Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 16:06:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Leszek Kołakowski RiP  (Przeczytany 38280 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 18, 2009, 17:43:41 pm »



Proszę do mnie nie pisać "masz", bo na "ty" z panem nie przechodziłem. Prosze sobie to wbić do głowy! To naprawdę nei jest trudne do zrozumienia.

Ależ Panie Adamie, stare formy "masz Pan", czy "wystaw sobie Waćpan" to nie jest zracanie się na "Ty", tylko na "Pan". W niektórych rejonach kraju forma "masz Pan" jest nadal bardo żywa. a zakończę żartobliwie :Wiedzą Oni?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 18, 2009, 17:47:14 pm »

Ależ Panie Adamie, stare formy "masz Pan", czy "wystaw sobie Waćpan" to nie jest zracanie się na "Ty", tylko na "Pan". W niektórych rejonach kraju forma "masz Pan" jest nadal bardo żywa. a zakończę żartobliwie :Wiedzą Oni?

Już akurat nie o stare formy chodziło temu panu, który użył tego zwrotu...

Tak , jakieś 10 lat temu kilka książek i sporo artykułów . Wiem , że w latach 80 -tych pisał rzeczy które oburzały Michnika który oskarżał wówczas Tischnera o sympatie ND-eckie . Muszę kiedyś dotrzeć do tych tekstów .

Tak, ks. Tischner był postacią nietuzinkową i postrzeganie go tylko i wyłącznie przez przyjaźń z Michnikiem jest nadużyciem. Ale tutaj wiele osób lubi generalizować i kategoryzować...
Zapisane
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 18, 2009, 17:49:38 pm »

Zgadzam się , że był postacią nietuzinkową . Co wyraziłem ( może mnie wprost ) w moim wpisie .
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 18, 2009, 18:22:47 pm »

Tak, ks. Tischner był postacią nietuzinkową i postrzeganie go tylko i wyłącznie przez przyjaźń z Michnikiem jest nadużyciem. Ale tutaj wiele osób lubi generalizować i kategoryzować...
... ozwał się wolny od tej przywary. A przyzwoity Ksiądz katolicki raczej nie miałby szans spotkania lewaka pokroju Michnika a co dopiero obnosić się z taką "przyjaźnią".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 18, 2009, 18:29:55 pm »

To że ktoś nie jest katolikiem czy ma inne poglądy niż ja(obecnie większość choćby KEP) to nie znaczy że mam ich nie czytać. Jestem chyba na tyle inteligentny że chyba mogę?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 18, 2009, 18:46:37 pm »

Pan Artur jest znany w tradi światku. A Pan Panie Jacku nie.

Problem w tym, że Pan Artur zdaje się nie mieć większych zmartwień, niż dobre imię paru jegomości, którzy w czasach stalinowskiego terroru gdy lała się polska krew dobrze się pourządzali po czym przesiedli się na różnych przystankach dziejowych do prestiżowych salonek, kiedy to niewiele kosztowało albo wręcz profitowało. To się nazywa po prostu karierowiczostwo. Rotmistrz Pilecki, czy generał Fieldorf też mieli rodziny a Pan Artur miał szczęście znać tamte czasy tylko z opowiadań. Nie widzę powodu dorabiania dziewictwa "bohaterom" Pana Artura, skoro się zwyczajnie skurwili jak pewna noblistka, autor wierszyków dla dzieci czy lider post-KPP-owskich hunwejbinów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 18, 2009, 18:49:04 pm »

To że ktoś nie jest katolikiem czy ma inne poglądy niż ja(obecnie większość choćby KEP) to nie znaczy że mam ich nie czytać. Jestem chyba na tyle inteligentny że chyba mogę?
Może Pan ale po co? Tyle jest do czytania, życia nie starczy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 18, 2009, 19:44:18 pm »

Nie każdy musi być bohaterem i nie każdy, kto nie jest bohaterem, jest zdrajcą. Skałka jest dla Wielkich Twórców, którzy rozsłąwili imie Polski, niekoniecznie będąc bohaterami. Jeśli moga tam leżeć Pol i Szymanowski, to mogą też Miłosz i Kołakowski
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #68 dnia: Lipca 18, 2009, 20:10:01 pm »

skoro się zwyczajnie skurwili jak pewna noblistka, autor wierszyków dla dzieci czy lider post-KPP-owskich hunwejbinów.

