Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 19:24:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 51 Drukuj
Autor Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim  (Przeczytany 246131 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #405 dnia: Września 24, 2009, 14:26:55 pm »

No właśnie... Wszystko się zdarzyć może. Komży nie ma, ale jest "za to" ornat skrzypcowy...
Gdzie zostało zrobione to zdjęcie ? Bo zakon co prawda nie tradycyjny (NOM !), ale chyba dość konserwatywny (przynajmniej starają się robić takie wrażenie  ;)).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #406 dnia: Września 24, 2009, 14:42:35 pm »

To, że to NOM, a więc wszystko się może zdarzyć :) i komży może nie być :) Przecież na NOM się różne "cuda" dzieją, nie tylko Eucharystyczne.
Równie dobrze może to być KRR ;) różne rzeczy widziałem w życiu i nie zdziwiłbym się gdyby ksiądz nie używał tablic bo ich po prostu nie ma, brat nie ma komży, bo wzoruje się np. na zakonnikach z Le Barroux, a kadzidło, bo skoro "może" być Msza na dwóch z kadzeniem (vide słynny filmik na youtube) to czemu nie na jednego z kadzeniem?
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #407 dnia: Września 24, 2009, 23:15:45 pm »

Coś ten habit to mi wygląda, jakby to była stara Msza w czasie jakiejś imprezy historycznej o średniowieczu.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Poverello
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #408 dnia: Września 25, 2009, 06:47:01 am »

Na moje oko to kaplica zamkowa w Gniewie na Pomorzu. Jest tam pokrzyżacki zamek i co roku odbywają się zjazdy wspólczesnych rycerzy. Pewnie podczas takiej imprezy zrobiono to zdjęcie, a ten psełdozakonnik to przebieraniec biorący udział w imprezie.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #409 dnia: Września 25, 2009, 10:55:47 am »

Miejmy tylko nadzieję, że ksiądz jest prawdziwy.   :D



Dodane :
Na przyszłość lepiej wszystkie zdjęcia podpisywać (króciutko wystarczy), choć akurat tu miło sobie pogadaliśmy.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 11:10:06 am wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #410 dnia: Września 25, 2009, 21:45:43 pm »

Hehe. No nieźle. Ta Msza uwieczniona na fotografii to Msza która była odprawiona przez ks. Anzelma z FSSPX chyba w 2006 roku w Gniewie ( swoją drogą tamta kaplica jest świetna do Tridentiny, świetna akustyka, wnętrze etc.), ale nie pamietam dokładnie. Dlatego nie ma tablic bo być ich nie musi a w śrendiowieczu nie było, ks. Grygiel też czasem nie używa. Służący do Mszy to Michał Ferner, częsci z Was chyba znany. No i ministrantów było mało... . Mszę organizowałem z kolegami z ruchu rycerskiego i nie jest to Novus.
Zapisane
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #411 dnia: Września 26, 2009, 22:21:48 pm »

Tylko że przed MP nic nie było w mojej archidiecezji... . Jedynie PX, które szanuje i bardzo cenię i często broniłem. Jednak skoro papież wyciągnął do nas rękę dając możliwość celebrowania Mszy wszystkim kapłanom to ja chcę działać w jedności z papieżem. Skoro sami deicezjalni odpowiadają na nasze zaporzebowanie a arcybiksup nie przeszkadza to cenię ich i chcę w jednosci z nimi działać na rzecz Kościoła.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #412 dnia: Września 26, 2009, 23:33:27 pm »

Jednym slowem - Murzyn zrobil swoje, Murzyn moze odejsc?

Oby sie Pan nie obudzil z reka w nocniku, kiedy Murzyn bedzie juz daleeeeeko od Polski.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #413 dnia: Września 26, 2009, 23:37:40 pm »

Tak zdradziłem Tradycję!, bo współpracuje z deicezjałami. Jak wyzej pisałem PX cenię, ale czasy sie zmieniły i oni sobie bez mojej pomocy poradzą... diecezjalni już mniej.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #414 dnia: Września 26, 2009, 23:59:21 pm »

Przeciez nie pisze, ze Pan zdradzil Tradycje, jedynie dziwi mnie tak instrumentalne podejscie do Bractwa. To Pan oskarza inicjatora o zdrade Tradycji: 'bedzie to strzał w kolano dla Tradycji w Polsce na lata.'

Jednej rzeczy nie rozumiem u ludzi pokolenia SP. Traktowania wszystkich duchownych posoborowia jak jakas mafie, jakis pzpn czy inna zdegenerowana instytucje, z ktorej przedstawicielami i czlonkami, kazdym bez wyjatku, trzeba ostroznie, dyplomatycznie, serdecznie i z umiechem, jak z jakims nieobliczalnym furiatem pelnym zlej woli. Byle go nie urazic.

Nie wiem, moze sie myle, ale ja zupelnie inaczej widze kler. Jestem swiecie przekonana, ze sa tacy, ktorzy przyklasna kazdej takiej inicjatywie, tacy, ktorzy maja to w nosie, i tacy, ktorzy dostana furii. Tymi ostatnimi, ich napadami furii, ich frustracjami i obrazeniami nie trzeba sie przejmowac, bo to najemnicy. W planowaniu tradycyjnych inicjatyw w ogole nie ma sensu brac ich reakcji pod uwage, bo oni sa poza Kosciolem.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #415 dnia: Września 27, 2009, 00:20:43 am »

@ radek buczyński
"Konspirować z lefebrystami."
Nie sądzi Pan, że lepiej konspirować z lefebrystami niż zaprzedać się schizmatykom jak to np. Pan zrobił?

