Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:30:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemiecki katolik nie płaci na Kościół
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Niemiecki katolik nie płaci na Kościół  (Przeczytany 10398 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 21, 2009, 19:28:42 pm »


Nie wiem, jak Państwo, ale ja nie zabardzo pociągnąłbym z budżetem domowym, gdyby zabrano mi dodatkowe 10% dochodu :-(
Ile sie placi tego podatku?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 21, 2009, 20:07:34 pm »

Cytuj
Według deklaracji wydanej w 2006 roku przez niemiecką konferencję biskupów wystąpienie z Kościoła automatycznie pociąga za sobą ekskomunikę. Albo jest się katolikiem i płaci podatek, albo nie płaci się podatku i nie jest się katolikiem. Zapp z punktu widzenia Kościoła przestał nim być.
(...)

tak. a jak ktos wysiadzie ze swojego samochodu, to przestaje byc jego wlascicielem. Banda kretynow.
Usilowali szantazem zmusic ludzi do placenia. teraz beda mieli reakcje wdziecznych.
zapomnieli chyba po co ich wyswiecono.
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 21, 2009, 20:17:06 pm »

To niech mi Pan powie, Panie Gregorius, co się stanie, kiedy ktoś się wypnie na kościelny urząd finansowy?
Przychodzi komornik i rekwiruje co się da. A oficjalnie to można się wypisać z rejestru wiernych i podatku płacić nie trzeba tylko wtedy nie ma delikwent nawet widoku na pogrzeb katolicki. Bo proboszczowie mają wyraźny zakaz udzielania jakichkolwiek sakramentów osobom nie płacącym podatku.

A komornik to jaki: państwowy czy kościelny?
Kościelny, ale uprawnienia ma takie jak państwowy

A jak się wypniemy na kościelnego komornika, to co?

Sie Pan nie martwi, on sam nie przychodzi, tylko dokładnie jak komornik państwowy w obstawie umundurowanych
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 21, 2009, 20:25:10 pm »

1) Pogrzeb to nie sakrament (a tak pan to nieszczęśliwie ujął, jakby był)
Przepraszam, nieudany skrót myślowy

Cytuj
2) Sakramentu pokuty powinni udzielić każdemu, kto o niego prosi i spełnia warunki formalne

Rozmawiałem z paroma proboszczami tutaj. Nie wiem dokładnie jak jest w Niemczech, ale w Austrii delikwent formalnie nie jest postrzegany jako katolik, czyli kapłan ma wszelkie podstawy aby odmówić wszystkiego.

Cytuj
Samo nie płacenie podatku na Kościół może być rozpatrywane w kategorii grzechu ("troszczyć się o potrzeby Kościoła"), zaś w Niemczech chciano by z tego zrobić apostazję...

ZTCW tu potrzebne jest formalne wystąpienie ze wspólnoty religijnej czyli jest to (chyba) akt apostazji? Ja tam płacę (nie jest to wiele, choć chcieli znacznie więcej - ale się dogadałem) więc mnie to zupełnie nie interesuje. Ciekawym jest oczywista, że na tacę też zbierają.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 21, 2009, 20:34:18 pm »

Ile sie placi tego podatku?
Die Kirchensteuer beträgt in Baden-Württemberg und Bayern 8%, in den übrigen Bundesländern 9% der Einkommensteuer bzw. Lohnsteuer.[/quote]
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 21, 2009, 20:37:47 pm »

Ile sie placi tego podatku?
Die Kirchensteuer beträgt in Baden-Württemberg und Bayern 8%, in den übrigen Bundesländern 9% der Einkommensteuer bzw. Lohnsteuer.
ZTCW można to w Niemczech odpisać od podatku
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 21, 2009, 20:40:37 pm »

tak. a jak ktos wysiadzie ze swojego samochodu, to przestaje byc jego wlascicielem.
Nie. Ale jak przestanie pan płacić np. raty za telewizor, to ię Pan nie zdziwi, jak komornik Panu zabierze samochód...

zapomnieli chyba po co ich wyswiecono.
między innymi po to, aby dbać o byt materialny Kościołów lokalnych. już św. Paweł był m.in. kwestorem...

Rozmawiałem z paroma proboszczami tutaj. Nie wiem dokładnie jak jest w Niemczech, ale w Austrii delikwent formalnie nie jest postrzegany jako katolik, czyli kapłan ma wszelkie podstawy aby odmówić wszystkiego.
Ale powrót apostaty do wiary jest właśnie przez sakrament pokuty - jak zatem mieli by wrócić???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 21, 2009, 21:20:55 pm »

tak. a jak ktos wysiadzie ze swojego samochodu, to przestaje byc jego wlascicielem.
Nie. Ale jak przestanie pan płacić np. raty za telewizor, to ię Pan nie zdziwi, jak komornik Panu zabierze samochód...

Nie na temat, niestety.

