Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:16:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Clown Eucharist
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Clown Eucharist  (Przeczytany 1815 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« dnia: Lipca 20, 2009, 11:38:45 am »

Znalazlem cos takiego - Clown Eucharist w Trinity Church w Nowym Jorku.
http://www.trinitywallstreet.org/webcasts/videos/worship/special-worship-events/clown-eucharist
Stare, bo sprzed ponad czterech lat, ale wrazenia sa niezapomniane :o. Nie jest to na szczescie kosciol katolicki, ale episkopalny, ale i tak video pieknie pokazuje, do czego moze prowadzic chec unowoczesnienia liturgii za wszelka cene. Skadinad inne nabozenstwa w tym kosciele sa bardzo dostojne, o czym mozna sie przekonac np tu: http://www.trinitywallstreet.org/webcasts/videos/worship/sunday-holy-eucharist/holy-eucharist-3. Gdyby tak wygladaly NOMowe msze w wiekszosci katolickich kosciolow, to nie mielibysmy chyba powodu narzekac nad bylejakoscia.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 20, 2009, 20:10:14 pm »

Warto zobaczyc:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=F0C3BA5EAF211266&search_query=what+have+we+lost
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 21, 2009, 07:56:54 am »

P. Krzysztofie chyba Pan nie sugeruje ze to wina soboru ze protestanci maja cyrk w kosciele?? (jak widac nie tylko w przenosni ale i doslownie)
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 21, 2009, 21:27:20 pm »

P. Krzysztofie chyba Pan nie sugeruje ze to wina soboru ze protestanci maja cyrk w kosciele?? (jak widac nie tylko w przenosni ale i doslownie)
W filmie sa zdjecia z "katolickich Mszy".
Kilka lat temu ten film zrobil na mnie olbrzymie wrazene. Teraz zmeznialem i trzebyby naprawde czegos , no, CZEGOS, zeby mnie ruszyc. :)
Czasem wystarczy przejsc sie od parafii, do parafii  (nawet sasiednich) i zobaczyc roznice w przebiegu Mszy, zeby zaczac sie zastanawiac, o co chodzi?
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2009, 21:30:48 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 22, 2009, 02:27:19 am »

Przepraszam te uwage co do fragmentu filmu mi akurat wylecial z pamieci. Ogladalem go ostatnio okolo pol roku temu. Szczerze mowiac teraz tez mnie juz nie wiele szokuje, ale coz...  Wracajac do Trinity "Church" tez mnie nie rusza czy w ich zborze jest artysta przebrany za klauna czy "pajac" przebrany za ksiedza. Herezja to wierna corka szatana a on lubi P. Boga malpowac. Msze klaunowe czy protestancki "msze" klaunowe to nic innego jak wspolnota celebrujaca sama siebie.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Clown Eucharist « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!