@ Murka
"Jednej rzeczy nie rozumiem u ludzi pokolenia SP. Traktowania wszystkich duchownych posoborowia jak jakas mafie, jakis pzpn czy inna zdegenerowana instytucje, z ktorej przedstawicielami i czlonkami, kazdym bez wyjatku, trzeba ostroznie, dyplomatycznie, serdecznie i z umiechem, jak z jakims nieobliczalnym furiatem pelnym zlej woli. Byle go nie urazic."

Mnie w domu uczyli, że do każdego człowieka trzeba podchodzić ostrożnie, ale trzeba być serdecznym. W dziele Tomasza a Kempis czytamy "Szkoda własna nauczyła mię, obym teraz przynajmniej był mądrym i ostrożnym"


@ Murka
"Tymi ostatnimi, ich napadami furii, ich frustracjami i obrazeniami nie trzeba sie przejmowac, bo to najemnicy. W planowaniu tradycyjnych inicjatyw w ogole nie ma sensu brac ich reakcji pod uwage, bo oni sa poza Kosciolem."

Więcej pokory Szanowna Pani, czy naprawdę uważa Pani, że wszyscy sfrustrowani i obrażeni są poza Kościołem? Rozumiem, że w ten sposób wyraziła Pani swoją frustrację, ergo sama postawiła się poza Kościołem. Czy Pani sądzi, że np. Pan Jedam jest poza Kościołem.
Jednym slowem - Murzyn zrobil swoje, Murzyn moze odejsc?

Oby sie Pan nie obudzil z reka w nocniku, kiedy Murzyn bedzie juz daleeeeeko od Polski.
Ksiądz raczej nie był ubezwłasnowolniony - sam chciał przyjechać, odprawić. Zrobił swoje i odszedł - bo chciał!
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #416 dnia: Września 27, 2009, 01:54:26 am »

Mnie w domu uczyli, że do każdego człowieka trzeba podchodzić ostrożnie, ale trzeba być serdecznym. W dziele Tomasza a Kempis czytamy "Szkoda własna nauczyła mię, obym teraz przynajmniej był mądrym i ostrożnym"

A uczyli Pana takiego podejscia, ze nalezy byc ostroznym i serdecznym wobec duchownych, bo inaczej zaszkodza Tradycji czy w jakis inny sposob strzela jej w kolano?

Staram sie byc serdeczna wobec kazdego czlowieka, ale dlatego, ze apriorycznie mu ufam, a nie dlatego, ze moze mi zrobic kuku.

Cytuj
Więcej pokory Szanowna Pani, czy naprawdę uważa Pani, że wszyscy sfrustrowani i obrażeni są poza Kościołem?

Uprzejmie prosze nie przekrecac moich slow. Pisalam o sfrustrowanych i obrazonych z powodu inicjatyw Tradycji katolickiej.
Pan wybaczy, ale trudno mi jakos pojac jak mozna jednoczesnie byc w Kosciele, i jednoczesnie flekowac Tradycje.

Cytuj
Rozumiem, że w ten sposób wyraziła Pani swoją frustrację, ergo sama postawiła się poza Kościołem.

Nie mam pojecia z czego Pan to wnosi.

Cytuj
Czy Pani sądzi, że np. Pan Jedam jest poza Kościołem.

Czy pan Jedam jest duchownym, ktory wscieka sie z powodow inicjatyw tradycjonalistycznych?
Bo mnie sie zdaje, ze jest zwyklym swieckim wiernym, jak to nazwalam - czlowiekiem pokolenia SP, ktory najwyrazniej boi sie owych duchownych frustratow i ich karabinow wymierzonych w kolano Tradycji.

Cytuj
Ksiądz raczej nie był ubezwłasnowolniony - sam chciał przyjechać, odprawić. Zrobił swoje i odszedł - bo chciał!

Jaki ksiadz? Nie rozumiem o czym Pan pisze.
Ja odnioslam sie do wypowiedzi pana Jedama nt. Bractwa.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #417 dnia: Października 17, 2009, 14:14:04 pm »

Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #418 dnia: Października 17, 2009, 19:02:33 pm »

A co to za Msza była?
Czarne szaty sugerują Requiem, a leżenie krzyżem jak na święceniach.
Tak na oko to wyglada na subdiakonat, a szaty sa w rzeczywistosci fioletowe.

Do zdjęcia dodałem ramkę, która jest w... kolorze szat!
(Rozjaśniłem i odjąłem czerni. Przekłamał automatyczny balans bieli.)
Zapisane
Katol Christian Drugi
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #419 dnia: Listopada 01, 2009, 21:18:22 pm »

Może to nie zdjęcia ale i tak ciekawe:
http://www.liturgy.dk/default.asp?Action=Menu&Item=285
- na tej stronie są linki do ikonografii i  i filmów ze Mszy Św. w rycie klasycznym
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem." Nicolás Gómez Dávila
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 51 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!