Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 16:37:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj
Autor Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik...  (Przeczytany 22131 razy)
Bollenz
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #75 dnia: Września 18, 2009, 01:29:07 am »

mysle, za napisalem wyraznie o co chodzi... z Kuria sie nie zadziera, w Krakowie i tak jeszcze nie jest najgorzej, bo Arcybiskup w miare przychylny i nie trzeba za bardzo czolem bic... w innych miastach jest roznie.

i, wydawalo mi sie, ze to jest jasne, no chyba zlej woli tu trzeba (a Pan w stosunku do OP sporo jej wykazuje - aplikowal Pan do nas i sie nie udalo, czy jak?), zeby nie zrozumiec, ze czym innym jest nie wiedziec o wyniesieniu krzyza w trakcie spotkania, o ktorym sie wiedzialo, ze sie odbedzie, a czym innym nie wiedziec o spotkaniu, ktore sie odbylo i w trakcie ktorego krzyz wyniesiono. naprawde nie widac roznicy..?

To wszystko brzmi przekonująco jeżeli się abstrahuje od rzeczywistości... Bo czy ten "Asyż" urwał się z księżyca..? W klasztorze się nie wie co to jest "Duch Asyżu"?  Co roku odbywają się te same cyrki, w tym raz było to już w Warszawie... A pierwszy "Asyż" z Janem Pawłem II odbył się w 1986 roku. Modlono się tam do Wielkiego Palucha przy ołtarzu

,

 a na tabernakulum postawiono Buddę...





Także chyba już wcześniej było wiadomo co to jest "Duch Asyżu"...
Ja wiem, że klasztor nie chce zadzierać z kurią, ale to jest właśnie problem tych, którzy pozostają w jedności z heretykami. Albo sami nimi są, albo muszą iść na kompromis w sprawach wiary, co na to samo wychodzi... Katolicy nie mogą mieć nic wspólnego z tymi, którzy uznają inne religie (w tym pogańskie!) za dobre i prowadzące do pokoju... Kto takie rzeczy głosi nie tylko jest heretykiem, ale wręcz apostatą od wiary chrześcijańskiej jak o tym pisał papież Pius XI w encyklice "Mortalium animos"...
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2009, 01:31:18 am wysłana przez Bollenz » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #76 dnia: Września 18, 2009, 09:12:21 am »

swoja droga - parenascie lat temu ukradziono z naszej bazyliki w Lublinie najwieksze w Polsce relikwie Krzyza Swietego... i do tej pory ich nie odnaleziono.

Niestety :(
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #77 dnia: Września 18, 2009, 10:00:11 am »

Myślę, że wniosek dla ojców powinien bć jedne ,następnym razem trzeba po prostu pilnować gości niezależnie czy z kurii czy z inszych dworów.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #78 dnia: Września 18, 2009, 10:02:15 am »

Cytuj
o tym, dlaczego takie spotkanie akurat u nas sie odbylo, juz wyzej pisalem i nie mam sily powtarzac... w koncu tradycjonalisci miluja hierarchie, to zrozumieja, ze Kurii sie nie odmawia...

Zastanawiam się (patrząc na zdjęcia Sw.Buddy) o co takiego kuria krakowska musi poprosić by usłyszeć: "nie możemy tego zrobić". I nic mi nie przychodzi do głowy...

Nie bawmy się w dzieci. Dorośli wykształceni zakonnicy wiedzą czym pachnie "duch Asyżu" (patrz. zdjęcia.).
 
Wynajęcie sali na kongres SLD jest w porównaniu z potworkiem z Asyżu, grzeczną zabawą. Nikomu z działaczy SLD nie przyszło by do głowy zdejmować krzyż. Może nawet odwrotnie; chętnie by sobie fotkę w klasztorze z krzyżem i portretem J-PII zrobili. "Patrzcie jacy jesteśmy otwarci, nie mamy nic wspólnego ze Stalinem" - powie delegat SLD przyjmując na kolanach księdza po kolędzie :D.

ps
Nie stać was na jednoznaczne przyznanie się do błędu (przynajmniej) zaniedbania; i oświadczenia, że "nigdy więcej" ? - prawda, zapomniałem: "mało osób o tym wie, sprawa przyschnie". Poza tym : "Nigdy nie mów nigdy soborowy synu".
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #79 dnia: Września 18, 2009, 10:36:21 am »

Zastanawiam się (patrząc na zdjęcia Sw.Buddy) o co takiego kuria krakowska musi poprosić by usłyszeć: "nie możemy tego zrobić". I nic mi nie przychodzi do głowy...

