Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:33:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne !
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Ruchy charyzmatyczne !  (Przeczytany 40259 razy)
Izi87
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 26, 2009, 13:51:22 pm »

Jest też dar tłumaczenia języków.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 26, 2009, 13:58:45 pm »

Tylko jakoś nie słyszałem żeby ktoś ten  bełkot tłumaczył.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 26, 2009, 14:11:35 pm »

Ilu tłumaczy tyle wersji tłumaczenia  :D :D :D

Tylko do kogo walić z tym "darem" języków? Przecież bełkotem takim nikt nie mówi na świecie.
Ciekawe, że nie otrzymują daru j.rosyjskiego, angielskiego albo .....polskiego! Może wtedy poprawnie po polsku, bez euforycznej nowomowy powiedzieliby o co właściwie im chodzi.
ps
Przypomina mi się scena z "Misia"(?) kiedy to pani na Okęciu zapowiada odloty samolotów. Gdy zaczyna mówić po angielski, nabiera kluski do buzi, żeby akcent tył bardziej "angielski". Moze to dobra rada dla nawiedzonych duchaczy.
Zapisane
x. Przemysław
bywalec
**
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 26, 2009, 15:15:04 pm »

Dar języków nie jest uznawany za cud. To po prostu inna forma wielbienia Boga.

a co mowi na temat tego daru Pismo Święte i św. Paweł - "ten bowiem, kto mówi językami nie ludziom mówi lecz Bogu" (1 Kor 14,2)

„gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8, 26b)

"tak wieć bracia moi, troszczie się o łaskę prorokowania i nie przeszkadzajcie w korzystaniu z daru języków. Lecz wszystko niech się odbywa godnie i w należytym porządku." (1 Kor 14,39-40)

świety Augustyn o tym darze mowi w ten sposób : "A komuż bardziej przystoi taka głośna radość niż najwyższemu Bogu? Bo On jest niewyrażalny, nie da się ująć słowami. A jeżeli nie możesz Go wyrazić słowem, również nie możesz trwać w milczeniu, a więc nic innego nie pozostaje jak krzyczeć radośnie (łac. jubilatio), aby serce cieszyło się bez słów a nieskrępowana radość nie ograniczała się do sylab i wyrazów" (Augustyn, Objaśnienia Psalmów, w: Pisma Starochrześcijańskich pisarzy t. 37, Warszawa 1986, s. 302)

i najważniejsze wsztskie charyzmaty a wiec i ten mają prowadzić ku najwiekszemu darowi "Wy starajcie sie o większe dary a ja wam wskażę droge jeszcze doskonalsza" ( 1 Kor 12,31) - drogę miłosci
Zapisane
In omnibus Deus glorificamur
Thomas
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 26, 2009, 15:29:23 pm »

Dlaczego Jan - Paweł II nie mówił podczas audiencji tzw. "językami" ? Jan - Paweł I też nie. Paweł VI również nie miał tych darów. może Jan XXIII ?
A może zaniedbywali "czyszczenia kielicha" ? Lub innych form postępowego duchaczowania ?



(Dz 2,1-11): „Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku. Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami? – mówili pełni zdumienia i podziwu. Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty?”

Patrz Pan, nie potrzebowali natchnionych tłumaczy  ;D ;D ;D
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 26, 2009, 15:31:32 pm »

Ten "dar języków" to szamanizm czyli prymitywna forma pogaństwa najczęściej wystepująca u ludów o pierwotnym stanie rozwoju świadomości społecznej, tego rodzaju zjawisku towarzyszy taniec wprowadzajacy uczestników w trans erotyczny, używanie odurzających napojów, narkotyków. W rozumieniu chrześcijańskim jest to nic innego jak pogański rytuał i poddanie się działaniu demonów. Niekiedy zachowują się w ten sposób opętani.

Czy członkowie tych ruchów spozywają napoje wywołujące stany transowe? Czy coś palą? A może wciagaja? Czy w trakcie nabożeństw wspomnanych ruchów używana jest muzyka transowa? Czy to jest trans seksualny? Czy uczestnicy ruchów charyzmatycznych popadaja w grupowe stany orgiastyczne?

