Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:01:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj
Autor Wątek: Leszek Kołakowski RiP  (Przeczytany 38102 razy)
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #150 dnia: Września 02, 2009, 21:07:18 pm »

No właśnie, więc dlaczego jest pochowany w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela?
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #151 dnia: Września 03, 2009, 08:39:42 am »

No właśnie..i dlaczego na jego płycie nagrobnej nie widać Ś+P...?

Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #152 dnia: Września 03, 2009, 09:06:31 am »

No właśnie..i dlaczego na jego płycie nagrobnej nie widać Ś+P...?



A krzyża nie widać?
A odpowiadając na pytanie Krusajdera. Gabriel Narutowicz do zachęty przyjechał prosto z Miodowej, ze spotkania z kard. Kakowskim. Pod koniec rozmowy uklęknął przez nim i poprosił o błogosławieństwo. Kardynał uznał to za wyznanie grzechów i wypowiedział nad nim formułę rozgrzeszenia. Narutowicz zaś przeżegnał się. Godzinę później już nie żył. Wszystko wskazuje więc na to, że Gabriel Narutowicz umierał w stanie łaski uświęcającej. I prawdę mówiąc, zamiast pluć na tę tragiczną postać warto pomodlić sie o tak dobrą śmierć, jak jego.


Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #153 dnia: Września 03, 2009, 09:12:28 am »

No właśnie..i dlaczego na jego płycie nagrobnej nie widać Ś+P...?



Dlatego, że sanacja rządząca II RP była przesiąknięta ideami masońskimi. Gabriel Narutowicz nie był Katolikiem ani nawet Polakiem.do dziś środowiska skupione wokół gazgejwyb i innych koszermediów stale informują,że zabójstwo Narutowicza było podyktowane przede wszystkim tzw. ,,polskim antysemityzmem".Marszałek Piłsudski też jest pochowany w krypcie wawelskiej, a przecież jak podają źródła historyczne, odmówił przyjęcia Sakramentu Ostatniego Namaszczenia
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #154 dnia: Września 03, 2009, 09:22:28 am »

>> Gabriel Narutowicz nie był Katolikiem ani nawet Polakiem

jakiej był narodowości ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #155 dnia: Września 03, 2009, 09:34:22 am »

zgadzam się z Panem Michałem w sprawie prezydenta  Narutowicza. Każdy człowiek ma szansę się nawrócic. Jak było z panem Kołakowskim to nie wiem. I nie oceniajmy już go. Cenię p. Kołakowskiego za słowa o mszy trydenckiej pełne szacunku. Żeby takie słowa umieli wypowiedzieć biskupi i księżą, z których zdecydowana większość nie chce wrócić do celebracji KRR. Padły teraz słowa o Piłsudskim. Nie wiem, czy odmówił sakramentów czy nie, ale pozostanie zawsze wielką postacią. Dziadek opowiadał mi że jak pociąg z jego ciałem jechał z Warszawy do Krakowa masy ludzi płakały autentycznie. Komunisci po wojnie chcieli jego pamięć zniszczyć i co? Nie udało się. Piłsudski przed wojną miał wielu przeciwników. Zgoda. Tylko czy tłumy walą teraz na Cmentarz Bródzieński na grób Romana Dmowskiego? Nieraz przechodzę koło jego grobu. Sami narodowcy zapominują o jego mogile. Tak samo z Wincentym Witosem? Kto dziś jeżdzi na jego grób? A przecież to ważne postacie w historii. Nie zmienimy już tego że wszyscy odwiedzjaą grób Marszałka na Wawelu, czy grób na Cmentarzu na Rossie w Wilnie z napisem Matka i Serce Syna.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #156 dnia: Września 03, 2009, 10:01:52 am »

No właśnie..i dlaczego na jego płycie nagrobnej nie widać Ś+P...?



Dlatego, że sanacja rządząca II RP była przesiąknięta ideami masońskimi. Gabriel Narutowicz nie był Katolikiem ani nawet Polakiem.do dziś środowiska skupione wokół gazgejwyb i innych koszermediów stale informują,że zabójstwo Narutowicza było podyktowane przede wszystkim tzw. ,,polskim antysemityzmem".Marszałek Piłsudski też jest pochowany w krypcie wawelskiej, a przecież jak podają źródła historyczne, odmówił przyjęcia Sakramentu Ostatniego Namaszczenia

Jakie źródła?
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #157 dnia: Września 03, 2009, 11:52:07 am »

"Tegoż dnia gabinet Nowaka podał się do dymisji, a następnego dnia (15 grudnia) u prezydenta pojawił się kardynał Kakowski. W godzinnej rozmowie prezydent opowiedział kardynałowi o potrzebie pogodzenia zwaśnionych stronnictw, swej przychylności do Kościoła. Potwierdził istnienie anonimów i paszkwili skierowanych przeciwko niemu. „Gdym się żegnał – zapisał kardynał – ukląkł na dwa kolana i prosił o błogosławieństwo. Rzecz niebywała! Miałem wrażenie, jak gdyby po spowiedzi prosił o rozgrzeszenie. Dałem mu błogosławieństwo w formie uroczystej i wyszedłem wzruszony. Odprowadził mnie do przedpokoju i zapowiedział wizytę na dzień następny, 16 grudnia o godz. 11 rano”.