Przecież to bardzo proste. Wystarczy, żeby poprosiła o użyczenie reflektarza na jakiś wykład kapłana z FSSPX. No, ale tego w teorii nie sprawdzimy, bo prawdopodobieństwo, że dominikanie by się na to zgodzili jest mniej więcej takie jak to, że kuria by o to "poprosiła" - czyli żadne.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #80 dnia: Września 18, 2009, 12:19:46 pm »

A ja mysle, ze Brat po prostu projektuje na nas swoj zal, ktory skierowany jest do tych, do ktorych zalu miec nie wypada, a nawet nie wolno.

Normalna reakcja. Jak napisal pan Bollenz "Ja wiem, że klasztor nie chce zadzierać z kurią, ale to jest właśnie problem tych, którzy pozostają w jedności z heretykami. Albo sami nimi są, albo muszą iść na kompromis w sprawach wiary, co na to samo wychodzi..."

Rany julek, jak ja Brata Antoninusa rozumiem. Ile podobnych rozterek duchowych przezywalam przez te lata, ile razy przyszlo deptac swoje sumienie, powtarzac sobie w myslach "to nie moja wina, ja tu tylko sprzatam". A przeciez ja jestem osoba swiecka. Co ma zrobic osoba duchowna, zwiazana slubami i cala struktura hierarchiczna? Znajomy ksiadz powiedzial mi kiedys, ze tej jednej rzeczy zazdrosci swieckim - ze jakby co, w kazdej chwili moga wyjsc i trzasnac drzwiami.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #81 dnia: Września 18, 2009, 14:09:41 pm »

Pelna zgoda, ma pani racje. Tym bardziej trzeba docenic tych ksiezy i biskupow, ktorzy w laatch w epoce posoborowej jednak zdobyli sie na "non possumus", a nie poostrzegac ich jako egoistycznych i pysznych buntownikow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Thomas
Gość
« Odpowiedz #82 dnia: Września 18, 2009, 15:19:55 pm »

Cytuj
Pelna zgoda, ma pani racje. Tym bardziej trzeba docenic tych ksiezy i biskupow, ktorzy w laatch w epoce posoborowej jednak zdobyli sie na "non possumus", a nie poostrzegac ich jako egoistycznych i pysznych buntownikow.

Pełna zgoda, ma Pan racje. Tym bardziej trzeba zastanowić się nad postawą naszą - świeckich. Skoro księży i biskupów stać było na "non possumus" to dlaczego my nadal żyrujemy takie wybryki kościoła soborowego ?(gdyby to jeszcze były jednostkowe wybryki a nie działanie programowe).
Postawa tych księży i biskupów powinna być przyczynkiem do rachunku sumienia także świeckich.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #83 dnia: Września 18, 2009, 15:38:18 pm »

Myślę, że wniosek dla ojców powinien bć jedne ,następnym razem trzeba po prostu pilnować gości niezależnie czy z kurii czy z inszych dworów.
Zwłaszcza  z Kurii
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #84 dnia: Września 18, 2009, 18:12:25 pm »

Cytuj
Brat po prostu projektuje na nas swoj zal

przeciez jestem w internecie, na tyle anonimowo, ze moge pisac, co chce, po coz wiec mialbym jeszcze sie na Panstwu odgrywac? Ale skoro Pani wie lepiej...


dla mnie nauczka. nigdy wiecej (powiem teraz, mimo, ze to posoborowie, "nigdy") nie ujawnie informacji z obrebu klasztoru, prowincji, czy w ogole Zakonu... w oczywistej sprawie skonczylo sie to nagonka na klasztor i przeinaczaniem faktow.

naprawde i niestety, wielu z Panstwa, powiazanych z Tradycja, potrafi skutecznie zniechecic do dzialan zmierzajacych ku powrotowi do Tradycji. i nie pisze tylko o tym, opisywanym wyzej, przypadku.
mimo to bede dalej probowal to robic w swoim otoczeniu.
ale juz bez ogladania sie na KNO i FK. bo przegiecia sa po obu stronach, niestety.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #85 dnia: Września 18, 2009, 18:33:46 pm »

