Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:00:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana  (Przeczytany 14621 razy)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 30, 2012, 14:18:06 pm »

A swoją drogą nie wiedziałem, że to dalej hula po necie ;D

To już chyba trzecia z kolei strona...
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 30, 2012, 14:19:15 pm »

Gdzieś tak będzie :D
Poprawił mi Pan humor :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 30, 2012, 14:21:11 pm »

Ja również dziękuję p. Andrzejowi. Najlepsze kwiatki są w najstarszych wpisach:

Pruszcz Gdański (Pomorskie). W Wigilię zbieramy się na jednym z przystanków autobusowych. Przy przystanku ustawiamy stół. Najpierw śpiewamy jeden z Psalmów, potem zmawia modlitwę. Po modlitwie następuje krótkie (ok 1,5 godziny) kazanie. Po kazaniu zgromadzeni jedzą zimny barszcz z karpiem.Gdy wszyscy zjedzą rozchodzą się do domostw. 25-ego Grudnia odbywa się nabożeństwo, które rozpoczyna się o 5 rano. Rozpoczyna się ono około 2 godzinnym przemówieniem kuratora. Następnie śpiewa się Psalm, a po nim tradycyjnie łamie pumperniklem. Oczywiście mężczyźni nie łamią się z kobietami. Przy składaniu życzeń musieliby na siebie patrzeć, a to już pierwszy krok do cudzołóstwa.

W Superintendenturze Warszawskiej w Wigilię wierni spotykają się w rodzinach w garażach. Garaż nie może być ogrzewany. Spożywany jest albo tradycyjny purytański barszcz z karpiem, albo tzw zupa kluskowa – makaron w wodzie. Najlepiej jak się siedzi na kamieniach lub pustakach. Dopiero 25-ego odbywa się nabożeństwo. Przed kazaniem wierni dzielą się czerstwym chlebem. Po nabożeństwie zbór zwykle spotyka się na uroczystym obiedzie. Najczęściej podawany jest rosół po purytańsku (a więc rosół z chudego mięsa zagryzany suchym chlebem) i ziemniaki z ogórkiem.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 30, 2012, 16:13:21 pm »

Najlepsze kwiatki są w najstarszych wpisach:
O Matko.. (zmiłuj się nad biednymi heretykami)! Ale czad!!!

Cytuj
Anna: W moim zborze pastor miewa często bardzo długie kazania. Ostatnio wygłaszał kazanie od 9:00 do 18:30. Czułam się strasznie niekomfortowo, miałam obiad do zrobienia w domu. Czy w takiej sytuacji mogę wyjść z nabożeństwa?
ŁukaszDzielak: Siostro! Błogosławieni są słuchający Słowa Bożego! Jeśli nie możesz słuchać Słowa Bożego, zastanów się czy na pewno jesteś wybrana?!

Marek: Wybieram się na urodziny do ciotki. Oglądają tam zwykle telewizję (kolorową) w godzinach poza Jean Calvin Douche. Co mam zrobić?
ŁukaszDzielak: Jeśli twoja ciotka ogląda kolorową telewizję w niedozwolonym czasie, to to nie jest żadna ciotka, tylko diabeł wcielony. Z diabłem trzeba walczyć a nie wpadać do niego na poczęstunek!

Grażyna: Moja córka idzie wkrótce z klasą do kina. Sprawa ciągnie się od 2 miesięcy. Skutecznie protestowałam, prowadziłam głodówkę w szkole z tego powodu. Ostatecznie dyrekcja zgodziła się, że film będzie czarno-biały. Czy teraz córka może iść do kina?
ŁukaszDzielak: Podziwiam twoją odwagę siostro! Kino czarno-białe podpada pod Jean Calvin Douche. JCD jest w godzinach nocnych, za zgodą pastora można jednak przenieść je na inną godzinę. Trwa jednak pół godziny. Rada starszych może wydłużyć ten okres do godziny czasu, natomiast Superintendent do 2 godzin. Myślę, że tyle wystarczy. Proszę złożyć wniosek do Superintendenta, ja go poprę!
Co oni palą??? Ja też chce!
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 30, 2012, 18:44:25 pm »

Mam nadzieję, że nikt na FK jest na tyle naiwny, aby brać to na serio.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 30, 2012, 20:12:10 pm »

Mam nadzieję, że nikt na FK jest na tyle naiwny, aby brać to na serio.
Czy ja wiem - parę osób o zbliżonych poglądach dało by się u nas na forum znaleźć ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 30, 2012, 21:17:26 pm »

To jakiś pierwotny kalwinizm połączony z purytanizmem. Tak czy inaczej to jakaś niebezpieczna sekta.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 30, 2012, 21:37:05 pm »

To jakiś pierwotny kalwinizm połączony z purytanizmem. Tak czy inaczej to jakaś niebezpieczna sekta.

 ;D ;D ;D ;D ;D
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 30, 2012, 21:51:48 pm »

To jakiś pierwotny kalwinizm połączony z purytanizmem. Tak czy inaczej to jakaś niebezpieczna sekta.
:o :) :D ;D
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 30, 2012, 22:14:17 pm »

Cytuj
jedzą zimny barszcz z karpiem
Cytuj
  rosół po purytańsku (a więc rosół z chudego mięsa zagryzany suchym chlebem) i ziemniaki z ogórkiem.
To doping do napisania dzieła na ciężkie czasy np. Kuchnia purytańska w każdym domu.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 30, 2012, 22:21:47 pm »

Zdaje się, że niedługo kuchnia purytańska się przyda, bo już władze w Polsce przyznają, że kończy się ,,Zielona Wyspa" i że trzeba Polakom dokręcić śrubę. :)
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 31, 2012, 03:02:07 am »

Jak o purytanach mowa, to mało kto wie, że Adam był pierwszym purytanem.

No bo kto inny będąc w ogrodzie sam na sam z nagą kobietą zainteresowałby się jabłkiem?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 31, 2012, 07:46:39 am »

Kilka osób na tym forum takich jest Panie Religiomontanus.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:10:44 am »

Nie spodziewałem się, że kalwiniści tak skutecznie zarażą się brawaryzmem, w najczystszej klinicznej postaci ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:16:13 am »

Ale to nie są ci oficjalni kalwiniści. Oficjalni nazywają się ,,Koścołem Ewangelicko-Reformowanym w RP" , są członkami Polskiej Rady Ekumenicznej i mają świątynię w Al. Solidarności. Obie grupy powołują się na spadkobierców Jana Kalwina.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2012, 09:18:00 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ortodoksyjna Jednota Ewangelikalno-Reformowana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!