Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 00:19:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik...  (Przeczytany 22128 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Września 09, 2009, 13:39:08 pm »

dominikanin z Krakowa (jeszcze z Krakowa) o "Asyzyku" (i wcale nie pochlebnie)

http://dominikanie.pl/janusz_pyda_op.php?wpis=319



ponizej tylko fragment:

Cytuj
Jeden z paneli miał miejsce w naszym kapitularzu. Przywieziono wygodne krzesła i kabiny do tłumaczenia symultanicznego i w ogóle wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie. W czasie trwania panelu, gdzieś chyba koło południa stwierdzono jednak, iż aby spotkanie się udało nie wystarczy jedynie wnosić do kapitularza wiele rzeczy. Trzeba również z kapitularza klasztornego koniecznie coś wynieść. A co należy wynieść, aby ekumeniczno-pokojowy panel udał się jak najlepiej? Oczywiście koniecznie należy wynieść krzyż. Jak pomyślano tak też i zrobiono.


te spotkania to jakis skandal!
Massssakra. Ja bym wyniósł wszystkich tam obecnych.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Września 09, 2009, 13:48:29 pm »

Straszne...po prostu skandaliczne...wynieśc Krzyż to jest jawna apostazja...bez komentarza nawet....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Września 09, 2009, 14:17:37 pm »

W końcu "krzyż zgorszeniem dla żydów". nie po raz pierwszy, ani nie po raz ostatni...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #18 dnia: Września 09, 2009, 14:53:44 pm »

dominikanin z Krakowa (jeszcze z Krakowa) o "Asyzyku" (i wcale nie pochlebnie)

http://dominikanie.pl/janusz_pyda_op.php?wpis=319

Ostro o. Janusz po kapciach pojechał, oj ostro...
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bollenz
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #19 dnia: Września 09, 2009, 17:56:25 pm »

Benedykt XVI pozdrawia uczestników "Asyżu": "Pragnę serdecznie pozdrowić uczestników Międzynarodowego Kongresu “Ludzie i Religie”, który odbywa się w Krakowie, wokół tematu: “Religie i kultury w dialogu”. Liczne osobistości i przedstawiciele różnych Religii – zaproszeni przez Archidiecezję Krakowską i Wspólnotę Sant’Egidio – zebrali się, by rozważać i modlić się o pokój..."

Do jakiego boga modlił się "o pokój" ten oto osobnik (niejaki Masamichi Tanaka)?



Nie jest wykluczone, że do...

[Uwaga!]

Do...  Ludwika Zamenhofa -  jako boga!!!

Okazuje się, że religia oomoto uznaje twórcę esperanto za boga!
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2009, 18:12:51 pm wysłana przez Bollenz » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Września 09, 2009, 19:07:04 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2009, 21:07:43 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Września 09, 2009, 21:34:26 pm »

Ege interesa afero! Mi nieniam audis ke la kreinto de esperanto estas Dio. - Ciekawa sprawa! Nigdy nie słyszałem, że twórca esperanta jest Bogiem. (To w esperanto).

Ale te ciągotki esperantystów znam. Homarismo i inne globalistyczne dyrdymały.  Esperanto? Dwa - trzy zmarnowane lata w moim życiu. Pozostała tylko znajomość języka.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Września 09, 2009, 22:03:05 pm »

Skąd on to 'nieniam" wytrzasnął? Wszystko pozostałe to jakiś latyno-jidisz.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Września 09, 2009, 22:19:11 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2009, 23:04:25 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #24 dnia: Września 09, 2009, 22:36:59 pm »

Skąd on to 'nieniam" wytrzasnął? Wszystko pozostałe to jakiś latyno-jidisz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Table_of_correlatives_(Esperanto)#Correlatives
Table of correlatives

Pomysł świetny, ale jak zapewne już zauważyłeś Esperanto jest absolutnie bezużyteczne gdy nie ma drugiego Esperantysty w pobliżu. Słownictwo to zlepek słów z wielu języków oraz potworzone własne słowa z rdzeni "malsanulejo" oznacza szpital, wyraz złożony z 4 rdzeni.... negacja-zdrowie-człowiek-pomieszczenie-rzeczwonik dogadaj mi się z kimś.

Inne projekty języków międzynarodowych jak chociażby Łacina Bez Fleksji byłaby pewnie dla wielu uczestników forum zrozumiała bez problemu, a jest ona nie wiele trudniejsza od Esperanto.

