Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:57:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana  (Przeczytany 14625 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:25:21 am »

Swoją drogą ciekawi mnie jakie dalsze spostrzeżenia miałby Pan ryszard 1966, gdyby poczytał sobie wątek od początku, oraz cały wątek z rebelyi wraz z odnośnikami i linkami.

Przecież to jest konkretny wał. Student teologii ewangelickiej robi sobie jaja.Nie doczytał Pan?? Szkoda.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:39:57 am »

Wie Pan, wiem że w Polsce oprócz oficjalnie zarestrowanych wspólnot protestanckich(luteran i kalwinów) istnieją różne wspólnoty powołujące się na dziedzictwo ,,reformacji". Podobnie zresztą jest kilka wspólnot mających w nazwie słowo ,,katolicki".
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:40:41 am »

 Reformowana Jednota Metropolii Antiocheńskiej w Chorzowie – Kościół “metropolity” Grzegorza Kajzera. Uznają Chorzów jako Nową Antiochię. Razem 6 wiernych, z czego 4 to rodzina Kajzerów, a 2 to: dawny diakon w OJER Dariusz Bujak z tytułem archiprezbitera Persji, i dawny doktor OJER Maciej Nowicki z tytułem archiprezbitera Etiopii  :D :D :D :D :D ;D
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:50:42 am »

A ja tam już się niczemu nie dziwię, po ,,konsekracji" Szymona Niemca na ,,biskupa", który teraz stara się o oficjalną rejestrację swojej wspólnoty w Polsce. A którzyż urzędnik Ministerstwa Administracji ośmieli się odmówić rejestracji wspólnoty ,,biskupa" o innej orientacji. Mamy czasy poprawności politycznej. A wtedy wspłonota Szymona Niemca będzie miała takie same prawa jak katolicy czy prawosławni.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 31, 2012, 10:23:32 am »

Skoro, powiedzmy u nas, pojawił się taki Bravario, nie można wykluczyć, że im wypączkowało coś takiego. A co do związku jednych i drugich "pączków" z centralami, to już temat na dyskusję przy alkoholu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 31, 2012, 10:24:27 am »

 :) ;D
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 31, 2012, 10:26:09 am »

A ja tam już się niczemu nie dziwię, po ,,konsekracji" Szymona Niemca na ,,biskupa", który teraz stara się o oficjalną rejestrację swojej wspólnoty w Polsce.

W gruncie rzeczy niektóre sprawy (organizacyjne i ideologiczne) są opisane podobnie jak w reportażu K. Kąkolewskiego Gang Boży:

"Arcybiskup Syxtus dostaje łóżko, ja posłanie na ziemi. Nad ranem, w ciemności, słyszę głos arcybiskupa Jana, budzącego mnie imieniem Boga. Myjemy się w lodowatej wodzie, nie ma dzwonu. Śpieszymy do kaplicy. Obie kobiety, ubrane odświętnie, podążają za nami przez sień, biorą szaty hierarchów, z pomocą moją, Katii i jej córki wkładają na cywilne ubrania komże, stuły, ornaty. Arcybiskup Jan przez chwilę spełnia funkcję kościelnego, zapala świece. Katia i jej córka wracają do "nawy", w której stoją tylko dwa krzesła dla nich, stając się zwykłymi wiernymi.
Obaj arcybiskupi wzajemnie nadają sobie sakrę.
- Przybądź, Duchu - mówi Jan.
Syxtus całuje go w rękę, potem Jan całuje Syxtusa, Jan daje Syxtusowi pastorał:
- Będziesz pasał tą laską owce. Nie bój się ni wrogów, ni napastników, ni wilków. Otrzymałeś tę władzę do śmierci i poza śmierć także. Nic więcej, niż nałożył na nas Duch Święty.
Unia kosewska stała się faktem. Dwaj papieże stali się jednym, stworzyli jedność. Potem krótka uroczystość przyjęcia mnie do nowego zjednoczonego kościoła i nadania mi tytułu diakona.
[...] Niedługo potem unia została jednostronnie zerwana.".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2012, 10:32:16 am wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 31, 2012, 10:36:15 am »

Reformowana Jednota Metropolii Antiocheńskiej w Chorzowie – Kościół “metropolity” Grzegorza Kajzera. Uznają Chorzów jako Nową Antiochię. Razem 6 wiernych, z czego 4 to rodzina Kajzerów, a 2 to: dawny diakon w OJER Dariusz Bujak z tytułem archiprezbitera Persji, i dawny doktor OJER Maciej Nowicki z tytułem archiprezbitera Etiopii

Dobre na demota z podpisem "Co wy k* wiecie o schizmie?" ;)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
solid
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Września 04, 2012, 13:18:58 pm »

To też jest piękne. Już wiemy, dlaczego pastorzy noszą krawaty  ;D ;D ;D
Cytuj
Michał Porudczuk : Dlaczego chodzę w krawacie
Wielu ludzi dziwi się kiedy widzi duchownego w stroju świeckim.  Także (o zgrozo!) w szeregach naszej Jednoty, pojawiają się głosy, że duchowny, pastor, powinien się czymś wyróżniać. Doszły mych uszów nawet szatańskie powoływania aby zacząć nosić koszulę z “listkiem”. Mojego przyzwolenia na te wypaczenie jednak nie będzie.
Dlaczego nie założę koloratki? Czymże jest koloratka? Koloratka to obroża, obroża Rzymu. Papież za pomocą tejże smyczy trzyma swych podwładnych, aby oni trzymali swoich podwładnych itd. Pełna koloratka to pełna uległość wobec rzymskiej herezji. Wobec tej Herezji z miasta, które leży na półwyspie w kształcie kozaka (czy może być coś bardziej wodzącego na pokuszenie niż kozak?!) musimy się sprzeciwstawić. Przeciwstawić się w pełni, a nie tylko częściowo. Dlatego też nie założę koszuli z wkładaną koloratką (tzw. listkiem), bo to pokazuje, że związki z rzymską rozpustą nie zostały zerwane całkowicie. Ale założę do mojej koszuli, purytańskiej bieli, krawat, czyli tzw. zwis męski. A dlaczego go założę? Bo mówiąc brutalnie – Rzym, papiestwo i cała ta rozpusta mi zwisają tak jak ten krawat.
Amen
Michał Porudczuk – pastor zboru białoruskojęzycznego w Białymstoku
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #54 dnia: Września 04, 2012, 13:31:21 pm »

- W jaki sposób romnażają się protestanci?
- Przez podział.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #55 dnia: Września 07, 2012, 13:16:03 pm »

OJER na FB
http://www.facebook.com/pages/OJER-fan-klub/279397032166799

« Ostatnia zmiana: Września 07, 2012, 13:20:56 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!