Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:40:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Leszek Kołakowski RiP  (Przeczytany 38076 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #90 dnia: Lipca 19, 2009, 00:32:05 am »

No tak, zamiat Bolesław przeczytałem "Bronisław", co wydawało mi się absurdalne.

Pan się spełnia, pisząc te wszystkie rzeczy o Wałęsie, Kołakowskim, Michniku? Czuje Pan jakąś satysfakcję? Dba Pan o duchowy rozwój czytelników tego forum? A może ma Pan wobec nich jakiś kompleks. Zastanawiam się, jakim Pan jest na codzień człowiekiem. Raczej wątpię, że sympatycznym dla innych i uśmiechniętym.

Po raz trzeci to napiszę, To jest wątek pt. "Leszek Kołakowski RiP". Niech Pan sie pomodli za jego duszę i da już spokój.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2009, 00:58:17 am wysłana przez Adam » Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #91 dnia: Lipca 19, 2009, 02:50:57 am »

Spieprzaj z tego forum trolu!

Bardzo proszę Administratorów o ukaranie autora takiego postu!

Gdzie ja jestem ? Na jakimś forum "klubu piłkarskiego???!!!!
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #92 dnia: Lipca 19, 2009, 04:23:12 am »

Umarl, Pan Bog go osadzi, Niebo go przyjmie jak Bog da.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #93 dnia: Lipca 19, 2009, 04:25:48 am »

Spieprzaj z tego forum trolu!

Nie robmy z forum lupanaru. Prosze.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #94 dnia: Lipca 19, 2009, 07:56:00 am »

P. Jacek został ostrzegawczo zabanowany na okres tygodnia.

  -- Administracja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #95 dnia: Lipca 19, 2009, 11:15:32 am »

P. Jacek został ostrzegawczo zabanowany na okres tygodnia.

  -- Administracja


Mimo wszystko to chyba za ciężka kara za gorącą głowe i niewyparzony język
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #96 dnia: Lipca 19, 2009, 13:33:21 pm »

cytat Pan Adam:
Cytuj
No tak, zamiat Bolesław przeczytałem "Bronisław", co wydawało mi się absurdalne.

Pan się spełnia, pisząc te wszystkie rzeczy o Wałęsie, Kołakowskim, Michniku? Czuje Pan jakąś satysfakcję? Dba Pan o duchowy rozwój czytelników tego forum?

Specjaliści od czuwania nad duchowym rozwojem czytelników pracują na "duchowy.pl" oraz na D.Neo. :D Ja nie mam takich ambicji ani predyspozycji.
Odpowiedziałem tylko na Pana kategoryczne zapytanie: "dowody?" w sprawie Wałęsy.

Nieopatrznie zabrałem głos w tym wątku gdy usłyszalem, że Skałka to miejsce dla wielkich bez względu na ich moralną postawę i kolaborację z okupantem.

"Nie postawa a chęć szczera zrobi z ciebie lokatora Skałki". Odpowiadam: "nie pomogą dobre chęci, z g... lodów nie ukręcisz".
I na tym kończę występy.
RIP
Zapisane
Berek
Gość
« Odpowiedz #97 dnia: Lipca 19, 2009, 13:34:16 pm »

...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2009, 12:17:04 pm wysłana przez Berek » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #98 dnia: Lipca 19, 2009, 18:40:57 pm »

Nie mam żadnych dowodów. Słyszałem tylko, że się nawrócił. Pasuje?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #99 dnia: Lipca 19, 2009, 19:40:06 pm »

mam poważne wątpliwości co do pomysłu, by pochować prof. Kołakowskiego na Skałce. Był on bez wątpienia bardzo znanym filozofem, ale niech specjaliści ocenią oryginalność i ponadczasowość jego dorobku. A także jego znaczenie dla Polski i polskiej kultury, co kiedyś było kryterjum ocenianem przy wyrażaniu zgody na pogrzeb na Skałce. śp. Cz. Miłosz jest jednak w tych sprawach znacznie bardziej zasłuzony

pod rozwagę wklejam też taki link:

http://www.dziennik.pl/opinie/article141296/Kolakowski_Religia_nie_zginie.html

Wiara należy do fundamentów naszego istnienia, religia nie może zaginąć. To słowa z wywiadu z prof. Leszkiem Kołakowskim, który DZIENNIK publikuje dziś w magazynie "Europa". Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich filozofów, mówiąc o kondycji współczesnego świata i człowieka, przyjmuje chrześcijańską perspektywę.

Droga intelektualna prof. Kołakowskiego prowadzi od marksizmu przez rewizjonizm do chrześcijaństwa. Ale Kołakowski, nawet będąc filozofem marksistowskim, miał olbrzymią wiedzę o religii, którą zawsze się fascynował. Zawsze też zachowywał niezależność myślenia i wrażliwość na wymiar etyczny, co powodowało, że często szedł pod prąd głównym nurtom.

Z marksizmem zerwał w 1956 r. i skupił się na krytyce tej ideologii, którą zawarł potem w pracy "Główne nurty marksizmu”. Wyjechał z kraju po nagonce, którą partia zorganizowała na intelektualistów w 1968 r. Osiadł w Wielkiej Brytanii, gdzie został wykładowcą na Oxfordzie. Prof. Kołakowski rzadko udziela wywiadów, dlatego te, które pojawiają się w prasie, stają się intelektualnym wydarzeniem.

Wywiad dla DZIENNIKA pokazuje najnowszy moment intelektualnej drogi prof. Kołakowskiego. Przed pięcioma laty słynny kanadyjski filozof Charles Taylor powiedział o Kołakowskim, że przyjął on rzadkie wśród filozofów stanowisko: bliskiego i współczującego obserwatora wiary chrześcijańskiej - bez ostatecznego opowiadania się po jej stronie.