O ile wiem, odpowiedź na każde z tych pytań brzmi: NIE. W związku z tym osobiście nie widzę związku między rytuałami szamańskimi a nabożeństwami charyzmatycznymi (które nazwiasem mówiąc nie przynoszą żadnych stałych dobrych owoców, bynajmniej nie przyniosły nikomu, kogo znam i do tych ruchów należał).
Zapisane
Durrandir
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 26, 2009, 15:32:44 pm »

„gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8, 26b)

Dar języków zwykle pojawia się w tym momencie uwielbienia kiedy uznajemy przed Bogiem własną niemoc do uwielbiania go, i błaga się Ducha by to on przez nas mówił...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 26, 2009, 15:55:11 pm »

Ks. diakon zacytował niby mnie a w rzeczywistości Pana Durrandira.
Panie Durrandir przy Bogu jesteśmy niczym ale to wcale nie znaczy że mam bełkotać i ten bełkot nazywać darem Ducha Świętego.
Zapisane
x. Przemysław
bywalec
**
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 26, 2009, 16:45:48 pm »


Dar języków zwykle pojawia się w tym momencie uwielbienia kiedy uznajemy przed Bogiem własną niemoc do uwielbiania go, i błaga się Ducha by to on przez nas mówił...
dokładnie podstwa tego daru jest uwielbianie Boga,  który jest transcendentny wzgledem wszyskiego wiec czemu nie uzywać daru jezykow do uwielbienia, jeśli Bóg jest jego dawcąa to rozumie co wkladea w usta nasze
Zapisane
In omnibus Deus glorificamur
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 26, 2009, 17:09:23 pm »

Jaki jest pozytek z owego "daru" ? Co wnosi do Kosciola ? W czym pomaga ? W czym Kosciol bylby ubozszy bez "mowienia jezykami" ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 26, 2009, 18:26:29 pm »

Jaki jest pozytek z owego "daru" ? Co wnosi do Kosciola ? W czym pomaga ? W czym Kosciol bylby ubozszy bez "mowienia jezykami" ?

Otoz to, belkot w transie i tyle. I ogromne niebezpieczenstwo, ze sie przy okazji taki jedn z drugim bełkotek potransowy wpląta w cos z czego sie wyplatac nie bardzo, bez pomocy egzorcysty bedze potrafil.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 26, 2009, 19:54:33 pm »

Skąd pan wie, że Jan Paeł II nie modlił się językami? Jakieś źródła...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 26, 2009, 20:12:59 pm »

Cytuj
Skąd pan wie, że Jan Paeł II nie modlił się językami? Jakieś źródła...

No właśnie nie wiem czy się modlił "językami". I dlatego pytam się o to:
Cytuj
Dlaczego Jan - Paweł II nie mówił podczas audiencji tzw. "językami" ?
Wśród duchaczy dobrze jest "pogadać sobie" min. raz w tygodniu lub mieć inne nadzwyczajne "spotkanie 3-go stopnia" z Duchem. Jeżeli takich zjawisk obywatel nie ma...Ooooo..oo to kwalifikuje do rozmowy o kondycji duchowej z duszpasterzem..."coś obywatelu z wami jest "nie halo"".
A tymczasem Jan - Paweł II przez cały czas swojego b. długiego pontyfikatu nie mówił do nas językami. Owszem angielskim, włoskim itp ale nie "językami". Może przez te ponad 20 lat coś przeoczyłem? Może mówił podczas Urbi et Orbi w TVP 1, a ja akurat byłem w kuchni ? (parzyłem herbatę).
Tyle książek jest wydanych o Janie-Pawle II ... może ktoś coś przeczytał na ten temat? Może kard. Dziwisz mówił o tym?
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 26, 2009, 20:33:20 pm »

A ja za czasów oazowych na spotkania takiej grupy charyzmatycznej, co się Shalom nazywała, chodziłem. Tańce itp. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Pamiętam, jak jednego razu jedna z animatorek wspólnoty wstała i zaczęła coś mówić w nieznanym mi języku (tzn. nigdy czegoś takiego nie słyszałem, coś na wzór hebrajskiego). I tak gdy powiedziała jedno zdanie, wstała druga moderatorka tej wspólnoty i tłumaczyła. I tak razem stały i jedna mówiła coś po "tamtemu", a druga po polsku. Tak chwilę. A potem ta co tłumaczyła powiedziała, że Pan dał nam dar języków.

Ciekawe, że to musiały być właśnie te moderatorki, a nie ktoś z, że tak napiszę, ludu.

Duch Święty? Moim zdaniem ukartowane to było, aby pojeździć na emocjach reszty nie-wtajemniczonych :)

To ma być Kościół?
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 26, 2009, 20:40:04 pm »

@Nathanael
Jak czytam takie rzeczy to się źle czuję, zaczynam mieć   odRuchy charyzmatyczne.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ruchy charyzmatyczne ! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!