Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 00:41:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożegnanie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Pożegnanie  (Przeczytany 27093 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 17, 2011, 19:20:55 pm »

nareszcie.

 ???
Co Pan ma na myśli ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 17, 2011, 19:25:47 pm »

Panowie nie przepadają za sobą.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 17, 2011, 19:49:11 pm »

Panowie nie przepadają za sobą.
Pan, czyli ja, nie lubi gdy ktos rznie glupa.
Chyba pamieta pan namawianie nas do przejscia na (wtedy) nowe forum rebelya? Osoba zegnajaca nas, byla tu wtedy moderatorem.
Wiekszego ... , trudno mi to nazwac, dawno nie widzialem.
To wszystko.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 17, 2011, 20:03:54 pm »

Widzę, że pan Tomek lubi być w centrum -jak zwykle! :-)
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #49 dnia: Listopada 30, 2011, 09:37:15 am »

Nadszedł ten czas, żeby się pożegnać. Chciałem wszystkim bardzo podziękować, za ogromna wiedzę jaką się ze mną dzielili, za powody do przemyśleń, za obecność. Z wieloma z Was znam się, choć nigdy nie przyszło nam się spotkać osobiście, od czasów starego Christianitas, potem było Fidelitas i wreszcie krzyż i.... Nie jestem może zbyt "znanym" działaczem forum, ale byłem z Wami od początku.  Teraz, niestety, forum zamiera, tradycja zamiera, dzieli się, kłóci... Nie bez znaczenia jest też dla mnie fakt, ze krzyż stał się niejako nieoficjalnym forum Widomego Bractwa ;) Nigdy nie byłem wrogiem FSSPX, ale nie jestem tez apologetą i... jestem tu w mniejszości. Siła tego forum było kiedyś to, se potrafiło wypośrodkować różne wrażliwości, teraz stało się jednostronne.
Życzę wszystkim
Szczęścia
Błogosławieństwa Bożego
Opieki Najświętszej Maryi Panny
Do zobaczenia gdzieś, kiedyś, może
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Listopada 30, 2011, 14:48:13 pm »

...  niestety, forum zamiera, ....

Proszę się nie martwić, że zamiera  ;D O abp M. Lefebvre też tak pisali, co sam mówi w swojej książce:

Z książki List otwarty do zagubionych katolików:
"Napisano również, że po mnie dzieło zniknie, ponieważ nie będzie biskupów, aby mnie zastąpić. Jestem przekonany, że będzie wręcz przeciwnie, nie mam żadnej obawy. Mogę jutro umrzeć, Pan Bóg zna rozwiązanie. On znajdzie gdzieś na świecie wystarczająco wielu biskupów, aby wyświęcać naszych seminarzystów."


... Nigdy nie byłem wrogiem FSSPX, ....

... ale przyjacielem nigdy.

Życzę wszystkim
Szczęścia
Błogosławieństwa Bożego
Opieki Najświętszej Maryi Panny

Tego samego panu życzę w tym okresie Adwentu.

Do zobaczenia gdzieś, kiedyś, może

.... no może, kiedyś, gdzieś. :'(


Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #51 dnia: Listopada 30, 2011, 16:29:03 pm »

Cytuj
Nie bez znaczenia jest też dla mnie fakt, ze krzyż stał się niejako nieoficjalnym forum Widomego Bractwa  Nigdy nie byłem wrogiem FSSPX, ale nie jestem tez apologetą i... jestem tu w mniejszości.
.
Cóz, mi się wydaje, że na początku forum było dosyć "bractwowe", potem "wypośrodkowało" i teraz "bractwuje" się znowu. Chyba to zależy od pewnej aktywności użytkowników z określonych opcji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #52 dnia: Listopada 30, 2011, 18:42:53 pm »

Wielka szkoda. O ile praca FSSPX w Polsce to orka na ugorze, to przyszłością odrodzenia Kościoła są i tak kapłani "parafialni" - bo tylko oni mają szanse dotrzeć do "zwykłych wiernych". A ci mają przerąbane w czwórnasób (niewielu ich rozumie, pod górkę z kurią, z proboszczem i z ciotkami parafialnymi)...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #53 dnia: Listopada 30, 2011, 18:45:43 pm »

Co to znaczy "bractwuje", "bractwowe"? Jakaś zaraza tu zapanowała  czy w Bractwie? że nie wolno pisać? Zawsze się pisało. Trzeba to nazwać po imieniu. To jest zazdrość! A zazdrość jest niską namiętnością, pełną podłości i tchórzostwa, działającą zawsze w ukryciu i tajemnicy. Jest wprawdzie pycha, inaczej - szlachetna duma - ale ta zawsze działa jawnie i otwarcie. Teraz widać, na wierzch wychodzą zamysły serc wielu. Tak jak mówił św. Jan Chryzostom: "Złego ducha bardziej dręczy niebo, którego zazdrości ludziom, aniżeli piekło, w którym się znajduje."  Tak samo tu, ostatnie wydarzenie pokazało, co kogo dręczy.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #54 dnia: Listopada 30, 2011, 18:52:28 pm »

Co to znaczy "bractwuje", "bractwowe"? Jakaś zaraza tu zapanowała  czy w Bractwie?

Bractwo jest pewnym punktem odniesienia przy ocenie poglądów forumowiczów. Wypowiedź kl. Aqeba nie jest w żaden sposób wartościująca, ani nie zawiera zarzutu.

że nie wolno pisać? Zawsze się pisało.

A kto twierdzi, że nie wolno?
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 18:56:02 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #55 dnia: Listopada 30, 2011, 18:56:22 pm »

Cytuj
Nie bez znaczenia jest też dla mnie fakt, ze krzyż stał się niejako nieoficjalnym forum Widomego Bractwa  Nigdy nie byłem wrogiem FSSPX, ale nie jestem tez apologetą i... jestem tu w mniejszości.
.
Cóz, mi się wydaje, że na początku forum było dosyć "bractwowe", potem "wypośrodkowało" i teraz "bractwuje" się znowu. Chyba to zależy od pewnej aktywności użytkowników z określonych opcji.
W czasie, kiedy niemal wszyscy na Bractwie psy wieszali - uczciwość wymagała, żeby Go bronić. W czasach, kiedy sporo ludu świadoma jest, że z tym bractwem, to nie tak czarno-biało, i że w większości rzeczy mięli rację - to uczciwość wypada pisać... uczciwe. Dobrze, gdy o dobrym, źle o złym.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
slavko
Gość
« Odpowiedz #56 dnia: Listopada 30, 2011, 19:29:24 pm »

Na forum powstała raczej tendencja żeby z bractwa robić świętą krowę i ostatnią ostoję "prawdziwego" katolicyzmu.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #57 dnia: Listopada 30, 2011, 19:35:02 pm »

Pytanie do pana "Slavko" - pan jest księdzem? bo tu nic nie zaznaczone.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #58 dnia: Listopada 30, 2011, 19:36:22 pm »

kiedys juz o tym bylo:)
Nie narazie nie jestem
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #59 dnia: Listopada 30, 2011, 19:41:07 pm »

kiedys juz o tym bylo:)
Nie narazie nie jestem
A kiedy zatem ?? :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pożegnanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!