Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 15, 2024, 14:10:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232133 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne !
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Ruchy charyzmatyczne !  (Przeczytany 40820 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3966


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #45 dnia: Maja 13, 2014, 08:59:46 am »Pani Olko, lepiej dać sobie spokój z Odnową! Tylko  +  starus!! +
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #46 dnia: Maja 13, 2014, 14:36:19 pm »

Metody modlitwy znane z "odnowy" są praktykowane nie tylko we wspólnotach typowo charyzmatycznych lub chcących za takie uchodzić, ale także innych tzw. szkoły ewangelizacji, formacja zakonna czy seminaryjna.

Uczestniczyłem wielokrotnie w tego typu nabożeństwach. Właściwie nie zdarzyło mi się doświadczyć czegoś nadzwyczajnego. Nigdy nie otrzymałem daru języków, spoczynku, ani czegoś w tym stylu. Byłem jednak świadkiem tego typu zachowań/darów. Raz byłem świadkiem tłumaczenia. Zdarzały się wstawki łacińskie przetłumaczone poprawnie. Osoba tłumacząca raczej nie zna łaciny (moje przypuszczenie). Innych fragmentów wypowiedzi nie potrafię zweryfikować. Moim zdaniem momentami przypominało hebrajski. Osoby biorące udział w nabożeństwie znam osobiście. Trudno je podejrzewać o zaburzenia psychiczne czy tym bardziej chęć oszustwa. Wszystko wyglądało bardzo wiarygodnie.

Jestem bardzo sceptyczny wobec tego typu doświadczeń, choć nie przesądzam, że nie są one darem Ducha Świętego. Osobiście nie podoba mi się przesadna egzaltacja towarzysząca tego typu modlitwom. Być może owe "dary" są wynikiem silnego przeżycia emocjonalnego. Ciągle się przyglądam.

Inna sprawa, że przebywając w towarzystwie osób doświadczających spoczynków czy daru języków i nie oceniając z góry tego wszystkiego jako oszustwa czy przejawu choroby doświadczałem pewnego niepokoju. Uważam, że w przypadku niektórych osób może to przynieść szkody duchowe lub skłonić do udawania. Nikt w żaden sposób nie wywierał na mnie presji. Kapłan który prowadził tego typu modlitwy powiedział w rozmowie, że otrzymuję od Boga wiele łask. Jeżeli chodzi o odnowę to trudno mi powiedzieć czy na uczestników jest wywierana jakaś presja.

Co do owoców to trudno to weryfikować i jednoznacznie wskazać czy np. nawrócenie nastąpiło dzięki "otrzymaniu charyzmatu" czy formacji w ruchu.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Maja 18, 2014, 13:10:03 pm »

Maria Vadia: Zbawienie zaczyna się teraz!

Ewangelizatorka z Ameryki prowadzi rekolekcje w Słupsku.


http://koszalin.gosc.pl/doc/2006239.Maria-Vadia-Zbawienie-zaczyna-sie-teraz
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 25, 2014, 11:47:06 am »

Jak widać nie wszyscy stracili zdrowy rozsądek.
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,1540,czy-to-naprawde-spoczynek-w-duchu.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 25, 2014, 12:52:55 pm »

Nie wiem czy to aż tak wielki rozsądek, przecież Łódź to chyba była pionierem w tym wszystkim, ale nie o to chodzi, kto tu był pierwszy a kto następny. Ta końcówka z tego artykułu:

Cytuj
Proboszcz postanowił więc zajrzeć do kościoła na chwilkę, aby zobaczyć, czy wszystko jest w porządku. Chciał wejść, popatrzeć i wyjść. Ale gdy wszedł - miał spoczynek. Nikt na nim nie położył rąk, nikt nic nie wymuszał - po prostu: stało się. Gdy wstał, został w kościele do końca spotkania... Chwała Panu!

Czyli ksiądz wszedł i od razu  miał spoczynek to jest ok! - czyli jak coś firmuje ksiądz katolicki, to jest to dozwolone i zgodne z nauką Kościoła. Dobrze by było gdyby ks. Recław zastanowił się skąd to się wzięło. "- Odpowiedź jest prosta: na pewno nie z Kościoła katolickiego, ..." Czasem zwykli wierni lepiej dostrzegają pewne zagrożenia czy wypaczenia niż księża. Jest tu taki wątek w tym temacie i bardzo wiele ciekawych wypowiedzi, informacji, etc ...  Księża w tym temacie w swoich wypowiedziach są tak zróżnicowani, że wprost głowa boli kogo ludzie mają słuchać.