[A. Kakowski, Z niewoli do niepodległości. Pamiętniki, oprac. T. Krawczak, R. Świętek, Kraków 2000, s. 846.]


Ktoś z Państwa może dysponuje jakimiś wiarygodnymi źródłami potwierdzającymi wstąpienie G.Narutowicza do KK ??
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #158 dnia: Września 03, 2009, 11:55:51 am »

a czy on kiedyś wystąpił z Kościoła ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #159 dnia: Września 03, 2009, 12:17:09 pm »

Jeśli dysponuje Pan wiarygodnymi źródłami potwierdzającymi wstąpienie G.Narutowicza do KK ( gdzie i kiedy to się dokonało) to proszę się tą wiedzą podzielić..
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #160 dnia: Września 03, 2009, 12:28:17 pm »

endecy nie zarzucali mu, że był innowiercą, tylko, że jest ateistą. Zatem logiczne, że został ochrzczony, jak zasadniczo każde dziecko w owczesnej Polsce i Litwie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #161 dnia: Września 03, 2009, 12:51:37 pm »

Ja uprzejmie pytam o jakieś źródła a nie co się Panu wydaje logiczne...Wcześniej wydawało się Panu, że Narutowicz był u kard. Kakowskiego ( a jak wiemy było odwrotnie)  i jakoby z tego spotkania wynikały jakże istotne treści natury teologicznej...a czytając zapiski kardynała na ten temat widzimy, że to jakaś sentymentalna legenda..a już nadinterpretacje o rzekomym rozgrzeszeniu ( błogosławieństwo=rozgrzeszenie?)wydają się żałosne.
Dodam jeszcze, że w ówczesnej Polsce i Litwie nie każde dziecko miało matkę "zafascynowaną filozofią Oświecenia", która miała ogromny wpływ na poglądy Narutowicza.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #162 dnia: Września 03, 2009, 12:56:43 pm »

Ja uprzejmie pytam o jakieś źródła a nie co się Panu wydaje logiczne...Wcześniej wydawało się Panu, że Narutowicz był u kard. Kakowskiego ( a jak wiemy było odwrotnie)  i jakoby z tego spotkania wynikały jakże istotne treści natury teologicznej...a czytając zapiski kardynała na ten temat widzimy, że to jakaś sentymentalna legenda..a już nadinterpretacje o rzekomym rozgrzeszeniu ( błogosławieństwo=rozgrzeszenie?)wydają się żałosne.
Dodam jeszcze, że w ówczesnej Polsce i Litwie nie każde dziecko miało matkę "zafascynowaną filozofią Oświecenia", która miała ogromny wpływ na poglądy Narutowicza.

Panie, czy Pan potrafi czytać ze zrozumieniem?
"Odprowadził mnie do przedpokoju i zapowiedział wizytę na dzień następny, 16 grudnia o godz. 11 rano"
Ja mówię właśnie o tym drugim spotkaniu, następnego dnia. To wtedy miała miejsce przywoływana przeze mnie scena.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #163 dnia: Września 03, 2009, 13:08:55 pm »

Ja uprzejmie pytam o jakieś źródła a nie co się Panu wydaje logiczne...Wcześniej wydawało się Panu, że Narutowicz był u kard. Kakowskiego ( a jak wiemy było odwrotnie) 

w którem miejscu cokolwiek pisałem o faktach w tym zakresie ? Jak nie jest Pan w stanie odróżnić moich wypowiedzi od postów Barcikowskiego (choć zna Pan nas obu osobiście), to czy dziwne, że nie jest Pan w stanie analizować logicznie tego, co tu jest pisane ?

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #164 dnia: Września 03, 2009, 13:25:49 pm »

@Michał Barcikowski

"Panie, czy Pan potrafi czytać ze zrozumieniem?"

Po formie zwrotu można odnieść wrażenie, że się ma do czynienia z furmanem ze Starówki :D

Chce Pan wykazać, że w ostatnich dwóch dniach życia Narutowicz spotykając się z kard. Kakowskim za każdym razem przyklękał prosząc o błogosławieństwo, a kardynał dwukrotnie miewał "wrażenie, jak gdyby po spowiedzi prosił o rozgrzeszenie"? Jeśli tak to proszę o źródła bo sam chętnie się dowiem jak powszechnie znany mason powrócił na łono KK ( zgodnie z procedurami przewidzianymi w takich okolicznościach w stosownych przepisach KK).

@Krusejder
pisze Pan:"w którem miejscu cokolwiek pisałem o faktach w tym zakresie ? "
ano w tem miejscu chociażby: "? nb. z kim spotkał się Narutowicz chyba w sam dzień swojego zabójstwa i jak się zachowywał ?"
Natomiast istotnie nadinterpretacja dot. rzekomego rozgrzeszenia nie była Pana autorstwa.
Zechce Pan mi jednak nie wciskać , że kogoś znam osobiście, a ja nic o tym nie wiem...
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 13:27:27 pm wysłana przez KAES » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Leszek Kołakowski RiP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!