Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 18:02:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ubiór godny
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: Ubiór godny  (Przeczytany 52692 razy)
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 29, 2009, 12:48:38 pm »

Przyznam sie ze mi sie zdarza w krotkich spodniach isc na Msze.

To niedobrze panie Slavko. Naprawdę nie wypada iść do kościoła w takim stroju.

Moim zdaniem cywilizowany biały człowiek nie powinien w ogóle chodzić po mieście w krótkich spodniach, ale nikomu nie będę narzucał tego poglądu.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 29, 2009, 12:56:10 pm »

Moim zdaniem cywilizowany biały człowiek nie powinien w ogóle chodzić po mieście w krótkich spodniach, ale nikomu nie będę narzucał tego poglądu.
W ogóle? No pewnie, lepiej cywilizowanie śmierdzieć gdy pot się leje po nogach. W dzień powszedni do roboty w krótkich i sandałach chodzę.
Do Kościoła owszem nigdy w krótkich.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 29, 2009, 15:00:02 pm »

Przyznam sie ze mi sie zdarza w krotkich spodniach isc na Msze.

To niedobrze panie Slavko. Naprawdę nie wypada iść do kościoła w takim stroju.

Moim zdaniem cywilizowany biały człowiek nie powinien w ogóle chodzić po mieście w krótkich spodniach, ale nikomu nie będę narzucał tego poglądu.
Przeszam pisalem to ok 3 nad ranem. Te krotkie spodnie to pod sutanne.
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 29, 2009, 15:08:19 pm »

Przyznam sie ze mi sie zdarza w krotkich spodniach isc na Msze.

To niedobrze panie Slavko. Naprawdę nie wypada iść do kościoła w takim stroju.

Moim zdaniem cywilizowany biały człowiek nie powinien w ogóle chodzić po mieście w krótkich spodniach, ale nikomu nie będę narzucał tego poglądu.
To zalezy... jesli krókie spodnie sa elementem większego zestawu, to może (myślę tu np. o mundurkach licznych organizacji skautowych).
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 29, 2009, 16:00:43 pm »

krotkie spodnie - tak, ale za kolana i pod habit. no i sandaly bez skarpetek. tylko Polacy i Amerykanie potrafia sie odstawic w sandaly i skarpetki jednoczesnie...
no chyba, ze w zimie i w klasztorze  ;)
w Jerozolimie, jesli chce wejsc na Msze do Ormian (u Sw. Jakuba) w sobotni poranek, to wejde albo tylko w dlugich spodniach, albo w krotkich, ale wtedy trzeba miec na sobie habit. stary mnich przy wejsciu powtarza za kazdym razem: This is Holy Land and this is Holy Place. Remember!. podobnych obostrzen w kosciolach rzymskokatolickich tu nie zauwazylem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 16:50:03 pm wysłana przez fr. Antoninus OP » Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 29, 2009, 23:02:00 pm »

tylko Polacy i Amerykanie potrafia sie odstawic w sandaly i skarpetki jednoczesnie...

jeżeli się fr nogi nie odparzają to proszę bardzo bez skarpetek, ale także bezpodstawnego krytykanctwa, zwłaszcza nas Polaków.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 29, 2009, 23:09:07 pm »

Mnie irytują dzieci/młodzież w strojach piłkarskich, faceci w starych swetrach, co widać, że farmer od razu od owiec do kościoła przyszedł...
Nie ubieram się do kościoła przesadnie elegancko, spódnic nie posiadam, ale długie eleganckie spodnie, rękawy, a jeśli nie to jakąś marynarkę czy coś...
Tu gdzie mieszkam, ludzie widzę do stroju uwagi nie przykładają. Ale ja po podwórku (co prawda prywatnym) w szlafroku nie chodzę... A moja sąsiadka owszem.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 30, 2009, 00:14:49 am »

Co zrobić z typami (męskimi) do których chyba się zaliczam, nie przywiązującymi dużej wagi do eleganckiego strojenia się?

