Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:30:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;)  (Przeczytany 35937 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 17, 2009, 09:29:49 am »

Z piw obcych lubię Paulanera jasnego, pszenicznego

Ooo Paulanerek jak najbardziej nadawa się nie powiem, ale ja go pijam raczej w towarzystwie dam, czyli b. rzadko, bowiem zdecydowanie uważam, że przy browarze najlepiej jest spo0tkać się jeno w męskim towarzystwie by pogwarzyć. Z Żoną to z całym szacunkiem mozna "przycupnąć" na chwilę podczas spacerku  ;D Ja mam akurat słabośc do grupy Tyskiego, bowiem w browarze Lecha w czasach studenckich ( wówczas to były jeszcze Zakłady Piwowarskie Browar Poznań ) miałem okazję pracować najpierwej jako pomocnik warzelanego, potem warzelany, potem "starszy warzelany sztabowy" :) Zaś skoro lubisz takie oryginalne browary to przy okazji pobytu we Wrocławiu zapraszam do Spiża ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 17, 2009, 09:32:00 am »

No, słówko się rzekło. Wypowiadam się. Potraktujmy ten wątek jako wesoło-wakacyjny. Trochę ryzykuję, bo nie chciałbym tu siać zgorszenia, ale....

Alkohol spożywam codziennie. Dwa piwa, czasami kieliszeczek.... avec tout proportion garde. No chyba teraz wszyscy zbledli. Tak? Trudno. "A... a to taki jest ten stary Fidelis...."

I teraz opadnie mnie wilków horda
Fidelis to moczymorda!


Więcej słabości nie pamiętam. Proszę o rozgrzeszenie.



Heheheh  ;D Toś mi Brat Panie Fidelisie !!! ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 17, 2009, 09:54:57 am »

Czy są tu jacyś domowi piwowarzy? Na razie żaden się nie ujawnił. Idąc za tradycjami zakonnymi warto piwo warzyć samemu.
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 17, 2009, 09:56:13 am »

Czy są tu jacyś domowi piwowarzy? Na razie żaden się nie ujawnił. Idąc za tradycjami zakonnymi warto piwo warzyć samemu.
Panie roboty z tym co nie miara, chyba, że się pan zabawi w rozpuszczane gotowce - ale to dla modernistów
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 17, 2009, 10:06:02 am »

Składniki na Piwo:
- 2 litry jęczmienia
- 2 kg cukru
- 20 dag chmielu
- 5 dag drożdży
- 12 litrów wody

Przepis:
1. Jęczmień zamoczyć na kilka godzin w ciepłej wodzie do napęcznienia. Odlać i pozostawić w kamiennym garnku lub w innym nie obitym emaliowanym naczyniu, przykrywając go kocem i ustawiając w ciepłym miejscu na ok.14 dni aż do momentu, kiedy zacznie kiełkować. Kiełkujące ziarno wsypać do garnka, zalewając 8 litrami ciepłej wody i gotować ok. 3 godziny.

2. Sporządzić syrop z 2 litrów wody i cukru, po czym zagotować.

3. Chmiel włożyć do emaliowanego garnka, zalać resztą wody i gotować również ok. 3 godziny.

4. Wywary odcedzić, połączyć razem, dodać syrop, wymieszać i przestudzić do temperaturze 30°C.

5. Dodać drożdże rozpuszczone w niewielkiej ilości letniej wody, ponownie wymieszać.

6. Naczynie przykryć czystą ściereczką i obwiązać sznurkiem lub gazą, pozostawiając na ok. 24 godziny. Po upływie tego czasu odcedzić na sicie wyłożonym gazą.

7. Wlać do czystych butelek, pozostawiając wolną przestrzeń w szyjce, szczelnie zamknąć i pozostawić na tydzień w chłodnym ciemnym miejscu.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 17, 2009, 10:12:01 am »

PRZYPOMINAM SZANOWNYM PAŃSTWU IŻ W SIERPNIU EPISKOPAT POLSKI ZWRACA SIE DO NAS Z PROŚBĄ O NIE PICIE %.

