Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:05:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Leszek Kołakowski RiP  (Przeczytany 38084 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 18, 2009, 14:44:53 pm »

Jeśli kto chce zrozumieć moje stanowisko, niechay pezczyta ten tekst:
http://politykasvetomir.blox.pl/2009/03/Czy-Jan-Brzechwa-moze-byc-patronem-szkoly.html

Nikogo tutaj nie interesuje twoje lewackie stanowisko.
I nie posługuj się herbem papieskim (... brak mi słów).
Primo, Widzę, że niewiele Pan rozumie, skoro stanowisko moye lewackiem zwie
Secundo, Niech Pan sobie sprawdzi, jakiego Papieża herb jest w moim awatarze, a starszych stażem foralistów zapyta, do czego to może nawiazywać
Tertio, bruderszaftu z Panem nie piłem
Zapisane
Jacek
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 18, 2009, 14:50:32 pm »

Czytaj sobie GW.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 18, 2009, 16:12:05 pm »

Pan Artur jest znany w tradi światku. A Pan Panie Jacku nie.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 18, 2009, 16:28:52 pm »

Pan Artur jest znany w tradi światku. A Pan Panie Jacku nie.
Dziękuję
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #49 dnia: Lipca 18, 2009, 16:39:05 pm »

Pan Artur tak się przedstawia:
"Urodziłem się w roku 1975 w Rybniku, w tym też mieście mieszkam obecnie. Mam żonę i synka. Jestem farmaceutą, antropologiem kulturowym i konserwatywnym publicystą freelancerem. Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny) i Uniwersytet Śląski. Z przekonań politycznych jestem konserwatywnym liberałem, a ze światopoglądu umiarkowanie tradycyjnym katolikiem."

http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=18&pid=1878#comments

w tradi świadku i nie tylko będzie znany jako piewca lewaka Kołakowskiego to już pewne..

Czy tradycjonalista jest w stanie wypisywać wypisujący takie dyrdymały jak:
"Teraz czas, abyśmy ostatni hołd oddali Mistrzowi Leszkowi Kołakowskiemu. To nasz obowiązek."

Jakiemu Mistrzowi? Mistrzowi liberalnego lewactwa? Czyj obowiązek? Może towarzysza Sierakowskiego z "Krytyki politycznej" do którego jak widać p. Rumplowi bliżej niż mu ( i nie tylko ) się wydaje...

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 18, 2009, 16:39:14 pm »

O zmarłym też się nie kłamie i życiorysu nie zakłamuje. Uprawia Pan pospolite modernistyczne krętactwo. TRADYCYJNA zasada mówi, że to niegodnie. I niech Pan nie miesza Boskiego Imienia do Pańskich manipulacji.


Pan za to uprawia pospilte chamstwo.

A Pańskie jest zaiste wyrafinowane ...   Jeszcze chamem Pana nie nazwałem ale teraz "pałka się przegła".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #51 dnia: Lipca 18, 2009, 16:54:07 pm »

A Pańskie jest zaiste wyrafinowane ...   Jeszcze chamem Pana nie nazwałem ale teraz "pałka się przegła".

Tak, proszę Pana, w stosunku do Pana, moje zachowanie jest nader wyrafinowane. Proszę to docenić.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #52 dnia: Lipca 18, 2009, 17:03:51 pm »

Znamienne, że w takim ezbecko-milicyjnym kraju jak PRL swobodne były tylko takie ptaszki jak Miłosz, Kołłakowski czy Tishner etc,
 
Nic za darmo Panie Jacku.