Proponuje zastanowic sie, ilu u nas byloby zarejestrowanych katolikow, gdyby jakis geniusz wpadl na pomysl opodatkowania ic.
Lenistwo nie poplaca. Niemieccy ksieza juz byli tutaj cytowani, jako heretycy.
Nie zalezy im, bo nic nie musza robic, zeby brac pensje.
Niech troche pobiegaja za wiernymi. Moze przestana sprzedawac koscioly muzulmanom na meczety.
Kilka lat temu, mlody ksiadz chodzacy po koledzie opowiadal, ze polscy katolicy mieszkajacy w Niemczech, chcieli na swoja parafie kosciol od miejscowego biskupa. Takiego! powiedzial im biskup i sprxedal kosciol muzulmanom.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 21, 2009, 21:35:13 pm »

Pani Teresa nie zacytowała kluczowego zdania z teksty młodej Rybińskiej:

Poprosił urząd stanu cywilnego, by dopisał do złożonej przez niego deklaracji, że występuje on wyłącznie z Kościoła jako instytucji prawa publicznego, a nie z katolickiej wspólnoty religijnej.

Nie jestem znawcą prawa kanonicznego, ale chyba nie ma w nim rozróżnienia na przynależność do Kościoła jako instytucji prawa publicznego i przynależność duchową. IMHO ten dopisek jest bezwartościowy. Ten pan złożył deklarację o wystąpieniu z Kościoła. Nie można być częściowo w Kościele a częściowo nie.
Proszę przez to nie zrozumieć, że popieram niemiecką formę finansowania Koscioła przez wiernych. To moim zdaniem chore i szkodliwe zarówno dla wiernych i duchowieństwa. Nic dziwnego, że rodzi takie patologiczne sytuacje.
Ale nie można z tym walczyć w ten sopsób.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 21, 2009, 21:40:58 pm »

[Niemieccy ksieza juz byli tutaj cytowani, jako heretycy.
Nie zalezy im, bo nic nie musza robic, zeby brac pensje.
Niech troche pobiegaja za wiernymi. Moze przestana sprzedawac koscioly muzulmanom na meczety.
Kilka lat temu, mlody ksiadz chodzacy po koledzie opowiadal, ze polscy katolicy mieszkajacy w Niemczech, chcieli na swoja parafie kosciol od miejscowego biskupa. Takiego! powiedzial im biskup i sprxedal kosciol muzulmanom.
Smutna konstatacja, ale chyba prawdziwa: pensja jest (i to calkiem znosna), wiec po co sie starac. Z podobna mentalnoscia mozna sie spotkac w Czechach (gdzie nie ma podatku koscielnego, ale panstwo wciaz placi pensje ksiezom, poniewaz nie przeprowadzono jeszcze restytucji koscielnego majatku - i nigdy sie tego zreszta nie przeprowadzi... Pensja w przeciwienstwie do Niemiec jest smieszna). Spotkalem ksiezy, ktorzy to traktuja jak zawod - zrobia swoje, panstwo zaplaci i czego ci biskupi wiecznie chca - zeby pracowac z ludzmi? - zwariowali.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 22, 2009, 07:25:51 am »

W Polsce myślę Kościół się utrzyma. Ja w niedzielę skromną ofiarę daję inni wierni też.
Niech tylko księża się starają a będzie dobrze.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 22, 2009, 07:42:06 am »

Ile sie placi tego podatku?
Die Kirchensteuer beträgt in Baden-Württemberg und Bayern 8%, in den übrigen Bundesländern 9% der Einkommensteuer bzw. Lohnsteuer.
[/quote]
9% podatku dochodowego? Czyli jesli w Polsce placimy 18% to placilibysmy odatkowo okolo 1.7% ?
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 22, 2009, 08:26:32 am »


Rozmawiałem z paroma proboszczami tutaj. Nie wiem dokładnie jak jest w Niemczech, ale w Austrii delikwent formalnie nie jest postrzegany jako katolik, czyli kapłan ma wszelkie podstawy aby odmówić wszystkiego.
Ale powrót apostaty do wiary jest właśnie przez sakrament pokuty - jak zatem mieli by wrócić???

No jak to jak - za pomocą przelewu na podane konto. Potem sakrament pokuty dopiero. Smutne, prawda?
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 22, 2009, 08:27:33 am »

W Polsce myślę Kościół się utrzyma. Ja w niedzielę skromną ofiarę daję inni wierni też.
Niech tylko księża się starają a będzie dobrze.
Czy Pan myśli, że w Polsce kościół jest w stanie utrzymać sie tylko z datków wiernych? Czy my mamy pojęcie, ile pieniędzy napływa z Watykanu?
Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 22, 2009, 08:58:45 am »

Czy Pan myśli, że w Polsce kościół jest w stanie utrzymać sie tylko z datków wiernych? Czy my mamy pojęcie, ile pieniędzy napływa z Watykanu?
Prędzej z polski do Watykanu, panie Gregorius.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemiecki katolik nie płaci na Kościół « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!