Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 10:34:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Drukuj
Autor Wątek: Leszek Kołakowski RiP  (Przeczytany 38223 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #120 dnia: Lipca 22, 2009, 20:40:25 pm »

tam jest : "krytyką" ;) Przynajmniej ja tak wyczytałem ;)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #121 dnia: Lipca 22, 2009, 20:43:14 pm »

ja tez :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #122 dnia: Lipca 22, 2009, 22:32:53 pm »

ja tez :)
A skąd u Pana wziął sie Turowicz? Chyba "literówka" to to? (Turnau)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #123 dnia: Lipca 22, 2009, 22:36:00 pm »

A więc w jakimś luźnym sensie mógłbym się chwalić, że jestem chrześcijaninem.

Przypomnę, że Jacek Kuroń także był takim "chrześcijaninem", nawet zdarzyło mu sie kiedyś przyjść do studia TV z ... Ewangelią!

Ale nie tylko chrześcijaństwo cenię, bardzo cenię także buddyzm.

No właśnie. Przecież wszystkie ścieżki prowadzą na szczyt Fuji!
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #124 dnia: Lipca 23, 2009, 14:02:46 pm »

A skąd u Pana wziął sie Turowicz? Chyba "literówka" to to? (Turnau)
Turowicz czy Turnau, Wybiórcza, czy Obłudnik - co za różnica? ;)
Ale faktycznie - racja...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #125 dnia: Lipca 24, 2009, 08:47:45 am »

A skąd u Pana wziął sie Turowicz? Chyba "literówka" to to? (Turnau)
Turowicz czy Turnau, Wybiórcza, czy Obłudnik - co za różnica? ;)
Ale faktycznie - racja...
Pies go ganiał, tylko od kiedy red. jest profesorem?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #126 dnia: Lipca 24, 2009, 18:07:29 pm »

Już poprawiam.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #127 dnia: Lipca 24, 2009, 23:50:35 pm »

Turowicz czy Turnau ... - co za różnica? ;)

Dla Pana Boga - tak!
Ten pierwszy już na Sądzie, drugi - może się jeszcze nawrócić.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #128 dnia: Lipca 26, 2009, 13:24:15 pm »

w jednym z cieszących się popularnością na tym forum rozgłośni radiowych często udziela się zagorzały niegdyś ateusz a dziś zowiący się samego agnostykiem profesor - on jest OK bo jest nasz, prof. Kołakowski nie był nasz więc był zły.

Wątek ten utwierdza mnie jedynie w przekonaniu że nie jest to już forum dla mnie, forum gdzie wszyscy członkowie są zadeklarowanymi katolikami, gdzie nasze dyskusje powinny przebiegać w atmosferze szacunku i "tolerancji" dla poglądów innego użytkownika, nawet jeśli są one błędne, infantylne.
Oczyma wyobraźni widzę zarejestrowanego św.Piotra któremu z pianą na p... (ups) wyrzuca się że ten zaparł się Chrystusa, ba wypomina mu się że został nazwany szatanem!!! Nie lżejszy los spotkałby św.Pawła.

Ad rem... oceniać ludzi należy poprzez ich życie, starając się zobaczyć je globalnie. Od marksisty i ateusza po obrońcę cywilizacji łacińskiej, być może agnostyka jeśli nie naiwnego chrześcijanina... dla mnie jest to nawrócenie! Pytanie czy prof.Kołakowski w swoim życiu dał wyraz zamknięcia się na Prawdę i tkwił z zabobonie? Moim zdaniem jego życie jest świadectwem pewnej metanoi która nie zakończyła się w tym życiu, i wierzę że trwa nadal.
Dla mnie prof.Kołakowski to wybitny filozof którego audycji słuchałem z zapartym tchem, który pomagał mi zrozumieć zagmatwany świat filozofów.
Czy zasługuje na Skałkę... tego nie wiem ale wiem że zasługuje na szacunek, u mnie go ma. A to że nie był katolikiem, chciałoby się zacisnąć zęby i krzyknąć "Na Boga obłudnicy a któż z was nim jest!".
Zapisane
Berek
Gość
« Odpowiedz #129 dnia: Lipca 26, 2009, 13:33:29 pm »

...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2009, 12:14:53 pm wysłana przez Berek » Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #130 dnia: Lipca 29, 2009, 08:10:30 am »

A ja bylem jakos dumny jak o nim New York Times napisal.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #131 dnia: Lipca 29, 2009, 14:22:56 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/2017047,11,item.html

W kościele św. Marcina na warszawskim Starym Mieście, po godz. 13, rozpoczęło się nabożeństwo otwierające uroczystości pogrzebowe prof. Leszka Kołakowskiego, który zmarł 17 lipca w Oxfordzie. Z woli rodziny profesora, uroczystości mają charakter prywatny.

Mszę św. koncelebruje biskup Bronisław Dembowski.

W świątyni, gdzie miejsca zajęli najbliżsi profesora, żona Tamara i córka Agnieszka z mężem, nie ma trumny z ciałem zmarłego.

Przybyli przyjaciele i uczniowie profesora Kołakowskiego, m.in. Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Radosław Sikorski, Andrzej Olechowski, Henryk Wujec, Henryk Samsonowicz, Jacek Bocheński, Karol Modzelewski, o. Jan Andrzej Kłoczowski, Katarzyna Chałasińska-Macukow, Agnieszka Holland, Andrzej Friszke, Janina Ochojska, ks. Adam Boniecki.

*-**-*-
WNIOSKI:

1) uroczystości są tak prywatne, że sam Zmarły na nie nie przybył
2) czy mamy do czynienia z recydywą z Geremka: zmarł człowiek niewierzący, lecz jest Msza za jego duszę ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
slavko
Gość
« Odpowiedz #132 dnia: Lipca 29, 2009, 15:16:48 pm »

Ad winosek 2
Mamy do czynienia z traktowaniem CIC, tak jak rubryk mszalnych; bo wzgledy pastoralne, bo rodzina, bo ....  no wlasnie.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #133 dnia: Lipca 29, 2009, 16:18:56 pm »

Niewiele brakowalo, aby Jacek Kuron sie ochrzcil. Niestety nastapilo jakies spiecie z ks. Jankowskim, ktos powiedzial za duzo, ktos zareagowal zbyt emocjonalnie, no i skonczylo sie tak, jak sie skonczylo. To w bokotemacie.


Leszkowi Kolakowskiemu dziekuje za wyklad "Jesli Bog jest..." wiele lat temu w naszym Kolegium,  "Mini-wyklady o maxi-sprawach" i ze nie bal sie w XX i na poczatku XXI wieku  filozofii Sw. Tomasza z Akwinu. I ze szukal.

R.I.P.


Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #134 dnia: Lipca 29, 2009, 16:33:04 pm »

Gdymysle o prof. Kolakowskim przypominaja mi sie slowa sw. Teresy Benedykty od Krzyza ze kto szuka prawdy ten szuka Boga.
Poza tem niestawiajmy granic milosierdziu Bozemu.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!