Wybaczą Panowie, że zabiorę głos. Nie jest dane mi być historykiem, ale coś niecoś tam wiem. Więc:
Pisanie, że Miłosz mógł swobodnie podróżować jest lekką przesadą. Miłosz wyjechał z Polski w 1951 roku jako pracownik ambasady we Francji, potem był w PRL zwalczany a swobodnie mógł podróżować, owszem ale do Polski nie.
Kołakowski wiadomo wówczas służył komunie, potem wyjechał, nie znam jego twórczości, nie oceniam, wydaje mi się, że w życiu przeżył kilka zmian poglądów, nie można go potępiać w czambuł.
Tischner, tutaj mnie to najbardziej ubodło, bo chociażem młody umiarkowany tradycjonalista to ks. Tischnera znałem i uważam, że mam moralny obowiązek zaprotestować przeciw wypisywaniu paszkwili. To co Panowie napisali sugeruje, że ks. Tischner w jakiś sposób wysługiwał się komunie, co jest nie prawdą, nawet ks. Zaleski nie znalazł na ten temat żadnych materiałów, a jego podróże były załatwiane przez władze kościelne (po studiach odbywał studia w Belgii np.).
A tak w ogóle kiedy Miłosz wyjechał na stałe z Polski to ks. Tischner miał 20 lat i był na pierwszym seminarium (rok stracił przez studia prawnicze). Więc lekkie pomieszanie z poplątaniem.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #53 dnia: Lipca 18, 2009, 17:11:48 pm »

Wybaczą Panowie, że zabiorę głos. Nie jest dane mi być historykiem, ale coś niecoś tam wiem.

Głos rozsądku. Nareszcie.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #54 dnia: Lipca 18, 2009, 17:23:09 pm »

Masz Pan problem z czytaniem ze zrozumieniem?
Co złego o nim napisałem? Przytoczyłem tylko fakt z jego życia.

Myśmy chyba na ty, nie przechodzili, co?

Nauka czytania była w klasie 1-3 szkoły podstawowej, Pan odrobi zaległości...
Zapisane
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #55 dnia: Lipca 18, 2009, 17:30:35 pm »

Jeśli chodzi o ocenę x. Tischnera  to mam duży kłopot . Obracał się w bardzo '' podejrzanym '' światku krakowskiego saloniku . Wypisywał jakieś złośliwości o Doktorze Anielskim ,że jego filozofia jest anty-ludzka etc. Interesował się '' bełkotliwymi '' filozofami w rodzaju Hegla czy Gadamera.  Pod koniec życia był w sumie bardziej publicystą niż filozofem .
Z drugiej strony był  znakomitym kaznodzieją  , miał taką '' chłopską mądrość '' - potrafił widzieć rzeczy prostymi .  Mam słabość do tego kapłana chociaż nie trawię jego filozofii i dużej części publicystyki.  
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #56 dnia: Lipca 18, 2009, 17:34:20 pm »

Z drugiej strony był  znakomitym kaznodzieją  , miał taką '' chłopską mądrość '' - potrafił widzieć rzeczy prostymi .  Mam słabość do tego kapłana chociaż nie trawię jego filozofii i dużej części publicystyki.  

A czytał Pan ks. Tischnera?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #57 dnia: Lipca 18, 2009, 17:37:28 pm »

Nauka czytania była w klasie 1-3 szkoły podstawowej, Pan odrobi zaległości...

Proszę do mnie nie pisać "masz", bo na "ty" z panem nie przechodziłem. Prosze sobie to wbić do głowy! To naprawdę nei jest trudne do zrozumienia.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #58 dnia: Lipca 18, 2009, 17:40:02 pm »

Wybaczą Panowie, że zabiorę głos. Nie jest dane mi być historykiem, ale coś niecoś tam wiem.

Głos rozsądku. Nareszcie.
Też dziękuje panu jędrkowi za tę wypowiedź.
Żaden z wymienionej trójki nie miał za PRLuswobody podróżowania po świecie
Zapisane
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #59 dnia: Lipca 18, 2009, 17:41:19 pm »

Tak , jakieś 10 lat temu kilka książek i sporo artykułów . Wiem , że w latach 80 -tych pisał rzeczy które oburzały Michnika który oskarżał wówczas Tischnera o sympatie ND-eckie . Muszę kiedyś dotrzeć do tych tekstów .
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!