Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:22:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożegnanie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Pożegnanie  (Przeczytany 27122 razy)
slavko
Gość
« Odpowiedz #90 dnia: Listopada 30, 2011, 21:51:57 pm »

@ Morro
To że wiekszość osób związanych z Bractwem bardziej przekonuja argumenty Bractwa o niczym nie swiadczy.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #91 dnia: Listopada 30, 2011, 21:59:40 pm »

Ta, jasne.
Nikt nie zada od pana okazywania sympatii dla ksiezy z Bractwa.
Nie chce pan, to nie. Jedna prosba, jesli chce pan ich krytykowac, to za konkrety.
Bo do tej pory okazuje sie, ze gdyby nie oni, to najprawdopodobniej nie byloby tutaj najwiekszych "krytykantow" Bractwa, czyli tradycjonalistow indultowych.
Przypuszczam, ze jak przedtem, pisaliby, ze nie wolno i ze nie ma pelnej lacznosci.
To z fermentu wynikajacego z pojawienia sie ksiezy Bractwa wyniknely dobre rzeczy. Trudno tego nie zauwazyc. Jesli ktos nie chce o tym wiedziec, coz... jego problem.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #92 dnia: Listopada 30, 2011, 22:03:29 pm »

@ Morro
To że wiekszość osób związanych z Bractwem bardziej przekonuja argumenty Bractwa o niczym nie swiadczy.

wiem, że osoby duchowne maja znacznie  trudniej, ale pisze to co widzę.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #93 dnia: Listopada 30, 2011, 22:03:56 pm »

@ Morro
To że wiekszość osób związanych z Bractwem bardziej przekonuja argumenty Bractwa o niczym nie swiadczy.
moze cos konkretnego? o czym nie swiadczy?
Poprosze o jakies konkrety.

Moze pomoge i zapytam, dlaczego polscy biskupi za nic maja papieża?
Pomoge jeszcze bardziej. W kapilicach Bractwa wisza portrety papieża.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #94 dnia: Listopada 30, 2011, 22:09:05 pm »


To z fermentu wynikajacego z pojawienia sie ksiezy Bractwa wyniknely dobre rzeczy. Trudno tego nie zauwazyc. Jesli ktos nie chce o tym wiedziec, coz... jego problem.

Coś w tym jest, wiec sie zgodzę, że moga z tego wyniknac dobre rzeczy. Paradoksalnie protestanci też przyczynili się czynionym przez siebie fermentem do naprawy Koscioła.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #95 dnia: Listopada 30, 2011, 22:12:47 pm »

Ta, jasne.
Nikt nie zada od pana okazywania sympatii dla ksiezy z Bractwa.
Nie chce pan, to nie. Jedna prosba, jesli chce pan ich krytykowac, to za konkrety.
Bo do tej pory okazuje sie, ze gdyby nie oni, to najprawdopodobniej nie byloby tutaj najwiekszych "krytykantow" Bractwa, czyli tradycjonalistow indultowych.
Przypuszczam, ze jak przedtem, pisaliby, ze nie wolno i ze nie ma pelnej lacznosci.
To z fermentu wynikajacego z pojawienia sie ksiezy Bractwa wyniknely dobre rzeczy. Trudno tego nie zauwazyc. Jesli ktos nie chce o tym wiedziec, coz... jego problem.
Zamęt związany z Bractwem doprowadził również do tego ze stara liturgia kojarzy sie hierarchii z sekciarstwem.
Skutki działania Bractwa są rózne.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #96 dnia: Listopada 30, 2011, 22:14:21 pm »

 @ JGP
Czekam aż pan Barcikowski sprzeda zaraz Panu swą wyturlaną gadkę o oszczerstwach czy jak im tam.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #97 dnia: Listopada 30, 2011, 22:17:21 pm »

Ta, jasne.
Nikt nie zada od pana okazywania sympatii dla ksiezy z Bractwa.
Nie chce pan, to nie. Jedna prosba, jesli chce pan ich krytykowac, to za konkrety.
Bo do tej pory okazuje sie, ze gdyby nie oni, to najprawdopodobniej nie byloby tutaj najwiekszych "krytykantow" Bractwa, czyli tradycjonalistow indultowych.
Przypuszczam, ze jak przedtem, pisaliby, ze nie wolno i ze nie ma pelnej lacznosci.
To z fermentu wynikajacego z pojawienia sie ksiezy Bractwa wyniknely dobre rzeczy. Trudno tego nie zauwazyc. Jesli ktos nie chce o tym wiedziec, coz... jego problem.
Zamęt związany z Bractwem doprowadził również do tego ze stara liturgia kojarzy sie hierarchii z sekciarstwem.