Na forum obowiazuje forma Pan/Pani
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Września 09, 2009, 22:52:05 pm »

"Neniam" to sobie rzeczywiście wymyślił. Nie wchodzę w tę dyskusję. Swego czasu prowadziłem proseminarium nt. języków sztucznych (skonstruowanych). Mam już przesyt - chyba, że osobny wątek, ale czy warto? (Widzę, że p. Kamilek orientujący się jest. Mi salutas vin tutkore. :))
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #26 dnia: Września 12, 2009, 11:08:56 am »

Wracając do głównego wątku, miałem okazję oglądać transmisję "Mszy ekumenicznej" z Krakowa z sankturium Bożego Miłosierdzia, która odbyła się - zdaje się w ubiegłą niedzielę. Zawsze byłem ciekaw jak wygląda coś takiego, czy na przykład zamiast psalmu śpiewa się kaddisz, a zamiast confiteor jest powszechna absolucja. Rzeczywistość nie była taka zła. Oprócz tego, że w kościele zasiadało wielu oficjeli z heretyckich i schizmatyckich kościołów, rzuciło mi się w oczy, że każdy dostał do łapki tekst obrzędów z tęczą na okładce (tolerancja?). Części stałe były po łacinie (którą abp Dziwisz operował bez wielkiej werwy, już przy akcie pokuty się poważnie zająknął), a poza tym panował językowy mentlik - każde czytanie w innym języku, przywitanie, kazanie, itp... Rozumiem, że Sacrosancutm Concillium dopuściło w liturgii język narodowy, ale włoski, angielski, niemiecki itp. - chyba jeszcze w naszym narodzie są językami obcymi. Już na samym początku zaskoczył mnie arcybiskup kraowski słowami "rozpoczynamy Mszę Świętą", które padły daleko daleko po obrzędach wstępnych, a nawet po kilkunastominutowych występach powitalnych różnych gości. Rozumiem że to drugie mógłby ktoś uznać za część świecką, ale zawsze uczono mnie, że "W imię Ojca i Syna..." to początek Mszy Świętej. Może należałoby wprowadzić stwierdzenia "przerywamy" i "kontynuujemy" Mszę Świętą, które na pewno znalazłyby gorliwych użytkowników. Kolejną rzeczą, która mnie zszokowała, były dwa kazania. Po tym dziwiszowym, nastąpiła prelekcja patriarchy prawosławnego. W treść się już nie wsłuchiwałem, bo szkoda mi było czasu na wariacje o "Duchu Asyżu". A z takich mniej rzucających się w oczy rzeczy - koncelebransów było zatrzęsienie, wielu siedziało w ornatach w ławkach, które przecież są daleko od prezbiterium... Akt pokuty tylko w formie dialogowanej, Komunia Święta na stojąco i do łapki - ale to przecież standard. Żałuję, że nie przyjrzałem się, kto przystępuje do Komunii - może ktoś też oglądał i widział, czy heretycy przyjmowali?
Jedyne plusy jakie wynotowałem, to dobry chór - zaśpiewali nawet kyrie po grecku :) Muszę przyznać, że nie było tak strasznie jak się obawiałem, widząc wcześniej zdjęcia z podobnych imprez na zachodzie Europy. Mimo wszystko nie jestem przekonany, czy taka Msza dla wszystkich na siłę, to powód do radości. Przecież to nie spotkanie towarzyskie z wymianą poglądów, tylko "mysterium fidei"...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Września 12, 2009, 11:20:05 am »

Cytuj
każdy dostał do łapki tekst obrzędów z tęczą na okładce (tolerancja?)
te z tęczą były dla homosi.
Cytuj
"rozpoczynamy Mszę Świętą", które padły daleko daleko po obrzędach wstępnych
abp powiedział te słowa gdy diakoni zamknęli drzwi bazyliki po wyproszonych innowiercach. I tak kard.Dziwisz rozpoczął mszę właściwą, ofiarną.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #28 dnia: Września 12, 2009, 12:15:15 pm »

Cytuj
każdy dostał do łapki tekst obrzędów z tęczą na okładce (tolerancja?)
te z tęczą były dla homosi.

 ;D ;D ;D w dodatku "perfumowane pewnie" z "bilecikiem" zapraszającym na "imprezkę integracyjną" po części "oficjalnej"  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Września 12, 2009, 13:12:47 pm »

dominikanin z Krakowa (jeszcze z Krakowa) o "Asyzyku" (i wcale nie pochlebnie)
(...)

Jak widać - pomyśł nie pochodził od Ojców Dominikanów, tylko od pewnego kardynała...:
http://breviarium.blogspot.com/2009/09/krakowska-kuria-metrropolitalna-wstydzi.html
Cytuj
Szanowni Państwo,

jestem związany ze środowiskiem Ojców Dominikanów w Krakowie i chciałbym zwrócić uwagę na wielką nieścisłość waszego postu. Otóż krzyż z kapitularza, gdzie odbywał się jeden z paneli Kongresu, został wyniesiony na polecenie organizatorów Kongresu, to jest de facto Kurii Archidiecezjalnej w Krakowie i Wspólnoty św. Idziego. To wszystko odbyło się wbrew woli Przeora Klasztoru, o. Adama Sulikowskiego OP. Zapewniam, że wsród Ojców wywołało to wielkie zażenowanie, jednak od nich samych nic nie zależało. Wasza informacja jest więc dla krakowskich Dominikanów bardzo krzywdząca.

Pozdrawiam.
Łukasz (nazwisko do wiadomości Redakcji KNO)
(polecam całość)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny ekumeniczny sabacik... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!