Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 02:58:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Gedeonici
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Gedeonici  (Przeczytany 3418 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« dnia: Lipca 24, 2009, 13:08:49 pm »

Wczoraj wszedlem w Swinoujsciu do apteki i na stoliku z ulotkami byly polozone "kieszonkowe" Pisma swiete,Nowy Testament.Na pierwszej stronie jest notatka o Miedzynarodowym Zwiazku Gedeonitów-organizacja chrzescijanska,zrzeszajaca osoby swieckie roznych zawodow w ponad 140 krajach.Celem jest wspolne swiadectwo i sluzba oraz przyblizanie Ewangelii Jezusa Chrystusa wszystkim ludziomtak,aby uznali Go za swojego Zbawiciela.Rozpowszechnili ponad 450 milionow egzemplarzy w hotelach,sklepach itd. czy to ewangelicy??I czy sa roznice w Pismie Swietym?Tzn czy czytajac je znajde to samo co w naszym przekladzie?I w razie jak to wszystko bzdura to co zrobic z tymi egzemplarzami,ktore wzialem z ciekawosci a zaeazem(jak zawsze to czynie) zeby inni nie dostali tego w swoje rece i nie zeszli na manowce.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 24, 2009, 13:45:22 pm »

przed V2 to powinien Pan je spalić po prostu ...

a dziś, hmm no cóż warto spojrzeć na wątki o Matce Bożej, o prymacie piotrowym. W sumie chyba nie jest to szczególnie zmanipulowane. Kiedyś dostalem taki egzemplarz i go nie spaliłem, jakbym gdzies jechał w podróż a miał cisnienie na czytanie NT, to pewnie bym go zabrał
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
in principio
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 24, 2009, 14:06:26 pm »

przed V2 to powinien Pan je spalić po prostu ...

Czyli że taką "biblię"  Gedeonicką, czy jehowicką (bo one zazwyczaj są rozdawane) mogę wrzucić do pieca?? (pytam, bo w moim domu jest 'biblia" jehowców - pamiątka z młodości mojego ojca:/ i chętnie bym się jej pozbył w godziwy sposób:) )
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 14:12:22 pm wysłana przez in principio » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 24, 2009, 14:26:04 pm »

No wlasnie tez myslalem o spaleniu,ale tak sobie pomyslalem z drugiej strony,ze jak nie rozni sie w przekladzie od naszej to jako taka podrozna kieszonkowa moze sie nie raz przydac.. I sam w sumie teraz nie wiem co zrobic :-\
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 24, 2009, 14:34:12 pm »

Wczoraj wszedlem w Swinoujsciu do apteki i na stoliku z ulotkami byly polozone "kieszonkowe" Pisma swiete,Nowy Testament.Na pierwszej stronie jest notatka o Miedzynarodowym Zwiazku Gedeonitów-organizacja chrzescijanska,zrzeszajaca osoby swieckie roznych zawodow w ponad 140 krajach.Celem jest wspolne swiadectwo i sluzba oraz przyblizanie Ewangelii Jezusa Chrystusa wszystkim ludziomtak,aby uznali Go za swojego Zbawiciela.Rozpowszechnili ponad 450 milionow egzemplarzy w hotelach,sklepach itd. czy to ewangelicy??I czy sa roznice w Pismie Swietym?Tzn czy czytajac je znajde to samo co w naszym przekladzie?I w razie jak to wszystko bzdura to co zrobic z tymi egzemplarzami,ktore wzialem z ciekawosci a zaeazem(jak zawsze to czynie) zeby inni nie dostali tego w swoje rece i nie zeszli na manowce.
To jest Biblia warszawska, typowy przekład protestancki. Wielkich różnic nie ma, głównie są w akapitach o pokucie i nawróceniu, zamiast tych dwóch słów będzie "upamiętanie", co sugeruje jednorazowość aktu. W scenie zwiastowania zamiast "łaski pełna" będzie Łaską napełniona", czy podobnie, co podważa wyjątkowość Maryi.
czytanie tego jako lektury duchowej bym odradzał. Ja przekłady protestanckie mam i zagląfdam do nich ze względów literackich. I z tego powodu wole Gdańską od warszawskiej z powodu jej staropolszczyzny. Natomiast gdy bedę do takich Biblii zaglądał regularnie, a będę gdy się zabiorę za realizację pewnego projektu literackiego, to poprosze swojego proboszcza o dyspensę i modlitwę,.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 24, 2009, 14:55:42 pm »

Wiec lepiej katolikowi do takowych nie zagladac i pozbyc sie jej?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 24, 2009, 15:06:09 pm »

Wiec lepiej katolikowi do takowych nie zagladac i pozbyc sie jej?


Wcale tak nie twierdziłem. Jeśli na przykład chce Pan cos na tematy biblijne, czy apokryficzne pisać, musi Pan znać różne przekłady, również heretyckie. To samo jeśli jest Pan teologiem, polonistą, historykiem starożytnym, filologiem klasycznym, zwłaszcza jeśli chce Pan kogokolwiek o Biblii uczyć, czy to z pozycyj religijnych, czy literackich. Przekłady takie są dobre przy lekturze filologicznej, literackiej, naukowej, publicystycznej. Do czytania duchownego nie nadają się.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 24, 2009, 15:09:56 pm »

czyli raczej sie tego pozbede bo mi chodzilo o duchowosc prywatna a nie o pisanie prac na ten temat :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 24, 2009, 15:12:42 pm »

przed V2 to powinien Pan je spalić po prostu ...

Czyli że taką "biblię"  Gedeonicką, czy jehowicką (bo one zazwyczaj są rozdawane) mogę wrzucić do pieca?? (pytam, bo w moim domu jest 'biblia" jehowców - pamiątka z młodości mojego ojca:/ i chętnie bym się jej pozbył w godziwy sposób:) )

jesli ksiązka ma więcej niz 60 lat to nie godzi się jej palić
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 24, 2009, 15:19:45 pm »

Jehowickie tłumaczenia na polski to chyba dopiero coś koło 1984 roku, więc raczej aż tak stara nie jest ;)
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 24, 2009, 15:25:38 pm »

Będąc w Krynicy również otrzymałem od młodego, bruneta w garniturze taki mały egzemplarz:)  Porównałem go dokładnie z PALLOTINUM i doszedłem do wniosku, że różnice są. Mówi się w nim o zborze a nie o Kościele na przykład. Egzemplarz jednak jest bardzo poręczny więc nadal go posiadam, jednak naniosłem na niego pewne zmiany.:)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Gedeonici « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!