Niech się "zwraca"!  :) My się do nich "zwracaliśmy" już z tyloma prośbami, że szkoda słów... jak przywrócą KRR, zaczną głosić to co Nich należy , przestaną mieszać przy modlitwach pogrzebowych zminiając treść na stosowną do "sproszkowanego pochówku" masonów ( ergo - staną na gruncie rozwiązań CIC 1917 )i wogóle przywrócą jakiekolwiek zasady katolickie w Polsce, to będę się wówczas zastanawiał nad KEPowskimi apelami... póki co to sobie mogą "prosić"... co nie znaczy że nie pochwalam sierpniowej abstynencji oczywiście.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 17, 2009, 10:21:50 am »

Gotowców nie lubię, ale słód kupuję już gotowy. Reszta mniej więcej się zgadza. Pracy trochę jest, ale z czym jej nie ma. A to bardzo tradycyjne, wręcz nawiązujące do klasztorów, które tak wiele wniosły do piwa zajęcie. No i satysfakcja potem wielka. Takie piwo w zasadzie nie ma terminu przydatności. Po dwóch latach od zabutelkowania smak był bardzo dobry.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 17, 2009, 10:23:00 am »

Ciekawy temacik ;-)
Może i ja cos o swoich preferencjach wrzucę. Piwa praktycznie nie pijam, po prostu przestało mi smakować i tylko w duże upały potrafię się przemóc.
Wina również nie lubię, "wódek na myszach" (whisky, burbon, brandy) nienawidzę.
Jedyne co lubię, to czysta wódeczka, mocna schłodzona.
Niezbyt często, ale stosując analogię sportową zaproponowaną przez Pana Fidelisa, sztafeta 4x100 czasami się zdarza.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Lipca 17, 2009, 11:12:05 am »

Tak pięknie temacik się rozwija a ja za chwilę muszę na dwa dni wyjechać do Bezinternetowa. Kto te działki wymyślił? Ale jutro za to będzie grill...i do grilla. Przyjdzie Marek z kobitą. Bardzo porządny facet, nasz, trochę za bardzo fanatycznie radiomaryjny, ale... za kołnierz też nie wylewa. Ma być Zdzisław - religijnie obojętny liberał. Będziemy go z Markiem nawracać. Ciężka robota te grille. To jak misje.  :)
See you.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #69 dnia: Lipca 17, 2009, 11:38:50 am »

Powodzenia Panie Fidelisie :) Przy trunkach najlepiej się nawraca bo i refleksyny nastrój łatwo się wyzwala, więc szanse sa... reszta w rękach Pana Boga! :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #70 dnia: Lipca 17, 2009, 11:54:01 am »

Tak pięknie temacik się rozwija a ja za chwilę muszę na dwa dni wyjechać do Bezinternetowa. Kto te działki wymyślił? Ale jutro za to będzie grill...i do grilla. Przyjdzie Marek z kobitą. Bardzo porządny facet, nasz, trochę za bardzo fanatycznie radiomaryjny, ale... za kołnierz też nie wylewa. Ma być Zdzisław - religijnie obojętny liberał. Będziemy go z Markiem nawracać. Ciężka robota te grille. To jak misje.  :)
See you.
Znaczy jak się nawracanie nie uda, delikwent wyląduje na grillu?
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #71 dnia: Lipca 17, 2009, 11:56:11 am »

Można by jak kiedyś- ogniem i mieczem(rusztem) nawracać :) ;D
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #72 dnia: Lipca 17, 2009, 16:18:34 pm »

piwa trapistowskie z Belgii (od 30 PLN wzwyz); stamtąd też Grimmbergen

a we Francji 6 butelek 0,33 l. za 5,99 euro
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #73 dnia: Lipca 17, 2009, 18:26:29 pm »

Ależ wątek! Aż mnie ochota na kieliszeczek naszła. Żona i dziecko śpią i co tu wybrać?

Żonę, panie JRWF, żonę! Delikatnie przebudzić....  :)
ale wtedy mniej zostanie dla pana JRWF
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #74 dnia: Lipca 17, 2009, 18:33:39 pm »

Powodzenia Panie Fidelisie :) Przy trunkach najlepiej się nawraca bo i refleksyny nastrój łatwo się wyzwala, więc szanse sa... reszta w rękach Pana Boga! :)
Jak sie upije, zwiazac i ochrzcic.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!