Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 14:23:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 51 Drukuj
Autor Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim  (Przeczytany 246091 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #615 dnia: Listopada 14, 2013, 13:16:26 pm »

http://www.polskatimes.pl/artykul/1023569,okopy-pikielhauby-i-zrujnowana-polska-unikalne-zdjecia-z-frontu-wschodniego-i-wojny-swiatowej,5,25,id,t,sm,sg.html#galeria-material Zdjęcie nr 25
I gra muzyka  :D
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #616 dnia: Listopada 19, 2013, 21:33:50 pm »

I gra muzyka  :D
I to "tyłem do ludzi" ;)
Zapisane
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #617 dnia: Stycznia 21, 2014, 16:13:28 pm »



Ok. 150 mlodych ludzi na cichej Mszy przed wyjazdem na 'Marsz dla Zycia' do Waszyngtonu. Parafia sw. Jana Kantego w Chicago, 21. 01. 14 A. D., godz. 6:30 rano. Potrzeba mowic cos wiecej?  ;)
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #618 dnia: Stycznia 21, 2014, 16:41:08 pm »

Nie potrzeba :D
Ale ja i tak powiem.

BOMBA :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #619 dnia: Lutego 02, 2014, 11:22:07 am »



Nie wiem, gdzie to umieścić (w razie czego, proszę o przerzucenie tego do bardziej właściwego wątku), ale właśnie mija 8. rocznica śmierci o. prof. Feliksa Bednarskiego OP - tomisty i etyka (był na swoim stanowisku naukowym poprzednikiem (sic!) abpa Wojtyły na KULu).
Jako kleryk OP miałem możliwość spędzić z nim kilka dni na parę miesięcy przed jego śmiercią. Anegdot z nim związanych jest masa. Tym bardziej, że na starość wszystko się o.Feliksowi poprzekręcało, więc, np. mówił czasem tylko po łacinie, bo zapominał polskich słów (rozmowy z lekarzami o dolegliwościach - bezcenne), kilka razy dziennie odmawiał Vesperae (kiedy zasypiał i się budził, sądził, że jest już nowy dzień). Mimo, że doskonale znali się z Papieżem Wojtyłą, to kiedy w 1999 roku Papież odwiedził dominikanów w Krakowie, o. Feliks, widząc ubraną na biało postać, powitał go słowami: "A brat dlaczego non in cappa ordinis - przecież Ojciec Święty przyjeżdża!". Studiując w Rzymie przed IIWŚ na żywo widział Mussoliniego i odwiedzającego go Hitlera, spacerujących po tym samym parku, w którym akurat młody o.Feliks siedział i medytował nad jakąś książką. Albo jak to go o.Badeni wkręcił, że jest nowy w klasztorze krakowskim i prosi o oprowadzenie, albo, że zadziwoniemu filmem o dinozaurach o.Feliksowi ponownie o.Bademi wmówił, że żyją one do dziś pod Myślenicami... ;-)
Z tej okazji na stronie dominikanów pojawiło się kilka zdjęć z archiwum Prowincji, nigdzie wcześniej nie publikowanych, w tym zdjęcie ukazujące fragment Mszy przy ołtarzu polowym (KRR albo Ryt OP), odprawianej dla harcerzy. Trudno określić jednak dokładnie rok. Nie pamiętam niestety, jak się tu umieszcza zdjęcia.  :-[

Zdjęcie wklejono powyżej.   -- Moderacja


wszystko tutaj:
http://dominikanie.pl/2014/02/humor-i-wiara-feliksa-bednarskiego-op-foto/
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2014, 11:31:49 am wysłana przez Bartek » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #620 dnia: Lutego 02, 2014, 21:40:56 pm »

Nie potrzeba :D
Ale ja i tak powiem.

BOMBA :D
To ja dorzucę z tego samego kraju filmik fajny (St. Stanislaus Church: The Restoration) który ostatnio dostałem mailem:  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=55qVIlw6n8k
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #621 dnia: Kwietnia 27, 2014, 16:46:36 pm »



Solenna Msza sw. pontyfikalna odprawiona przez bp. J. C. Timlina, emerytowanego biskupa Scranton, w kosciele Seminarium Duchownego w Mundelein w stanie Illinois, USA, z okazji 40. zjazdu Instytutu Zycia Zakonnego. 25 kwietnia 2014 A. D.
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #622 dnia: Maja 22, 2014, 09:32:05 am »

Msza Święta polowa na froncie zachodnim we Francji rok 1944. Zdjęcia są poraz pierwszy publikowane.

http://time.com/92643/d-day-color-photos-from-england-and-france-before-and-after-invasion/
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #623 dnia: Lipca 02, 2014, 13:23:25 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nieznane-zdjecia-z-okresu-i-wojny-swiatowej/3g5l6

Francuscy żołnierze podczas mszy, front Champagne 1915 rok.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #624 dnia: Lipca 06, 2014, 22:28:00 pm »



Klebark Wielki, 3 maja 2014 r.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #625 dnia: Lipca 06, 2014, 23:45:11 pm »

Prosto z Radości:


Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #626 dnia: Września 08, 2014, 12:08:24 pm »



Oto zdjęcie z Mszy Św. w Licheniu:



cały artykuł tutaj: http://www.sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=3086&kategoria=2

Bardzo wspaniale, tylko zastanawia mnie dlaczego odprawiono Mszę na tym ołtarzu (stole?) a nie na głównym. W końcu ołtarz główny zrobiono chyba nie tylko do ozdoby (a może nadzorca z Kurii coś przeoczył?  ;) ). Nie znam tych szczegółów, może ktoś będący bardziej "w temacie" uzupełni...

Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #627 dnia: Września 08, 2014, 13:47:51 pm »

Ja oczywiscie nie jestem ekspertem, ale sprobuje odpowiedziec. Po pierwsze to cos przy tabernakulum to nawet nie oltarz, bo przypuszczam, ze nawet polowa korporalu by sie tam nie zmiescila a w kazdym razie byloby to bardzo niepraktycznie (juz nie pamietam z jakiego powodu, ale patrzylem na to z bliska i mialem wrazenie, ze jednak by sie to nie nadawalo). Po drugie przypuszczam, ze to cos przy tabernakulum nie bylo konsekrowane. Po trzecie obawiam sie, ze tabernakulum z baldachimem zostalo zrobione w ten sposob tylko dlatego, ze tak jest w niektorych starych monumentalnych kosciolach a nie dlatego, ze ma to do czegos sluzyc (wiele takich rzeczy jest w bazylice w Licheniu, ze sa kopia czegos, co sluzy gdzies indziej do czegos, ale jest to kopia dla samej kopii). Po czwarte nikt nie powiedzial, ze msza sw. trydencka musi byc odprawiana na starym oltarzu, nawet jesli by sie przy nim dalo odprawiac. Abstrahujac od kwestii braku konsekracji, mam wrazenie, ze np w Licheniu w tym konkretnym przypadku nawet z estetycznego punktu widzenia o wiele lepszym rozwiazaniem byla celebracja na odpowiednio przygotowanym "stole";).
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #628 dnia: Września 08, 2014, 14:57:12 pm »

Ołtarzem konsekrowanym Bazylice jest ołtarz, na którym odprawiano.
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #629 dnia: Września 16, 2014, 00:25:08 am »

To ja wkleje ślub mojej śp.Babci i Dziadka. Oczywiście po staremu :)



Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 51 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zdjęcia z Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!