Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 02:04:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożegnanie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Pożegnanie  (Przeczytany 27023 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Listopada 30, 2011, 19:55:49 pm »

kiedys juz o tym bylo:)
Nie narazie nie jestem


Dziękuję za odpowiedź, jak już było, to proszę o link, to poczytam. Odnośnie kapłaństwa, jak na razie nie, to może w przyszłości. Ja też na razie nie jestem w ciąży. :)

Jak czytam takie słowa:  "... z bractwa robić świętą krowę i ostatnią ostoję "prawdziwego" katolicyzmu. to chociaż dobrze, że nie usta kapłańskie to wypowiadają, ale ... mimo wszystko nie na miejscu i nie stosowne. Każde słowo niesie ze sobą jakąś treść, a to są próżne słowa, którym brak dobrej intencji. Klasyczny przykład grzechów języka i niskiej namiętności, jaką jest zazdrość, o czym powyżej.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #61 dnia: Listopada 30, 2011, 20:01:35 pm »

Klasyczny przykład grzechów języka i niskiej namiętności, jaką jest zazdrość, o czym powyżej.
Osądzanie innych użytkoników naszego forum jest również grzechem.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
slavko
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Listopada 30, 2011, 20:09:08 pm »

@ Mama
A czegóż ja wg Pani zazdrosze bractwu?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #63 dnia: Listopada 30, 2011, 20:22:14 pm »

Klasyczny przykład grzechów języka i niskiej namiętności, jaką jest zazdrość, o czym powyżej.
Osądzanie innych użytkoników naszego forum jest również grzechem.

A kogo ja tu osądzam? czy napisanie o zazdrości czym jest i jak Kościół naucza to pan uważa za osądzanie? A słowa: "... z bractwa robić świętą krowę i ostatnią ostoję "prawdziwego" katolicyzmu." uważa pan za właściwe i stosowne? Proszę się zastanowić, co pan mi zarzuca.

@ "Slavko"
Ja nie wiem czego pan zazdrości, ja podałam przykład grzechów języka i pana wypowiedzi same za siebie mówią. Kto ciekaw tych delicji, może czytać.

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #64 dnia: Listopada 30, 2011, 20:39:11 pm »

A co pani Mama ma przeciwko okresleniu Bractwa jako "świętą krowę"? Przecież tutaj FSSPX jest zawsze złote i kryształowe, a Watykan zawsze zły i bzidki. I pan SolusLupus ma racje, tylko, że jest tak juz od pewnego czasu - FK to w zasadzie forum PX2 nad czym ubolewam. Wielu umiarkowanych dyskutantow zostalo przegononionych przez pałkarzy Bractwa.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #65 dnia: Listopada 30, 2011, 20:41:51 pm »

. Wielu umiarkowanych dyskutantow zostalo przegononionych przez pałkarzy Bractwa.
Pan sie TVNu naoglądał, że stad takie nazewnictwo??
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #66 dnia: Listopada 30, 2011, 20:46:23 pm »

FK to w zasadzie forum PX2 nad czym ubolewam. Wielu umiarkowanych dyskutantow zostalo przegononionych przez pałkarzy Bractwa.

Bez przesady. Kolega ostatnio zbyt często używa tego zupełnie nietrafnego określenia.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #67 dnia: Listopada 30, 2011, 20:46:49 pm »

A co pani Mama ma przeciwko okresleniu Bractwa jako "świętą krowę"? Przecież tutaj FSSPX jest zawsze złote i kryształowe, a Watykan zawsze zły i bzidki. I pan SolusLupus ma racje, tylko, że jest tak juz od pewnego czasu - FK to w zasadzie forum PX2 nad czym ubolewam. Wielu umiarkowanych dyskutantow zostalo przegononionych przez pałkarzy Bractwa.
Niby w jaki sposób? Ktoś kogoś wyganiał siłą?
I kto taki ci "pałkarze Bractwa"?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Listopada 30, 2011, 20:48:30 pm »

. Wielu umiarkowanych dyskutantow zostalo przegononionych przez pałkarzy Bractwa.
Pan sie TVNu naoglądał, że stad takie nazewnictwo??
To by było za trudne. Text jest wypożyczony z Rebelki. Podpis jednego z użytkowników. I nie wiem czy p. JGP dostał na to zgodę ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #69 dnia: Listopada 30, 2011, 20:49:50 pm »

Tak myslałem ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #70 dnia: Listopada 30, 2011, 20:52:34 pm »

@JPG nie zaostrzaj - to pisanie o "pałkarzach" było niepotrzebne. Ale faktem jest, ze wielu wartościoych użytkowników odeszło stąd własnie ze wzgl. na zbytnią zbyt dużą dynamikę słowną (czyli bez eufemizmów - agresję słowną) ich oponentów. Czy może m. inymi dlatego. Np. Simone, Marcin, czy ostatni "odpadnięci" użytkownicy.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #71 dnia: Listopada 30, 2011, 20:56:50 pm »

Z drugiej strony sa tu w wiekszosci osoby dorosłe i nie ma co się obrażac jak baba. ( nie ujmując nic kobietom - ale u nas feministek nie ma ;)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #72 dnia: Listopada 30, 2011, 20:58:09 pm »

Nie wiem dlaczego sympatia względem Bractwa ma być czymś złym, to jakiś czyn kryminogenny?

Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 30, 2011, 20:58:11 pm »

Z drugiej strony sa tu w wiekszosci osoby dorosłe i nie ma co się obrażac jak baba. ( nie ujmując nic kobietom - ale u nas feministek nie ma ;)
Jest Pan pewien ?? ;)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 30, 2011, 21:01:09 pm »

A kogo ja tu osądzam? czy napisanie o zazdrości czym jest i jak Kościół naucza to pan uważa za osądzanie?
Przypisywanie komuś grzechu zazdrości jest już osądzaniem go.

A słowa: "... z bractwa robić świętą krowę i ostatnią ostoję "prawdziwego" katolicyzmu." uważa pan za właściwe i stosowne?
Pan Slavko nie określił w ten sposób Bractwa, tylko pewną postawę, którą zaobserwował w wypowiedziach niektórych użytkowników tego forum. Używanie w polemice powyższych figur stylistycznych wg. mojej oceny jest jak najbardziej dopuszczalne.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożegnanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!