Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:01:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj
Autor Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik...  (Przeczytany 21962 razy)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #90 dnia: Września 18, 2009, 20:53:46 pm »

@ JP7
Cytuj
Myślę, że wniosek dla ojców powinien bć jedne ,następnym razem trzeba po prostu pilnować gości niezależnie czy z kurii czy z inszych dworów.
Zwłaszcza  z Kurii
:) :) :) :)
Przypomina mi się kawał o klaskaniu.
Można wpuścić przedstawicieli Kurii krakowskiej do klasztoru, ale trzeba kazać im cały czas klaskać w dłonie. W przeciwnym razie mogą poginąć krucyfiksy.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #91 dnia: Września 19, 2009, 09:21:16 am »

może Pan sobie używać do woli. ale to i tak jest tylko zaklinanie rzeczywistości. i nic to nie zmieni...
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #92 dnia: Września 19, 2009, 09:46:31 am »

przeciez jestem w internecie, na tyle anonimowo, ze moge pisac, co chce, po coz wiec mialbym jeszcze sie na Panstwu odgrywac? Ale skoro Pani wie lepiej...

Nie pisalam o "odgrywaniu". Mysle, ze po prostu ma Brat zal, ze doszlo do takiej sytuacji, ze wyniesiono krzyz, ze zostalo to naglosnione. Ale upublicznil to wspolbrat z zakonu, a nie ktos z zewnatrz. Pan Pjo jedynie przedrukowal oraz zamiescil wszelkie sprostowania, jakich zyczyli sobie dominikanie. I fakt, ze mimo wszelkich sprostowan, nadal ma Brat do KNO zal, nie umiem wytlumaczyc niczym innym, jak tym, ze wolalby Brat, by w ogole taki fakt nie zostal upubliczniony, bo wywolalo to niezadowolenie Kurii wobec zakonu. Nie wiem dlaczego Brat nie chce uznac, ze winni sa ci, ktorzy wyniesli krzyz, a nie ci, ktorzy o tym mowia.

Cytuj
dla mnie nauczka. nigdy wiecej (powiem teraz, mimo, ze to posoborowie, "nigdy") nie ujawnie informacji z obrebu klasztoru, prowincji, czy w ogole Zakonu... w oczywistej sprawie skonczylo sie to nagonka na klasztor i przeinaczaniem faktow.

Niech Brat zakupi dobra miotle i duzy dywan ;) Tylko co to da? Ja tam jestem wdzieczna za ujawnienie - byc moze fakt naglosnienia tego, co sie stalo, uczuli ojcow OP i taka sytuacja wiecej sie nie powtorzy? Moze uczuli tez inne zakony? Moze spowoduje, ze ktos sie zawstydzi i choc troche przystopuje szalonych ekumaniakow?
Jakie ma znaczenie "nagonka" na klasztor (nb rozumiem ze to Kuria ja robi, bo przeciez nie my?) w porownaniu do tego, co sie stanie, kiedy na Sadzie Chrystus zapyta czemu wstydzilismy sie krzyza?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #93 dnia: Września 19, 2009, 10:00:08 am »

Pani Murka ma racje. Naglosnienie calej afery przez bloga dominikanow oraz KNO przynioslo bardzo dobre owoce. Ja sam bylem pozytywnie zaskoczony reakcja dominikanow, ich usprawiedliwianie sie jest najlepszym swiadectwem, ze duch Asyzu - choc materialnie jeszcze silny - to formalnie juz przegral. Jeszcze kilka lat temu odpowiedz brzmialaby : "Tak, wynieslismy krzyz. I co z tego ? To jest swiadectwo naszej tolerancji, ktorej uczyl na Jezus i szacunku dla innych wyznan, jak to nakazuje Sobor Watykanski II. Tylko schizmatyccy integrysci moga sie temu sprzeciwiac." Dzis im przykro - obojetnie szczerze czy nieszczerze - i tlumacza sie, ze nic nie wiedzieli i ze kuria kazala. Naprawde bardzo pozytywna zmiana.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Thomas
Gość
« Odpowiedz #94 dnia: Września 19, 2009, 10:36:10 am »

Jest Pan wielkim optymistą.
A co by było gdyby na blogu nie "zakapowano" Ojców?  - nie było by sprawy.

Myślę, że technika, internet, wszędzie publikowane zdjęcia cyfrowe z różnych sabacików, powodują, że możemy o tym pisać. A inni mogą bez cenzury czytać nas.
Reakcja na "przeciek" była by taka sama 10 lat temu. Przepychanka i pytanie "kto zakapował?".

10 lat temu też dziwnie by to wyglądało na tle słów Wielkiego Rodaka "Brońcie Krzyża!".

Ciekawe jest natomiast, że część X-ży (kleryków) przyłączających się do fk próbuje nawiązać dialog z Tradycją na zasadzie kompromisu, konsensusu. Owszem, sutanny, nom po łacinie, i inne elementy scenograficzne - tak. Co do elementów świadczących o istocie durnoty ducha soboru - w dialogu natrafiamy na dobrze zazbrojony beton. [ np. oświadczenie że Kościół akceptuje homoseksualizm] . Po krótkim sporze obrażony duchowny odchodzi z forum drąc szaty. Krzyczy przy tym, że się czepiamy oraz, że z traduchami kompromisu nie można uzgodnić.

Zdejmowanie krzyża, jak Pan wie, należy do normalnych praktyk na takim sabacie i poniekąd wynika z zapisu dokumentów Soboru W II [ nie można głosić Ewangelii i Wiary w sposób sprawiający przykrość interlokutorowi - czy jakoś tak pisał o tym abp M.Lefebvr]. Dlatego domaganie się "przepraszamy, więcej się nie powtórzy" jest równoznaczne z domaganiem się wyrzeczenia wiary w sobór.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #95 dnia: Września 19, 2009, 16:00:43 pm »

@ JP7
Cytuj
Myślę, że wniosek dla ojców powinien bć jedne ,następnym razem trzeba po prostu pilnować gości niezależnie czy z kurii czy z inszych dworów.
Zwłaszcza  z Kurii
:) :) :) :)
Przypomina mi się kawał o klaskaniu.
Można wpuścić przedstawicieli Kurii krakowskiej do klasztoru, ale trzeba kazać im cały czas klaskać w dłonie. W przeciwnym razie mogą poginąć krucyfiksy.

A może Drodzy Państwo to nie tak??? Może rzeczeni "anonimowi przedstawiciele Kurii krakowskiej" po prostu czynią takie "cuda" ( tj. wympszą krucyfiksy ) z błędnie pojmowanej miłości do Krzyża? Może wiedzeni pewną powiedzmy "kleptomanią" tak już mają, że gdzie się nie pojawią to "krzyże znikają"??? Lubo jest to być może ( nie wiem ale staram się znaleźć wytłumaczenie ) pewnien z ich strony "dryg kolekcjonerski" związany z uczuciem do sztuki sakralnej??? Ot iidą i widzą "piękny Krzyż, takiego jeszcze nie mamy i nas" to go "cap" i wynoszą....bo nigdzie nie było dotąd jeszcze informacji, że później rzeczony krucyfiks "oddali"... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #96 dnia: Września 19, 2009, 17:23:40 pm »

... po prostu ma Brat zal, ze doszło do takiej sytuacji, ze wyniesiono krzyż, że zostało to nagłośnione. Ale upublicznił to współbrat z zakonu, a nie ktos z zewnątrz ...

Cytuj
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!