Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 15:48:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 51 Drukuj
Autor Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim  (Przeczytany 245949 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #90 dnia: Lutego 19, 2009, 19:38:13 pm »

Przeciez to jest nasz ukochany prekursor mszy versus populum jp2 kard. Karol Wojtyła.
I proszę co tu widać. Ołtarz w stylu Benedykta XVI. Tylko 4 świece są, jedna za drugą w dwóch rzędach a po miedzy nimi ładne relikwiarze i oczywiście krzyż po środku i skierowany w kierunku celebransa. A mikrofonu na ołtarzu nie widać ???
29 V 1966 r. koronacja obrazu MB Pięknej Miłości - Msza św. przed kościołem NMP Nieustającej Pomocy na bydgoskim Szwederowie - zdjęcia o tyle ciekawe, że Msza odprawiana jest 4 lata przed wejściem w życie reformy a juz widać zmiany - celebracja twarzą do ludu, ustawienie świec na ołtarzu.


Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #91 dnia: Lutego 19, 2009, 19:50:31 pm »

Powracając do fragmentu mszy z pogrzebu prezydenta Kennedy'ego to dla mnie to raczej wygląda na ryt 65", bo kanon mówił na głos a ministrant dzwonił raz na podniesienie a ornatu nie podnosił ceremoniarz, tylko dwóch akolitów.
A ten język, chym to jest nie wiadomo co. Ja nie zrozumiałem z tego ani angielskiego, ani łaciny. Ta wymowa to w stylu jak na westernach w specyficznym akcencie szybka wymowa słów, albo coś w stylu guffiego.
A miał na sobie nietoperza bo może gorąco było, a ten biskup wyglądał na starego więc może ta wymowa jest związana z jego starością, albo demencją?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #92 dnia: Lutego 19, 2009, 20:04:02 pm »

A dalmatyki pewnie nie miał po to nie była msza pontyfikalna. Tylko jakoś kanonów na ołtarzu nie zauważyłem.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #93 dnia: Lutego 19, 2009, 20:44:11 pm »

Powracając do fragmentu mszy z pogrzebu prezydenta Kennedy'ego to dla mnie to raczej wygląda na ryt 65", bo kanon mówił na głos a ministrant dzwonił raz na podniesienie a ornatu nie podnosił ceremoniarz, tylko dwóch akolitów.
Panie mac, jakim cudem '65 jak Kennedy zginął w '63? Ewentualniekardynał się zaczął dostosowywać do soborowych wskazań. Szkoda, że na tym nie zakończono;/
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #94 dnia: Lutego 19, 2009, 21:02:22 pm »

bo kanon mówił na głos a ministrant dzwonił raz na podniesienie a ornatu nie podnosił ceremoniarz, tylko dwóch akolitów.
A miał na sobie nietoperza bo może gorąco było,

1- wcale nie musi mówić głosno porpostu tak zmontowali transmisje..
2- nigdzie nie jest napisane, że musi robić to ceremoniarz.
3- Nie nietoperza tylko ornat gotycki, który jak najbardziej do wnętrza pasuje, a ciepło w listopadzie bylo napewno...
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #95 dnia: Lutego 19, 2009, 22:28:24 pm »

Może mówił tak bo przeszedł jakąś chorobę. Jednak mimo wszystko te ruchy rąk, ten znak krzyża i nos w kielichu przebija wszystko :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #96 dnia: Lutego 19, 2009, 22:53:37 pm »

Może mówił tak bo przeszedł jakąś chorobę. Jednak mimo wszystko te ruchy rąk, ten znak krzyża i nos w kielichu przebija wszystko :)
Tez powtorze - nos w kielichu jest the best  ;D
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #97 dnia: Lutego 19, 2009, 23:13:08 pm »

Jakbym został papieżem, to bym pomyślał nad zrobieniem tego obowiązkowego w rycie rzymskim :D
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #98 dnia: Lutego 19, 2009, 23:37:29 pm »

Jakbym został papieżem, to bym pomyślał nad zrobieniem tego obowiązkowego w rycie rzymskim :D
;D Zastanawiam sie, co jest bardziej nieprawdopodobne...
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #99 dnia: Lutego 19, 2009, 23:39:24 pm »

