Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 18:02:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana  (Przeczytany 14661 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« dnia: Lipca 17, 2009, 09:41:11 am »

A ja zadam dwa pytania:
2) Czy "Barka" została kiedykolwiek przez kogokolwiek kompetentnego zatwierdzona do użytku liturgicznego?
Hehe.
Na marginesie - wymieniona "piesn" znajduje sie rowniez w "Spiewniku ewangelickim" uzywanym w Kosciele ewangelicko-augsburskim w Polsce. Jak to zobaczylem, to mnie lekko szoknelo  :o

Hymn młodzieży Ortodoksyjnej Jednoty Ewangelikalno-Reformowanej

Jan Kalwin kiedyś rządził w Genewie
Szukał ludzi, zniszczonych grzechami
I mówił, że zbawienia dostąpią wybrani

O Janie! To Ty na mnie spojrzałeś
Moją duszę przeniknęła niepewność
Wziąłeś miecz i odpowiedziałeś
Ortodoksji, w Tobie nie ma, na pewno

Ja tylko padłem na klęczki
Błagając o litość, i płacząc
I Jan wzruszony rzucił na ziemię miecz!

O Janie! Znów mi dałeś swą łaskę
Choć przeznaczenie skazało już mnie na piekło
Dziś przyrzekam, uczniem twoim na zawszę
Będę Janie, zanim pójdę na dno!

http://reformowani.wordpress.com/piesni/

;-)
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2009, 09:48:45 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 17, 2009, 09:56:41 am »

(...)

O Janie! Znów mi dałeś swą łaskę
Choć przeznaczenie skazało już mnie na piekło
Dziś przyrzekam, uczniem twoim na zawszę
Będę Janie, zanim pójdę na dno!

No to ostatnie zdanie mnie rozwaliło ;D jak rozumiem wszyscy wyznawcy Kalwina pójdą na dno ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2010, 12:41:42 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 17, 2009, 10:07:50 am »

No to ostatnie zdanie mnie rozwaliło ;D jak rozumiem wszyscy wyznawcy Kalwina pójdą na dno ;D ;D ;D
Prosze wejsc na te strone - to nie grzech ;)-i znajdzie tam Pan jeszcze ciekawsze kwiatki. Osobiscie nie znam sie na kalwinskich niuansach, ale mam wrazenie, ze jest to jakas grupa, ktora ma niewiele wspolnego z Kosciolem Ewangelicko-Reformowanym.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 17, 2009, 10:09:23 am »

A nie omieszkam. W wolnej chwili "nawiedzę" ową stronę ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Reaktor
adept
*
Wiadomości: 34


Reakcjonista.pl
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 17, 2009, 10:13:06 am »

http://reformowani.wordpress.com/oswiadczenie-w-sprawie-synodu-wolnego-kosciola-reformowanego/
Purytanie, spod znaku Ojców Pielgrzymów ;D co widać również po stroju:
http://reformowani.wordpress.com/organizacja-jednoty/
Zapisane
Kamelot Króla, Żuaw Papieski, Szturmowiec Imperium
www.xportal.pl
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 17, 2009, 10:15:43 am »

Sekta ponoć jedynie wirtualna. Chodzą głosy, że stronka to robota "naszych", vide:

1) Dlaczego nie wezmę udziału w Tygodniu Modlitw o Jedność Kościoła?

Bracia i Siostry, zjednoczeni Duchem Chrystusa

(...)
Dlaczego wywołało to u mnie takie oburzenie? Czy można być uczestnikiem Zwiastowania Pańskiego i Zwiastowania Szatana? Czy można być w Społeczności Predestynowanych i w Społeczności Potępionych? I czy można być w społeczności czystych i w społeczności rozpustników? Moja odpowiedź brzmi NIE. Jak bardzo musiałbym się upodlić, a co więcej upodlić dobre imię naszej Jednoty biorąc np udział w obrzydliwej “ekumenicznej” ofierze katolickiej. Albo śpiewając swawolne pieśni na nabożeństwie metodystów. Czy też siedzieć otoczony złowrogimi witrażami w Katedrze luterskich rozpustników. O moskiewskiej doprawianej kadzidłem rozpuście nie wspominając.

2)  Co byś zrobił gdyby Twoje dziecko zaczęło klaskać w trakcie kazania? (ankieta)
a) Zabiłbym - jeśliby klaskało to nie było by moje dziecko, a Szatański pomiot.
b) Porządnie skarcił - w końcu grzeszników trzeba upominać
c) Zatkał uszy i patrzył jak moje dziecko podąża w szatańskim zniewoleniu
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Reaktor
adept
*
Wiadomości: 34


Reakcjonista.pl
« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 17, 2009, 10:24:06 am »

Nie, to jakieś żarty są, w rodzaju "fashe is cool".

