Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 21:30:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: A skąd ta apostazja?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: A skąd ta apostazja?  (Przeczytany 4853 razy)
Bogumił M. Brzeziński
adept
*
Wiadomości: 35

« dnia: Lipca 19, 2009, 13:30:26 pm »

http://breviarium.blogspot.com/search?updated-min=2009-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&updated-max=2010-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&max-results=50

Sz. P. Dextimus podaje za Rz-p-litą, że 3/4 Polaków, to apostaci, bo - czytaj jw. A ja się pytam, skąd to to się wszystko wzięło? Bo na mój chłopski rozum to wprost efekt "Lumen Gentium" i "Nostra aetate". To te dokumenty, z których pierwszy ma rangę (sic!) konstytucji DOGMATYCZNEJ, nauczają to, w co owi postkatoliccy apostaci wyznają. Drugi, rangi o wiele niższej, bo tylko deklaracja, ale jednak dokument "soboru", dopełnia reszty zniszczenia w głowach tzw. katolików. Nie, żebym wierzył, że owi wszyscy respondencji badania czytali dokumenty SWII. Pamiętam jednak, co od lat głosi się w tzw. homiliach, o czym pisze tzw. "katolicka" prasa i o czym traktują tzw. "katolickie programy w TVP, powołując się przy tym właśnie na "sobór" i ww. dokumenty, z atencją podkreślając, jakim to posłuszeństwem sumienia katolicy mają traktować owe brednie. Wszak ostatecznie nauczanie "soboru" zatwierdził Papież. Katolicki papież (?)

Panie Dextimus, strzał w dziesiątkę. Szkoda tylko, że nie wskazał Pan, co wg Pana jest źródłem tego problemu.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 19, 2009, 13:49:18 pm »

Cytuj
Nasi czytelnicy oczywiście wiedzą, że twierdzenie iż poza Kościołem nie ma zbawienia to nie "przekonanie Kościoła", tylko DOGMAT, PRAWDA WIARY.

Pan Dextimus trafia w 10-tkę. Lubię te trafienia "drugoplanowe". Zwłaszcza gdy autorami tekstów są pracownicy katolickich uniwersytetów i wszelkich katolickich redakcji. Ten nieprecyzyjny posoborowy język nie jest tylko niechlujstwem. Jest odbiciem kondycji wiary.
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 21, 2009, 20:05:31 pm »

Źrdółem jest to, że przez setki lat większość ludzi nie miała żadnej katechizacji. Gdy pojawiła się prasa i media głosząca takie a nie inne tezy to większość ludzi na to poszłą, bo mało kto miał mocną formację tradycyjną. Ot wszystko. 
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 22, 2009, 07:27:55 am »

Racja Panie Kryspin.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 22, 2009, 07:51:03 am »

Źrdółem jest to, że przez setki lat większość ludzi nie miała żadnej katechizacji.

Przeciez duza czesc duchowienstwa tez powiedzialaby, ze "kazdra religia prowadzi do Boga".  Odkad Kosciol przestal byc "ekskluzywny" a stal "inkluzywny" trudno juz zwyklemu ksiedzu zrozumiec (a co dopiero wiernym wytlumaczyc) zasade, ze poza Kosciolem nie ma zbawienia.
Zapisane
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 22, 2009, 09:15:34 am »

Pytanie w ankiecie zostało zadane mało precyzyjnie. Na mój gust powinno być brzmieć :

Czy każda religia wskazuje skuteczną drogę do zbawienia ?

określenie '' prowadzić do Boga '' wiele osób rozumie zapewne tak jak gdyby chodziło o to czy każda religia zawiera jakąś cząstkę prawdy o Bogu.

Tradycjonalista nie może  zaprzeczyć że np. judaizm zawiera wiele twierdzeń dotyczących natury Boga identycznych z katolicyzmem , choć zawiera również twierdzenia sprzeczne z nauczaniem KK.

Wyniki badania nie dziwią mnie wcale. Religijna letniość to naturalny stan polskiego katolicyzmu. Można o tym fenomenie dużo dyskutować.
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 22, 2009, 10:13:58 am »

określenie '' prowadzić do Boga '' wiele osób rozumie zapewne tak jak gdyby chodziło o to czy każda religia zawiera jakąś cząstkę prawdy o Bogu.

A moim zdaniem niewiele. Zdecydowana większość rozumie to jako "nieważne, w co wierzysz, ważne, żebyś był dobrym człowiekiem".
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 22, 2009, 10:20:22 am »

określenie '' prowadzić do Boga '' wiele osób rozumie zapewne tak jak gdyby chodziło o to czy każda religia zawiera jakąś cząstkę prawdy o Bogu.

A moim zdaniem niewiele. Zdecydowana większość rozumie to jako "nieważne, w co wierzysz, ważne, żebyś był dobrym człowiekiem".
Obawiam się, że właśnie tak jest.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 23, 2009, 13:48:36 pm »

Tez się obawiam Drogi Ojcze...niestety
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bogumił M. Brzeziński
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 24, 2009, 20:40:20 pm »

Źrdółem jest to, że przez setki lat większość ludzi nie miała żadnej katechizacji. Gdy pojawiła się prasa i media głosząca takie a nie inne tezy to większość ludzi na to poszłą, bo mało kto miał mocną formację tradycyjną. Ot wszystko. 

Czyli Jan XXIII i Paweł VI oraz większość tzw. ojców soborowych, to takie tłumoki bez katechizacji i formacji tradycyjnej, tak? A treść dokumentów to z gazet przepisali?
Zapisane
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 24, 2009, 20:48:47 pm »

sensus fidei!!
Prosty chłop ma więcej katolickiego rozumu w głowie niż połowa "moich" prałatów :)
Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
Bogumił M. Brzeziński
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 02, 2009, 20:37:42 pm »

Apostazja czasów dzisiejszych przypomina do złudzenia tę, której dopuścili się Żydzi, a w szczególności żydowscy kapłani i uczeni w Piśmie, którzy dobrze znali Objawienie Boże, w szczególności proroctwa Mesjańskie, a mimo to odrzucili Tego, który jako jedyny spełnił Pisma, bo uwiodły ich własne pomysły na Mesjasza i Jego misję, sny o przywróceniu królestwa Izraela na Ziemii, o politycznej supremacji, etc.
Dokładnie to samo zrobili twórcy Posoborowia: nie można im zarzucić nieznajomości katolickiej doktryny, sformułowanej pod natchnieniem Ducha Św., a mimo to odrzucili ją na rzecz mrzonek nt. światowego pokoju, braterstwa i dobrobytu oraz nowej światowej pan-religii.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 03, 2009, 08:46:16 am »

Czyli kto konkretnie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bogumił M. Brzeziński
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 13, 2009, 21:01:34 pm »

Szanowny Pan Moderator chyba raczy żartować...
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 13, 2009, 21:13:27 pm »

Czyli kto konkretnie?

Jeśli pyta się Pan o twórców posoborowia, to są to tacy  heretycy jak Jan XXIII, Jan Paweł II, Paweł VI z tych bardziej znanych.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2009, 21:15:29 pm wysłana przez Dawid » Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: A skąd ta apostazja? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!