Vadia we Wrocławiu

Już trwają zapisy na lutową sesję "Czas Chwały - Uwielbienie i Proroctwo" z udziałem znanej charyzmatyczki i zespołem uwielbienia "Armia Dzieci".

(...)

http://wroclaw.gosc.pl/doc/2898852.Maria-Vadia-we-Wroclawiu
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne ! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!