Co to jest? Burdel? Knajpa?

ozwał się wolny od tej przywary. A przyzwoity Ksiądz katolicki raczej nie miałby szans spotkania lewaka pokroju Michnika a co dopiero obnosić się z taką "przyjaźnią".

Jedno jest pewne. Ks. Tischner to zdecydowanie bardziej przyzwoita osoba od pana.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Lipca 18, 2009, 20:55:31 pm »

Cytuj
Nie każdy musi być bohaterem i nie każdy, kto nie jest bohaterem, jest zdrajcą. Skałka jest dla Wielkich Twórców, którzy rozsłąwili imie Polski, niekoniecznie będąc bohaterami. Jeśli moga tam leżeć Pol i Szymanowski, to mogą też Miłosz i Kołakowski
A wielki Polak, twórca Czerezwyczajki też może być pochowany na Skalce? -możemy zażądać zwrotu szczątków ;) Kuroń? Geremek? Albo Władysław Broniewski? - Pióro miał niezłe! Postawę gorszą. Bohaterem być w życiu nie trzeba. Ale trzeba umieć zachować się porządnie.

Czytałem wspomnienia z lat stalinowskich (przed referendum 47). Kołakowski z koleżanką chodził po domach i przekonywał do "bloku". Potem mówił coś tak: Idzie nieźle; ale co ci ludzie tacy bladzi i małomówni, jakby się czegoś bali. :D

O! A może na Skałkę, co tam na Skałkę, na Wawel! - Kazimierza Brandysa. Za Stalina dostał zlecenie na "nową trylogię narodową" - Sienkiewicz był zakazany. Zdążył napisać 2 tomy, a tu, masz ci babo placek, zmiana opcji-Październik 56. Napisał bidula jak to Grot Rowecki knuł w kawiarni z gestapowcami- jak zlapać Gomułkę. AK z SS ręka w rękę szukało Gomułki i jego towarzyszy.
Całej kasy mu nie wypłacili (wydano 2 tomy) więc obraził się na komunizm. Wyemigrował i "obnażył" całą prawdę o komunizmie. Dostał posadę od krewnych z korzeniami. Podobnie było z Miłoszem...

Ciekawy temat się robi. W Paryskim Panteonie obok Marii Curie nie leży jednak Petain ani Fouche?
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2009, 20:57:32 pm wysłana przez Thomas » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #70 dnia: Lipca 18, 2009, 21:04:07 pm »

A dlaczego serce Chopina jest w Kościele św. Krzyża?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #71 dnia: Lipca 18, 2009, 21:38:24 pm »

Proszę pana, prof. Leszek Kołakowski się nawrócił, więc proszę wycofać się z tych słów!
Taaak.  a skad ta informacja?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #72 dnia: Lipca 18, 2009, 22:18:33 pm »

Na mieście się mówi...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #73 dnia: Lipca 18, 2009, 22:22:59 pm »

Na mieście się mówi...
Adam skądinąd Michnik, czy może Termos wszystkich Termosów mówił, że Jan Józef Lipski to jest laicki święty ... 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #74 dnia: Lipca 18, 2009, 22:51:51 pm »

Historia Polaków nie jest prosta. Mieliśmy bohaterów i zdrajców, ludzi wielkich i szmaty. Komunizmem po II wojnie się wielu zachłysnęło i wielu później ze szczerego serca ( a nie dla kariery) odrzuciło ten bezbożny ustrój.
Nie mnie też jest oceniać kto gdzie powinien leżeć po śmierci. Ale jak napisałem zmarłemu to jest już obojętne.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!