Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:03:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: JFK
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: JFK  (Przeczytany 14063 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 21, 2009, 17:09:03 pm »

Protestanci mogli mieć tylko niezły ubaw z takiego "katolika" jak JFK...podobnie jak wicepraezydenta obecnie...

Ale może jakieś konkrety odnośnie JFK?

Proszę poczytać sobie choćby Waldemara Łysiaka, albo najlepiej wspomnienia ochroniarza Pana Prezydenta...tam będą "konkrety".

Tylko że wtedy nic o "meandrach" jego prywatnego życia nie wiedziano. Więc jak miano się tym oburzać?
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 21, 2009, 17:15:28 pm »

Kennedy był jedynym katolickim prezydentem w historii USA, ale "katolickim" tylko z nazwy. Do czasów Obamy to najbardziej proaborcyjny fighter w historii na tym stanowisku.

Czy Pan wie, o czym pisze? W jaki sposób JFK popierał aborcję? Raczej wręcz przeciwnie, jedyny mianowany przez niego sędzia do SN Byron White w 1973 r. głosował przeciwko decyzji Sądu Najwyższego nakazującą legalizaję aborcji.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 23, 2009, 21:27:12 pm »

Sugeruję zapoznać się z tym tekstem.

Co do poparcia lub zwalczania aborcji przez JFK: nie analizowałem szczegółowo tej kwestii, ale uważam argument z sędzią za dosyć wątpliwy, skoro po pierwsze sędzia miał na pewno jakieś własne przekonania, a po drugie w dniu wspomnianego głosowania (Roe vs Wade) JFK nie żył od dziewięciu lat, więc jego aktualny wpływ na decyzje sędziego był raczej wątpliwy.

W latach rządów JFK kwestia aborcji nie była jeszcze aż tak gorącym tematem w USA, jakim się stała kilka lat później. Trudno dociec, jakie były poglądy Kennedy'ego na tę sprawę, ponieważ nigdy ich publicznie nie ujawnił.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 23, 2009, 21:53:26 pm »

bardzo ciekawy tekst i słuszny wniosek p. Bolta: na początku lat 60-tych aborcja była legalna chyba tylko w krajach komunistycznych
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #49 dnia: Lipca 24, 2009, 08:47:08 am »

bardzo ciekawy tekst i słuszny wniosek p. Bolta: na początku lat 60-tych aborcja była legalna chyba tylko w krajach komunistycznych

W Japonii i w innych krajach azjatyckich chyba też.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 24, 2009, 12:32:19 pm »

W Japonii i w innych krajach azjatyckich chyba też.

Znaczy w Chinach Korei Płn,Wietnamie i Mongolii?  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #51 dnia: Lipca 24, 2009, 14:09:52 pm »

W Japonii i w innych krajach azjatyckich chyba też.

Znaczy w Chinach Korei Płn,Wietnamie i Mongolii?  ;D

Oraz np. w Korei Południowej. A poza tym nie generalizujmy. W czasach Stalinowskich aborcja była nielegalna nie tylko w ZSRR, ale także w PRL i chyba w większości krajów bloku sowieckiego. W Rumunii była nielegalna również potem.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #52 dnia: Lipca 24, 2009, 14:40:21 pm »

W PRL aboracja była nielegalna? Uczono mnie na historii czego innego.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #53 dnia: Lipca 24, 2009, 15:14:24 pm »

W PRL aboracja była nielegalna? Uczono mnie na historii czego innego.

Michał pisze o czasach stalinowskich, a więc do 1956. Zatem ma rację, bo zmiana tych przepisów to "dobrodziejstwo" gomułkowskie.

głosujemy bez skreśleń, (o)pamiętajmy !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #54 dnia: Lipca 24, 2009, 16:49:33 pm »

W PRL aboracja była nielegalna? Uczono mnie na historii czego innego.

Michał pisze o czasach stalinowskich, a więc do 1956. Zatem ma rację, bo zmiana tych przepisów to "dobrodziejstwo" gomułkowskie.

głosujemy bez skreśleń, (o)pamiętajmy !!

Dziękuje za wyjaśnienie.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 16, 2013, 12:46:46 pm »

Zapewne pije Pan do tegoż sławetnego nagrania z pogrzebu Kennedyego (25.11.1963), też je widziałem  :) i bynajmniej nie odniosłem wrażenia, że tak odprawiona pogrzebowa msza trydencka była nieważna, intencja z pewnością była ważna, jedyne zastrzeżenia można mieć do łaciny celebransa, ale to chyba była wada wymowy niż celowe zaniedbanie.

Kardynał Cushing po prostu miał taki dziwny głos i wymowę, także w ojczystym angielskim. Tu różaniec przez niego recytowany:
http://www.youtube.com/watch?v=PyWu04Baljk
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: JFK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!