Prof. Kołakowski dla DZIENNIKA:

O upadku utopii doskonałego społeczeństwa: Zło jest w nas i to jest jeden z powodów, bo nie jedyny, dlaczego świata doskonałego nie można zbudować, dlaczego te nadzieje okazały się próżne. To nie oznacza, że nie można różnych rzeczy ulepszać. Doskonałości jednak nie osiągniemy.

O nadziei dla niewierzących: Myślę, że niewierzący muszą uznać - chociaż na ogół tego uznać nie chcą - że my wszyscy jesteśmy nieudacznikami i ludźmi przegranymi. Wiara, że jest się w pewnych warunkach człowiekiem sukcesu, jest próżna i złudna.

O sukcesie: Tu na ziemi nie ma sukcesu. Oczywiście są ludzie sławni. Ludzie, którzy zrobili w życiu coś bardzo cenionego. Jednak mimo to bym utrzymywał, że wszyscy jesteśmy nieudacznikami.

O fiasku marksizmu: Dziś dla nas Marks jest autorem jednej z wielkich książek XIX w. Jest oczywiście bardzo ważny w historii cywilizacji, kultury, ale niepodobna już podzielać jego nadziei.

O kryzysie chrześcijaństwa: Absolutnie nie wierzę w śmierć wiary religijnej i Kościoła. Jestem przekonany, że wiara należy do fundamentów naszego istnienia.

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #100 dnia: Lipca 20, 2009, 08:45:31 am »

Nie mam żadnych dowodów. Słyszałem tylko, że się nawrócił. Pasuje?
Ochrzcił się?
Bo w Rzepie piszą, że nawet nie był ochrzczony:
Cytuj
Co wyróżniało Leszka Kołakowskiego z otoczenia? Nie był ochrzczony. – Mój ojciec – wyjaśniał – uważał, że chrzest dzieci jest niewłaściwy. Miał pod tym względem przekonania podobne jak anabaptyści. Człowiek może się ochrzcić, kiedy jest już starszy, z własnej woli.
Podobno w Łodzi wyrzucono go ze szkoły tuż po tym, jak przedstawił się: „Jestem bezwyznaniowy“.
http://www.rp.pl/artykul/10,335966_Odszedl_filozof_rewizjonista.html
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #101 dnia: Lipca 20, 2009, 09:08:09 am »

Z tego wątku dowiedziałem się, że:

Liberalizm to lewactwo
Ks. Tischner najprawdopodobniej donosił SB
prof. Kołakowski do końca życia pozostał stalinowcem
Czesław Miłosz mógł wjeżdżać i wyjeżdżać do Polski i z Polski kiedy chciał i jak chciał.

I w związku z powyższymi rewelacja mi mam pytanie: czy ich autorzy czytają cokolwiek poza własnymi wpisami w internecie?
Zapisane
Damian Nowak
bywalec
**
Wiadomości: 76

« Odpowiedz #102 dnia: Lipca 20, 2009, 09:40:16 am »

Z tego wątku dowiedziałem się, że:

Liberalizm to lewactwo
Ks. Tischner najprawdopodobniej donosił SB
prof. Kołakowski do końca życia pozostał stalinowcem
Czesław Miłosz mógł wjeżdżać i wyjeżdżać do Polski i z Polski kiedy chciał i jak chciał.

I w związku z powyższymi rewelacja mi mam pytanie: czy ich autorzy czytają cokolwiek poza własnymi wpisami w internecie?

Czytają.
Zapisane
lukashogun
adept
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #103 dnia: Lipca 20, 2009, 09:50:22 am »

Z tego wątku dowiedziałem się, że:

Liberalizm to lewactwo
Ks. Tischner najprawdopodobniej donosił SB
prof. Kołakowski do końca życia pozostał stalinowcem
Czesław Miłosz mógł wjeżdżać i wyjeżdżać do Polski i z Polski kiedy chciał i jak chciał.

I w związku z powyższymi rewelacja mi mam pytanie: czy ich autorzy czytają cokolwiek poza własnymi wpisami w internecie?

niech pan tak nie pisze bo zaraz się okaże, że prenumeruje pan "Tygodnik Powszechny" i nazywa się Izaak ;D

Dyskusja w tym wątku przypomina mi spotkanie z ks. Stehlinem zorganizowane we Wrocławiu.
Udało mi się namówić na nie kolegę, który był "tak sobie" zainteresowany Tradycją.
Dyskusja jaka miała miejsce po wykładzie była burzliwa.
Wg najgłośniejszych uczestników polscy biskupi to masoni i podobne kwiatki.
Jak po spotkaniu pytałem kolegę o wrażenia to zapamiętał tylko te najbardziej głupie wypowiedzi (były też interesujące wątki, ale na nie nie zwrócił uwagi).
Podobnie jest tutaj grupka zainteresowanych jest przekrzyczana przez ludzi o poglądach zbliżonych do pewnej znaczącej
żydowskiej grupy religijnej istniejącej w Palestynie w czasach Pana Jezusa.  Nie chodzi mi o sadyceuszy  ;)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #104 dnia: Lipca 20, 2009, 10:34:22 am »

P. Jacek został ostrzegawczo zabanowany na okres tygodnia.

  -- Administracja


Mimo wszystko to chyba za ciężka kara za gorącą głowe i niewyparzony język

Jak dla kogo. Są tu forowicze specjalnej troski i oni za gorsze słowa nie byli karani...
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!