Powracając do fragmentu mszy z pogrzebu prezydenta Kennedy'ego to dla mnie to raczej wygląda na ryt 65", bo kanon mówił na głos a ministrant dzwonił raz na podniesienie a ornatu nie podnosił ceremoniarz, tylko dwóch akolitów.
Panie mac, jakim cudem '65 jak Kennedy zginął w '63? Ewentualniekardynał się zaczął dostosowywać do soborowych wskazań. Szkoda, że na tym nie zakończono;/
Przecież wiem, dla ego napisałem ze wygląda raczej na ten ryt, a nie ze jest. Prozę czytać ze zrozumieniem.
Pogrzeb może był w listopadzie, co nie znaczy ze było zimno, bo to zależy raczej od części świata, choć nie wątpię że tak było.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #100 dnia: Lutego 23, 2009, 19:58:33 pm »

Kanonizacja św. Marii Goretti, papież Pius XII, 24.06.1950:
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #101 dnia: Lutego 23, 2009, 20:20:02 pm »

Kanonizacja św. Marii Goretti, papież Pius XII, 24.06.1950:


http://www.youtube.com/watch?v=u3PR1_vb4To

początek tego filmu dotyczy kanonizacji św. Marii Goretti.
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #102 dnia: Lutego 24, 2009, 14:02:21 pm »

Cytuj
http://www.youtube.com/watch?v=u3PR1_vb4To

początek tego filmu dotyczy kanonizacji św. Marii Goretti.

Dziękuję, już kiedyś widziałem teraz wiem jakby co gdzie szukać.
A tak przy okazji to słyszałem, że zamierzają rozpocząć (albo może już jest rozpoczęty) proces beatyfikacyjny mordercy świętej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #103 dnia: Lutego 24, 2009, 22:20:58 pm »

Powracając do fragmentu mszy z pogrzebu prezydenta Kennedy'ego to dla mnie to raczej wygląda na ryt 65", bo kanon mówił na głos a ministrant dzwonił raz na podniesienie a ornatu nie podnosił ceremoniarz, tylko dwóch akolitów.
Panie mac, jakim cudem '65 jak Kennedy zginął w '63? Ewentualniekardynał się zaczął dostosowywać do soborowych wskazań. Szkoda, że na tym nie zakończono;/

Prezydent USA John Fitzgerald Kennedy zginął 22 listopada 1963 roku a jego pogrzeb odbył się 25 listopada.Samą pierwszą Konstytucję Soborową "Sacrosanctum Concilium" uchwalono dopiero prawie dwa tygodnie później bo 4 grudnia 1963 roku, natomiast przez cały 1963 i 1964 rok nadal niepodzielnie panowała w Kościele jeszcze Msza Trydencka wedle wersji z 1962 roku.Ryt 1965 wprowadzono z dniem 7 marca 1965 roku więc kolejność chronologiczna sama za siebie mówi Panie mac, jak Kennedy miał mieć pochówek według Rytu 1965 skoro nie dożył jego wprowadzenia w 1965 roku? Co do tego kardynała, który odprawiał Missa Pro Defunctis to był Kardynał Richard James Cushing (1895 - 1970) arcybiskup Bostonu, znany modernista i zwolennik soborowych reform.Cushing był bliskim przyjacielem rodziny Kennedych. Udzielił ślubu Johnowi Kennedy i Jacqueline Lee Bouvier w 1953. Podczas tej uroczystości odczytał specjalną modlitwę od Piusa XII. Ochrzcił też wiele dzieci należących do tej rodziny. Po śmierci prezydenta Kennedy'ego przewodził uroczystościom pogrzebowym w Waszyngtonie (1963).Podczas Soboru watykańskiego II odegrał znaczącą rolę przy redagowaniu dokumentu Nostra aetate. Był zwolennikiem zmian soborowych, popierał też ekumenizm.Zmarł (2 listopada 1970) dwa miesiące po złożeniu rezygnacji na raka i pochowany zostal w Bostonie.



Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #104 dnia: Lutego 24, 2009, 22:44:01 pm »


Co to za biala dluga szata, ktora papiez ma pod alba? Bo chyba to nie jest alba, bo wyraznie widac jej zakonczenie koronkami.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 51 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!