Cytuj
Brat po prostu projektuje na nas swoj zal

przeciez jestem w internecie, na tyle anonimowo, ze moge pisac, co chce, po coz wiec mialbym jeszcze sie na Panstwu odgrywac? Ale skoro Pani wie lepiej...


dla mnie nauczka. nigdy wiecej (powiem teraz, mimo, ze to posoborowie, "nigdy") nie ujawnie informacji z obrebu klasztoru, prowincji, czy w ogole Zakonu... w oczywistej sprawie skonczylo sie to nagonka na klasztor i przeinaczaniem faktow.

naprawde i niestety, wielu z Panstwa, powiazanych z Tradycja, potrafi skutecznie zniechecic do dzialan zmierzajacych ku powrotowi do Tradycji. i nie pisze tylko o tym, opisywanym wyzej, przypadku.
mimo to bede dalej probowal to robic w swoim otoczeniu.
ale juz bez ogladania sie na KNO i FK. bo przegiecia sa po obu stronach, niestety.
Prosze nie miec zalu.
Kilka zapalczywych osob, to nie fk.
Bardzo dobrze, ze taka informacja poszla w swiat. Dziekuje.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #86 dnia: Września 18, 2009, 18:48:33 pm »

dla mnie nauczka. nigdy wiecej (powiem teraz, mimo, ze to posoborowie, "nigdy") nie ujawnie informacji z obrebu klasztoru, prowincji, czy w ogole Zakonu... w oczywistej sprawie skonczylo sie to nagonka na klasztor i przeinaczaniem faktow.
Nie nagonka, a krytyka pewnych zachować (i wylewanie własnych żalów - przez niektórych  forumowiczów)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #87 dnia: Września 18, 2009, 18:50:47 pm »

Brat przesadza i jak mi się widzi sprowadza całe środowisko do paru osób z FK i tego, że pan PJO też raz na jakiś czas strzeli gafę na KNO. Któż z nas się nigdy nie pomylił?

Pisze brat o „nagonce” i „przeinaczaniu” faktów. Z blogowej notki o. Pydy wynikało, tyle że wyniesiono krzyż. Dla wielu, brak wzmianki o nieobecności na panelu Dominikanów dał okazję do fałszywej, acz niezawinionej interpretacji, że to „Dominikanie wstydzą się krzyża”. Nikt jednak nie kontynuował, gdy o. Pyda podał sprostowanie, a sam pan PJO przeprosił Ojców na łamach „Kroniki…”. Na samym blogu o. Pydy widzę sporo komentarzy dziękujących za trzeźwy komentarz („cymbały”, „durnie” były moim zdaniem bardzo na miejscu). Gdzie ta nagonka?
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #88 dnia: Września 18, 2009, 20:21:45 pm »

(„cymbały”, „durnie” były moim zdaniem bardzo na miejscu).

Znamienne, że o gościach, nie o osobach z kurii, które kazały wynieść krzyż.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #89 dnia: Września 18, 2009, 20:45:15 pm »

Cytuj
wielu z Panstwa, powiazanych z Tradycja, potrafi skutecznie zniechecic do dzialan zmierzajacych ku powrotowi do Tradycji. i nie pisze tylko o tym, opisywanym wyzej, przypadku.
w kwestii formalnej.
 
Nikt nikomu nie robi łaski, że wraca lub nie wraca do Tradycji.
Tradycją zwiemy Kościół bez posoborowych naleciałości prowadzących do opisywanych durnot. Tradycja to niestety nie moda, którą można przejściowo pogodzić z byciem w "kościele soborowym". Przykro mi ale w Kościele dla takich zachowań nie ma miejsca. (No chyba, że w kościele soborowym).

Cytuj
nigdy wiecej (powiem teraz, mimo, ze to posoborowie, "nigdy") nie ujawnie informacji z obrebu klasztoru, prowincji, czy w ogole Zakonu...
Może fr.Antoninus niczego nie ujawniać z praktyk posoborowych. Mamy wolną wolę. Mamy wybór.

Przypomina mi się sprawa publicznego kultu Św. Jana-Pawła II w Gdyni i interwencji Watykanu w tej sprawie.
Przedstawiciele kurii byli zgorszeni; nie kultem ś.p. Jana-Pawła II ale faktem, że ktoś ośmielił się "zakapować" takie nadużycie! Podobnie jest w omawianej sprawie. Jeżeli robicie już taką aferę... to następne posoborowe wybryki zachowamy dla siebie :P.

Dziecinada :)
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!