Proszę poczytać w tym wątku:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8240.0.html


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Lutego 13, 2015, 19:05:53 pm »

Cytuj
Maria Vadia: Zbawienie zaczyna się teraz!

Ewangelizatorka z Ameryki prowadzi rekolekcje w Słupsku.


http://koszalin.gosc.pl/doc/2006239.Maria-Vadia-Zbawienie-zaczyna-sie-teraz


Wcześniejsza informacja o występach tej Pani jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1150.msg167459.html#msg167459

... gdzie podsumował ją nawracający sie zielonoświątkowiec.No proszę! Pani "ewangelizatorka" a może "pastorka" znów w Polsce ewangelizuje. W GN czytamy:

Duch daje po oczach

W Tarnowie zakończyła się sesja charyzmatyczna "Uwielbienie uwalnia serce".
(...)
http://tarnow.gosc.pl/doc/2343244.Duch-daje-po-oczach


Nawet protestanci zadowoleni co się dzieje w Kościele katolickim i piszą:

SZALONE? DLA NICH TO NORMA! OTO CO DZIEJE SIĘ NA KATOLICKICH SPOTKANIACH W POLSCE (WIDEO)
(...)
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/item/2257-szalone-dla-nich-to-norma-oto-co-dzieje-sie-na-katolickich-spotkaniach-w-polsce-wideo.html


Tak obserwuję te wystepy, przecież nie pierwszy raz i się zastanawiam do czego to prowadzi?

Wypowiedź św. Jana Chryzostoma: "Deptać po was będą jedynie wówczas gdy zwietrzejecie."

Sól wiary już tak bardzo wywietrzała i nadal traci smak i cierpimy skutki diabolicznej dezorientacji, a właściwą orientację możemy zachować jedynie poprzez trzymanie się wiary i jej dogmatów. Protestantyzacja różnych sekt i denominacji postępuje i ma się dobrze.

Wczoraj rozmawiałam ze znajomym i razem się zastanawialiśmy czy takie postepowanie podoba się Panu Bogu? Przeciez ta kobieta ma czwórkę dzieci, rozwiodła się z mężem, "któremu nie odpowiadała zmiana, jaka zaszła w Marii, a ona nadal tryska radością i głosi Ewangelię."  Albo sama o sobie powiedziała: "Zaczęła studiować Pismo Święte i odkryła, że otrzymała charyzmat uzdrawiania przez nakładanie rąk." A czym jest to nakładanie rąk i dla kogo zarezerwowane to możemy sobie tu na forum wiele doczytać.

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130611/MAGAZYN01/130619950
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2015, 19:15:23 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 19, 2015, 22:09:40 pm »

Charyzmatycy - wrzód na ciele Kościoła
http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/04/charyzmatycy-wrzod-na-ciele-koscioa.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 20, 2015, 08:31:42 am »

Charyzmatycy - wrzód na ciele Kościoła
http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/04/charyzmatycy-wrzod-na-ciele-koscioa.html

Bardzo dobry tekst.

ATSD mam teorię na ten temat - ruchy charyzmatyczne i inne protestantyzujące fszpulnoty z reguły tworzą ludzie świętobliwi, w purytanizmie zbliżający się blisko OJER i abstynenci spod znaku KWC (na podpisywanie tegoż zresztą są naciski). Ergo: nie mogą wyładować się rozrywkowo w normalny sposób, a potrzebę mają, przenoszą więc sobie dyskotekę do kościoła.
Normalny człowiek w celu rozrywkowym idzie na piwo z przyjaciółmi, zaś do kościoła się pomodlić - a tym się wszystko pomieszało.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2015, 08:37:38 am wysłana przez Letycja » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 20, 2015, 14:23:37 pm »

Warto przypmnieć wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, który bardzo skutecznie nakręca charyzmatyzm, którego też bardzo promuje p. Maria Patynowska i pyta go o „spowiedź furtkową”, o której jak juz wiemy jest wypowiedź negatywna KEP.  Oto ten fragment wywiadu:

