Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:58:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: W Toruniu powstaje kolejna wyższa szkoła prowadzona przez zakonników
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: W Toruniu powstaje kolejna wyższa szkoła prowadzona przez zakonników  (Przeczytany 8083 razy)
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 20, 2009, 13:57:22 pm »

Idea uniwersyteckości legła w gruzach w epoce ksero-internetowej. I tyle.

Ale czekamy na nowe średniowiecze :)
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 20, 2009, 14:08:42 pm »

Idea uniwersyteckości legła w gruzach w epoce ksero-internetowej. I tyle.


O tak! Kserują, kserują, kserują.....tylko że Finlandii szukają na mapie na Bałkanach a (z mojego poletka) język fiński zaliczają do....romańskich. Sic.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 20, 2009, 14:29:05 pm »

Jeśli chodzi o t.zw. PWSZ to jeśli chodzi o Kalisz i kierunki medyczne(pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo med. i fizjoterapię) to jest bardzo wysoki poziom i nie ma zmiłuj. Albo się umie albo nie. Podobnie jest z kierunkami technicznymi.
UAM w Kaliszu jeśli chodzi o historię i Ochronę Dóbr Kultury też na wysokim poziomie. To są kierunki z ograniczonym naborem. Natomiast jest mnóstwo pedagogiki i o tym się nie wypowiem.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 20, 2009, 15:14:24 pm »

Cytuj
. Wtedy możemy sie uczyć, a jeśli dla oszczędności grupy się łączy i na zajęciach zjawia mi się 40 osób i to się nazywa konwersatorium....

Na prawie na UW po 30 osób normalnie na ćwiczenia przychodzi i jest "ok".

Studenci nie chcą się uczyć? Wcale się nie dziwię. Studia nie zachęcają do poszukiwań i rozszerzania samodzielnie wiedzy. Chyba że ja jestem jakimś wyjątkiem... Ale mnie się wydaje że tylko wybitne jednostki siedzą i chcą wiedzieć coś więcej.
Ale jak wszyscy mają mieć maturę i wszyscy mają mieć mgr to tak bywa.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 20, 2009, 17:09:55 pm »

To ja w takim razie jestem wybitną jednostką :).
Ale niestety nie tak atrakcyjną jak niektóre koleżanki z roku co im daje przynajmniej stopień wyżej u  wykładowców płci męskiej :).
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 20, 2009, 17:33:36 pm »

A jidisz? Jidisz to się zna...często po rodzicach. :)
Jeśli to ten sam o. Bielecki, którego spotkałem kilka lat temu na Zakroczymskiej to jidisz niewątpliwie zna z domu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 20, 2009, 18:01:04 pm »


Ale jak wszyscy mają mieć maturę i wszyscy mają mieć mgr to tak bywa.


Zgadzam się w 300%. To jak w podaniu że pewien król uznał że chce mieć wykształcone społeczeństwo i ogłosił ,, Od jutra na każdym placu będą rozdawane dyplomy magistra"...
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 20, 2009, 20:05:09 pm »

a ja myslalem, ze franciszkanie maja inna tradycje.

Czlowiek ciagle dowiaduje sie czegos nowego.
Zapisane
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 21, 2009, 15:44:04 pm »

Widziałe w "Dzienniku"ojca Alana zachwalającego tę uczelnię.Wiem,że jestem czepialski,ale  wzrok przyciągała fryzura.Powiem więcej ondulacja.Przypomniało mi to pewnego ex-dominikanina.Kiedy sesja zdjęciowa dla"Wysokich obcasów"?
No i wyjaśniło się tempo powstawania uczelni:fundusze europejskie.
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
Agnieszka
adept
*
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 21, 2009, 19:44:09 pm »

Fundusze europejskie? Ciekawe . Ciekawe kto tak naprawdę za tym stoi.
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 21, 2009, 20:00:52 pm »

Napisali wniosek i dostali. Gdy jakiś proboszcz odremontuje wieżę za pieniądze z UE to też ciemne siły za tym stoją?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 21, 2009, 20:03:06 pm »

Napisali wniosek i dostali. Gdy jakiś proboszcz odremontuje wieżę za pieniądze z UE to też ciemne siły za tym stoją?
tak. stoja.
Zapisane
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 22, 2009, 15:00:38 pm »

Napisali wniosek i dostali. Gdy jakiś proboszcz odremontuje wieżę za pieniądze z UE to też ciemne siły za tym stoją?

Ciemne,albo nie.Ale pamiętajmy ostatnią kompromitację dyrekcji UKSW.Czy tam ktoś komuś ust pieniędzmi nie zamknął.Sprawdzić nie jestem w stanie,ale analogia mi się układa:Wicie rozumicie proboszczu,ładną teraz macie wieżę,widzę złożyliście wniosek na dofinansowanie remontu dachu.Potrzebna inwestycja,potrzebna,tylko wicie rozumicie po co tyle o tej aborcji gadać?Co wam ci geje przeszkadzają?Dach dziurawy,a funduszy jewropejskich dla wszystkich nie starczy...
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 22, 2009, 16:25:57 pm »

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że unijne pieniądze na remont kościół może dostać jeżeli zadeklaruje się jako obiekt turystyczny...
Zapisane
Agnieszka
adept
*
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 22, 2009, 18:56:35 pm »

Lepiej nie brać tych europejskich dukatów. Bardzo często okazuje się, że to judaszowe srebrniki
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: W Toruniu powstaje kolejna wyższa szkoła prowadzona przez zakonników « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!