Proszę księdza, nie  ten argument to inny przeciwko KRR. Proszę nie grzeszyć naiwnością, szczególnie mając wiedzę o co toczy się walka i jak to wyglada w skali całego Kościoła.
Skutki działania Bractwa są rózne.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 23:19:55 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #98 dnia: Listopada 30, 2011, 22:20:18 pm »



Zamęt związany z Bractwem doprowadził również do tego ze stara liturgia kojarzy sie hierarchii z sekciarstwem.
Skutki działania Bractwa są rózne.

I uznal pan, ze hierarchia sie nie myli? Czy oni uwazaja, ze papież jest sekciarzem? W koncu uznal, ze ekskomuniki nie bylo i pozwolil ksiezom samym decydowac o odprawianiu Mszy Świętej, bez pytania biskupow o zgode.
Moze hierarchowie nie mogac otwarcie atakowac papieża wyzywaja sie na Bractwie?


wedlug mnie chodzi tylko o kase. Kaplice bractwa uszczuplaja wplywy w pozostalych kosciolach. Nieduzo, ale dobry gospodarz zawsze sie moze wkurzyc.
Stad, wedlug mnie, gadanie o sektach, braku lacznosci, niewaznosci, itd.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 22:21:53 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #99 dnia: Listopada 30, 2011, 22:21:17 pm »

@ Slavko
Cytuj
stara liturgia kojarzy sie hierarchii z sekciarstwem
To TYLKO źle świadczy o hierarchii, nieststy :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
slavko
Gość
« Odpowiedz #100 dnia: Listopada 30, 2011, 22:28:03 pm »

@ Morro
Chodzi mi przede wszystkim o to ze owoce działania FSSPX sa rozne i dobre i złe. Prosze tez pamiętac ze Bractwo nie bedac w tzw. "pelnej łacznosci" traci na wiarygodności. Chyba sie Pan zgodzi ze nie moze być celem Bractwa tworzenie zastępczego Koscioła. Trwaja rozmowy, zobaczymy co z nich wyniknie. Nie jestem hurra optymista, wiec nie spodziewam sie wielkiego pojednania i rozwiazania wszystkich problemow. Mam jednak nadzieje na jakiekolwiek zmiany.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 22:30:41 pm wysłana przez Slavko » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #101 dnia: Listopada 30, 2011, 23:15:30 pm »


Zamęt związany z Bractwem doprowadził również do tego ze stara liturgia kojarzy sie hierarchii z sekciarstwem.


Proszę księdza, nie  ten argument to inny przeciwko KRR. Proszę nie grzeszyć naiwnością, szczególnie mając wiedzę o co toczy się walka i jak to wyglada w skali całego Kościoła.

odp. dla p. Morro odnośnie "księdza" Slavko:

Pytanie do pana "Slavko" - pan jest księdzem? bo tu nic nie zaznaczone.

odpowiedź:

kiedys juz o tym bylo:)
Nie narazie nie jestem




Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #102 dnia: Listopada 30, 2011, 23:32:28 pm »

Nie jestem xiedzem. nie przyjalem zadnych wyzszych swiecen.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 23:35:12 pm wysłana przez Slavko » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #103 dnia: Listopada 30, 2011, 23:58:37 pm »

ale nie wyklucza to, by GRZECZNOŚCIOWO używać tego tytułu względem xiędza kleryka. Chyba bardziej pasuje niż "psze pana" c'nie ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #104 dnia: Grudnia 01, 2011, 00:27:42 am »

Zwolennicy, przeciwnicy ech - ja cały czas apeluję o wewnątrztradsowski ekumenizm. Cała masa niepotrzebnych wojen i naparzanek się toczy się niepotrzebnie. Zarówno FSSPX, jak i ED są wtradiświatku potrzebne i nie powinno być między nimi kłótni.

Mam wrażenie, że kwestia bractwa to tylko pretekst  dla niektórych aby dogryźć   nielubianym forumowiczom. Z jednej strony mamy tu paru zupełnie bezkrytycznych zwolenników bractwa, z alergią reagujących na jakiekolwiek zastrzeżenia wobec piusowców. Z drugiej zaś kilka osób, które ten stan rzeczy irytuje do tego stopnia, że dolewają oliwy do ognia tylko i wyłącznie aby dogryźć swoim adwersarzom. Również apeluje o trochę zdrowego rozsądku, skończmy z tą dziecinadą!
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożegnanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!