Przedstawiamy wam historię siostry Ludwiki Froczyk z Ostrołęki, która prawdopodobnie jedynie dzięki działalności misyjnej pastora Stefana Raczaka wyswobodziła się z rąk potwornej sekty. Posłuchajcie tego świadectwa:

Nazywam się Ludwika, mam 74 lat, od 14 lat jestem emerytką. Całe życie byłam osobą pobożną, ale jak się okazało była to pobożność fałszywa. 4 lata temu moje zdrowie zaczęło szwankować. Mój były już mąż powiedział, żebym zapisała się na Aerobik. Na początku byłam sceptyczna, ale w końcu dałam się skusić. Słyszałam, że aerobik to nic złego, a przynosi korzyści zdrowotne. A więc czemu nie, pomyślałam otumamiona szatańską propagandą. Chodziłam rok, drugi, trzeci, zaczęłam czwarty usłusznie wykonując polecenia guru tej sekty pana Mariusza. Pewnego dnia kiedy wychodziłam z sali treningowej spotkałam przy ośrodku fitness pastora Stefana. Miał on transparent z napisem “Aerobik to sekta”. Na początku byłam zdziwiona, dlaczego. On jednak za pomocą Biblii szczególnie 7-ego rozdziału listu do Genewian pokazał mi, że praktyki aerobiku są sekciarskie. Byłam wystraszona, w końcu zawsze byłam głęboko wierzącą osobą. Pastor polecił aby zrezygnowała z aerobiku, zostawiła męża-kusiciela i przystąpiła do Jednoty. Poprosiłam o czas, następnego dnia podjęłam już decyzję. Oswobodziłam się z jarzma grzechu. Zostawiłam aerobik wybrałam Jednotę. Czuję się wybrana!


http://reformowani.wordpress.com/2009/02/16/swiadectwo-bylam-w-sekcie/
Zapisane
Kamelot Króla, Żuaw Papieski, Szturmowiec Imperium
www.xportal.pl
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 17, 2009, 10:29:15 am »

Normalnie ubaw po pachy. Dawno się tak nie śmiałem ;D ;D ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 17, 2009, 13:37:28 pm »

A tu kawałek z ich strony:

O. Kustosz Maria Wojciech A. Mazur twierdzi, że jak jest kierowcą PKSu, to mu wszystko wolno. Otóż nie. Zmarnował brat okazję aby siedzieć cicho. Jednak naszą Jednota jest jednotą miłości. Ponieważ cały czas obraduje V Sobór Powszechny w Gdańsku, zapraszamy kustosza Mazura na obrady. Jeśli Sobór uzna go winnym herezji (co jest pewne, bo już to postanowił) spali go na stosie, jeśli nie odprawi go wolnym. Nasz Sobór potępił także Reformowany Kozłowityzm, czy też Mariawityzm. Na szczęście schizma Kozłowicka nie jest dla nas tak straszna. Straciliśmy póki co 7 500 wiernych, i nie spodziewamy się aby ta liczba przekroczyła 25 000. Oby kustosz Mazur poczuł gniew Boży…

spali go na stosie ;D

A w ogóle to chyba faktycznie taka wirtualna sekta, bo nie sądzę, że nawet protestanci są tak głupi, by w takie brednie wierzyć...
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 17, 2009, 13:53:06 pm »

Ta strona to jakieś KOSMICZNE JAJCA!    ;D ;D ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 22, 2009, 01:20:13 am »

to musieli jacys nasi sfabrykowac albo co? I to po dobrej narodowo-katolickiej imprezie.
W kazdym razie takie jajco na trzezwo powstac zdecydowanie nie moglo  :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 22, 2009, 07:36:44 am »

Ktoś sobie popił i zrobił sobie jaja. :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 03, 2010, 11:09:27 am »

Hurrrrrraaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! Wrócili, wrócili ;D ;D ;D

http://reformowaniojer.wordpress.com/

Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 03, 2010, 11:18:38 am »

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D Ja nie moge,ale grzana... Mega kosmos ;D ;D ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 03, 2010, 14:30:25 pm »

Cytuj
“Szatan i rozpustne ciągoty przemawiają przez usta Twoje. Uklęknij, przeproś, idź i sprzedaj wszystko co może być powodem twego moralnego zepsucia, a pieniądze daj Radzie Starszych”

Czad!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!