Co zrobic? Imho pochwalic za skromnosc. I za nie mieszanie Tradycji z lokalnymi tradycjami, nieraz wymyslonymi przez jakiegos stroza w Boze Cialo.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
slavko
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 30, 2009, 04:41:16 am »

No wlasnie przeciez nie chodzi o to zeby zawsze ubierac ganitur i krawatke jak swiedkowie jehowy. Po prostu chludnie, czysto i nie jak na plaze.
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 30, 2009, 12:44:36 pm »

No wlasnie przeciez nie chodzi o to zeby zawsze ubierac ganitur i krawatke jak świadkowie jehowy. Po prostu schludnie, czysto i nie jak na plaze.

Bardzo trafne spostrzeżenie. Nie można dać się zwariować i wyglądać i przypominać ich.

@ Pani Szczurzycy

Pamiętam jak Brytole wiele razy gg, że "people in this country no longer dress up to church".
Ale nie lubię niedbalstwa w ubiorze w kościele, przecież powinno się przywdziać należyte szaty na spotkanie z 'the Almighty' - jak mawia starsza generacja, która jeszcze się odświętnie ubiera na niedzielę.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 30, 2009, 13:08:25 pm »

@ Domino

tylko wzmiankowalem, bez zlosliwych zamiarow, ale taka jest nie tylko moja obserwacja...

"zwlaszcza nas Polakow"
ach, no bardzo przepraszam zwlaszcza wszystkich Polakow i siebie samego, wobec tego, tez   8)


co do obtarc, odparzen: poniewaz uzywam sandalow, od wielu juz lat chodzac w nich prawie caly rok, wiem jedno: warto inwestowac w sandaly dobrej marki i z dobrych materialow - dlugo wytrzymaja i sa bezpieczne dla skory.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 30, 2009, 13:34:33 pm »

O kurka,wlasnie sie dowiedzialem,ze chodze ubrany do kosciola jak jehowy :o
Ja zakladam w 99% garnitur,ciezko byloby mi w niedziele isc inaczej.Krawat rowniez,nie biore tylko wtedy gdy sluze do Mszy(sutanka wtedy gniecie pod szyja :))
Krotkim spodenkom mowie stanowcze nie,jesli chodzi o wyjscie na miasto w upaly,stanowcze tak ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 30, 2009, 13:38:20 pm »

co do obtarc, odparzen: poniewaz uzywam sandalow, od wielu juz lat chodzac w nich prawie caly rok, wiem jedno: warto inwestowac w sandaly dobrej marki i z dobrych materialow - dlugo wytrzymaja i sa bezpieczne dla skory.
Sęk w tym, że w Polsce sezon noszenia sandałów trwa najwyżej 4 miesiące w roku, a braki wynikające ze stosowania tańszego obuwia można nadrobić...zakładając skarpetki. stąd sensowność takiej inwestycji jest co najwyżej średnia.
BTW - skarpetki mają dodatkową zaletę - nie pozwalają zmarznąć.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 30, 2009, 13:42:02 pm »

Cytuj
Sęk w tym, że w Polsce sezon noszenia sandałów trwa najwyżej 4 miesiące w roku, a braki wynikające ze stosowania tańszego obuwia można nadrobić...zakładając skarpetki. stąd sensowność takiej inwestycji jest co najwyżej średnia.
zgoda, chyba, ze sie mieszka w klasztorze - wtedy w sumie caly rok jest sezon  ;D

Cytuj
BTW - skarpetki mają dodatkową zaletę - nie pozwalają zmarznąć.


w zimie jest to oczywiste
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 30, 2009, 13:48:03 pm »

BTW - skarpetki mają dodatkową zaletę - nie pozwalają zmarznąć.

Zakłada Pan skarpety do sandałów?  :o
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ubiór godny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!