Cytuj

(...) Pięć lat temu Polska nie była jeszcze członkiem Unii; nie było tu tak wielu moich znajomych, więc pomyślałem, że dobrze będzie poznać nowych ludzi, którzy pomogą mi znaleźć pracę. Gościem tego czuwania była Helen Quinlan, mistyczka mieszkająca w Londynie. Słyszałem, że od sześciu lat nic nie je i nie śpi, że otrzymała stygmaty i że wiele osób zostało uzdrowionych dzięki jej modlitwie, ale nie mogłem w to wszystko uwierzyć. Helen podeszła też do mnie, zapytała, czy chcę, aby się pomodliła ze mną. Z ciekowości odpowiedziałem, że tak. Nałożyła na moją głowę dłonie i wtedy doznałem prawdziwie mistycznego uczucia, którego nie będę próbował nawet opisać! Zostałem uzdrowiony duchowo i jak się później okazało, także fizycznie. Po wyjściu z kościoła Bóg całkowicie uwolnił mnie od nałogów, jakie miałem, a nie byłem „grzecznym chłopcem”. To doświadczenie zmieniło moje życie całkowicie! Zapragnąłem mówić ludziom o tym, co zobaczyłem, co poczułem i w co wierzę! Zacząłem więc spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, aby opowiedzieć o tym, co się stało. Później zaprosiłem przyjaciół z ich znajomymi, by opowiedzieć swoją historię. Przyszło 20 osób. Po roku zorganizowałem spotkanie w jednej z polskich parafii z Helen, gdzie przyszło 1000 osób. Rok później na podobne spotkanie przyszło 1500 osób. Na ostatnie konferencje, które organizowałem w Polsce, przyszło 25 tysięcy osób, a w czerwcu 2009 roku organizuję konferencje na dwóch polskich stadionach i spodziewamy się 45 tysięcy osób. Zainteresowanie jest tak duże, że należąca do TVN stacja Religia TV zaproponowała nam swoje wsparcie.
 

... a całość udostepniona w skanach tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8041.msg175095.html#msg175095

Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #54 dnia: Maja 23, 2015, 12:13:01 pm »

Przestrzegam i zalecam trzymać się z daleka od wszelkiej maści grup, ruchów i wspólnot tego typu. Wiem, że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, ale niestety, to co się dzieje w moim środowisku z powodu manipulacji, autosugestii i "zdalnym sterowaniu" przez tzw. księży czy świeckich z prawem (lub bez prawa) do uwalniania i rozeznawania prowadzi do tragedii. Z tego powodu obrywa się prawdziwie wiernym księżą egzorcystom, ponieważ ich koledzy robią sobie "celebrity show" w Kościele.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #55 dnia: Maja 23, 2015, 14:44:02 pm »

Z podobnymi spostrzeżeniami i przestrogami do tych, które wyraził p. Pedro spotkałem się już wcześniej. A było to tak:
Korzystałem swego czasu z pomocy psychologa w Ośrodku Pomocy Psychologicznej Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i Caritas Archidiecezji W-wskiej, p. Emiliana Walendzika. Jedną z jego specjalności, jeśli można tak to nazwać, jest pomoc osobom, które mają problemy w związku z uczestnictwem we wszelkiego rodzaju grupach charyzmatycznych i sektach. P. Walendzik powiedział mi, że niezwykle trudno jest pomóc pozbierać się osobom, które były w grupach charyzmatycznych i w wyniku stosowanych tam metod "formacyjnych" w ich psychice coś się porobiło. (Tematu sekt nie poruszałem z p. Walendzikiem.) Przestrzegał mnie przed ruchami charyzmatycznymi twierdząc, że z punktu widzenia psychologii są bardzo niebezpieczne.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3691

« Odpowiedz #56 dnia: Maja 23, 2015, 18:06:38 pm »

P. Walendzik powiedział mi, że niezwykle trudno jest pomóc pozbierać się osobom, które były w grupach charyzmatycznych i w wyniku stosowanych tam metod "formacyjnych" w ich psychice coś się porobiło.

Czy istnieje możliwość rozwinięcia tego tematu?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 23, 2015, 19:56:23 pm »

Przykro mi, nie potrafię nic więcej powiedzieć na ten temat.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #58 dnia: Maja 24, 2015, 09:29:32 am »

Dwa lata temu niektórzy tak czuwali:

https://www.youtube.com/watch?t=22&v=sFlj-HUXs1I

... a jak w tym roku? trzeba zaczekac na nagranie.


editt - jest nagranie tegoroczne:


Wigilia zesłania Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=8jTDMAYeQ8g
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2015, 09:35:13 am wysłana przez Anna M » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #59 dnia: Maja 24, 2015, 16:12:19 pm »

Wigilia zesłania Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=8jTDMAYeQ8g

Jak to tylko puściłem, reakcja Żony była natychmiastowa - czego ty słuczasz, nie katuj mnie ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne ! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!